• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خوابگاه و مشکلاتش

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
پاسخ : مشکلات خوابگاه

من نمیدونم خونه بگیرم یا خوابگاه هرکی یه چیزی میگه.... خوابگاه های شریف کدومشون بهتره؟ وضعیت خوابگاه هاش چه طوریه؟میشه بازدید کرد ازشون؟
الان کسایی که شریف میخونن ترجیح میدن یه خونه با دوستاشون داشته باشن یا خوابگاه زندگی کنن؟ چرا؟

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از dissib :
من نمیدونم خونه بگیرم یا خوابگاه هرکی یه چیزی میگه.... خوابگاه های شریف کدومشون بهتره؟ وضعیت خوابگاه هاش چه طوریه؟میشه بازدید کرد ازشون؟
الان کسایی که شریف میخونن ترجیح میدن یه خونه با دوستاشون داشته باشن یا خوابگاه زندگی کنن؟ چرا؟
اگه هم اتاقی خوب داشته باشی خوابگاه واقعا خوبه. اگه هم خوابگاه نمیگیری لااقل تلاش کن سهمیه شام شاید بتونی بگیری (امیرکبیر که این امکان واسه پسرا هست. دخترا رو نمیدونم)
یه بخش بزرگ مشکلاتی که بچه ها با خابگاه دارن با آدمای توشه. از اون طرف اگه خونه بگیری علاوه بر هزینه بیشتر، زمان رفت و آمد و تهیه شام و نظافت و اینا رو هم باید درنظر بگیری (به هرحال نظافت یه اتاق از یه خونه سریعتره!)
پیدا کردن دوستای جدید و دور همی های خوابگاه واقعا ارزشمنده. هم به وقت درس و پروژه و هم به وقت بازی و خوش گذرانی.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

یعنی خوابگاه از همه نظر بهتر از خونه است؟

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

اگه بين خوابگاه و خونه شك داريد كه خب اول امتحان كنيد خوابگاهو. خرج زيادي نداره كه . ترم اولو خوابگا بگيريد ببينيد چجوريه . اگرم خيلي بتون فشار اومد كه بريد خونه بگيريد وسط ترم.

بعد وقتي بريد توي خوابگا بالاخره يه دوستي ام پيدا ميكنين كه بخواد خونه بگيره احتمالا. ممكنه راحت بشه كارتون براي خونه گرفتن

(ولي خونه داشتنم سخته. خيلي كار و اينا به ادم اضافه ميشه. غذا بايد درست كنين(كه خب درست نميكنين و ميفتين به آشغال خوردن!). قبض شايد مجبور باشين بدين! بعد مثلا خرابياي خونه رو ك بخواين درست كنين وقتگيره. بعد از نظر امنيتي ام خوابگا بهتره خب. )

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Lily Delicated :
یعنی خوابگاه از همه نظر بهتر از خونه است؟
از همه نظر که نه. تو خونه فضای بیشتری دارین، آزادی بیشتری دارین، هم خونه ای رو از اول خودتون انتخاب کردین. همه چی مال خودتونه و... . ولی خب به نظر من این مسائل زیاد مهم نیست!
پیشنهاد نیما و مسائل دیگه ای هم که گفت واقعا خوبه! تو خوابگاه هرچی خراب شه یکی میاد درست میکنه. امنیت بیشتری داره. نیاز نیست نگران خیلی چیزای خونه و همسایه ها و... باشید. به جز اتاق بقیه جاها رو یکی میاد تمیز میکنه. اینترنت و آب و برق و... مفتیه و...
برید خوابگاه دنبال خونه هم باشید. اگه خوشتون نیومد خونه بگیرین.

ehsanta

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از dissib :
خوابگاه برای اغلب افراد بهتر از خونه است . مگر اینکه واقعا مشکل خاصی توی خوابگاه داشته باشید که خونه گرفتن با همه ی سختی ها و هزینه ها و مشکلاتی که داره (همونطور که آقا سعید گفتن) از این بهتر باشه.
خوابگاهای شریف هم داخلشون تقریبا مثل همه . امکانات مشابهی داره . تفاوتشون توی جاشون و نزدیکی و دوری شون به دانشگاهه. (البته یه تفاوتی دیگه ای هم هست که مربوط میشه به سوئیتی یا راهرویی بودن خوابگاه که نمیشه واقعا گفت کدوم خوبه و کدوم بد)
نمی خوام اغراق کنم ولی خیلی از بچه های غیر خوابگاهی هم خیلی شبا میان خوابگاه اتاق دوستاشون (بیشتر مواقع پروژه و امتحان و این جور چیزا)

بعدا نوشت: اینترنت مفت رو خوب اومدی... با وجود این گزینه من اصلا نمی تونم به خونه فکر کنم :D

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

تو خوابگاه های شریف چه امکاناتی هست؟مثلا ماشین لباس شویی،ظرف،قابلمه،کمد و میز مطالعه دارن؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

تو خوابگاه های شریف چه امکاناتی هست؟مثلا ماشین لباس شویی،ظرف،قابلمه،کمد و میز مطالعه دارن؟

ماشین لباس‌شویی که هست، لباساتو جمع میکنی میبری دم ماشین لباس‌شویی میزاری+۲۰۰تومن+پودر ب مقدار کافی بعد دیگه خودشون میشورن :د
ظرف و قابلمه دیگه باید خودتون ببرین :-"
هر اتاق هم کمد+میز مطالعه داره ، جدا از اینا هم سالن مطالعه هم داره.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Farz :
ماشین لباس‌شویی که هست، لباساتو جمع میکنی میبری دم ماشین لباس‌شویی میزاری+۲۰۰تومن+پودر ب مقدار کافی بعد دیگه خودشون میشورن :د
ظرف و قابلمه دیگه باید خودتون ببرین :-"
هر اتاق هم کمد+میز مطالعه داره ، جدا از اینا هم سالن مطالعه هم داره.
ئه؟ 200 تومن؟ از ما هزار میگیرن!

معمولا تو همه خوابگاه ها ماشین لباسشویی، جاروبرقی و اتو هست. ولی ظرف باید خودتون ببرید. اتاقا فقط یه کف موکت دارن، تعدادی تخت خالی، تعدادی کمد و میز و صندلی

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

استفاده از وسایلی مثه لباس شویی و اتو که عمومی هستن از نظر بهداشتی مشکلی ایجاد نمی کنه؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

استفاده از وسایلی مثه لباس شویی و اتو که عمومی هستن از نظر بهداشتی مشکلی ایجاد نمی کنه؟

اتو نداریم ما :)) :‌| یکی با خودت ببر، یا ببر خشک‌شویی :د
×پسرا اتو دارن

به نقل از سعیـد :
ئه؟ 200 تومن؟ از ما هزار میگیرن!

آره ۲۰۰ تومن ;;) :-پز :))

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

راستش تا حالا من به این فکر نکرده بودم :D :-? :-"! خب اگه نمیخای باید راه های دیگه ای برای شستشو پیدا کنی. ولی خب کلا اگه خیلی بهداشتی باشی ممکنه خوابگاه بودن یه ذره سخت بشه. اگه پسر بودی که به قطع میگفتم سخت میشه :D

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

نیلوفر تا حالا لباس ندادی به لباس شویی یا خشک شویی یا بخار شویی های بیرون؟ :D

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از !..Per$iaNboY..! :
نیلوفر تا حالا لباس ندادی به لباس شویی یا خشک شویی یا بخار شویی های بیرون؟ :D
چرا اما مانتو و پالتو و اینا رو میدن به خشک شویی نه مثلا تی شرت که مستقیما با پوست بدن تماس داره.
فک نکنید من وسواس دارم،فقط دارم می پرسم :-"

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

اغا یکی از خوابگاه مشهد بگه ؟من چون میرم :-[

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا اما مانتو و پالتو و اینا رو میدن به خشک شویی نه مثلا تی شرت که مستقیما با پوست بدن تماس داره.
فک نکنید من وسواس دارم،فقط دارم می پرسم :-"
خود بچه ها رعایت میکنن معمولا و همه جور لباسی نمیندازن لباس شویی. مثلا ما که روپوش داریم یا میبریم خونه میشوریم یا تو تشت جداگونه. من خودم سال اول لباسامو میبردم خونه میشستم ( چون هر دوهفته میرفتم) اما امسال با لباسشویی خوابگاه شستم مشکلی هم پیش نیومد. اما یه دوستام حساسیت پوستی دار ریسک نمیکنه میبره خونه میشوره یا میبره خونه اقوام تو تهران.

P_R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان ولا غیر
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نظرتون دانشگاه های شمال طوره؟ مازندارن و اینا؟ کسی نیس که اونورا بخونه؟؟ من 711 منطقه 1 :(( :(( :(( به نظرتون کجاها بزنم؟ پزشکی

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها میشه یه تاریخ حدودی بگید از اینکه وقتی نتایج انتخاب رشته اومد کی میریم ثبت نام ؟؟وکی باید بریم برای خوابگاه؟؟

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از zeinabt :
بچه ها میشه یه تاریخ حدودی بگید از اینکه وقتی نتایج انتخاب رشته اومد کی میریم ثبت نام ؟؟وکی باید بریم برای خوابگاه؟؟
به شدت بستگی به دانشگاهی داره که قبول میشی. ولی حدودا یه هفته وقت داری برای ثبت نام دانشگاه و خوابگاه

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

به نقل از zeinabt :

هر دانشگاهی خودش اعلام میکنه :)

بالا