• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر گذاری موسیقی

• شروع کننده موضوع Karo
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
به نظر شما تاثیر گذاری موسیقی تا چه حد میتونه باشه ؟
ایا در حدی هست که بشه جرم جنایت رو باعث بشه ؟
یا اینکه تاثیر روی افراد بزاره و تشویقشون کنه به خودکشی و مواردی دیگه ؟
ایا اینا تاثیرات موسیقیه یا اینکه بخاطر مشکلات درونی خود فرد اتفاق میوفته؟

(گشتم ولی تاپیکی در این مورد پیدا نکردم اگه تکراری بود لینک تاپیک رو بدین به من و این تاپیک رو حذف کنین)

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : تاثیر گذاری موسیقی

تو یکی از آهنگ های گروه کویین، فردی می گه: i wanna die,sometimes wish i never been born at all
یه آدم معمولی وقتی این آهنگو گوش میده نظرش به این جمله جمع نمی شه ولی یه آدم که از زندگی بیزاره و این جمله رو می شنوه کلی توجهش جلب میشه.فکر می کنم منظورمو گرفته باشی.
موسیقی تاثیر می ذاره ولی نه در حدی که باعث انجام جرم و جنایت شه.البته این نظر منه.معمولا مسبب این چیزا الکل و دراگه.که اینا قوه تعقل آدمو سلب(صلب؟!) می کنه.موسیقی هیچ وقت نمی تونه این کارو انجام بده به نظرم
مثلا من خودم بعضی اوقات می خوام گریه کنم، گریم نمیاد.آناتما گوش میدم و خیلی راحت گریم میاد.یا مثلا بعضی اوقات از شدت عصبانیت و ناراحتی می خوام سرمو بکوبم تو دیوار و معمولا نمی تونم،اون وقت اسلیپ نات گوش میدم و ...
بله موسیقی در لحظه خیلی تاثیر گذاره ولی به نظرم نمی تونه باعث جرم و ... بشه

البته اینم بگم که مثلا خیلی از افرادی که متال گوش میدن اسیدین.ینی مواد می زنن ولی این که بگیم این نوع موسیقی افرادو به سمت مواد می بره به نظرم درست نیست.این جمله آخرم بحثش جداس البته اگه بخوایم بهش بپردازیم

• شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من به این دلیل این موضوع رو مطرح کردم که خیلی از منتقدا به خواننده ها در این مورد انتقاد میکنن و میگن که موسیقی که اوا میخونن باعث به وجود اومدن جرم جنایت میشه
مثلا به امینم خواننده چنین چیزی گفته شد و امینم در جواب تو آهنگ Sing for a moment این جملرو گفت
They say music can alter moods and talk to you
But can it load a gun for you and cock it too?
Well if it can, then the next time you assault a dude
Just tell the judge it was my fault, and i'll get sued
یا خیلی از خواننده های دیگه
به نظر خودمن یه اهنگ میتوه چنین تاثیری بزاره ولی کاملا به خود شخص بر میگرده اگه پیش ضمینه ای داشته باشه فقط تقویت میکنه این موضوع رو یعنی بیشتر نقش تقویت کننده رو داره تا اینکه بوجود اوردنده قطعا فردی که از جرم و جنایت بیزاره موسیقی نمیتونه باعث بشه که این فرد به جرم روی بیاره (نظر شخصیم بود :D)

N-hidden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

موسیقی داریم تا موسیقی... موسیقی در نوع خودش می تونه عالی باشه و کلی هم به سلامتی کمک کنه... امروز یکی کلاس زبان لکچر داشت و کلی از موارد خوب موسیقی و تاثیر مثبتی که میتونه رو سلامت بدن بذاره رو گفت... فوایدی که رو احساسات و رفتار های اجتماعی و فیزیکی و عقلی تاثیر خوب میذاره...
مثلا از لحاظ احساسی باعث میشه فرد احساس آرامش کنه و بتونه احساساتشو بیان کنه... از لحاظ عقلی واسه درس و بالا بردن تمرکز خوبه... جسمی درد رو کم می کنه چون توجه بدن از اون قسمتی که درد میکنه منحرف میشه... و امتحان هم کردن کسی که از درد نمی تونسته راه بره بعد از اینکه واسش موسیقی گذاشتن راه رفته و واسه درد پوکی استخون و رماتیسم هم خوبه... از لحاظ اجتماعی هم واسه اینکه شخصیت اجتماعی فرد بالا بره خوبه...
به نظرم موسیقی به قدری جنبه ی خوب داره که میشه چندتا جنبه ای رو که بعضی از اونا ایجاد می کنن رو نادیده گرفت

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

موسیقی فقط فرد رو تو مسیری که هست به جولو میبره.
اگه یه فرد تو زندگیش خیلی آرامش داره میره دنبال آهنگ هایی که آررمن.برا همین بیشتر و بیشتر زندگیش دارای آؤامش میشه.
کسی هم که روحیه خشنی داره میره دنبال آهنگ های خشن و همین عصبی ترش میکنه.
و ... .
در مورد هر نوع آهنگی فرد رو در جهت چیزی که هست بیشتر میبره جولو.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از mamareza :
موسیقی فقط فرد رو تو مسیری که هست به جولو میبره.
اگه یه فرد تو زندگیش خیلی آرامش داره میره دنبال آهنگ هایی که آررمن.برا همین بیشتر و بیشتر زندگیش دارای آؤامش میشه.
کسی هم که روحیه خشنی داره میره دنبال آهنگ های خشن و همین عصبی ترش میکنه.
و ... .
در مورد هر نوع آهنگی فرد رو در جهت چیزی که هست بیشتر میبره جولو.

غلطه
هرکسی با یک موسیقی آروم میشه :)

• لایک
امتیازات: AmorE

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
غلطه
هرکسی با یک موسیقی آروم میشه :)
درسته.ولی معنی آروم شدن یعنی رسیدن به روحیه ای که ذاتا داری... .
یکی وقتی یه آهنگ خشن گوش میکنه چون روحیش همونجوریه آروم میشه.

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

معمولا مسبب این چیزا الکل و دراگه.که اینا قوه تعقل آدمو سلب(صلب؟!) می کنه.موسیقی هیچ وقت نمی تونه این کارو انجام بده به نظرم
البته بعضا" دلیل استفاده از دراگ و الکل تاثیر موسیقی روی فرد میتونه باشه ( کاملا" بسته به خود فرد و روحیاتشه-اصطلاحا" طرف جنبه ی بعضی نتها رو نداره)
..............
موسیقی دقیقا" به انسان چیزی میده که روحش نیاز داره ، میتونه آرامش باشه ، میتونه هیجان باشه، میتونه حس خشم باشه ، میتونه ....
چیزی که مهمه اینه که شما وقتی موسیقی رو گوش می کنی ، روحت در حال ارضاخ شدنه ، تاثیر کاملا" مستقیمی رو سیستم عصبی و فکر شما داره، میتونه باعث تسکین یه درد روحی یا حتی جسمی بشه(به طوری که یادت بره درد مثلا" پاتو یا دستتو یا ...)
بیخود نیست که هنر اول هست !
میتونه نابودت کنه ، میتونه از صفر به 100 برسونتت ، میتونه انگیزه بده برای کاری که میخوای بکنی ، ...
به نظر من موسیقی یک علمه ، واقعا" نت ها جادو می کنه ، قرار گرفتنشون کنار هم و ...
برای مثال ، میتونم تاثیر نت های ، معروف به نت های شیطانی رو بگم ، که در قرون وسطا ممنوع بود
جرم و جنایت و خودکشی و اینا همش به خود فرد بستگی داره ، میشه با یک موسیقی این انگیزه رو در طرف ایجاد کرد ، اما نمیشه مجبورش کرد که فلان کار رو کنه
در ضمن تاثیر حیرت آوری داره برای پدیده هایی که قابل حس نیستند و اصطلاحا" ناملموسند ، مثلا" 4elise بتهوون رو گوش کنید (البته فک نمی کنم بقهمید ، چون حتما" تیکه ی اولش رو که بارها شنیدید بقیه شم اگه شنیده باشید توجه نکردید ، منم هیچوقت نفهمیدم تا یه استادی قبل اینکه پلی کنه ، توضیح داد) ، مهربانی خدا ، لطف خدا ، خشم خدا ، عذاب خدا ، تمام اینا تو اون موزیک به آدم منتقل میشه ،همش رو میشه حس کرد ، طوری که مو به تن آدم سیخ میشه !

کلا" موسیقی یکی از جذاب ترین و عجیب ترین چیزای عالمه ، تاثیراتش خیلی بیشتر از چیزیه که ما بخوایم در موردش بحث کنیم ، اولا" متخصص میخواد که من حداقل نیستم ، بعدشم اطلاعات خیلی جامع میخواد ، که من حداقل ندارم

AAM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ه. ن. د.
شهر
م. م.

من فکر میکنم به قول دوستمون موسیقی داریم تا موسیقی.

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

اینکه میگن موسیقی غذای روحه واقعا درسته. اگه غذا مسموم باشه، آدم هم مسموم میشه. موسیقی یواش یواش میتونه آدم رو توی موضوعاتش غرق کنه. ولی به نظر من اصل موسیقی، خود موسیقیه نه متن آهنگ ولی خوب بعضی سبکا مثل رپ ، روی همین محور متن هستن. در آخر میخوام بگم هر کس با توجه به عقایدش میره سراغ یه سبک ، نه اینکه اول موسیقی گوش کنه و بعد عقایدش شکل بگیره پس موسیقی فقط بر عقاید شخص اضافه میکنه، تغییر نمیده.

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

موسیقی رو نباید تو این زمینه تافته ی جدا بافته دونست.
موسیقی آدمُ به عمق میبره. عمقِ چی؟ اون دیگه به خودش بستگی داره!
آدم به نتیجه میرسونه. نتیجه ی چی؟ بستگی داره دنبال چی بوده باشه.

گاهی فکرت درگیر یه چیزیه. مثلاً نمیدونی کدوم کار درسته. بعد یه فیلم میبینی و این فیلم به تو این فرصت رو میده که خودت رو از دور نگاه کنی. اون وقت میتونی تصمیم بگیری.
چرا این دانشمندا از اثر تحریکی موسیقی برای احساسات حرف نمیزنن؟(همون دانشمندایی که خودشون میدونن!)
اگه موسیقی نفرت رو بیدار میکنه، به همون نسبت و بلکه بیشتر، عشق رو بیدار میکنه.

من با اینکه موسیقی مریض آدمُ مریض میکنه مخالفم. آدم خودش تصمیم میگیره غذاش چی باشه. چرا از موسیقی یه لولو که اگه حواست بهش نباشه میخورتت ساختیم؟
(الان معلومه عصبانیم؟ :D)
خب عزیز دل من(همه ی اونایی که از موسیقی لولو میسازن)، اگه میبینی غذا بهت نمیسازه نخورش. همونطور که من ساسی مانکن گوش نمیدم، تو هم متال گوش نده.

اما یه بحثی هم هست اینه که ما فرار میکنیم. از خودمون. موسیقی ما رو به خودمون نشون میده. گاهی وقتا یه آهنگ خیلی اذیتت میکنه اما این اذیت زمین تا آسمون فرق داره با اذیتی که ساسی مانکن میکنه!(بدبخت ساسی مانکن :-") گاهی تو اذیت میشی چون داری چیزی رو حس میکنی که برات خیلی سخته...

بحث جرم و جنایت بود... خودتون نتیجه گیری کنید.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

البته بضي موسيقيا با اهداف شوم ارائه ميشن
مثلن ارائه موسيقي همرا به صداي فرو صوت يا فراصوت
كه بهش ميگن subliminial mesaging
املاش اشتباهه :D

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

تاثیر موسیقی فراتر از اینه ... باعث میشه گیاهان رشد کنند و یا گوسفند ها سریع تر بچرند!
من بهترین و تاثیرگذارترین موسیقی رو سکوت می دونم

mh.mostafavi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
چقدر اسمش برام آشناست
دانشگاه
باهنر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

موسیقی زندگی می سازه عشق می سازه محبت می سازه عاطفه می سازه انسانیت می سازه و.........
بیایید هر موسیقی که گوش می دیم با هدف با معنی وباعشق............
وهیچ اهنگی رو که نمی فهمیم گوش ندیم که مبادا تبدیل به چیزی نشیم که نیدونیم چیه.

baran.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

موسیقی تاثیر زیادی داره ولی نمیدونم چرا تو کشور ما فقط تاثیر بدشو میبینن؟؟؟؟؟؟موسیقی میتونه ادمو از مردن نجات بده من بدون سازم میمرم

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

خب مسلما تاثیر داره...
البته اونایی که موسیقی کار میکنن، عمیق تر میتونن ارتباط بر قرار کنن...چون نت آهنگی که دارن گوش میکنن (مثلا پیانو )، براشون خیلی معنیا داره...
اصن صورتشون رو تحت تاثیر میذاره...
این تاثیرا الکی نیست

mh.mostafavi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
چقدر اسمش برام آشناست
دانشگاه
باهنر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

تمام نظراتی که دوستان گفتند همه درسته و قابل بحث.
اما من می گم موسیقی یه چیزیه که همچی رو تحت کنترل می گیره و ادم رو می بره به یه عالمه دیگه.
حالا این عالم چجوریه؟ خوبه یا بد . بستگی به فردی داره که داره این اهنگ رو گوش می ده. که تفکراتش چجوری باشه.
اما خوب نمی شه بگی خود اهنگ هم بی تاثیره . وقتی یکی اهنگ های خشن گوش می ده. خوب صد در صد هم روش تاثیر می زاره و اونو به نسبت خشن می کنه.

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

آدم باید از قبل یه پیش زمینه ای داشته باشه به نظرم,مثلا اگه از اوّل پیش زمینهء خودکشی رو داشته باشه یه آهنگ ِ تلخُ که بشنوه ممکنه انگیزه پیدا کنه؛ینی موسیقی فقط بهانه اس,همه چیز به خود ِ شخص ربط داره که بهانه که به دستش اومد چه جوری از اون بهانه هه استفاده کنه.مطمئنا اوّل به درون ِ خود ِ فرد برمیگرده و بعد به اون بهانه ای که موسیقی ممکنه بده به دستش.بدون یه پیش زمینه قبلی امکان نداره که چنین اتّفاقی بیفته. پس؛اوّل خودِ فرد,درون ِ خود ِ فرد شرطه و بعد اون موسیقی که میتونه فرد رو تحتِ تاثیر قرار بده .

بالا