• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نقشه راه

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
دوستان خوب کنکوری سلام. خدا قوت :)
الان که ان شاءالله پر انرژی شروع کردید، خیلی مهمه که بدونید تا تیرماه سال بعد چه راهی رو پیش رو دارید تا خیالتون راحت بشه.
نقشه ای که من براتون می گم عمدتا براساس برنامه قلمچیه و البته برای تابستون از برنامه گزینه2 استفاده می کنم.چون به نظرم بهترین برنامه ممکنه. طبق این برنامه شما هرچیزی رو چندبار مرور می کنید و همیشه جای جبران دارید.

تابستان
تابستان شما کلی انرژی دارید و حجم زیادی از درسهای سال دوم و سوم و از طرفی امتحانهای نهایی رو به تازگی پشت سر گذاشتید و این باعث میشه فکر کنید درسهای اسل سوم را به خوبی بلدید. ولی این اشتباه بزرگیه. خوندن برای نهایی و کنکور هیچ ارتباطی به هم ندارند! به همین دلیل گزینه2 پیشنهاد می کنه از درسهای سال دوم شروع کنید که زمان زیادی از خوندنشون گذشته و بعد از اون برید سراغ درسهای اسل سوم. ولی در هر صورت حتماحتما یه دور کامل درسهای سال دوم و سوم رو تو تابستون یخونید.چیزی که اینجا باید بهش توجه کنید اینه که شما قرار نیست تو تابستون به طور کامل به همه دروس "تسلط" پیدا کنید! تابستان شما برای اولین بار درسهارو به طور جدی می خونید و با همه مطالب تا حدود زیادی آشنا میشید. و اینجا خواهش می کنم: وسواس به خرج ندید! قرار نیست با این یه بار خوندن همه نکات ریزو یاد بگیرید!در طول سال چندین بار دیگه این درسهارو مجددا می خونید و دوره می کنید.پس نگران نباشید (;
تو این دوران حتما خلاصه نویسی کنید.به خصوص برای درسهایی مثل شیمی و زیست باید همیشه یه برگه کنار دستتون باشه و بعد از خوندن هر مبحث، سعی کنید ازش خلاصه ای بنویسید.این بهتون نشون میده که آیا اون مبحثو درست یاد گرفتید یا نه. خلاصه نویسی به شکل جدول یا نمودار درختی، دوره کردن در دوران جمعبندی رو بسیار راحت میکنه.

ترم اول پیش دانشگاهی
از مهر تا آخر آذر تقریبا وقت دارید برای یاد گرفتن درسهای پیش1 و خوندن جدی تر یکی از سالهای دوم یا سوم.در این زمان به تسلط نسبی روی درسها می رسید.
از این زمان به بعد سعی کنید حتما کلاسور ارزیابی داشته باشید.کلاسور ارزیابی یعنی یه دفتر که سوالاتی رو که اشتباه زدید توی آزمونها، یا نزدید یا اینکه نکته خاصی توشون هست رو یادداشت کنید.همینطور تجربه های آزمون دادنتونو توش بنویسید.مثل اینکه: من نباید به سوالاتی که شک دارم توی درس دین و زندگی جواب بدم، چون اغلب اشتباه می زنم. یا...

امتحانات ترم1،فرجه بین دو ترم
بین دو ترم که امتحانات ترم1 درحال برگزارین فرصت بسیار خوبی دارید برای جمعبندی پیش1 و همینطور یکی از سالهای دوم یا سوم که طی نیمسال اول خوندیدش. این فرصت میتونه رشد بسیار زیادی براتون بیاره :)

بهمن تا عید
تقریبا 75% از پیش2 و یکی از سالهای پایه که در نیمسال اول نخوندید رو مطالعه می کنید.

دوران طلایی نوروز
این دوره، دوره بی نظیریه! شما می تونید خودتون را کلی تو این دوره بکشید بالا.اینجا دوباره پیش1 و پایه ای رو که طی ترم1 خوندید، جمعبندی می کنید و هم هضعفهاتون رو برطرف می کنید و به تسلط کامل می رسید :)

اواسط فروردین تا آخر اردیبهشت
وقت خیلی زیادی دارید.چون دیگه مدرسه نمی رید.نزدیک کنکور هم هست و انگیزه درس خوندن خیلی بالاست! در این زمان پیش2 و پایه ای که قبل از عید داشتید می خوندید رو ادامه می دید و تمام می کنید. ضعفهاتون رو برطرف می کنید و به تسلط خوبی می رسید. به خصوص امتحانات ترم باعث میشه کاملا به پیش2 مسلط بشید.

خرداد، دوران جمع بندی
توی این دورانه که می فهمید اون همه اصرار برای خلاصه نویسی و داشتن کلاسور ارزیابی برای چی بوده! توی خردادريا، شروع می کنید با تکنیک 3روز یکبار یا 2روز یکبار، کنکورهای داخل و خارج رو از خودتون آزمون می گیرید. و در زمانهایی که مشخص می کنید برای رفع اشکال هر درس، از خلاصه هاتون برای یادآوری مطالب فراموش شده و از کلاسور ارزیابی برای حل اشکالاتتون استفاده می کنید. دقت کنید نداشتن خلاصه، جمع بندی مناسب رو غیرممکن میکنه!
اگر تاحالا کلاسور ارزیابی ندشاتید، حتما حتما حتما تو این دوران جمعبندی برای اشکالاتی که توی سوالات کنکور دارید، دفتری داشته باشید. همینطور تجربه های آزمون دادن تو این یه ماه آخر خیلی بهتون کمک می کنه.بعدا می تونید این اشکالاتو تو هفته آخر، در کنار تورق سریع، دوباره حل کنید تا مطمئن شید به سوالات کنکورهای سالهای قبل که مهمترین منبع هستند،کاملا مسلطید :)

هفته آخر،تورق سریع
الان دیگه وقت درس خوندن تموم شده.این 1 هفته آخر رو می ذارید برای تورق سیع کتابهاتون،یادآوری نکات ریزی که گوشه کتابهاتون نوشتید، عکسها(به خصوص در درس شیمی و زیس شناسی) و همینطور مرور تاریخ ادبیات و آیات دین و زندگی.

روز کنکور هم پامیشید می رید نتیجه 1 سال زحمتتونو ان شاءالله می گیرید!
این میشه 1سال زندگی پرتجربه کنکوری شما! فرصت طلایی برای یاد گرفتن چیزهایی که هیچ موقع دیگه فرصت یادگیریشون رو پیدا نمی کنید (;

* یه نکته خیلی خیلی مهم: اصلا اصلا به حرفهای کسانی که می گن تا بعد از عید باید همه درسهاتون تمام شده باشه، اهمیت ندید. بعد زا عید دوران طلاییه چون نزدیک کنکوره. کسانی که تا عید درسهاشونو تموم میکنن، بعد از عید دچار یکجور بی بنرامگی خیلی خیلی بد میشن و این فرصتهارو از دست میدن. حتی رتبه 8 پارسال هم معتقد بود اگه درسهاشو تا عید تموم نکرده بود، رتبه بهتری می آورد!! پس اصل ابه این حرفها کاری نداشته باشید و به برنامه قلمچی اعتماد کنید.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : نقشه راه

عالی بود ...دستت طلا خانومی *-:
تمام حرفای مهسا جون درستن و باید بهشون اهمیت بدین ...منم دوتا چیزو بهشون اضافه کنم که فکر کنم به دردتون بخوره :
اینو تو اون پست ِ برنامه کانون هم گفتم ...اول اینکه دوستان ِ کنکوری ، کسایی که مدرسه میرین ، باید کارا و برنامه ها و امتحانای مدرسه هم مد نظر داشته باشین ...باید بتونین اون موقعیت و جایگاه ِ خوبو واسه خودتون تو کلاسا به وجود بیارین و اونو هم حفظ کنید ..نه اینکه فقط برنامه های آزمونای بیرونو ملاک بزارین و جایگاهتونو تو مدرسه از دست بدین..شاید تو اون آزمونا رتبه های خوبیم بیارین اما چون جایگاه ِ توی مدرسه اتونو ممکنه از دست داده باشین (چون به برنامه مدرسه اهمیت نمیدین)اعتماد به نفستونو شدید میاره پایین...این خیلی مهمه ..بهش خوب اهمیت بدین ..خیلی مهمه این قضیه ...
دوم این که توی ایام امتحانات ِ دی علاوه بر حرفای مهسا جون ، شما تو طول سال جوری باید درسای پیش 1و2 رو بخونین که توی ایام امتحانات و شب امتحان ، اون درسی که امتحانشو دارین ازتون 5-6 ساعت بیشتر وقت نگیره ..یادتون باشه زمان امتحانای بچه های پیش دانشگاهی زمان پیشرفت فارغ التحصیلاییه که دارن دوباره کنکور میدن ..چون خیلی از بچه های پیش میشینن فقط 2 ماه از سالو واسه امتحانای ترمشون میخونن و بقیه درسا رو میزارن کنار ، اما فارغ التحصیلا همون روال کنکوری خوندنشون رو میرن جلو ..البته باید ببینین امسال آیا تاثیری واسه نمرات پیش دانشگاهی قائل میشن یا نه ..امکان داره که بگن 10 درصد هم نمرات پیش دانشگاهی تاثیر داره ...در هر صورت پس همونطور که گفتم تو توی طول سال باید خوب خوب خوب بخونید که شب امتحان فقط فقط 5-6 ساعت وقت رو درس امتحانتون بذارین و بقیه ی ساعات هم بذارین واسه درسای دیگه و همون روال کنکوری خوندنتون ...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از negine-raz :
عالی بود ...دستت طلا خانومی *-:
:*
آقا اگه چیزیو جا انداختم اضافه کن لطفا.

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

اولش بگم هنوزم که دیگه کنکور دادم و همه چی تمومه وقتی رسیدم به قسمتی که گفتی هفقه اخرو روز کنکور جدی تمام بدنم یه لحظه لرزید :D
هی روزگار کنکورم عالمی داره :D
من یه ذره با بعضی قسمت ها مخالفم مهسا جان
به نظرم کسایی که با برنامه قلم چی پیش میرن بهتره خودشون یه ذره جلوتر هم باشن چون دوران بعد از عید واقعا دوران آشفتگیه و به تثبیت خونده ها باید بیشتر توجه داشت همونجوری که برنامه مراکز سمپاد اینه که درسا تا عید تموم بشه
اصلا دقیقا به نظر من یکی از ایراد های قلم چی همینه که دیر تموم میکنه و باعث آشفتگی روحی میشه چون ایام نزدیک به کنکور باید احساس آرامش بیشتری داشته باشی ولی وقتی میبینی همه در حال جمع بندین و تو هنوز داری با آرامی پیش میری یه ذره اذیت کنندست #S-:
من پیشنهاد میکنم اون موقع خونسردی خودتونو حفظ کنین :D و به راهی که میرین اعتماد داشته باشید (سعی کنین اول با انتخاب درست راه بهتر رو برگزینید :D)
من اینجا نظر خودمو راجع به آزمونا گفتم بینین بد نیست: (;http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,83190.0.html

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

میناجان، منم اعصابم به هم ریخت وقتی بعد از عید دیدم کلی از درسهام مونده هنوز!ولی خب 1.5 ماه وقت بود و 1 ماه آخر واسه تثبیت وجمعبندی واقعا کافیه!
اگه قبل از عید تموم شده باشه درسها، بعد زا عید واقعا خستگی ناشی از تکرار سراغ آدم میاد.من حتی تو خرداد داشتم به این فکر میکردم کاش یه سری مطالبو تازه میخوندم الان! چون تکرار واقعا ملال آوره!
یکی از بچه های تجربی ما هست که اونایی که قلمچی میدادن باید بشناسنش... ایاشللا که تک رقمی میشه.اگه نشد هم زیر 20 رو شاخشه! حتی اون هم قبل از عید تموم نکرد درسهارو و مقداری برای فروردین و اردیبهشت نگه داشت :)
همونطور که گفتم توی مصاحبه با رتبه8 کنکور ریاضی 89 هم، معنقد بود که اگر قبل از عید تموم نکرده بود و خستگی و افت ساعات مطالعه فروردین و اردیبهشت سراغش نمیومد، رتبه خیلی بهتری کسب می کرد! :D

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

به نقل از مهسا.ش :
میناجان، منم اعصابم به هم ریخت وقتی بعد از عید دیدم کلی از درسهام مونده هنوز!ولی خب 1.5 ماه وقت بود و 1 ماه آخر واسه تثبیت وجمعبندی واقعا کافیه!
اگه قبل از عید تموم شده باشه درسها، بعد زا عید واقعا خستگی ناشی از تکرار سراغ آدم میاد.من حتی تو خرداد داشتم به این فکر میکردم کاش یه سری مطالبو تازه میخوندم الان! چون تکرار واقعا ملال آوره!
یکی از بچه های تجربی ما هست که اونایی که قلمچی میدادن باید بشناسنش... ایاشللا که تک رقمی میشه.اگه نشد هم زیر 20 رو شاخشه! حتی اون هم قبل از عید تموم نکرد درسهارو و مقداری برای فروردین و اردیبهشت نگه داشت :)
همونطور که گفتم توی مصاحبه با رتبه8 کنکور ریاضی 89 هم، معنقد بود که اگر قبل از عید تموم نکرده بود و خستگی و افت ساعات مطالعه فروردین و اردیبهشت سراغش نمیومد، رتبه خیلی بهتری کسب می کرد! :D
ببین من تکذیب نمیکنم قطعا یه مطالبی مسمونه واسه بعد از عید ولی آیا قبول داری قلم چی خیلی دیر جمع بندی میکنه؟ من مجبور شدم چندتا آزمون رو ندم تا خودم زود تر پیش برم

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

بله بله قبول دارم.
من 12 اردیبهشت تموم کردم.قلمچی 6 خرداد آزمون جمعبندی پیش2 داشت!!!!
قبول دارم.

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

به نقل از مهسا.ش :
بله بله قبول دارم.
من 12 اردیبهشت تموم کردم.قلمچی 6 خرداد آزمون جمعبندی پیش2 داشت!!!!
قبول دارم.
:D :D همین دیگه دقیقا منم اینجور شدم
کلا ما پشتیبان ها نمیتونیم بگیم دقیقا کدوم آزمون خوبه
کنکوری ها باید شرایط خوشون رو بسنجن ببینن با کدوم میتونن راه بیان
ولی جدی من به فارغ التحصیلان که وقت بیشتری دارن همون قلم چی رو پیشنهاد میکنم (;

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

موضوع خیلی مهمیه .تموم کردن درس تا عید نباید به قیمت لطمه خوردن به درستون باشه.خطرناکه ............. :-ss :-ss :-ss

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از محمّد :
این تاپیک رو هم بخونید. یک دید کلی بهتون میده چه خبره.
h-:
ممنون که به فکر ما هستین من همه اینارو توی پشتیبانی کنکور 91 خوندم مرسی از اینکه این تاپیکا رو اینجا منتقل می کنید تا ما هم سوالامون رو بپرسیم البته از اونجایی که من از دیروز دارم سوالامو با پ خ می پرسم فعلا سوال ندارم داشتم مزاحم میشم

• لایک
امتیازات: n.r

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

مرسی ، تاپیک خیلی خوبیه ...

یه سوال : درس های پیش 1 آسون هستند ؟ اینجوری که شما میگید از مهر باید پیش 1 رو همراه یه پایه بخونیم ، اینجوری سخت نمیشه ؟ :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

پیش دانشگاهی مثل دوم سوم دبیرستان نیست که هرروز تا 3 بعداز ظهر 6روز هفته مدرسه باشید. پیش دانشگاهی سبک تره و احتمالا سه چهار روز بیشتر مجبور نیستید برید مدرسه. کلی وقت دارید. در ضمن پایه رو قرار نیست یاد بگیرید که ! قبلا یاد گرفتید چیزهای اصلی رو. فقط مرور و رفع اشکال و تست زنیه.

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از محمّد :
پیش دانشگاهی مثل دوم سوم دبیرستان نیست که هرروز تا 3 بعداز ظهر 6روز هفته مدرسه باشید. پیش دانشگاهی سبک تره و احتمالا سه چهار روز بیشتر مجبور نیستید برید مدرسه. کلی وقت دارید. در ضمن پایه رو قرار نیست یاد بگیرید که ! قبلا یاد گرفتید چیزهای اصلی رو. فقط مرور و رفع اشکال و تست زنیه.

جناب محمد ، دقیقا مشکل اینجاست که زمان پیش دانشگاهی باید 6 روز تو هفته تا ساعت 2 بریم مدرسه ، 3 روز برای پیش هست ، 3 روز هم برای پایه هست که اجباریه ( طرح )
حالا چیکار کنم من ؟ :|

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

خب دیگه تا الان کارنامه ها تو سراسر کشور داده شده و همه از معدلتون با خبر شدین.
بعضی ها معدلشون خوب شده،بعضی ها بد،یعضی ها هم نه خوب شدن نه بد! :)
هر معدلی که آوردین،دیگه آوردین و نمیتونین به عقب برگردین یا معدلتون رو عوض کنین!
الان باید از فکر امتحانات نهایی دربیاین و به فکر سال بعد همین موقع باشین که میخواین کنکور بدین.
من به همه پیشنهاد میکردم که بعد از امتحانات یه هفته تا 10 روز استراحت کنن و بعد شروع کنن به خوندن واسه کنکور!
البته تواون 10 روز هم نباید بیکار میبودین،تو اون مدت باید واسه تابستونتون برنامه ریزی میکردین و یه برنامه ی منظم هفتگی واسه درس خوندنتون تهیه میکردی.
باید تو این مدت مشخص میکردین که تو تابستون میخواین تو آزمون های چه موسسه ای شرکت کنین و قراره چه کلاس هایی برین.
فک کنم خیلیاتون تا الان درس خوندن رو شروع کردین.

اگه اجازه بدین واسه آغاز کارتون چنتا توصیه دارم و ازتون خواهش میکنم که در طول سال هرچند وقت یک بار این نکات رو مرور کنین:

1.سعی کنین به طور کامل از حال و هوای امتحانات نهایی بیاین بیرون.به هرحال هرچی بوده تموم شده و شما نباید به خاطر کمکاری هاتون خودتون رو سرزنش کنین یا معدل خوبتون باعث بشه که مغرور بشین و واسه کنکور خیلی زحمت نکشین!

2.یادتون باشه هرکاری که بخواین بکنین قبلش دو چیز لازمه:1.برنامه ریزی 2.توکل! :)

3.برنامه ریزیتون باید معقول و سنجیده باشه و همه ی جوانب رو درنظر بگیره.کمکاری تو برنامه ریزی مساویست با ازبین رفتن کلی وقت و تلاش!

4.بیشتر آزمون هایی که میدین فقط واسه اینه که یه چیزایی یاد بگیرین! هیچوقت از رتبه ی خوب یا بدتون تو آزمونا مغرور یا ناراحت نشین.

5.مهم ترین کاری که بعد از دادن هر آزمون باید بکنین اینه که اشتباهاتتون رو بررسی کنین.این کار از پیگیری رتبه و نتیجه ی آزمون هم مهم تره.سعی کنین یه دفتری تهیه کنین و نکاتی که تو آزمون باعث اشتباه شما شدن ویا نکاتی که فکر میکنین بعداً ممکنه از یادتون بره رو توش یادداشت کنین و قبل از هر آزمون نکات آزمون های قبلی رو مرور کنین تا به قول معروف از یه سوراخ دوبار گزیده نشین! :)

6.تو این تابستون همه ی تمرکزتون باید روی درسای پایه باشه.پیشنهاد میکنم اصلاً به فکر درسای پیش نباشین و سعی نکنین که تو تابستون درسای پیش رو یادبگیرین!

7.تو فاصله ی بین تابستون تا امتحانات ترم یک درسای پیش یک رو کار کنین و طبق برنامه ی موسسه ای که توش آزمون میدین به مرور درسای پایه هم بپردازین!

8.امتحانات ترم یک بهترین فرصت واسه مرور درسای پیش یک هست.سعی کنین از این فرصت به نحو احسن استفاده کنین.

9.خیلی ها میگن تا قبل از عید باید درسای پیش رو یه دور تموم کرده باشیم،ولی من پیشنهاد میکنم تو این مورد عجله نکنین.اگه تونستین همزمان با برنامه های دیگه تون این کار رو بکنین که چه بهتر ولی هیچ لزومی نداره که حتماً درسای پیش رو قبل از عید تموم کنین.بعد از عید به اندازه ی کافی وقت هس.اگه مطالب رو آروم آروم یاد بگیرین خیلی بهتر از اینه که سریع بخونین سطحی یادبگیری. کیفیت مهم تر از کمیته! :)

10.سعی کنین تا 18 روز قبل از شروع امتحانات ترم دو درسای پیش 2 و همچنین درسای پایه رو یک دور کامل خونده باشین.

11.از 18 روز قبل از شروع پایانترم شروع کنین به مرور درسای پیش 1 و پایه و سعی کنین تا قبل از شروع امتحانات اونارو به دور دیگه مرور کرده باشید.

12.مثل امتحانات ترم 1،امتحانات ترم 2 هم بهترین فرصت واسه مرور پیش 2 هست.

13.معمولاً بین امتحانات پایانترم تا کنکور نزدیک 40 روز فرصت هست.این دوران میشه گفت مهم ترین بخش ساله!ابتدا واسه این 40 روز یه برنامه ی دقیق بریزین.برنامه تون رو با برنامه ی موسسات طوری هماهنگ کنین که به طور میانگین یک روز درمیان یه آزمون بدین.آزمون رو حتماً صبح بدین،بعد از آزمون یه کمی استراحت کنین و بعدش شروع کنین به بررسی آزمون.
روزایی که آزمون نمیدین درساتون رو مرور کنین.این رو هم باید تو برنامه تون درنظر داشته باشین که تا چند روز قبل از کنکور مرور تفکیکی درسا تموم شه و شما تااون زمان به مرز آمادگی رسیده باشین.(توصیه های ریز مربوط به اون مدت رو به وقتش میگم)

14.سعی کنین درطول سال یه جو کاملاً صمیمانه و به دور از رقابت های غیر معقول و حسادت های کنکوری رو بین بچه هاتون ایجاد کنین.این کار تو روحیه تون خیلی تأثیر میذاره. :)

15.اگه به مشکلی برخوردین و نیاز به مشاوره داشتین سعی نکنین که با همه درمورد مشکلتون بحث کنین،ابتدا یه مشاور مورد اطمینان رو که به علمش اعتماد دارین انتخاب کنین و بعد هرقت که مشکلی داشتین فقط با همون مشاور درمیون بذارین.

16.درطول سال خیلی به خود کنکور فکر نکنین چون ممکنه روی روحیاتتون تأثیر بذاره و با دیدن نتیجه ی یه آزمون دگرگون بشین.سعی کنین به بعد از کنکور فکر کنین،اینکه چه برنامه هایی واسه بعد از کنکور دارین،چه برنامه هایی واسه دانشگاه دارین و ... .این کار بهتون انرژی مثبت میده!

17.سعی کنین توصیه های پزشکی رو هم مورد اهمیت قرار بدین.البته قبول دارم که بعضیاشون بی مورده،ولی حتماً حداقل هارو رعایت کنین.

18.وقتی میبینین که انجام یه کار خیلی سخت به نظر میرسه از رفتن سراغ اون کار ناامید نشین و سعی کنین این جمله رو یادتون بیارین:
آنچه که آسان بدست آید همیشه نخواهد ماند و آنچه که همیشه خواهد ماند،آسان بدست نخواهد آمد!

واستون آرزوی موفقیت دارم و مطمئن باشین اگه درطول سال کمکی از من و بقیه براومد با کمال میل درخدمتتون هستیم. :)
به عنوان بخش پایانی صحبتم میخوام یه جمله بگم و ازتون خواهش دارم که هروقت دچار تردید شدین این جمله رو یادتون بیارین:

یه قانونی هست که میگه:قبل اینکه بخوای پرواز کنی،فک کن،شک کن،دو دل شو،پشیمون شو!ولی وقتی پریدی،اگه شک کردی بازی رو باختی!

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

منم یه نکته ای بگم ! هیچ وقت خودتونو دست کم نگیرید که من از فلانی و بهمانی کمترم !
یا من اساسی تو این درس مشکل دارم یا نمیفهمم یا درس من نیست!
این مسئله امسال منو پکوند یعنی !!! چنان استرسی بهم داد که!
بچه های 92 خواهشا از این فکرای بیهوده نکنن !!! من الان به این نکته پی بردم!

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

ما داخل ۲ هفته‌ی اول مجبورمون کردن اپتیک و دروس دوم و سوم رو دوره کنیم، الان بهترین کار چیه؟ بشینیم تستای دروس پایه رو داخل تابستون بزنیم؟ ( با توجه به اینکه گفته بودید داخل تابستان صرفا یه دور بخونید)

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از پویا م :
ما داخل ۲ هفته‌ی اول مجبورمون کردن اپتیک و دروس دوم و سوم رو دوره کنیم، الان بهترین کار چیه؟ بشینیم تستای دروس پایه رو داخل تابستون بزنیم؟ ( با توجه به اینکه گفته بودید داخل تابستان صرفا یه دور بخونید)
من نگفتم فقط یک دور.تا جایی که جا داره باید کار کنین.دو دور ، سه دور،هر چند دوری که میتونین!
تو این دو هفته احتمالاً نتونستین تست کار کنین،واسه همین بهتره که تو تابستون روی تستای دروس پایه کار کنین و این دروس رو مسلط بشین. :)

• لایک
امتیازات: 3zar
بالا