• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خوابگاه و مشکلاتش

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
الان که داریم انتخاب رشته میکنیم، خیلی بحث مشکلاتی که تو خوابگاه میتونه پیش بیاد برای آدم و محاسن ماندن پیش خانواده و انتخاب رشته در شهر خودمون پیش میاد.
من میخواستم از دانشجوهای خوابگاهی،به خصوص خوابگاهی تهران بخوام درمورد مشکلاتش حرف بزنن.
من واقعا هیچ ذهنیتی از مشکلات ندارم و این انتخابو واسه م سخت میکنه خیلی.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : مشکلات خوابگاه

من دانشگاه امیرکبیر درس میخونم و خوابگاهی هستم. به طور کلی از خوابگاه راضی ام. اول بگم که مطمئنا هیچ جا خانه ی خود آدم نمیشه و شما هم اینو در نظر بگیر با توجه به رتبه ات اگه یه رشته ی تاپ تهران قبول نمیشی بهتره تو اصفهان بمونی چون فکر نکنم سطح داشگاه اصفهان از رشته های مهندسی دانشگاه بهشتی تهران یا خواجه نصیر کمتر باشه.
اما خوابگاه ها معمولا از نظر امکانات تاسیساتی و رفاهی در سطح قابل قبولی هستند که مشکل زیادی نداره. مشکلاتی که پیش میاد بیشتر مربوط به خود شخصه و هم اتاقی هاش و اینکه چطوری با بقیه افراد کنار میاد. دوری از خانواده هم بستگی به این داره که چقدر به خانواده وابسته است ولی زود عادت میشه در ضمن با توجه به تعطیلی دانشگاهها در روزای پنجشنبه و نیمه تعطیلیشون در روزای چهارشنبه میشه آخر هفته ها رفت خونه تا کم کم عادت بشه زندگی خوابگاهی!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

خیلی ممنون :D
بابا کی گفته من تهران قبول نمیشم؟! دست شما درد نکنه!
ای بابا!
شریف اونی که میخوام نمیشم.ولی تهران میشم.

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از S@ene :
من دانشگاه امیرکبیر درس میخونم و خوابگاهی هستم. به طور کلی از خوابگاه راضی ام. اول بگم که مطمئنا هیچ جا خانه ی خود آدم نمیشه و شما هم اینو در نظر بگیر با توجه به رتبه ات اگه یه رشته ی تاپ تهران قبول نمیشی بهتره تو اصفهان بمونی چون فکر نکنم سطح داشگاه اصفهان از رشته های مهندسی دانشگاه بهشتی تهران یا خواجه نصیر کمتر باشه.
اما خوابگاه ها معمولا از نظر امکانات تاسیساتی و رفاهی در سطح قابل قبولی هستند که مشکل زیادی نداره. مشکلاتی که پیش میاد بیشتر مربوط به خود شخصه و هم اتاقی هاش و اینکه چطوری با بقیه افراد کنار میاد. دوری از خانواده هم بستگی به این داره که چقدر به خانواده وابسته است ولی زود عادت میشه در ضمن با توجه به تعطیلی دانشگاهها در روزای پنجشنبه و نیمه تعطیلیشون در روزای چهارشنبه میشه آخر هفته ها رفت خونه تا کم کم عادت بشه زندگی خوابگاهی!

فارغ از دوری از خانواده و اینا، ولله چیزایی که من شنیدم خیلی جدی‌تر از این حرفاست.
مخصوصا خوابگاه‌های دانشگاه شریف و دانشگاه تهران؛ در حدی که نمی‌شه این‌جا وارد جزئیات شد و گفت.
فقط این‌طوری بگم که آدم باید قوی باشه و سعی کنه تاثیر نپذیره از محیط و بیش‌تر تاثیر بذاره؛ وگرنه کلاش پس معرکه‌ست دیگه.

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از مهران م. :
فارغ از دوری از خانواده و اینا، ولله چیزایی که من شنیدم خیلی جدی‌تر از این حرفاست.
مخصوصا خوابگاه‌های دانشگاه شریف و دانشگاه تهران؛ در حدی که نمی‌شه این‌جا وارد جزئیات شد و گفت.
فقط این‌طوری بگم که آدم باید قوی باشه و سعی کنه تاثیر نپذیره از محیط و بیش‌تر تاثیر بذاره؛ وگرنه کلاش پس معرکه‌ست دیگه.
دقیقا" و ایضا" خوابگاه های مشهد که ...

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از مهسا م. :
خیلی ممنون :D
بابا کی گفته من تهران قبول نمیشم؟! دست شما درد نکنه!
ای بابا!
شریف اونی که میخوام نمیشم.ولی تهران میشم.
ببخشید من که رتبه ات رو نمیدونستم!

به نقل از مهران م. :
کلا در همه مراحل زندگی آدم اگه قوی نباشه محیط روش تاثیر منفی میذاره در مورد خوابگاه هم اگه کسی خودش مشکل نداشته باشه مشکل بدی براش پیش نمیاد مواردی هم شما شنیدید کم اتفاق میفته. دلیل نمیشه دانشگاه تهران رو از دست بدید فقط باید قوی باشید و جو گیر نشید!

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

انصافا خوابگاه موندن سخته بچه های بومی حال میکنن دانشگاهشون تو شهرشونه.

msmsampad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
یه زمانی شدیدا واسه نجوم میخوندم یه اتفاقی افتاد ندادمش
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از مهران م. :
من باورم نمیشه یکی که تو شریف یا تهران یا حتی امیرکبیر قبول میشه بخواد انقد مشکل داشته باشه که تاثیربد رو اطرافیانش بذاره!!

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از maAaAaAn :
من باورم نمیشه یکی که تو شریف یا تهران یا حتی امیرکبیر قبول میشه بخواد انقد مشکل داشته باشه که تاثیربد رو اطرافیانش بذاره!!
به نظرم شخصیت و اخلاق و رفتار آدمها بر اساس دانشگاه و رشتشون تعیین نمیشه!میشه؟
خودم حداقل یک نفر از بچه های مدرسه رو میشناسم که امیرکبیر قبول شده ولی از نظر اخلاقی خیلی آدم درستی نیست!
حکم کلی نباید داد در هیچ موردی! همه جا همه جور آدم هست! ولی فکر کنم در دانشگاههای خوب درصد این افراد کمتره!

msmsampad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
یه زمانی شدیدا واسه نجوم میخوندم یه اتفاقی افتاد ندادمش
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Ali pasha :
به نظرم شخصیت و اخلاق و رفتار آدمها بر اساس دانشگاه و رشتشون تعیین نمیشه!میشه؟
خودم حداقل یک نفر از بچه های مدرسه رو میشناسم که امیرکبیر قبول شده ولی از نظر اخلاقی خیلی آدم درستی نیست!
حکم کلی نباید داد در هیچ موردی! همه جا همه جور آدم هست! ولی فکر کنم در دانشگاههای خوب درصد این افراد کمتره!
منظورم به دانشگاه نبود آخه اصولا آدمای لات و الوات یا ناحسابی درسخون نمیشن!! البته قبول دارم که حکم کلی نمیشه داد درست میگین

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

تو خوابگاهی که من خواهم رفت(هنوز ندیدم خودم)به احتمال زیاد امکاناتی چون اینترنت و ... نباشه!!!اونوقت یکی که زندگیش تو نت میگذره چیکار کنه؟؟؟؟؟؟؟

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از e.n :
تو خوابگاهی که من خواهم رفت(هنوز ندیدم خودم)به احتمال زیاد امکاناتی چون اینترنت و ... نباشه!!!اونوقت یکی که زندگیش تو نت میگذره چیکار کنه؟؟؟؟؟؟؟
خب خوابگاه ما هم نداره اینترنت!
حالا قضیه خیلی مهمی نیست به نظرم! چون شما بیشتر وقتتون رو تو دانشگاه هستسد و میتونید به راحتی از اینترنت دانشگاه استفاده کنید و 3-4 ساعت پایانی شب هم که میرید خوابگاه خیلی مشکل خاصی نیست اینترنت داشتن یا نداشتن!
دوسه روز آخر هفته هم که ما میایم خونه نت داریم شما رو نمیدونم!!ولی اگر نمیرید منزل میتونید از اینترنت ایرانسل و وصل کردن گوشیتون به لپ تاپ استفاده کنید که خیلی هم خوبه! ;;)

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از e.n :
خریدن مودم وایمکس مبین نت شاید بتونه کمک کنه تا یه حدی

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

مشکل اینه که من سه شنبه ها و جمعه ها تعطیلم فردای اینروزا هم صب ساعت 8 کلاس دارم رفت و آمد خیلی سخت میشه!!!!
آره خب من از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم ولی دیگه ورشکست میشم.تو دو روز اعتبارم تموم میشه!!!!!ولی خب با اینم کنار میایم.از مال دانشگاه استفاده میکنیم.
عوضش کلی مشکل دیگه هم هست.اتاق 6 نفریه!!!ظرفیت 4نفری پر شده بود.یکی مثه من نمیدونم چطور دووم میاره.تو یه اتاق کوچیک با 6 نفر!!!
کاش من اون زیر زمینم که اونجا برا کنکور میخوندم الان اونجا داشتم

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از e.n :
مشکل اینه که من سه شنبه ها و جمعه ها تعطیلم فردای اینروزا هم صب ساعت 8 کلاس دارم رفت و آمد خیلی سخت میشه!!!!
آره خب من از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم ولی دیگه ورشکست میشم.تو دو روز اعتبارم تموم میشه!!!!!ولی خب با اینم کنار میایم.از مال دانشگاه استفاده میکنیم.
عوضش کلی مشکل دیگه هم هست.اتاق 6 نفریه!!!ظرفیت 4نفری پر شده بود.یکی مثه من نمیدونم چطور دووم میاره.تو یه اتاق کوچیک با 6 نفر!!!
کاش من اون زیر زمینم که اونجا برا کنکور میخوندم الان اونجا داشتم
انعطاف پذیر باش :)
همه چیز خیلی بهتر از اونی که فکر میکنی پیش میره.فقط سخت نگیر...
همه جا همینه!
بچه های امیرکبیر هم خیلی ناراضین از خوابگاهشون.
ما هم بدترین خوابگاهو بین خوابگاهای شهر تهران داریم!اما خب خوبیهاشو میبینیم :)

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

منم درمورد خوابگاه یه سوال دارم.من ساز میزنم(سنتور). ;;)میخام ببینم اجازه میدن تو خوابگاه باخودم سنتورمو >:D< ببرم؟ x: x:
خوابگام دولتیه.آخه یکی میگفت خصوصی میذارن ولی دولتی نه. =(( =((ولی میگفت اگه تهران باشه گیر نمیدن.آره اینطوریه؟؟ :-/

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از فاطمه ر :
منم درمورد خوابگاه یه سوال دارم.من ساز میزنم(سنتور). ;;)میخام ببینم اجازه میدن تو خوابگاه باخودم سنتورمو >:D< ببرم؟ x: x:
خوابگام دولتیه.آخه یکی میگفت خصوصی میذارن ولی دولتی نه. =(( =((ولی میگفت اگه تهران باشه گیر نمیدن.آره اینطوریه؟؟ :-/
به ما گفتن ایراد داره!یعنی تو آیین نامه هست که عیب داره

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از مهســـــــــــــا :
به ما گفتن ایراد داره!یعنی تو آیین نامه هست که عیب داره
الان تو کجا درس میخونی؟منظورم شهر دانشگاته.
خو من چجوری تمرین کنم؟یادم میره که :(( :(( :(( :((

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از فاطمه ر :
الان تو کجا درس میخونی؟منظورم شهر دانشگاته.
خو من چجوری تمرین کنم؟یادم میره که :(( :(( :(( :((
دانشگاه تهران

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از مهســـــــــــــا :
دانشگاه تهران
اوه چه باکلاس. :D :D
ینی اصن راه نداره؟اتفاقا یکی از بچه هایی که بام کلاس میاد پزشکی تهران میخونه استادمون میگفت باخودش میبره سازشو.
پس تو آیین نامه نوشته.چه بد.ممنون ازراهنماییاتون *-:

بالا