• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیش به سوی پزشکی

• شروع کننده موضوع

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان
سلاااااام به همه :)
راستش تا امروز خودم دنبال کارهای کنکورم بودم و وقت نشد یه فکر اساسی واسه کنکوریا بکنم
این تاپیک در مورد کنکور 90 و راهکار هاست و بیشتر بخاطر اعضای گروهم تشکیل شده تا ارتباط راحت تری داشته باشیم ولی بقیه هم میتونن توی بحث ها شرکت کنن من هر کمکی که از دستم بر بیاد انجام میدم :)
بچه ها بعد از اعلام آمادگی برنامه هامون رو شروع میکنیم
mail من هم که دارین اگه خواستین مشاوره محدود به موضوعاتی بشه که مشکلات خودتونه با mail منو در جریان بزارین :D
(;

• شروع کننده موضوع

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان
پاسخ : پیش به سوی پزشکی(مشاوره ی minaaaaa) :

خب اول با آزمون ها شروع میکنم تا هرکی بتونه تصمیم درست رو بگیره

تاکید میکنم اینا نظر شخصی منه و ممکنه با بقیه فرق کنه ولی من هر چی که خودم توی این یه سال فهمیدم میگم بهتون :) نظرتون رو بگین خوشحال میشم شاید اینجور به پیشرفت بهتری برسیم :D

خب 1 قلم چی: من خودم آزمون قلم چی میدادم
جامعه آماریش بالاست و هر دو هفته یه بار به آدم یه تلنگر میزنه تا بجنبه این خیلی روی کنکوری ها تاثیر داره چون دوران کنکور با خستگی توامه :-"
از این لحاظ خوبه ولی چون معمولا سمپادیا زودتر از مهر کلاساشون شروع میشه برنامه مدرسه با برنامه قلم چی تداخل داره و مشکل پیش میاد :-s واسه من مشکل شد ~X(
یا باید با مدرسه پیش برن یا قلم چی والبته هر دوتاشون مشکلاتی دارن 1.اگه مدرسه پیش برن که دیگه واسه آزمون نمیتونن کامل آماده باشن چون مدزسه جلوتر از آزموناست و ترازشون خوب نمیشه ناراحت میشن :P و بازده درسی میاد پایین :Dو اگه با قلم چی پیش برن اون آخرا چون قلم چی دیر تموم میکنه برنامشو و دیر به جمع بندی میرسه استرس زا میشه (معمولا اون روزا سنجش جمع بندی میکنه و اکثر دانش آموزا به فکر جمع بندین ولی قلم چی هم چنان به آرامی پیش میره :-\ و خیلی ضربه به آدم وارد میشه من خودم چند تا آزمون رو ندادم و با برنامه خودم درس خوندم تا زودتر تموم بشه :>
2.سنجش آزموناش خوبه سوالاشم استاندارده ولی دیر به دیر آزمون میگیره یه ذره آدم سست میشه(البته بستگی به خود فرد هم داره) جامعه آماریشم پایینه(نسبت به قلم چی) سه تای آخرش رو شرکت کنین عالیه(البته باز یه نکته اگه تا اون موقع درس هاتون جمع بندی نشده تاکید میکنم بازم تاکید میکنم شرکت نکنین چون روحیتون یهو داغون میشه و ایام نزدیک کنکوره و خر بیار و ........ :-")
3.گزینه 2 سوالاش فوق العاده آسونه و من نظر خوبی نسبت بهش ندارم(نظر منه ها :D)
4گاج: سوالاشو ندیدم و جامعه آماریش خوب نی
من خودم به عنوان یه فارق التحصیل اگه امسال پزشکی نیارم میرم قلم چی چون هم وقتم بیشتره و هم میتونم خودم کاستی های قلم چی رو جبران کنم ولی توجه کنین من فارق اتحصیلم واین شامل حال من میشه شما باید خودتونو بسنجین و تصمیم درست رو بگیرین.

دستم شیکست بس تایپ کردم :D حالا بگین چیو انتخاب میکنین تا من باز در هر مورد راهنمایی خاص خودشو انجام بدم (;

• شروع کننده موضوع

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

خب همچنان اینجا کسی نیومده که برنامشو توضیح بده خودم ادامه میدم:

نکته بعدی توی کنکورمون هدفه

هدف مهمترین رکن توی درس خوندنه
اول سعی کنین یه هدف رو با عشق انتخاب کنین مثلا بگین من علاقه دارم تهران درس بخونم اونم مثلا دارو تهران
هر روز هدفتون رو یاد آوری کنین
من در دوران کنکور تمام دیوار اتاقم پر بود از کاغذ هایی که چسبونده بودم به دیوار خیلی هاشون نکته بودن و خیلی هاشم متن هایی که میخواستم ملکه ذهنم بشم :> یا حتی متن هایی که دوسشون داشتم x:.
یه مساله مهم مشخص کردن راهیه که قراره برین ??? من یه تیتری توی یکی از مجله های قلم چی دیدم واسم خیلی جالب بود همون برگه رو کندم و دقیقا چسبوندم روبروی تختم تا هر وقت میبینمش آروم بشم جمله این بود:
آگاهی از نقشه راه آرامبخش است
و واقعا هم همینه که هست دوران کنکور دورانیه که هی سردرگم میشین باید نقشه راهتون رو بکشین و بهش عمل کنین تا دچار همچین مشکلی نشین (;

من پیشنهادم اینه بعد از هر آزمون واسه آزمون بعدتون یه برنامه ریزی مشخص کنین مثلا کسایی که قلم چی میدن هر دو هفته یه بار یه برنامه ریزی 2 هفته ای واسه آزمون بعدشون داشته باشن همون بعد از ظهر آزمون نیم ساعت وقت میبره (;

همچنان منتظر حضور سبزتان هستیم که به یاری سبزمان احتیاج دارین :D

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من یه سوال زیست دارم، این جا باید بپرسمش؟؟
(اگه جاش این جا نیست،حذفش کنید)
چرا وقتی ماهیچه منقبض می شه، طول نوار تیره ثابته؟؟ من شکلشو که می کشم نوار تیره بلند میشه...

من شنیدم سوالای گزینه 2 سخت تر از بقیه آزموناس. یعنی به نظر شما سوالای کانون سخت ترن؟؟

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از Enas :
چرا وقتی ماهیچه منقبض می شه، طول نوار تیره ثابته؟؟ من شکلشو که می کشم نوار تیره بلند میشه...

من شنیدم سوالای گزینه 2 سخت تر از بقیه آزموناس. یعنی به نظر شما سوالای کانون سخت ترن؟؟
سوالای گزینه 2 سخت هست ولی سوالای کانونم که دیگه مثل اب خوردن نیس که سوالای کانونم استاندارده و جامعه اماریشم بالاس برنامشم عالیه
ببخشید می دونستم اینجا جای این بحث نبود ولی مجبور شدم جواب enas رو اینجا بدم چون اینجا پرسیده بود :D

• شروع کننده موضوع

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

به نقل از سومپاد :
سوالای گزینه 2 سخت هست ولی سوالای کانونم که دیگه مثل اب خوردن نیس که سوالای کانونم استاندارده و جامعه اماریشم بالاس برنامشم عالیه
ببخشید می دونستم اینجا جای این بحث نبود ولی مجبور شدم جواب enas رو اینجا بدم چون اینجا پرسیده بود :D
نه دقیقا جاش همین جا بود ممنون که جواب دادین
به نقل از Enas :

راستش من اختصاصی های گزینه 2 رو دیدم آسون بود (البته فقط 2 آزمون رو دیدم ) شیمیش واقعا آسون بود(اسید و باز پیش بود اون آزمونا) زبانش هم فوق العاده آسونتر از قلم چی بود
من خودم زبانم میشه گفت خوبه(مدیر انجمن زبان هم هستم :D) ولی واقعا توی بعضی جاهای قلم چی کم می اوردم ولی به جرات میتونم بگم تمام reading های گزینه 2 رو ترجمه تحت الفظی(یعنی لغت به لغت) کردم به راحتی :D
ولی واسه دانش آموزان عادی شاید سخت باشه که در اون صورت سوالای قلم چی که واسه من سختن واسه اونا دیگه غولن :D

در مورد سوال زیستتون هم: چون دوتا خطz بهم نزدیک میشن طول نوار تیره تغییر نمیکنه اما نوارای روشن کوتاه میشن (;

hamoooooooon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : پیش به سوی پزشکی

گزینه ی 2 یه قصدی داره اونم اینکه می خواد بالاتر از سطح بقیه آزمونا باشه تا همه بگن بابا این گزینه ی2 چه باحاله و از این حرفا
الان بهترین کار برا کنکوری ها ثبت نام تو کانونه من خودم وقتی کنکور می دادم تفاوت زیادی بین کنکور و کانون ندیدم بعضی درسا مثه شیمی از کانون آسونتر بود حتی!!!!!
جوگیر نشید و به کانون اعتماد کنید هیشکی تو کانون ضرر نمی کنه اکثرا پیشرفت میکنن بعضیا هم همون سطحی که هستن می مونن (خودشون کم کاری می کنن) هیچ کس افت نمی کنه

• شروع کننده موضوع

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان
پاسخ : پیش به سوی پزشکی

سلااااام معذرت که مدتی نبودم
راستش خودم جدیدا به این نتیجه رسیدم کانون بهتره بخاطر اینکه 2 هفته یه بار آزمون داره

بالا