• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خوابگاه و مشکلاتش

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : مشکلات خوابگاه

به نقل از "?" :
کجا خوبه تهران؟
من که تهران رو نگفتم.
خوب من تهرانو دارم میگم! از خوابگاه کوی بچه ها راضی هستن! به قول خودشون سلطنت میکنن اون جا..

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از "?" :
یه سوال خوابگا های تو دوره چجور بود مشکل نداشت اونجا؟
بد بود..مال پسرا بد تر :))

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از "?" :
از مشکلات خوابگاهتون بگین خوبه حال میده. فقط به حالت طنز بگین یه کم بخندیم.
اقا من دانشجو نیستم ولی خوب یه موردی رو میگم. توی خوابگاه یکی از دانشگاه ها من رفته بودم اتاق به حالت مستطیل بود با عرض کم یعنی شما دو تا تخت میگذاشتی کنار هم شاید حدود 20 سانت با دیوار فاصله نداشت. یعنی شما مثلا میخواستی تلویزیون نگاه کنی میرفتی ته تختم میشستی فاصلت تا تلویزیون شاید میشد 1.5 متر یعنی کم. یه جوری بود که تلویزین جلو چشت بود دقیقا. بعد هر کاری اگه میشد تو اینجا کرد درس نمیشد خوند. در ضمن خوابگاهشون 4 نفره بود. خلاصه خیلی اوضاعش وخیم بود . تازه اتاقشون کنار سرویس بهداشتی خوابگاه بود.
:))
خوابگاه ما هم اتاقهای کنار سرویس بهداشتی خیلی خیلی کوچکند.تو همین مایه ها که گفتین!
البته اینجا کجا بوده که تو اتاقشون تلویزیون داشتن!!!! عجب خوابگاه خفنی :D
به نقل از بره ناقلا :
بچه های تهران که خیلی میگن خوبه
کجا خوبه بابا :-" البته شاید خوابگاه کوی که علوم پزشکی ها هستن بهتر باشه ولی واسه ما خوب نیست :-" ما برای حفظ روحیه میگیم خوبه :-" :-[

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

با این چیزایی که شما اینجا گفتید، الآن فقط به 2 گزینه فکر می کنم:
1.خونواده رو مجاب کنم، انتقالی بگیرن ،بریم تهران!
2.تو انتخاب رشته، بدون تردید ، بزنم سنندج!(با اینکه مطمئنم دانشگاه های خوب تهران(بجز شریف) قبول میشم)

با این چیزایی که شما میگین اصلا" نمی تونم خوابگاه رو تحمل کنم. من تصورم از خوابگاه یه چیز دیگه بود.با خودم میگفتم همش میریم بیرون و الافی و.... یا وقتی که تو خوابگاهیم درس میخونیم و باهم رفع اشکال میکنیم!
به نقل از مهســـــــــــــا :
ما هر 5 نفرمون آروم و مرتبیم.
با هم غذا میخوریم بعد با هم میریم میشوریم ظرفارو.
ای بابا مگه سلف سرویس نداره؟!!!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از "?" :
دیگه تلویزیون داشتن که چیز عجیبی نیست.
خوابگاه پسرونه دانشگاه صنعتی شاهرود بود. یه کن بچه تر که بودم دخترونه هم رفتم اونجا که خیلی خوب بود :D فکر نکنم هیچ مشکلی داشته باشن خوش به حالشون. از خونشون هم فکر کنم بهتر بود..
عجیب نیست؟!!!!
:O
واللا نه خوابگاه شریف تلویزیون داره نه خوابگاه تهران!!اتاق تلویزیون داره هر ساختمون که توش یه دونه تلویزیونه هرکی میخواد ببینه باید بره اونجا!
به نقل از 619 :
ای بابا مگه سلف سرویس نداره؟!!!
چرا!!خب ظرفو که نمیشورن برای آدم که!!
ضمن اینکه غذای سلف خوابگاه ما اونقدری افتضاح بود که حتی غذاهاشو گربه دم سلف هم حاضر نبود بخوره!! پسرها خودشون غذا می پختن.بچه های ما هم خودشون می پختن غیر فنی ها :D بچه های فنی اونقدر درگیر درس و تکلیف بودن که وقت غذا پختن و خوردن نداشتن!!

با این چیزایی که شما اینجا گفتید، الآن فقط به 2 گزینه فکر می کنم:
1.خونواده رو مجاب کنم، انتقالی بگیرن ،بریم تهران!
2.تو انتخاب رشته، بدون تردید ، بزنم سنندج!(با اینکه مطمئنم دانشگاه های خوب تهران(بجز شریف) قبول میشم)

با این چیزایی که شما میگین اصلا" نمی تونم خوابگاه رو تحمل کنم. من تصورم از خوابگاه یه چیز دیگه بود.با خودم میگفتم همش میریم بیرون و الافی و.... یا وقتی که تو خوابگاهیم درس میخونیم و باهم رفع اشکال میکنیم!
ببین خوابگاه اولش واقعا سخته! یعنی قشنگ 1 سال اول میگذره به اینکه به شرایط خوابگاه عادت کنی!بعد که عادت کردی با تمام کمبودها میشه خونه ت و دلت براش تنگ میشه!ما الان همه مون دلمون تنگ شده واسه خوابگاه!!
پسرها که با وجود افتضاح بودن خوابگاهشون خیلی هم خوش می گذرونن :D
رفع اشکال هم میشه کرد اتفاقا!از این نظر خیلی هم خوبه.شب امتحان خیلی خوبه میشینیم با هم نمونه سوال حل میکنیم! اما توی اتاق جای درس خوندن نیست.باید بری سالن مطالعه خوابگاه درس بخونی.کلا من پیشنهاد نمی کنم که اگر یکی از سه دانشگاه شریف تهران امیرکبیر رشته ای که دوست داری رو قبول میشی به خاطر خوابگاهی نشدن بمونی شهرتون!این نظر منه البته...(نظر یه آدمی که ب هشدت به خانواده وابسته بوده و تو شهری هم درس میخونده که دانشگاهاش سطح خیلی خوبی دارن.با این حال دارم میگم که تهران یه چیز دیگه ست و به خوابگاه می ارزه...)

nastaran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

درمورد خوابگاه فقط یه چیز میشه گفت
اگه جهنمی وجود داشته باشه قطعا خوابگاس!!!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از eglantine :
درمورد خوابگاه فقط یه چیز میشه گفت
اگه جهنمی وجود داشته باشه قطعا خوابگاس!!!
مخالف :) برای ما اصلا جهنم نیست!همونطور که گفتم امکانات به صفر میل میکنه ولی اصلا جهنم نیست!

nastaran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اتفاقا امکانات ما خوب بود
اتاق 3 نفره
محیط کاملا تمیز
محوطه روباز
سالن بدن سازی
سالن اجتماعات
اما من شاید بدشانسی آوردم
هم اتاقی خیلی مهمه
ترم 1 که هم اتاقیام همکلاسی بودن, یکیشون که اخبار لحظه به لحظه منو به کلاس مخهبره میکرد
اون یکیم هر بار که نمره میزدن تلافی اینکه من بیشتر شدمو سرم در میاورد
ترمای بعدم یه جور دیگه
البته شایدم چون ما همیشه درس داشتیم

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از eglantine :
اتفاقا امکانات ما خوب بود
اتاق 3 نفره
محیط کاملا تمیز
محوطه روباز
سالن بدن سازی
سالن اجتماعات
هم اتاقی خیلی مهمه
ترم 1 که هم اتاقیام همکلاسی بودن, یکیشون که اخبار لحظه به لحظه منو به کلاس مخهبره میکرد
ترمای بعدم یه جور دیگه
آره منم از 5 نفر 4تانفرمون همکلاسی بودیم و این مشکلاتو داشتم...
اما شکر خدا امسال دیگه هم اتاقیام هم کلاسیم نیستن :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

اینکه هم اتاقی ها کی باشن شانسیه؟

nastaran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ترم 1و2 شانسیه دیگه
مگر اینکه خودت کسی رو بشناسیو بگی میخوای باهاش هم اتاق باشی که قاعدتا آدم ترم 1 کسی رو نمیشناسه
بعد از اونم تا با کسی هم اتاقی نشی نمفهمی چه جور آدمیه
خیلیا ظاهر خوبی دارن اما...
میدونی هم اتاقی بحثش کاملا با دوست فرق میکنه
یه هم اتاقی خوب میتونه دوست آدمم بشه اما یه دوست خوب الزاما نمیتونه یه هم اتاقی خوب باشه

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

هم اتاقی خیلی مهمه
ترمای بعدم یه جور دیگه
۱ نکته ای که وجود داره مثل اینکه دخترا بنا به دلایلی با خوابگاه مشکل دارن و اینجور مشکلات پیش میاد براشون!
اما ما پسرها وقتی با دوستامون تو ۱ اتاق باشیم لذت زیادی می بریم! اصلا حال و اینا! (<

آره ترم اول! ولی بعد که تو دانشگاه با کسانی دوست شدی و شناختیشون و فهمیدی خوبن برای زندگی می تونی با اونها اتاق بگیری !

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

خدارو شکر من هم اتاقیام خیلی خیلی خیلی خوب بودن x: ینی واقعا عالی بودن و خواهند بود
ولی در کل همه چی به خود ادم بستگی داره بعضیا هستن از صب تا شب گریه می کنن بعضیام فقط خوش گذرونی P:> P:> :D
البته خوب محیط خوابگاه یه جوریه که ادم بعضی وقتا به هیچ وجه نمیتونه تحمل کنه خوابگاهو برا همین سعی کنین بیشتر جاهایی رو تو اولویت قرار بدین که اونجا فامیلی اشنایی چیزی داشته باشین!!
زیادم سخت نگیرین برا خودتون
خوش بگذرونین P:> P:> :D

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پگاه :
ـو اردوی ورودی دانشگاه فرصت هست یه عده رو بشناسی و باهاشون اتاق بگیری.این کار به شدت ترجیح داره به اینکه شانسی دانشگاه آدم وبایه سری بندازه. به خصوص تو دانشگاه هایی مثل تهران که تخصصی نیستن.یعنی همه جور رشته ای داره و همه از هر فرهنگی توش هستن.مثلا برای یه دانشجوی فنی که کل ترمو باید تکلیف انجام بده و درس بخونه و اینا(حتی اگر اصلا درسخون نباشه.) هم اتاقی بودن با بچه های تربیت بدنی،موسیقی ویا یه سری رشته های علوم انسانی که درس خوندنشون فقط شب امتحانیه به شدت عذاب آوره.

ما 4تامون خیلی با هم دوست بودیم و مثل خواهر بودیم.اما بدون اینکه بخوایم به هم استرس وارد می کردیم سر امتحانات ترم.کلا خوب نیست زیاد که آدم با همکلاسی هم اتاقی باشه.اما برای سال اول که کس دیگه ای رو نمیشناختیم خیلی خوب بود :)

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از مهســـــــــــــا :
عجیب نیست؟!!!!
:O
واللا نه خوابگاه شریف تلویزیون داره نه خوابگاه تهران!!اتاق تلویزیون داره هر ساختمون که توش یه دونه تلویزیونه هرکی میخواد ببینه باید بره اونجا!چرا!!خب ظرفو که نمیشورن برای آدم که!!
ضمن اینکه غذای سلف خوابگاه ما اونقدری افتضاح بود که حتی غذاهاشو گربه دم سلف هم حاضر نبود بخوره!! پسرها خودشون غذا می پختن.بچه های ما هم خودشون می پختن غیر فنی ها :D بچه های فنی اونقدر درگیر درس و تکلیف بودن که وقت غذا پختن و خوردن نداشتن!!
ببین خوابگاه اولش واقعا سخته! یعنی قشنگ 1 سال اول میگذره به اینکه به شرایط خوابگاه عادت کنی!بعد که عادت کردی با تمام کمبودها میشه خونه ت و دلت براش تنگ میشه!ما الان همه مون دلمون تنگ شده واسه خوابگاه!!
پسرها که با وجود افتضاح بودن خوابگاهشون خیلی هم خوش می گذرونن :D
رفع اشکال هم میشه کرد اتفاقا!از این نظر خیلی هم خوبه.شب امتحان خیلی خوبه میشینیم با هم نمونه سوال حل میکنیم! اما توی اتاق جای درس خوندن نیست.باید بری سالن مطالعه خوابگاه درس بخونی.کلا من پیشنهاد نمی کنم که اگر یکی از سه دانشگاه شریف تهران امیرکبیر رشته ای که دوست داری رو قبول میشی به خاطر خوابگاهی نشدن بمونی شهرتون!این نظر منه البته...(نظر یه آدمی که ب هشدت به خانواده وابسته بوده و تو شهری هم درس میخونده که دانشگاهاش سطح خیلی خوبی دارن.با این حال دارم میگم که تهران یه چیز دیگه ست و به خوابگاه می ارزه...)
آقا آقا!ما خابگاهمون سوئیتی بود بعد تو هر سوئیت یه تلویزیون داشتم ولی ملت انقد مشغول درس خوندن بودن تلویزیونه ماهی یه بار هم روشن نمی شد!اگه هم روشن می شد اینجانب هوس فوتبال دیدن کرده بود :D
بچه های شهید بهشتی پزشکی هم تلویزیون نداشتن!4 تا بلوک بودن و یه سالن تلویزیون!!!

سلف ما هم غیر قابل تحمل بود ولی چاره چیه!چند هفته می شد جای ناهار و شام صبحونه می خوردیم تا بازم مجبور می شدیم به سلف پناه بیاریم!البته نه این که وقت غذا درست کردن نداشته باشیما!!!تنبلیمون میومد!من تو کل خوابگاه فقط یه نفر رو دیدم که اصلا غذای سلف نمی خورد و خودش غذا می پخت

خوابگاه ما کمبود داشت ولی راضی بودیم خو!جو باحالی داشت.اصن حوصلت سر نمی ره تو خوابگاه :)

منم با مهسا موافقم!حیفه ادم به خاطر خوابگاه قید دانشگاه های خوب رو بزنه.خب همیشه که همه چی نباید بر وفق مراد باشه.گاهی واسه استفاده از یه سری شرایط خوب باید یه سری شرایط بد دیگه رو تحمل کنی هر چند برا ما خوابگاه اصلا غیر قابل تحمل نبود و تنها مشکلی که من داشتم با یکی از هم اتاقیام بود که آدم منظمی نبود(شلخته :D) و الا بقیش جالب هم بود

راجع به خوابگاهمون هم باید بگم هر طبقه دو تا سوئیت بود و هر سوئیت سه تا اتاق و اتاقا هم چهار نفره

تگرگ

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرماباد

اینجا کسی در مورد خوابگاه های علوم پزشکی حرفی نمی زنه!اونا کلا مشکل ندارن که بخوان ازش حرفی بزنن یا اینکه اصلا خوابگاه ندارن؟!! :-?

دانشگاهای تهران(تهران و شهید بهشتی)چجورین؟!من شنیدم خوابگاه گرفتنشون خیلی راحت نیس...پس کسایی که دانشگاه خوبی دور ورشون نیس وباید برن یه شهر دیگه و

پتانسیل بالایی هم دارن که حیفه تو شهرای کوچیک بمونن باید برن بمیرن؟!! :(

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از تگرگ :
اینجا کسی در مورد خوابگاه های علوم پزشکی حرفی نمی زنه!اونا کلا مشکل ندارن که بخوان ازش حرفی بزنن یا اینکه اصلا خوابگاه ندارن؟!! :-?

دانشگاهای تهران(تهران و شهید بهشتی)چجورین؟!من شنیدم خوابگاه گرفتنشون خیلی راحت نیس...پس کسایی که دانشگاه خوبی دور ورشون نیس وباید برن یه شهر دیگه و

بچه های علوم پزشکی تهران که خیلی راضین از خوابگاهاشون...
دوستای من که مشکلی در گرفتن خوابگاه نداشتن امسال.حتی اونی که با سهمیه هیئت علمی آمد هم خوابگاه تونست بگیره.
شنیدم امسال تو دفترچه نوشته تعهد خوابگاه ندارن... من خودم پیدا نکردم این روتو دفترچه یه نگاه خودتون بکنید.
ولی شهید بهشتی چرا...مشکل خوابگاه داره!

nastaran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از تگرگ :

علوم پزشکی کلا خوابگاهاش بهترن
تو دفترچه میزنن تعهدی ندارن ولی بعد اکثرا میدن

atefe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
رشته دانشگاه
پزشکی