• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی موسیقی پاپ

سایروس

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
موسیقی پاپ درجایی به غیر از ایران

سلام.من از طرفدارای پروپاقرص موسیقی پاپ هستم (;
اونم پاپ به معنای واقعی.الان متاسفانه در ایران موسیقی دانان به علت شرایط بد اجتماعی جرئت حرف زدن درباره‌ی حرفه‌ی خودشون رو ندارن وگرنه بلافاصله به آن‌ها به آنان مفسدفی الارض یا القابی شبیه به این میگویند.

میدونین اگر بهتون بگم الان در کشور کره‌ی جنوبی بیش از 300 گروه موسیقی پاپ وجود داره که معمولا هرماه برای مردم برنامه اجرا میکنن شاید باورتون نشه.
با خودتون میگین 300 تا؟؟؟این که خیلی زیاده... ولی آره وجود داره. و اکثر اون گروه‌ها در سطوح بین المللی فعالیت دارن.
برای مثال یکی از گروه‌های دخترشونهست به اسم SNSD. خیلی طرفدار دارن.من خودم یکی از طرفدراشونم.همه‌ی آهنگا و کنسرت‌هاشون رو دانلود کردم...در کل خیلی باحالن ;))
و اما در زمینه‌ی گروه‌های پسر میرسیم به گروهی به نامss501 خیلی کشته مرده دارن و رهبر گروهشون هم چندسال پیاپی به عنوان مرد سال هنر کره انتخاب شده...
البته امروزه همه‌ی گروه‌ها نقش گروهیشون داره کمرنگ‌تر میشه و به اجرای کنسرت‌های گروهی روی آوردن.
از جمله همینss501.به طوری که سالانه سرمایه گذاری روی کنسرت‌های فردی سه برابر سرمایه گذاری روی کنسرت‌های گروهی شده.(ارقام مربوط به سال 2011 میباشد)
اگر باز هم خواستید درباره‌ی این گروه‌ها و آهنگ‌هاشون بدونید،جواب منو بدین.
"""""از همتون ممنونم"""" >:D<

بعد از مدت‌ها امشب نشستم یکی از اون آهنگای جدیدی رو که دانلود کرده بودم دیدم.محشربود...
گروهKARA در آخرین اجراشون با نامSPEED UP واقعا محشر بودن...
گروهSNSDهم که دیگه ترکوندن و یکی ازآخرین آهنگاشون رو به اسمTHE BOYSدرسراسر دنیا اجرا کردن و آخرین اجراشون تو آمریکا بوده.خیلی باحال بود...
بازم بهتون میگم.اگه به موسیقی پاپ علاقه دارین به2chingoo.comبرین.
chingooبه زبان کره‌ای میشه "دوست"
دوستتون دارم. دنبال موسیقی باشین ودر سخت‌ترین شرایط سازتون رو ول نکنین...
چون پاک کردن غبار زمان از روی بعضی چیزا خیلی سخت‌تر ار غبار معمولیه...

حالا از مبحث راک ومتال که خارج شیم من به شخصه علاقه مند به موسیقی پاپ هستم :-? :-? :-?
از همشون بیشتر جنبه‌ی موسیقی داره.هنرش بیشتره. :-?
منظورم اینه که تو راک و متال که آدم گوش میده،نمیفهمه که چی میگه یا مثلا چی میخواد بگه یا حتی اینکه این آهنگ اصلا حرفی برای گفتن داره یا نه؟
آدم احساس بیهودگی و الکی گوش دادن میکنه.
امیدوارم که تعبیرم درست نباشه ولی هرچی من موزیک‌ویدئو راک یا متال دیدم و شنیدم احساس میکنم که فقط یک سری آدم مست و بی‌عقل میتونن باهاش کیف کنن تازه اونم به دخاطر اینکه تو حال واقعی خودشون نیستن :-?

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : بررسی موسیقی پاپ

به نقل از red dragon :
حالا از مبحث راک ومتال که خارج شیم من به شخصه علاقه مند به موسیقی پاپ هستم :-? :-? :-?
منظورم اینه که تو راک و متال که آدم گوش میده،نمیفهمه که چی میگه یا مثلا چی میخواد بگه یا حتی اینکه این آهنگ اصلا حرفی برای گفتن داره یا نه؟
امیدوارم که تعبیرم درست نباشه ولی هرچی من موزیک‌ویدئو راک یا متال دیدم و شنیدم احساس میکنم که فقط یک سری آدم مست و بی‌عقل میتونن باهاش کیف کنن تازه اونم به دخاطر اینکه تو حال واقعی خودشون نیستن :-?
جرات شما رو در زدن این حرف تحسین می کنم! چون زدن حرفی که هیچ فکری پشتش نیست یکم جرات می خواد ...
شما تا حالا خوندی اشعار متالو که انقد راحت میگی که حرفی برای گفتن نداره؟ میشه یک شعر پاپ قوی به من نشون بدی الان؟؟!! یا مثلا تو پاپ آهنگسازی خیلی شاخه؟ ریتم 4/12 داریم تو پاپ اصن؟ یا که نوازنده های حرفه ای داره پاپ؟ آهنگسازی های حرفه ای چطور؟
به طور کلی تو پاپ خواننده همه چیزه.نه شعر داره، نه آهنگسازی و ...
داشتم کتاب موسیقی هنرستان رو می خوندم، توش راجب پاپ چیز خوبی نوشته بود:
" اساسا از آکوردهای متوالی و پی در پی شکل می گیرد، نه ملودی های دقیق و حساب شده.خواننده در آن نقش اصلی دارد، از لحاظ تکنیکی ساده و آسان است.کل موسیقی، از بیان عمیق عاطفی و اندیشگی کم بهره است، بعد از چند بار شنیدن،عادی و پیش پا افتاده می شود.... "
خیلی زیاده.صفحه ی 55 تا 56 رو برو بون ازش.
متال فقط موسیقی نیست.پشتش کلی فلسفس.اشعارش بر پایه ی مکاتب فلسفیه.مشخصه روشون فکر شده.از نظر ادبی هم قویه به نسبت پاپ.از نظر موسیقیایی زدن الکتریک با اون سرعت می دونی چقدر مهارت می خواد؟؟ زدن درامز با اون اون سرعت و با استفاده از 2 دست و 2 پا به نظرت آسونه؟
این که می گی متال در ضمن خودش 21 سبک داره حداقل که هرکدوم المان های مشخصه شعری و موسیقیایی داره.مثلا یه سبکش تلفیق کلاسیکو متاله که فلوت و ویولن سل و هارپ و ... هم استفاده می کنن.

حالا این که شما با توجه به ظاهر قضاوت می کنی ...
کلیپای متال اتفاقا چیزای خوبی توش دیده میشه.در درجه اول همه ی اعضای گروه رو می بینی و تمرکز رو خواننده و دختری که بقلش می رقصه نیست!در درجه دوم جلف بازی خیلی تو کلیپاش کمه.این کلیپای پاپ واقعا شورشو دراوردن رسما ...

اون قسمت هم که بولد کردم دیگه کلا شما رو زیر سوال می بره! چون پاپ "هیچی" نداره و در آهنگسازی یکی از سبکای ضعیفه و اصلا قابل مقایسه با متال نیست.

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از red dragon :
ببین میخوام یه چیزی بهت بگما اما احترام تازه وارد بودنت رو نگه میدارم.. تو اگه میتونی یه موزیک ویدئو از این یارو انریکه (اسطوره سبک پاپ هستند ایشون !) مثال بزن که یکم فکر پشتش باشه .. والا ما که هر چی دیدیم یا طرف توی بار داره چند تا دختر بلند میکنه یا لب ساحل دارن حموم آفتاب میگیرن یا.. دیگه رسیده به اینجام از دست این سبک مضحک .. خدایا تو آهنگاشون درامر یدونه چوب گرفته دستش و بصورت کاملا احمقانه داره درام میزنه.. خوب اینو که منم بلدم.. یا گیتاریسه فقط یه سری آکورای ساده میزنه .. بهت پیشنهاد میکنم یه مدت بری کارای dream theater رو ببینی (موزیک ویدئو هاشون رو..) تا بفهمی گیتار یعنی چی.. درام یعنی چی ~X( ~X(

• لایک
امتیازات: Dizzy

سایروس

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد

من جواب تارا رو دادم.(با پیغام)
شماهم یک جوری میگی احترام تازه وارد بودنت رو نگه میدارم که فکرکردم خودت خاک انجمن خورده‌ای =))

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

آقا چرا بحثو عوض میکنی؟! یعنی تو هنوز میگی سبک پاپ از نظر موزیک خیلی قویه؟ خدایا دیگه نمیدونم چجوری باید قانعت کنم..

• لایک

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

اینم پیغام خصوصی شما که جوابشو دادم، به نظرم همین جا باشه بهتره.یه قسمتای دیگه به جوابم اضافه می کنم در باب قسمتایی که بولد کردم.
بر اساس تجربه نه بر اساس بی‌فکری...(تو موسیقی متال فکر کنم مرلین منسون خیلی حرفا برای گفتن داره )
درمورد آهنگساز شاخ هم باید بگم اصلا شما تا حالا موسقی‌های"Alexander Rybak"(آهنگساز بهترین ترانه‌ی سال 2009 و دارنده‌ی مقام برترین نوازنده‌ی ویلن در20 سالگی)اسم آهنگی که اونسال اول شدfairytaleبود. خودشم هم میخوند و هم ویلن می‌زد.
یا مثلا kim hyun joong. بهترین رقص رو تو دنیا داره و مرد سال هنر کره هم شده.
اصلا درباره‌ی موسیقی پاپ و خواننده‌هاش هم شما چیزی نمیدونید که اینجوری بدون هیچی ورمیدارین همچین حرفی میزنین...
البته در این مورد شک داشتم ولی وقتی گفتین تو موسیقی پاپ همه کاره خواننده‌ست و موسیقی هیچ نقشی نداره،مطمئن شدم
درمورد اون کتاب هم میخواستم بدونم که اون کتاب مال چه سالیه؟اون موقع اصلا موسیقی پاپ واسه مردم چه معنی داشته؟اصلا معنی داشته؟
منم نمیگم که زدن درامز یا گیتار الکتریکی با اون سرعت آسونه ولی خواهشا درباره‌ی معنی در موسیقی متال حرف نزنین...
شما که موسیقی متال رو گوش میدین بگین طرفداراش کیاهستن؟ شیطان پرستا. البته تا اونجایی که من تو کلیپ‌های مختلف دیدم.شما اگه کسای دیگه ای رو میشناسین که موسیقی متال میزنن بگین...(توجه کنین نواختن نه گوش دادن)
درضمن من باتوجه به ظاهر قضاوت نمیکنم.
شما اصصصصصصصصصصصصصصصصصلا هیچچچچچچچچچچچچی درمورد پاپ نمیدونی که میگی همش به دختری که باهاش میرقصه توجه میکنن چون من که آخر همه‌ی کلیپ‌های پاپ رو دیدم میگم رقص‌های انفرادی توش خییییییییییییییلی بیشتره.
حالا اگر هم گروه باشن،که در90درصد اوقات گروهی‌ان،باید بدونین که گروها یا همشون دخترن یا همشون پسر مگر بعضی از گرروهای اروپایی یا آمریکایی(تازه بعضیاشون)که اصلا مقید نیستن...
شماهم که بدون تعارف داری میگی پاپ هیچی نداره(کاملا بدون اطلاع) پس فرقی هم نداره که من بگم متال هم فقط برای افراد شیطان پرست یا معتاده
نه خداییش فرقی میکنه؟

جالبه!شما داری کسی رو در موسیقی متال میگی که حرفی برای گفتن داره که یک سیتینیسم هست و به اون صورتم شعرای قویی نداره و موسیقیشم نسبت به کارای دیگه ی متال اصلا قابل مقایسه نیست به طوری که خیلیا اصن سبکشو متال نمی دونن.میگن شاک راکه مثلا.

من حاضرم شرط ببندم که این آهنگ برنده ی بهترین ترانه نشده!چون ترانش اصلا چیزی نیست که بخواد جایزه بگیره.آهنگش بود که برنده ی یورو ویژن شده بود.شما هنوز تفاوت آهنگ و ترانه رو نمی دونید و ادعای دانایی در مورد موسیقی پاپ می کنید ... [-(

کتاب واقعا از کتابایی بود که افتخار کردم که داره تو آموزش پرورش ما تدریس میشه!واقعا کتاب عالی ای هست.پیشنهاد می کنم بخونیدش حتما.

موسیقی پاپ از دهه 50اینا شکل گرفته و تو دهه 70 پیش رفت کرده.اون موقع چیه؟!! خیلی وقته که هست.

این جمله خیلی با نمکه! :D خودت یه دور بخون متوجه نمکش میشی

قسمتی که قرمز کردم انتهای تناقضه!

کلیپای پاپ همینه.به خدا اون روز داشتم ماهواره می دیدم.هر کانالی می زدم یه افتضاحاتی نشون می داد اصن حاااالم بهم خورد.

می رقصن که برقصن! من میگم موسیقی پاپ ضعیفه شما میگی خوب می رقصن؟! به قولی، من از درد حسین در اضطرابم، تو از عباس گویی در جوابم ...

بدون اطلاع راجب اطلاعات من قضاوت نکن پسرجان.من اطلاع دارم که نظر میدم.اگه نداشتم مثل شما نمیومدم با کمال اعتماد به نفس نظر بدم ...

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از red dragon :
شماهم یک جوری میگی احترام تازه وارد بودنت رو نگه میدارم که فکرکردم خودت خاک انجمن خورده‌ای =))

این جملت اشکال منطقی داره دقت کردی؟؟
مثلا اگه من به شما بگم "به خاطر انسان بودنت باهات بد صحبت نمیکنم.." دلیل بر این میشه که خودم "انسان" نیستم؟؟ مطمئنا نه..
پس قائدتا وقتی هم به شما میگم "به خاطر تازه وارد بودنت باهات بد صحبت نمیکنم.." دلیلی نداره که خودم تازه وارد نباشم.. :P
یادش بخیر .. استاد حسابانمون بعضی وقتا به شوخی به ما میگفت "منطقتون در حد جلبک دریا ایه.." <D=

به نقل از red dragon :
آقا من نشستم مشکل دوستمون رو ریشه یابی کردم(!).. چون واقعا برای من قابل هضم نبود این که کسی موزیک پاپ رو قوی تر از متال بدونه.. میدونی مشکل چیه.. هر کی که خارج از دنیای متال باشه , متال رو با یه افرادی مثل مرلین مانسون میشناسه.. همونطور که تارا گفت مرلین در دنیای متال در حد شوخی هم نیست و کلا زیاد جدی گرفته نمیشه.. :D
و به این نتیجه منطقی میرسیم که هر کس خارج از بحث موزیک متال باشه مطمئنا از این سبک نفرت داره و اونم به خاطر شخصیت مرلین هستش که هر کس در موردش اطلاعات کافی نداشته باشه فک میکنه دیوانس.. بعد شما اومدی اینچیزی رو که از مرلین میدونی (که مطمئنا ناقصه ) رو تعمیم دادی به کل سبک متال و دوست داری به این نتیجه برسی که کل سبک متال همینطوریه.. (استدلال استقرایی.. که مطمئنا حکم رو ثابت نمیکنه)
به نظرم بهترین راه واسه قانع کردن شما اینه که شما دو هفته بری موزیک متال (از نوع درست و حسابیش) گوش بدی .. بعد بیای اینجا با هم بحث کنیم.. در غیر اینصورت بحث کردن کار مسخره ایه چون به شخصه معتقدم "سخت ترین کار دنیا بیدار کردن کسیه که خودش رو به خواب زده.." h-:

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

به به ! اینجا رو هم که به متال کشوندین ! الآن دیگه فک کنم تو همه ی انجمن های موسیقی رگه های متال دیده میشه. آخه کسی که میگه پاپ از متال قوی تره از دو حالت خارج نیست : یا خواب آلود داشته پست میداده یا داره شوخی میکنه. حتی نمیگم از موسیقی سر در نمیاره، چون حتی کسانی هم که سر در نمیارن بازم میدونن متال قویتره. با همه ی این اوصاف چرا با همچین آدمی بحث میکنین؟ بذارین تو عوالم خودش خوش باشه. در ضمن اینقدر هم که هر دو طرف ادعای سواد موسیقایی میکنن کشکه. من تو سایت هایی فعالیت میکنم که اینقدر حرفه ای حرف میزنن که اگه مجبور نشم پست نمیدم. فقط میخونم پست بقیه رو و استفاده میبرم.

m.kamali

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران

خواهشا به نظر هم توهین نکنید.حق هر کسه که نظرشو بده.
هر موسیقی برای طرفدار خودش دارای اهمیته.
مثلا من طرفدار پاپ هستم اما برای سبک راک و متال و رپ احترام قائلم.
نباید به علایق کسی توهین بشه.

• لایک

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله ی دوم هر دو المپیاد شیمی و زیست قبول شدم اما به خاطر بیماریم نتونستم ادامه بدم .
معرفی آلبوم های جدید

این تاپیک رو برای معرفی آلبوم های جدید خواننده های متفاوت ایجاد کردم .
لطفا" مشخصات هر آلبومی رو که می ذارید به طور کامل ذکر کنید .

در ضمن اظهار نظر در مورد آلبوم ها اشکالی نداره ولی تبدیل به بحث و مجادله نشه .

خودم هم با آلبوم طرفدار شادمهر شروع می کنم .
آلبوم طرفدار از شادمهر عقیلی بعد از سه سال در تاریخ 1 مرداد 1391 از سوی کمپانی آونگ عرضه شد. شناسنامه ی آلبوم :

e153de9b50d9cdd772b3a3989078c871.jpg

1.انتخاب

ترانه سرا : سروش دادخواه

آهنگ و تنظیم : شادمهر عقیلی

2. اسمم داره یادم میره

ترانه سرا : مونا برزوئی

آهنگ : شادمهر عقیلی

تنظیم : محمد ناهیدی

3.حالم عوض میشه

4.طرفدار

5.آینده

6.خیلیا

آهنگ و تنظیم : محمد ناهیدی

7.چه خواب هایی

8.امون از تو

ترانه سرا : حمیدرضا نصرالهی

9.زود تموم میشه

آهنگ و تنظیم : شادمهر عقیلی​

مهشید :ارسال پست متوالی ممنوع .

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

خداییش آلبوم شادمهر اونجوری که باید نبود!!!یعنی بهترین آهنگش حالم عوض میشه بود!!!شادمهر صداش وقتی قشنگ میشه که بلند بخونه ، با صدای بلند . آهنگ طرفدار هم اوایلش خوب بود ولی به نظر من از وسطا متنش بد شد!چه خواب هایی برات دیدم هم متنش نسبتا خوب بود ولی بقیه آهنگ ها تعریف چندانی نداشت (به خصوص در متن) مثلا این تیکه که "با تو که حرف میزنم صدام ُ صاف میکنم " اصلا هیچ ربطی نداشت ُ این جور متنا در شأن شادمهر نیس!
×منتظر "حــباب" ِ محسن یگانه هستیم!!! 8->تا آخر مرداد منتشر میشه.امیدوارم همه ی انتظاراتو برطرف کنه و بترکونه.

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

حباب به نظرم آخر مرداد منتشر نمیشه ! میدونید از ماه رمضون پارسال قرار بود بیاد و نیومده ؟ :)) علت دیر اومدنش هم گفتن که میخوان آلبوم در حدی خوب باشه که کسی صحبتی نداشته باشه !

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

آلبوم استاد معین هم هنوز کامینک سون کمپانی اونگ هست . :) :)

ایشالا به زودی منتشر بشه نکته قابل ذکر اینکه استاد گفتن قد 2 آلبوم آهنگ آماده دارن میکنن ولی نمیخوان یهو باشه و فقط احتمالا 10-15 تاش توی آلبوم باشه که آقای بابک ذرین اصرار دارن آهنگ های اکران شده مثل مجنون و همدم و... هم وارد آلبوم ها بشه ...

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف

به نقل از مـهـ شیـد . :
حباب به نظرم آخر مرداد منتشر نمیشه ! میدونید از ماه رمضون پارسال قرار بود بیاد و نیومده ؟ :)) علت دیر اومدنش هم گفتن که میخوان آلبوم در حدی خوب باشه که کسی صحبتی نداشته باشه !
بله البته تا اونجایی که یادمه ماه رمضون نبود ـــــا!!!اول ِ اول قرار بـــود تا آخر سال90 بیاد بیرون.ولی مثکه شخص ِ محسن یگانه گفته تا ماه رمضون حتما میاد!!!تا اونجایی هم که من خبر دارم آهنگ سازی ُ وکال ُ همه چیش آماده شده!

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Farnoosh_H :
بله البته تا اونجایی که یادمه ماه رمضون نبود ـــــا!!!اول ِ اول قرار بـــود تا آخر سال90 بیاد بیرون.ولی مثکه شخص ِ محسن یگانه گفته تا ماه رمضون حتما میاد!!!تا اونجایی هم که من خبر دارم آهنگ سازی ُ وکال ُ همه چیش آماده شده!
کاملا یادمه که قرار بود آخر ِ ماه رمضون پارسال بیاد . حالا شایدم حافظه ی من ... ! به هر حال اگه اشتباهی شد عذر میخوام .
بله ، امسال گفتن که بعد ِ ماه رمضون میاد . در واقع آخرین خبری که دارم .
زیاد نباید اعتماد کرد به هر حال . کلا یه نفر فقط دیدم که تاریخ دقیق داده واسه آلبومش و همون تاریخ هم اومده آلبوم ! که واقعا عجیبه !

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف

بالاخرا آلبوم "حباب " محسن یگانه هم وارد بازار شــد.
آلبوم قشنگی ــه در مجموع!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

همون‌طور که می‌دونین,الان موسیقی ِ پاپ جای ِ خودشُ بیش‌تر به موسیقی ِ «تجاری» داده ؛ و صرفن یه چیزی‌ـه که برای ِ «سرگرم» کردن ِ مردم و نهایتا معروفُ مشهورُ ثروتمند شدن‌ـه. به نظرتون چرا چنین پدیده‌ای تو موسیقی ِ ما به وجود اومده؟[nb]توی ِ دهه‌ی ِ پنجاه,موسیقی سریعا داشته پیش‌رفت می‌کرده ؛ و درواقع بیش‌تر از هر هنری مورد ِ توجّه ِ جامعهُ مسئولین بوده![/nb] موسیقی برای ِ جامعه‌ی ِ فعلی ِ ما,یه چیزی‌ـه برای ِ «عشقُ حال» ؛ و دیگه هیچ‌کس به محتوا,شعر,آهنگُ حتّا صدای ِ خواننده توجّه نمی‌کنه! جوون‌آ آرزو دارن که بیانُ بخونن [و صرفن «بخونن» ؛] و مشهور بشن.
حالا,به نظرتون چرا چنین پدیده‌ای به وجود ِ اومده اصن ؟ از کی,این هنر که تو ایران درحال ِ پیش‌رفت بوده,سقوط ِ آزاد کرده و چرا ؟

koorosh-Dr.F

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
esfahan

اخه دوستان وقتی موسیقی ما با کسی مثه منصور و اندی و شهرام و اینا شروع شه اینم شد موسیقی
به نظر من اگه شما یه بار اهنگ لسانجلسیای شاهین نجفی را گوش بدید نظر رتون راجع به همچی عوض میشه.....

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از koorosh-Dr.F :
اخه دوستان وقتی موسیقی ما با کسی مثه منصور و اندی و شهرام و اینا شروع شه اینم شد موسیقی
به نظر من اگه شما یه بار اهنگ لسانجلسیای شاهین نجفی را گوش بدید نظر رتون راجع به همچی عوض میشه.....
باشه اونام طرفدار دارن بالاخره
الان من 5 ساله هر روز متال گوش میدم و شاید هفته ای یه بار فارسی هم گوش کنم! ولی با این حال شدیدا علاقه دارم به اندی :-"

koorosh-Dr.F

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
esfahan

عاغا منم نگفتم که اصلا چیزی تو موسیقی پاپ ما پیدا نمیشه
من میگم یه طور کلخرابه وگرنه تو هر چیزی موارد خاص هم پیدا میشه...

بالا