• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رمان های عاشقانه ایرانی

علاقه ای به خواندن رمانهای عاشقانه ی ایرانی دارید؟؟

• بله

رای‌ها: 73 30.0%
  • خیر

رای‌ها: 89 36.6%
  • بستـگی به نویسنده دارد

رای‌ها: 81 33.3%

• رای‌دهندگان
    243

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ
پاسخ : رمان های عاشقانه ایرانی!!

به نقل از نرگس³ :
از چه نظر ذهنُ خراب میکنن ؟ :D
مشکلشون بنظرِ من همون کمبود ارزش ادبیه ، که خب برای شروع ...
اقا اعتراف میکنم من کتاب یاسمن م. مودب پور ُ که خونده بودم توهم زده بودم همه عاشقمن...اصن یه افتضاحی... :D

به نقل از The Lich King :
به نام خدا
من الان کاملا آرووووومممم :D
الان واقعا یه سوال بزرگ برای من پیش اومد؟؟؟؟؟؟؟
این کتابا ارزش ادبی ندارن، ذهن هم خراب می کنن و تازه این کل مشکلشون نیست، بعد اون وقت چطور برای شروع خوبن ~X(
من هنوز آروممممممممم :D
خب ببینین... یکی دوتاش البته به شرطی که اون نفر کتاب خوندن رو ادامه بده ، باعث میشه قدرت تشخیص داشته بشه ، بفهمه چه کتابی ارزش ِ ادبی داره ، چه کتابی نداره... :D

نمیشه که ادم همش کتاب شاهکار بخونه که... :D

معتقدم ادم باید همه جور کتابی بخونه...

ممنون! :D

• لایک
امتیازات: N.M

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

منم فک میکنم آدم باید بخونه...

یه معلم ادبیات داشتیم پارسال، میگف هر کتابی ارزش ِ یه بار خوندنُ داره... یادش بخیر 8->

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از مــــَه شیــــــــد :

یه معلم ادبیات داشتیم پارسال، میگف هر کتابی ارزش ِ یه بار خوندنُ داره... یادش بخیر 8->

نظر ایشون محترمه ولی به نظر من بعضی کتابا ارزش یه بار نگاه کردن رو هم ندارن چه برسه به خوندن :-& نمونه اش همین رمان های ... :D

• لایک

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

خب وختی یه چیزایی رو یه بار بخونی، دفه های بعد، بهتر میشناسی، دیگه نمیخونی! :D

قرار نیست مثلا تا آخر ِ عمرت هر کتابی رو یه بار بخونی که :D به مرور قدرت ِ شناختت بالا میره

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از afroDt :
اقا اعتراف میکنم من کتاب یاسمن م. مودب پور ُ که خونده بودم توهم زده بودم همه عاشقمن...اصن یه افتضاحی... :D
آقا اصن یه وضعیه ... :D
به نقل از afroDt :
خب ببینین... یکی دوتاش البته به شرطی که اون نفر کتاب خوندن رو ادامه بده ، باعث میشه قدرت تشخیص داشته بشه ، بفهمه چه کتابی ارزش ِ ادبی داره ، چه کتابی نداره... :D

نمیشه که ادم همش کتاب شاهکار بخونه که... :D

معتقدم ادم باید همه جور کتابی بخونه...

ممنون! :D

خب وختی یه چیزایی رو یه بار بخونی، دفه های بعد، بهتر میشناسی، دیگه نمیخونی! :D

قرار نیست مثلا تا آخر ِ عمرت هر کتابی رو یه بار بخونی که :D به مرور قدرت ِ شناختت بالا میره

بله من یه توضیحاتی بدم در این مورد(الان دارم دست به ریش می کشم :-? و تریپ متفکر ورداشتم :D)
اولن که هر کتابی ارزش یه بار خوندن نداره، می گی نه برو از ارشاد بپرس :D
دومن قدرت تشخیص چیز مهمیه :D
سومن خب الان یکی مثل من که اونقدر کتاب خونده تا قدرت تشخیصش به حدی برسه که بفهمه این کتاب ها خوب نیستن و تا حالا هم از این کتاب ها نخونده، آیا باید بگه خب برم یکی دو تاشون رو بخونم ببینم چجورین؟!!! مطمئنا نه! اما قبول دارم کسی که می خواد تازه شروع کنه، بر حسب اتفاق اگر با این کتاب ها شروع کنه و بعد از چند جلد بفهمه که چه شکری خورده :D (کاملا شوخیه) و دست از خوندن این کتاب ها ور داره، کار اشتباهی نکرده. البت نه کسی که مثلا تو این سایت و یا سایت های مشابه باشه و نظر دیگران رو درباره این کتاب ها بخونه و بازم بره اون کتاب ها رو بخونه :D
چون خوندن این کتاب ها جز در موارد خاص،‌ اهم اهم ... :D

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

من به شخصه وقت نمیذارم رو همچین کتابایی ولی خب موافق هم نیستم که حالا که 1نفر اومد 2تا کتاب برنده نوبل و 4تا کتاب از لیست برترین کتابای ادبیات جهان خوند دیگه "نباید‏"‏ همچین کتاباییم بخونه
مثلن کسی که فیلمای خفن کارگردانای خفن تر رو دیده گاهیم میشینه فیلمای عامی تر میبینه
به هر حال تا حدیم نباید پیشرفت که موضوع شعور خواننده به کلی زیر پا گذاشته شه
اما خوندن هر کتابی که صرفن ارزش ادبی نداره واسه یه شخص اهل کتاب همچین جنایتی هم نیست

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از Dorna :
من به شخصه وقت نمیذارم رو همچین کتابایی ولی خب موافق هم نیستم که حالا که 1نفر اومد 2تا کتاب برنده نوبل و 4تا کتاب از لیست برترین کتابای ادبیات جهان خوند دیگه "نباید‏"‏ همچین کتاباییم بخونه
مثلن کسی که فیلمای خفن کارگردانای خفن تر رو دیده گاهیم میشینه فیلمای عامی تر میبینه
به هر حال تا حدیم نباید پیشرفت که موضوع شعور خواننده به کلی زیر پا گذاشته شه
اما خوندن هر کتابی که صرفن ارزش ادبی نداره واسه یه شخص اهل کتاب همچین جنایتی هم نیست
مطمئنا نباید بخونه، مگر اینکه قصد خاصی داشته باشه. مثلا بخواد در مورد کتاب نقد بنویسه :D و یا یه همچین چیزی. چون کسی که این جور کتاب ها رو خونده باشه، مطمئنا رغبتی به خوندن همیچین رمان هایی پیدا نمی کنه [-(
درسته، اما بین آثار عامی چه تو سینما و چه تو ادبیات، فرق های زیادی هست. بهتر و بدتر دارن. مطمئنا باید اون بهتره رو خوند نه بدتر(یا دید و دید :D ) مگر اینکه همونطور که گفتم بخواد نقدی چیزی بنویسه.
اینجا بحث شعور خواننده نیست، بحث علم اونه که نسبت به ادبیات و ارزش ادبی کتب پایینه.
جنایت است وقتی که به ارزش اون واقف باشیم و دلیل خاصی برای خوندش نداشته باشیم(همون جریان نقد و اینا) ولی باز هم اون رو بخونیم. اینجا به شعور خودمون توهین کردیم :-w

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

خب ، بچه ها هممون فهمیدیم که خوندن یه سری از رمان های عاشقانه-ابکی ایرانی و خارجی،

سوزوندن وقت ُ پولِمونِ...

حالا بیاین چیزای دیگشو بررسی کنیم...

کتاب عاشقانه ایرانی خوب سراغ دارین ؟

به نظرتون چه چیزی باعث شده اکثر کتابا برن به سمت عاشقانه- ابکی؟ خواننده میخواد یا نویسنده به خوردش میده؟

همین دیگه! :D

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

( آره آره :D تو پستایِ قبل از این داشتم صدای قورباغه در میاوردم آیا ؟ :-" )

نویسنده به خوردِ خواننده نمی ده . خب ببین عامه ی مردم ، بیشتر میرن طرفِ چیزهای ساده و سبک . داستانِ سبک ، موسیقی سبک و ... نویسنده ـَم میبینه که استقبال مردم بیشتره ، میاد یه داستان عامه پسند مینویسه و مردمم میخرن و ذوقشُ میکنن و کلّی فروش میره .
نویسنده ی تواناییم باشی ، وقتی میبینی که کتابِ عالیت با تیراژ 5000 به چاپ دوم نرسیده اما یه کتابِ عاشقانه ی سبک چاپِ فلانمشه ، بدت نمیاد بزنی تو کار داستان نویسی درباره ی یه پسره و یه دختره و رقیب عشقیش و ... (:|

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

همه جا هم اول مردمى كه سليقه ي عامى دارن مقصر نيستن، مثلا اگه نويسنده ى يه كتاب خود از كلمات قلمبه سلمبش يه خورده كم كنه ارزش ادبيش نمياد پايين ولى همه مىتونن بخوننش!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از fa.z :
همه جا هم اول مردمى كه سليقه ي عامى دارن مقصر نيستن، مثلا اگه نويسنده ى يه كتاب خود از كلمات قلمبه سلمبش يه خورده كم كنه ارزش ادبيش نمياد پايين ولى همه مىتونن بخوننش!
نه ، منظورم قلمبه سلمبگی ـش نبود :D
منظورم سبک بودن و نیاز نداشتن به فکر و ... ایناش بود .

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از afroDt :
خب ، بچه ها هممون فهمیدیم که خوندن یه سری از رمان های عاشقانه-ابکی ایرانی و خارجی،

سوزوندن وقت ُ پولِمونِ...

حالا بیاین چیزای دیگشو بررسی کنیم...

کتاب عاشقانه ایرانی خوب سراغ دارین ؟

به نظرتون چه چیزی باعث شده اکثر کتابا برن به سمت عاشقانه- ابکی؟ خواننده میخواد یا نویسنده به خوردش میده؟

همین دیگه! :D
من زیاد تو این ژانر سررشته ندارم اما اگه بخوام کتابی معرفی کنم که جزو عاشقانه های خوب باشه، می گم سووشون، البته ژانر غالب این کتاب رومنس نیست اما قسمت عاشقانه داستان واقعا زیبا نوشته شده.
یادمه قدیما می گفتن، فلانی از خونه ننه باباش قهر کرد، رفت خواننده شد :D ، اما الان می تونیم بگیم فلانی از خونه ی مامان باباش قهر کرد،‌ رفت نویسنده شد :D
مشکل ما الان اینه که بسیاری از کسانی که کتاب می نویسن در ایران،‌ نه فقط عاشقانه تو بقیه ژانر ها هم است اما کمتر، نه تجربه ی کافی دارن و نه علم کافی، چون برای نوشتن حداقل یکی از این موارد رو باید داشت :D و مورد دوم هم خود مردم هستن، وقتی سرانه متوسط کتابخوانی در ایران چند دقیقه در سال باشه، نباید بیش از این انتظار داشت. ~X(
یه دورانی بود تو ایران که بزرگان ادبیات داشتیم، از زمان رودکی و فردوسی و سعدی و ... تا همین چند دهه پیش که هنوز هم در ادبیات حرف های زیادی برای گفتن داشتیم اما الان فقط آثار گذشتگان مون که هنوز که هنوز حرف برای گفتن دارن نه آثار معاصر ما :-?

به نقل از fa.z :
کلمات قلمبه سلنبه بخوره تو سرشون. :-w برن داستان شون رو درست کنن اول بعد به فکر نثر ادبی باشن L-: وقتی یه کتاب نیازهای پایش رو نداره، شما به فکر نثرش هستین :-w

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

منظورم اين بود كه كلمات قلمبه سلمبه ى كتاباي پرمحتوا رو كم كنن! چون اكثرشون وقتي ميخونيش فقط به خاطر يه كلماتي كمتر به دل ميشينه!

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

من هم زیاد تو این ژانر اطلاعات ندارم؛به گمونم کتاب آنچنان خفنی هم تو ژانر رومنس نیست که تعریفش هم نشنیدم؛البته اگه شما خوندید خیلی خوشحال کنندس که معرفی کنید
اما تو ژانر های دیگه کتاب هایی بودن که به قسمت "عاشقانه‏"ش خوب پرداخته شده باشه؛کتاب "چشمهایش‏"از بزرگ علوی البته رومنس نیست؛همون سبک آشنای علویه؛اما قسمت عاشقانه ی ماجرا که البته قسمت اعظمی از داستانه خوبه

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

من قبلاً 100 بار گفتم ، بازم میگم . کتابای نادر ابراهیمی ( بار دیگر شهری که ... ، یک عاشقانه ی ... ، چهل نامه ی کوتاه به ... و ... )
بقیه رم نخوندم خیلی چیزی ، اما از اینا تعریف شنیدم . چشم هایش و سووشون و من او و ... :-?

× @ fa.z: همون حرفِ The Lich King ...

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

منظور منو متوجه نمىشين...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

مم...منظورت اينه که کتاباي معروف ، سنگين نوشته شدن ديگه ... ؟

• لایک
امتیازات: dorna

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

بعضياشون، اين باعث ميشه زياد طرفدار نداشته باشن...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

امّا خیلی از کتابا ( صرفاً عاشقانه رو نمیگم ) سطحشون خیلی بالائه و در هرحال ساده نوشته شدن ...
ساده نویسی متنُ عامه پسند نمیکنه که بگیم آبکیا ، چون ساده نوشته شدن آبکین !

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

خب اين حرفتو كاملا قبول دارم، اگه اين كتابا بهتر معرفى بشن ديگه كسى كتاب چرت نمىنويسه و نمىخونه، مثلا تو تلويزيون و اينا بگن!

• لایک
بالا