• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دروغ

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل
پاسخ : دروغگویی

دوستان من ي دوست صميمي دارم خ دروغ ميگه..ن بزرگ ولي كوچيك كوچيك خ دروغ ميگم هرچي غير مستقيم ميگم نميفهمه شايدم ميفهمه خودشو ب اون راه ميزنه ب نظرتون چكاركنم؟؟؟؟

mehrdad_m

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی شماره دار
شهر
تهران

Hanie.h : من اگه بودم بعد از چند بار غیر مستقیم گفتن ، مستقیم میگفتم

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

دروغ؟؟؟من؟؟؟نه :D
اصن مگه ميشه :D

:-"
دروغ بزرگي كه به كسي ضرر بزنه نگفتم
اما شده يه كيو سركار بزارم بد جور تا يه هفته بپيچه به خودش

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از hanie.h :
دوستان من ي دوست صميمي دارم خ دروغ ميگه..ن بزرگ ولي كوچيك كوچيك خ دروغ ميگم هرچي غير مستقيم ميگم نميفهمه شايدم ميفهمه خودشو ب اون راه ميزنه ب نظرتون چكاركنم؟؟؟؟
به نظر من تایید دروغ یک شارژی هس واسه دروغ های بعدی .........هرجا احساس کردید که دروغی گفته میشه باید سعی کنید به طور مستقیم و فقط در حضور خودتون و شخصی که دروغ میگه بیان کنید که پی به دروغ بردید........البته باید این مساله از خانواده ها شروع بشه.....اعضای خانواده باید طوری رفتار کنن که صداقت به نفع تر و بهتر از دروغ جلوه نمایی کند........یک تشویق ساده به خاطر جسارت و شجاعتی که در گفتن حرف راست میتواند وجود داشته باشد فرد را راغب به گفتن همیشگی حقیقت میکند.............فردی که به خاطر حرفهای راستش مورد توجه نیست روی به دروغ گفتن میاورد پس بهتر است در هر صورت شنونده ی خوبی باشیم و از گفتن حرفهای صادقانه ی فردی لذت و تشویق و از دروغ گویی ناراحت .........

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

دروغ نمیگم ، مگر تو یه سری شرایط خاص ، البته تو اینجور مواقع هم سعی میکنم نگم تا اینکه بگم و دروغ گفته باشم !
و به شدت هم از دروغ شنیدن متنفرم ! :|
حتی اگه کسی بیاد تو روم وایسه و فحش هم بده به اندازه ی دروغ شنیدن ناراحتم نمیکنه !
من این مدلیم که بدون اینکه بخوام رفتار و حرفای اطرافیان زیر ذره بینمه ، و واقعن هم این ناخواسته س !
ترجیح میدم اگه موضوعی پیش اومده باشه ، به جای دروغ شنیدن و در نهایت کشف کردنش از خود اون فرد بشنوم !
و واضح هم هست که میتونم برخورد منطقی تری داشته باشم !

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

دروغ؟
خب..دروغ كه نه ولي گاهي نميشه راستشو بگي!واقعا نميشه!
ولي نميشه هم بگيم تاحالا دروغ نگفتيم.دروغاي كوچيك بزرگ!واقعا گاهي موقع توي اون شرايطي كه هستيم تنها راه چاره اي كه ميمونه واسمون گاهي دروغگوييه.
ولي اينكه دروغا فاش شن خيلي بده اما از يسري لحاظ هم خوبه.حقيقت فاش ميشه و تو ميفهمي دوروبرت چيشد!
مثلا وقتي دوستت بتو خيلي دروغ گفته و تو يهو همه رو بفهميخوب خيلي بده هضمش سخته!ولي بعد تازه ميفهمي كه طرف چجور انساني بوده!
ميگيم دروغ گفتن بده ولي همش حرفه و پاش كه به عمل ميرسه هيچي!
تاهرجا نياز باشه دروغ ميگيم.اينكه دروغ نگي خيلي سخته چون دروغ يه راه ساده براي خلاص شدن(بظاهر)از دست يه اوضاع!كه البته چندان طولاني نيس.و بالاخره چه زود چه دير حقيقت يه جوري فاش ميشه!
كسي كه دروغ نميگه واقعا شاهكار كرده!دروغ نگفتن سخته!چون اگه نخواي دروغ بگي بايد توانايي قبول كردن مسئوليت كاراتو داشته باشي و خب اين چندان هم آسون نيست.

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

من نمیدونم چرا ولی یه جاهایی ک اصن اهمیت نداره دروغ میگم.اصن از دهنم میپره بیرون ی چیزی.بعدم دیگ حوصله ندارم راستشو بگم
ولی تو چیزای مهم دروغ نمیگم.ینی الان یادم نمیاد گفته باشم.شایدم کفته باشم.

مثلا اگ یکی بپرسه موهاتو اتو کردی میگم نه.حتی اگ اتو کرده باشم.نمیدونم چرا.فک کنم حوصله ندارم توضیح اضافه بدم یه چیزی میگم دهن طرف بسته شه دیگ.هی سوال نکنه.

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

1-دروغ عَخه و دروغگو دشمن خداست!
2-دروغ هنره و هر کسی این توانایی رو نداره که دروغ بگه!
تا اینجا که من پستا رو خوندم نظر همه ی دوستان این بوده که دروغ گفتن چیزی خوبی نیست و گاها هم گفتن که هر کسی نمیتونه دروغ نگه،دروغ سر انجام خوبی نداره و اینا حرفا.
اما خب جواب این سوال«صلن چرا دروغ؟» رو چی بدیم؟
تا جایی که من میدونم ادما کلا به دو دلیل دروغ میگن:
دلیل اول اینکه از وضع موجود راضی نیستن و نمیخوان شرایط دوروبرشون رو باور کنن،پس اقدام به دروغگویی میکنن و با این کارشون فضایی رو که خودشون دوست دارن رو اطرافشون حاکم میکنن،
ادمایی که به دلیل اول دروغ میگن؛تقریبا نمیتونن حتی برای ی بازه ی زمانی کوتاه دروغ نگن،یا حداقل دوست دارن که همیشه یکم اغراق رو چاشنی صحبتاشون بکنن.
در مورد این دسته افراد توضیح دیگه ای نمیدم،و بهشون توصیه میکنم که با یه روانشناس یه جلسه ی ملاقات ترتیب بدن!
اما دلیل دوم،
با شنیدن کلمه ی دروغ و دروغ گویی،کلماتی نظیر فریب،کلاه برداری و امثالهم تو ذهن خیلی از ماها تداعی میشه.دلیل دوم اینکه مردم دروغ میگن اینه که برای دلایلی همچون سود شخصی و منفعت های دیگه دروغ میگن.
افرادی که به این دلیل دروغ میگن عموما افراد زیرک تری نسبت به گروه اول هستن،چرا که تو این نوع دروغ مردم نسبت به صحت اون دقیق تر میشن،پس باید دروغ هایی به مراتب زیرکانه تر گفت!معمولا با افشا شدن این نوع دروغ,ضرر زیادی متحمل درغگو میشه،
اما میخوام به این موضوع بپردازم که ایا میشه دروغ گفتن رو نوعی استعداد تلقی کرد؟ینی یه نوع توانایی که برخی اون رو دارن و برخی دیگه از انجامش عاجزن؟
چون اینجا فرومه و تریبون سخنرانی نیست،دلم میخواد دوستان به جواب سوال بالا فکر کنن،منم بعدا خودم بهش جواب میدم!

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نظرم دروغگويي بد ترين صفت يه انسان و دروغ بدترين كاريه كه ممكنه از يه انسان سر بزنه و هيچ ربطي هم به آيين و مسلك ادم نداره...خودم هم سعي ميكنم در بدترين شرايط ممكن هم دروغ نگم .. به نظرم از قتل هم اسيبش بيشتره!!!

YaSaMiN126

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تبریز

دروغ خیلی بده بدترین چیز دنیاس!
ولی بعضی موقع ها دروغ مصلحتی خوبه! :D

.:mahtab:.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzabegan
شهر
یه جایی زیر آسمون خدا.چه فرقی داره ؟

هه!! دروغ ؟
دروغ زندگی منو عوض کرد...نمیدونم شایدم پنهون کاری بود...
دروغ نگین...هیچوقت هیچوقت...حتی اگه به ضررتون هم بود دروغ نگین

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به راحتی اب خوردن وایمیسیم تو روی هم دیگه و دروغ میگیم واسه بی ارزش ترین چیزها
و همین موضوع باعث بحران اخلاقی (واژه ی مناسب تری پیدا نکردم) امروز جامعمونه
به دروغگویی عادت کردیم ترک عادت هم موجب مرض است
وقتی یه معتاد به ماده ای مثل تریاک اعتیاد پیدا میکنه (عادت میکنه) واسه ترک دادنش به مرور دوز مصرفش رو پایین میارن
تنها راه واسه ترک دروغ اینه که دوز مصرفمون رو به مرور کاهش بدیم و موقع دروغ گفتن با کسی که داریم بهش دورغ میگیم همزاد پنداری کنیم
البته همه ی اینایی که گفتم تو حرف راحته عمل کردن بهش سخته!

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

به نظرمن توی دنیای مابعضی وقتاادم نمیتونه حقیقت روبگه چون ممکنه ضربه ببینه هم خودش هم اطرافیانش بعضی مسایل ادم روواداربه دروغ گویی میکنه.

k.sampadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab

بنظر خودم بعضی وقتا دروغ کارسازه اونم شدیدا

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

هر کس بگه تا حالا دروغ نگفته دروغگوئه
همه ی ما دروغ گفتیم؛ اگر پا بده، بازم میگیم :D

a-sade

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
beheshti
شهر
miandoab
مدال المپیاد
ﻫﺮﺑﺎﺭﺷﺮﮐﺖ ﮐﺮﺩﻡ ﻫﻤﻮﻥ ﺍﻭﻟﺶ موندم

علاج ریا این است که انسان ریا کند اما برای دوست، رئیس و یا مقام بالاتر نه بلکه برای خدا ریا کند. عاقل کسی است که برای بالاترین مقام ریا کند و بالاترین موجود خداست.
آیت الله بهجت (ره)
ﺑﮕﻤﺎ ﺭﯾﺎ ﻫﻢ ﻧﻮﻋﯽ ﺩﺭﻭﻍ ﮔﻮﯾﯽ ﻫﺴﺖ

paniz.zk

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
مدال المپیاد
اره سابقه دارم

دروغ داریم تا دروغ! بعضی دروغا خیلی کوچیکو بی ارزشن که اصن به چش نمی ان مثلا خودم وقتی بچه بودم اگه نمرهام بد میشدم به مامانم میگفتم برگه هامونو ندادن الان بش فک میکنم خندم میگیره اما خب بعضی دروغا خیلی داغونا اگه واقعت رو بشه از درون داغونت میکننو همچین درست حالتو میگیرین که از ایناش متنفرم بعضیام این قد ضاین که هنوز از دهنه طرف در نیومده میفهمی که چرت میگه!

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95

من خودم یه بار یه کار اشتباهی کردم و مامانم فهمید ولی اگه راستشو می گفتم اوضاع خیلی داغون میشد منم دروغ گفتم (دروغشم گفتم تا چند مدت لپ تاپمو از گرفت راستشو بگفتم چی میشد)ولی خدایی بعدش اینقد عذاب وجدان گرفتم هنوزم عذاب وجدانشو دارم از اون موقع به بعد به خودم قول دادم دروغ نگم .......به نظر من دروغ دروغه و همه مدلش بده باید سعی کنیم وقتی راست چیزی رو نمی تونیم بگیم ت جایی که میشه اصلا ازش حرف نزنیم تا نخوایم دروغ بگیم...........

fatemeh.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

من تمام تلاشمو میکنم که دروغ نگم و99درصد اوقات هم نمیگم.(اون 1درصد بعضی وقتا لازمه)
به شدت از دروغ گفتن بدم میاد.
اگه کسی بهم دروغ بگه شاید اگه اولین بارش باشه ببخشم ولی محاله اگه دروغ گفتنشو چند بار تکرار کنه ببخشم.

Antares

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
رشته دانشگاه
برق

من سعی می کنم دروغ نگم،تاحالاهم خ کم دروغ گفتم،از دروغ شدیدن متنفرم،بضی وقتا که دروغ میشنوم ولی خودمو میزنم به اون راه،انتظار دارم طرفم بفهمه که عمدن این کارو می کنم،نه اینکه فک کنه احمقم نفهمیدم!
دروغایی که میشنوم هیچ وقت یادم نمیره!شایدم خ هارو به خاطر دروغ گفتن نبخشم!

بالا