• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلاس کنکور ==» آموزش یا اعتماد به نفس؟!

• شروع کننده موضوع

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
بیشتر کسایی که قراره کنکور بدن معمولاً تصمیم میگیرن که برای بعضی از درسا کلاس بگیرن.
حالا سؤالی که پیش میاد اینه که واقعاً فایده ی کلاس چیه؟؟

خوب مطمئناً خیلیاتون وقتی اسم کلاس کنکورو میشنوین ذهنتون سمت جنبه ی آموزشی کلاس جذب میشه،درحالی که این تنها فایده ی کلاس نیست!
کلاس کنکور در واقع به بچه ها یه جور اعتماد به نفس میده،اعتماد به نفسی که باعث میشه بچه ها به سوالای اون درس از بالا نگاه کنن!
از بالا نگاه کردن به سوال یعنی اینکه سوال رو به طور کلی بررسی میکنیم و اجازه نمیدیم که سوال باعث گیج شدن ما بشه!
وقتی از بالا به چیزی نگاه کنیم اون چیز کوچیک به نظر میاد،وقتی ما از بالا به سوال نگاه میکنیم سوال در نظرمون کوچیک و ساده به نظر میاد و این یه جور اعتماد به نفس رو به ما میده که باعث میشه که خیلی راحت تر با اون سؤال کنار بیایم و این جوری سختی سوال رو احساس نمیکنیم!

این جنبه میشه گفت به مراتب از جنبه ی آموزشی هم مهمتره و کسی که از کلاس نهایت استفاده رو کنه میتونه به این اعتماد به نفس برسه!

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش
پاسخ : کلاس کنکور==»آموزش یا اعتماد به نفس؟!

اعتماد بنفس که میده؛اگه معلم درست حسابی باشه.
ولی اگه کسی میخواد بره کلاس کنکور قبلش با معلم اون کلاس راجب اینکه برنامه ش چیه و کی تموم میکنه حتما صحبت کنه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

اعتماد به نفس میده.درسته.ولی فقط برای یک یا دو درس که در اونها ضعیف تر هستید من توصیه میکنم کلاسو.بیش از این واقعا باعث میشه نتونید خودتون درس بخونید و تمرین کنید.
کسی که انگیزه کافی برای درس خوندن داشته باشه، نیازی به کلاس نداره :)

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

ممنون آقا بهزاد ....
راستش مهسا جون راست میگن ...فقط اون درسایی که فکر میکنید نمیتونید خودتون به همه جاش و به همه نکاتش برسید و نمیتونید جمعش کنید یا فکر میکنید ضعیف هستید توش برید کلاس....که من مطلقا بیشتر از 2 تا کلاسو اصلا توصیه نمیکنم(واسه بچه هایی که مدرسه میرن) ...چون بچه های کنکوری سال پیش رو دیدم ...همه درسا یا نصف ِ بیشترشونو میرن کلاس ...وقت نمیکنن درس بخونن ..نزدیکای کنکور میگن ما که امسال فقط رفتیم کلاس و فقط جزوه جمع کردیم و درس نخوندیم که چون وقت نکردیم پس میمونیم واسه ی سال ِ بعدی ...
کنکوری های عزیز خواهشا به خودتون رحم کنید و بیش از 2تا حداکثر ِ حداکثر کلاس(به خصوص اونایی که مدرسه هم میرن) نرید... به خودتون ضربه میزننین ...از ما گفتن بود ...

sepid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

اگه واقعا تو دسی مشکل دارین برین کلاس کنکور اگه ادم مطلبی رو خودش بخونه یاد بگیره بهتره

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

من خیلی دلم میخواست گسسته و عربیو رو کلاس برم اما وقتم نافرم گرفته میشد! با همون خوشخوان یا رمزینه یا نشر الگو یا خیلی سبز جمعش میکنم

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نظرم تا اونجایی که می تونین کلاس بیرون (آموزشگاه) نرین. چون وقت زیادی ازتون می گیره و معمولاً هم سطحشون خیلی خوب نیست و بچه های ضعیف هم زیاد هست. اما خصوصی خوبه، به شرطی که بیشتر جنبه ی تکمیلی داشته باشه و نکات گفته بشه. خود درس رو سر کلاس یاد بگیرین، بعد با معلم خصوصی رو نکات و تکنیک های حل کردن سریع تر کار کنید.
این رو حتماً در نظر داشته باشید که معلم و کلاس، هیچ وقت جای تمرین کردن رو نمی گیرن؛ پس اگه می خواین معلم بگیرین، دقت کنین که وقت زیادیتون رو پر نکنید باهاش و وقت کافی داشته باشین که خودتون بخونین.

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی
پاسخ : کلاس کنکور ==» آموزش یا اعتماد به نفس؟!

یه توصیه جدی و خیلی مهم اگه می خواین برین کلاس کنکور همین تابستون برید تموم شه اصلا و ابدا طول سال با کلاسا وقتتونو نگیرید من می شناسم کسایی رو که اونقد طول سال این کلاس اون کلاس رفتن که اخرشم هیییچچ واقع می گم برا طول سال نگه ندارید کلاساتونو
در ضمن کلاس کنکور وقتی می تونه باعث اعتماد نفس بشه که اموزش مفیدی هم در کار باشه یعنی این دو تا کاملا مکمل هم همند

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از سومپاد :
اگه می خواین برین کلاس کنکور همین تابستون برید تموم شه اصلا و ابدا طول سال با کلاسا وقتتونو نگیرید

موافقم کاملا......من که کلاس کنکور میخواستم برم بعضی هاشونو از سال سوم رفتم که به تابستون پیش هم نکشید و خیلی بهم کمک کرد تو زمان!

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از پسر خیابون پشتی :
موافقم کاملا......من که کلاس کنکور میخواستم برم بعضی هاشونو از سال سوم رفتم که به تابستون پیش هم نکشید و خیلی بهم کمک کرد تو زمان!
دقیقا منم
من فقط واسه شیمی و ریاضی کلاس رفتم که اونم اصلا به طول سال نکشید

بالا