• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تبعیض بین فرزندان

كدام يك نشان دهنده وضعيت شما در خانواده است؟

• رای‌دهندگان
    162

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام
پاسخ : تبعیض بین فرزندان

به نقل از puzzle :
خوب من بچه دومم و یه خواهر بزرگتر و یه برادر کوچکتر دارم، ممشکل اینجاست که خواهرم، بچه ایده آل مادرمه و همه چیزایی که به نظر مامانم یه دختر باید داشته باشه رو داره، برادرم هم خوب پسره و خیلی از آزادیها رو که دخترا تو جامعه ندارن رو داره و اختلاف سنی من هم باهاش کمه پس من خودمو خیلی وقتا با اون میسنجم، اخلاق من هم تا حد زیادی پسرونه است که والدینم نمیپسندن، همه اینا باعث یه عالمه مشکل بین من و خانواده ام شده که حالا نتیجه گرفتم مامان و بابام اون دوتا رو بیشتر دوست دارن و بهشون بیشتر توجه میکنن، خیلی حس بدیه:(

خب هر کسی یه سلیقه ای داره.
به نظر شما آیا باید ما از علایق و سلیقه های خودمون دست بکشیم , چرا که پدر و مادرمون بپسندن ؟؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

به نقل از بابکـــ :
خب هر کسی یه سلیقه ای داره.
به نظر شما آیا باید ما از علایق و سلیقه های خودمون دست بکشیم , چرا که پدر و مادرمون بپسندن ؟؟؟

عمرا، من همینیم که هستم، هیچ جوره نمیتونن عوضم کنند. اونا باید قبول کنن که بچه هاشون با هم فرق دارن و به سلایق و طرز فکرشون احترام بذارن، همون طور که بچه ها به عقاید و سلایق والدینشون احترام میذارن.

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از puzzle :
عمرا، من همینیم که هستم، هیچ جوره نمیتونن عوضم کنند. اونا باید قبول کنن که بچه هاشون با هم فرق دارن و به سلایق و طرز فکرشون احترام بذارن، همون طور که بچه ها به عقاید و سلایق والدینشون احترام میذارن.
درسته اما یک فرزند همیشه نیاز داره به راهنمایی والدین. والدین وظیفه دارن که در بعضی مواقع سلیقه و طرز فکر فرزندشونو اشتباه بدونن! در غیر اینصورت دیگه فرقی بین فرزند و والدین نیست!
فرزندان هم مجبور به پذیرفتن عقاید و سلایق پدر و مادرشون نیستن و حتی گاهی باید موجب تغییر اون عقیده بشن ! (احترام بحثش جداست؛ صرفا نپذیرفتن)

NEGAR MN

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز

من بچه اولم و مامان و بابام واقعا بینمون فرق میذارن!تا2،3سال پیش هر وقت طرف سارا رو میگرفتن میزدم زیر گریه!(مث بچه ها :(()اما الان میگم به درک!بزار همیشه طرف اونو بگیرن!مگه چی میشه؟!مهم اینه که تمام خانواده به جز مامان و بابام منو بیشتر از سارا دوس دارن و میدونن همه اتفاق ها تقصیر سارا هس!(بیش از حد لوسه!تا من بهش دست میزنم میگه :(( :(()الانم با دوستام عشق دنیا رو میکنم دیگه فرق هایی که بینمون میذارن هم برام مهم نیس!

#Parisa#

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد - اسفراین
مدال المپیاد
المپ زیست
دانشگاه
معلومه دیگه فردوسی
رشته دانشگاه
داروسازی

من بچه ی دومم و داداشم همش زور میگه ولی بابام اینا میگن بزرگترمه باید گوش کنم حرفشو....

خب یکی هم نیس بهش بگه تنبلیش رو نباید رو دوش دیگران بندازه.... ~X(

• لایک
امتیازات: G.MM

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام

من بچه ی دومم
اغلب مواقع عدالت رعایت میشه
ولی بعضی وقتا چنان تفاوتی قاعل میشن که خودشونم نمیدونن چی بگن
تجربه دارم که میگم
اکثر بزرگ ترا زورگوین :-w

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب

به نقل از ~Dr.Shariati~ :
درسته اما یک فرزند همیشه نیاز داره به راهنمایی والدین. والدین وظیفه دارن که در بعضی مواقع سلیقه و طرز فکر فرزندشونو اشتباه بدونن! در غیر اینصورت دیگه فرقی بین فرزند و والدین نیست!
فرزندان هم مجبور به پذیرفتن عقاید و سلایق پدر و مادرشون نیستن و حتی گاهی باید موجب تغییر اون عقیده بشن ! (احترام بحثش جداست؛ صرفا نپذیرفتن)
نمیگم حرفشونو گوش نمیکنم، بالاخره بعضی جاها من کوتاه میام بعضی جاها اونا، ولی در کل اخلاقم همیته که هست. مشورت کردن با سلیقه و این حرفا فرق داره

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

خب من ی داداش دارم و هیچوخ نه من و نه داداشم حس نکردیم ک بینمون تبعیض میکنن
خانوادمو خیلییی دوس دارم چون خیلییی خوبن و هیچوخ نذاشتن چنین حسیو داشته باشم

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Cristiano Ronaldo :
خب من ی داداش دارم و هیچوخ نه من و نه داداشم حس نکردیم ک بینمون تبعیض میکنن
خانوادمو خیلییی دوس دارم چون خیلییی خوبن و هیچوخ نذاشتن چنین حسیو داشته باشم
خب فک میکنید دلیل اینکه شما تبعیضی احساس نمیکنید چیه؟ پدر مادرتون چیکار میکنن که حس تبعیض بوجود نیاد؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

1) چرا دو تا گزینه تک بچه هست؟
2) پیشنهاد میکنم یک گزینه اضافه کنید: پسر پسر قندُ عسل. تک پسر هستم و بیشتر از همه دوستم دارند. :|

-گزینه 6 رو زدم حوصله ی توضیح بیشتر ندارم:-"

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

من چون کلا آدم رلکسیم برام فرقی نمیکنه که مامانم یا بابام بیشتر منو دوست داشته باشن یا داداشمو که از خودم کوچیک تره...
به نظرمم نباید اهمییت زیادی داشته باشه!

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

4 ولي اين توجه بيشتر رو تبعيض نميدونم . من وسطم بين يه خواهر كه از نظر مامان و بابام عالي و درس خون و ايناس و يه برادر لوس . بيشتر از رفتار مامان بابام رفتار خودشون 2 تا اذيتم ميكنه كه هميشه با هم متحدّن من تك :D در كل تا الان هركي مثه خودم ( دختر دختر ﭘﺴﺮ) ديدم وضعيت كاملا مشابهي داشتن .
ولي اينو تبعيض نميدونم , وقتي كه وسط باشي هميشه براي خانواده نه به اندازه اولي عاقل و فهميده حساب ميشي و نه حاضرن مثه آخري خوش رفتار باشن . و شايد من اين رفتار رو دوست نداشته باشم ولي حس ميكنم اينجوري متعادل تره . اولي ها به خاطر تجربه كم مامان بابا ها كم اذيت نميشن و آخري ها هم كه لوس بودنشون خودش خيلي بده . من اين توجه كمتر رو دوست دارم و اين كه كارام كمتر زير ذره بين مامان بابا باشه رو ترجيح ميدم . ولي رفتار خود خواهر برادرم واقعا خيلي بده :د

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

منم خیلی برام مهم نبود که چطور رفتار کنند
اما این چند وقت بیشتر اعصابم از این خورده که میاند میگند تو الگویی و باید بهترین باشی
و خلاصه به همه کارام گیر میدند

مبینا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز انشاالله

تا دیروز که تک فرزند بودم

از امروز میشیم دو تا فکرکنم حسابی از دور بیفتمممممممممممممم :(( :(( :(( :(( :(( :((

melika...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد کانگورو

به نقل از مبینا :
تا دیروز که تک فرزند بودم

از امروز میشیم دو تا فکرکنم حسابی از دور بیفتمممممممممممممم :(( :(( :(( :(( :(( :((
فکر نکنم اینجوری باشه...توجه بیشتر والدین به بچه ی تازه بدنیا اومده بخاطر اینه که اون بچه نیاز به مراقبت بیشتری داره و حساس تره

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از لولیع² :
به نظر من نباید زیادی حساسیت نشون بدین :)

چون اکثرا بچه های بزرگتر می گن که پدرو مادر حقو به کوچیکترا میدن و کوچیکترا هم برعکس

چون رفتار پدر و مادر طبیعتا نمی تونه با دو تا بچه یکسان باشه

ولی این تبعیض نیس

نمیشه حساسیت نشون نداد ... به هر حال ذات هر فردی نیاز به عاطفه داره و وقتی میبینن که بین خودش و خواهر یا برادرش تبعیض قائل میشن , حتی به کمترین مقدار , یه حسی بدی به فرد حاکم میشه ...
که حالا ممکنه خیلی بزرگش کنه یا بگه به درک و ...
هر فرد ویژگی ای داره یکی نمیتونه بی تفاوت باشه ... و این تقصیر خودش نیست ... ولی یکی ممکنه خیلی راحت بگه آره به درک مهم نیست و اِل و بِل ولی بازم این فرد از درون یه حس حسادت یا هر چیز دیگه ای که میتونه باشه بهش دست میده
و تنها راهش اینه که والدین کمترین تفاوت رو میان فرزندانشون نشون بدن ... حتی اگر واقعا یکیشونو بیشتر دوست دارن , به هر حال اونای دیگه هم بچه شون هستن , و باید به همشون به یه میزان توجه بشه ...

Flower

سينوهه
نام مرکز سمپاد
فـرزانگـآن
شهر
آمــل

من راجع به بقیه فعلـا اظهار نظر نمی کنم :D اما خب توی خانواده ی خودمون:
من فرزند اول خانواده ام :D
میشه گفت خیلی هم بهم بها میدن ! نه تنها توی خانواده بلکه تو کل فامیل ! خب اینـا باعث تضعیف روحیه ی خواهر کوچیک ترم میشه ( دوسال از من کوچیک تره ) ینی من کاملـا حس می کنم اعتماد به نفسش اومده پایین کلـا منو به بُت میبینه ! تقریبا تو تمام کاراش نظر میخواد ازم و اگه نظر من مخالف نظر اون باشه بی برو برگرد حرف منو قبول می کنه :rolleyes: من اصـا دوس ندارم اینجوری باشه ! حس می کنم ممکنه بعدا تو جامعه براش مشکل پیش بیاد ! و حس می کنم این حسو پدر و مادرم توی اون ایجاد کردن :| الـآن که بهشون میگم خانواده ی محترم این خواهر من اینجوریه و این تقصیر شماست اونا دارن سعی می کنن این مشکلو برطرف کنن ! [ اینم در نظر داشته باشید خواهر من خیلی خیلی خیلی مغرور و کله شق و در عین حال مهربون و خوش قلبه ! پس هیچ وقت اعتراف نمیکنه اما خب چهارده سال زندگی با اون منو به این نتیجه ها رسوند :-"]
بازم اینچیزا باعث شده خواهر من شبیه بچه ها رفتار کنه :rolleyes:
و حـالـا بذارید منم یکم اعتراض کنم :D
فرزند اول بودن من باعث میشه ازم انتظار داشته باشن همیشه درست ترین و بهترین باشم و انتخابام درست و بهترین باشه :| میخوان اکثر مواقع کوتاه بیام بین درگیریای خودم و خواهرم :D ازم میخوان هوای خواهرمو داشته باشم چون من بزرگ ترم ! اگه من یه اشتباه کوچیکی کنم و خواهرم هم همون اشتباه رو کنه بی شک من صد برابر بیشتر سرزنش میشم ! :| هیچ وقت ازم انتظار ندارن بچه باشم ! :rolleyes:
این رفتارای خانوادم باعث میشه علارقم تمام مهربونی ها و صمیمیت های بینمون من هیچ وقت به پدر و مادرم به چشم یک دوست صمیمی نگاه نکنم :rolleyes: و واقعا درد دل کردن باهاشون رو برام غیر ممکن میکنه ! واسه همین بعضی مواقع واقعا منفجر میشم میخوام حرف بزنم اتوماتیک گریه ام میاد :-? :D
اینا فقط تعدادی جزئی از مشکلـات بود ! :D
حالـا بماند این تبعیض ها کلی مزایا هم دارن :-"
ولی خانوادمون هرگز جوری این تفاوت ها رو قائل نشدن که من حتی یه لحظه تو زندگیم به خواهرم حسودی کنم !! اونم فکر کنم هرگز حسودی نکرده

si_ir

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر قلم دان هاي مرصع( نيشابور)
دانشگاه
نم دونم والا هرچي خدا بخواد
رشته دانشگاه
روانشناسي ، حقوق

اگه بچه اول باشي فك ميكني دارن به كوچيكا توجه ميكنن
اگه بچه دوم باشي فك ميكني بچه بزرگترو دوس دارن بيشتر.
اين نظر منه

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

والاماکه دوتاهستیم بین من وداداش کوچیکم هم هفت سال اختلافه فکرمیکنم تبعیضی بینمون نیست

stupid

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1(اصلی ی ی ی)
شهر
کرمان

به نظر من تبعیض مال دختراس البت ببخشید همه خوهرامون ولی خب چیکار کنیم؟من خودم تکم دارم حال میکنم............

بالا