• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وارون‌نگاری صوتی

• شروع کننده موضوع Karo
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
"وارون‌نگاری صوتی (به انگلیسی: Backmasking) روشی‌است برای ضبط صدا که در آن نوا یا پیامی صوتی، به صورت وارونه بر روی نوار آهنگی دیگر ضبط شده و مستتر می‌شود. وارون‌نگاری کاربردی دانسته و تعمدی است و برخی افراد بر این باورند که می‌توان پیغامی را بدین وسیله به شنونده، بدون اینکه از آن آگاه باشد و بدون اینکه خود بخواهد، منتقل نمود."
دلایل زیادی وجود داره برای مخفی کردن پیام در برعکس یک آهنگ مثل
1. برگردان اهریمنی
2.استفادهٔ زیبایی شناختی
3.شوخی‌های پیامی
4.ایجاد پیام‌های انتقادی و صریح
5.سانسور

"آنچه را که انسان در اندیشه و کلام خلق میکند دارای یک شعور ظاهری بوده که در پشت آن شعور دیگری نهفته است که ممکن است شعوری مثبت یا منفی باشد. این شعور تابع محور وجودی انسان است و ربطی به نیت‌های ظاهری او ندارد. ذهن انسان پیچیدگی‌های بسیار زیادی دارد و از فیلترهای محافظ بسیار قوی برخوردار می‌باشد. فیلتر عقلی راه ورود هر گونه اطلاعاتی را كه با منطق و باورهای ما مغایرت داشته باشد، می‌بندد... ذهن قادر است اطلاعاتی را كه به آن می‌رسد، مورد پردازش دقیقی قرار بدهد حتی اگر این اطلاعات را به‌صورت وارونه دریافت نموده باشد... این سطح از ذهن جزیی از ناخودآگاهی بوده، كه ما به آن واقف نیستیم ولی اثرات آن بر روی عملكردهای انسان ظاهر می‌شود... با استفاده از همین اصل، شبكه منفی، كلیه اطلاعات غلط خود را به وسیله ضد شعور کلام (اسب تروا) به ستاد مركزی ذهن انسان می‌رساند و رفتار او را تحت تاثیر قرار داده و تمایلات او را به سمت دلخواه هدایت می‌كند. شعر و موسیقی نیز می‌توانند به عنوان اسبهای چوبین مورد سوء استفاده‌ی شبكه منفی قرار گرفته و در حد بسیار گسترده‌ای در این رابطه به كار گرفته شود. زیرا در حالت عادی ذهن انسان اجازه‌ی عبور به بسیاری از اطلاعات را نمی‌دهد."
درواقع منظور این قسمت اینکه که مثلا وقتی یکی به شما میگه که سیگار بکش چیز خوبیه شما اهمیت نمیدین و روی شما تاثیر نمیزاره ولی وقتی میاد در ظاهر یه چیزه خوبی میگه مثلا میگه سیگار کشیدن خوب نیست مغز شما اینو قبول میکنه چون میدونید درسته ولی در واقع اگه ریورس این حرف این باشه که سیگار چیز خوبیه اون وقت خوب بودن سیگار از فیلتر مغز شما عبور کرده و قبول کردینو روتون تاثیر میزاره
چند تا از نمونه های ریورس های منفی تو آهنگای فارسی
1.بزن بریم به سرعت برق و باد ...
اصل : بزن بریم به سرعت برق و باد، بزن بریم از اینجا
بزن بریم، عشقه و داد و بیداد، بزن بریم از اینجا
بزن بریم باداباد، عشقه و داد و بیداد
بزن بریم از اینجا، بزن بریم از اینجا

برگردان : آه ای ضمیر غاصب، آه ای ضمیر غاصب
دادی [به] بلاد مشرق، تا باد امید کاذب
کاش ای ضمیر غاصب، دادی [به] بلاد مشرق
میر غاصب
آه این ضمیر غاصب

2.مگه جردن چی داره ...
اصل : مگه جردن چی داره،
میگن تو هر دقیقه اش، دل میشه تیکه پاره/آخ، پسر دخترا، پسر دخترا، مگه جردن چی داره/میگن تو هر دقیقه اش، دل میشه تیکه پاره
پسر دخترا، پسر دخترا، مگه جردن چی داره/میگن تو هر دقیقه اش، دل میشه تیکه پاره/میگن تو هر دقیقه اش، دل میشه تیکه پاره

برگردان : الله نگید، بشین بریم، یا حبیب، الله، هو نگین
الله نگید، بشین بریم، یا حبیب، الله، هو نگین/ملودیش دندان شکن، عادت کن به غاصب،
عادت کن به غاصب
/عادت کن به غاصب
الله نگید، بشین بریم، یا حبیب، الله، هو نگین/ملودیش دندان شکن

میتونید در این مورد تو ویکی پدیا کامل بخونید
منبع : ویکی پدیا
http://samvelsamvelson.persianblog.ir

به نظر شما ریورس آهنگا میتونه روی آدم تاثیری بزاره ؟
آیا میشه با تکرار کلماتی تو ریورس اونو به ضمیر یکی وارد کرد ؟

8134

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بلی تا حدودی !
دانشگاه
هاروارد !
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : وارون‌نگاری صوتی

باید بگم روی ضمیر ناخودآگاه خیلی تاثیر میذاره ، شاید ما از این آهنگ ها خیلی هم خوشمون بیاد اما مفهوم و وارون اون یه موسیقی شیطانی باشه و این روی بُعد دیگه ای از زندگیمون می تونه تاثیر بذاره !
یه جا Madonna میگه : let all the hate inside of you die
حالا وارونش : Yeah we would last in the Hell
اون بالایی که میگه اجازه بده تمام نفرت ها در درونت بمیرن ؛
پایینی ِ میگه : آره ما توی جهنم جاودانه خواهیم شد ... !
اینم از Madonna خانوممون که یه پا کابالائیست هسن !
دس آقای رائفی پور درد نکنه از این بابت ... ! :D

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

اول این که این متن جای این که با چند تا دلیل بهش برسه، این مسئله رو بیان کرده و داره توجیه می کنه
من مقاله ی پزشکی که این حرفو ثابت کنه پیدا نکردم
از نظر من ریورس (اگه هم وجود داشته باشه) بی تاثیره.آدم چطوری چیزی رو که باورش نداره قبول می کنه؟!ببین وقتی میگیم ذهن، یه موجود جدا نیست.نمی شه با ضمیر نا خودآگاهم توجیهش کرد.
تو این جمله ها رو تا حالا شنیدی؟
"الله نگید، بشین بریم، یا حبیب، الله، هو نگین
عادت کن به غاصب"
من کلیپ این آهنگو یه مدت روزی 3000 بار می دیدم.حفظم بودم.الان که اینا رو دیدم، دفعه اولی بود که کلا همچین چیزی شنیدم پس چطور روم تاثیر می ذاره؟فقط وقتی یک مسئله رو آدم تاثیر می ذاره که باورش داشته باشه.دیگه چه برسه تو جمله رو اصلا نشنیده باشی تا حالا.اصن خنده داره این حرف.
جدا ازین بحثا واقعا آدم خیلی باید شاخ باشه که همچین کاری بکنه.
پیشنهاد می کنم آهنگ stairway to heaven از led zepplin رو ببینید تو یوتویوب.حتی هتل کالیفرنیام ریورس زدن واسش میگن شیطانیه :)) ببینید ما الان حرفای روزمره ی خودمونم ریورس کنیم حتما یه چیزی از توش در میاد.خیلی طبیعیه به نظرم
ولی امکان نداره تاثیر بذاره رو آدم و امکان نداره اصن آدم متوجهش شه.گفتم که اگه هم باشه، فقط شاخ بودن آهنگ و گروه رو نشون میده.همین و بس!
به نقل از .:Sherlock Holmes:. :
باید بگم روی ضمیر ناخودآگاه خیلی تاثیر میذاره ، شاید ما از این آهنگ ها خیلی هم خوشمون بیاد اما مفهوم و وارون اون یه موسیقی شیطانی باشه و این روی بُعد دیگه ای از زندگیمون می تونه تاثیر بذاره !
شیطان چیه که موسیقیش چی باشه!

• شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از تـــــــــــــــارا :
اول این که این متن جای این که با چند تا دلیل بهش برسه، این مسئله رو بیان کرده و داره توجیه می کنه
من مقاله ی پزشکی که این حرفو ثابت کنه پیدا نکردم
از نظر من ریورس (اگه هم وجود داشته باشه) بی تاثیره.آدم چطوری چیزی رو که باورش نداره قبول می کنه؟!ببین وقتی میگیم ذهن، یه موجود جدا نیست.نمی شه با ضمیر نا خودآگاهم توجیهش کرد.
تو این جمله ها رو تا حالا شنیدی؟
"الله نگید، بشین بریم، یا حبیب، الله، هو نگین
عادت کن به غاصب"
من کلیپ این آهنگو یه مدت روزی 3000 بار می دیدم.حفظم بودم.الان که اینا رو دیدم، دفعه اولی بود که کلا همچین چیزی شنیدم پس چطور روم تاثیر می ذاره؟فقط وقتی یک مسئله رو آدم تاثیر می ذاره که باورش داشته باشه.دیگه چه برسه تو جمله رو اصلا نشنیده باشی تا حالا.اصن خنده داره این حرف.
جدا ازین بحثا واقعا آدم خیلی باید شاخ باشه که همچین کاری بکنه.
پیشنهاد می کنم آهنگ stairway to heaven از led zepplin رو ببینید تو یوتویوب.حتی هتل کالیفرنیام ریورس زدن واسش میگن شیطانیه :)) ببینید ما الان حرفای روزمره ی خودمونم ریورس کنیم حتما یه چیزی از توش در میاد.خیلی طبیعیه به نظرم
ولی امکان نداره تاثیر بذاره رو آدم و امکان نداره اصن آدم متوجهش شه.گفتم که اگه هم باشه، فقط شاخ بودن آهنگ و گروه رو نشون میده.همین و بس!شیطان چیه که موسیقیش چی باشه!
شما 3000 بار آهنگو گوش دادین ولی یه بارشم برعکس گوش ندادین
نکته فقط شیطانی بودنش نیست
تصور کنید اگه تاثیر داشته باشه یه خوتننده برای اینکه بیشتر فروش کنه البومش میاد ریورس اولین سینگلشو میزاره که البوم فلان خیلی خوبه بخریدش
بعد مردم یه جورایی میخرن اینو
یا اینکه خیلی استفاده های دیگه

8134

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بلی تا حدودی !
دانشگاه
هاروارد !
رشته دانشگاه
پزشکی

شیطان چیه که موسیقیش چی باشه!
منظور از موسیقی شیطانی این ِ که مفهوم بدی داشته باشه نه این که مال شیطان باشه
http://www.antisemitism.blogfa.com
همه چی تو این هس ، آدم بیکار نیس که یه شعری بخونه ُ وارونش یه معنی بده ، کار سختی ِ تازه از کجا معلوم که یه نفر بیاد ُ وارونه ـش کنه که ببینه چی توش هس تازه نرم افزار داره

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

( چطوری ریورسش معلوم میشه؟ )

جوابمو گرفتم :D نرم افزار داره

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Karo :
شما 3000 بار آهنگو گوش دادین ولی یه بارشم برعکس گوش ندادین
نکته فقط شیطانی بودنش نیست
تصور کنید اگه تاثیر داشته باشه یه خوتننده برای اینکه بیشتر فروش کنه البومش میاد ریورس اولین سینگلشو میزاره که البوم فلان خیلی خوبه بخریدش
بعد مردم یه جورایی میخرن اینو
یا اینکه خیلی استفاده های دیگه
تو خودت داری این حرفو رد می کنی!داری میگی یه بارم ریورسشو گوش ندادم.پس نتیجش میشه ریورس رو آدم تاثیر نمی ذاره!
در ضمن من همین الان اسم دو تا آهنگ دیگرو بردم که ریورسشو همین الان رفتم گوش دادم با لیریکش

:)) کی گفته اینو؟!من دارم میگم تاثیر نداره، اون وقت تو میگی فروش آلبوم؟!
بچه ها تو رو اجدادتون انقد زود باور نباشین.یه مقاله ی پزشکی بیارین واسه این حرف.اصن منطقش واسه اثبات مسخرس.مثالش مسخره تر از اثباتش!
من خودم آهنگایی که گوش میدم صریح و مستقیم همینا رو می گه و حرفاش تاثیر می ذاره روم (چون من قبولش دارم گوش میدم البته).وقتی تاثیر مستقیمش بیش تره دیگه مرض داره این همه زجر بده خودشو؟!

منظور از موسیقی شیطانی این ِ که مفهوم بدی داشته باشه نه این که مال شیطان باشه
http://www.antisemitism.blogfa.com
همه چی تو این هس ، آدم بیکار نیس که یه شعری بخونه ُ وارونش یه معنی بده ، کار سختی ِ تازه از کجا معلوم که یه نفر بیاد ُ وارونه ـش کنه که ببینه چی توش هس تازه نرم افزار داره
این وبلاگارو می خونی نتیجش همین میشه دیگه :D مفهوم بد ینی چی؟اساسا چیزی به نام بد و خوب وجود نداره.ما اینا رو تعریف می کنیم.به قول استون، why can't any body see,what's good for u,is bad for me!
بله می دونم نرم افزار داره.یکی از دوستانم دارن، امتحان کردن میگن چیزی حاصل نشد!
و من شنیدم که اولین بار این کار توسط ایران انجام شده.صحتشو نمی دونم
به نقل از پگاه :
( چطوری ریورسش معلوم میشه؟ )

جوابمو گرفتم :D نرم افزار داره
:D با ریورس برعکس میشه.حالا این که ریورس چی میگه باید گفت در واقع بر اساس یک سری توهم های افراد متوهم و جوگیر می باشد :D

8134

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بلی تا حدودی !
دانشگاه
هاروارد !
رشته دانشگاه
پزشکی

من خودم آهنگایی که گوش میدم صریح و مستقیم همینا رو می گه و حرفاش تاثیر می ذاره روم (چون من قبولش دارم گوش میدم البته).وقتی تاثیر مستقیمش بیش تره دیگه مرض داره این همه زجر بده خودشو؟!
این وبلاگارو می خونی نتیجش همین میشه دیگه :D مفهوم بد ینی چی؟اساسا چیزی به نام بد و خوب وجود نداره.ما اینا رو تعریف می کنیم.به قول استون، why can't any body see,what's good for u,is bad for me!
بله می دونم نرم افزار داره.یکی از دوستانم دارن، امتحان کردن میگن چیزی حاصل نشد!
و من شنیدم که اولین بار این کار توسط ایران انجام شده.صحتشو نمی دونم:D با ریورس برعکس میشه.حالا این که ریورس چی میگه باید گفت در واقع بر اساس یک سری توهم های افراد متوهم و جوگیر می باشد :D
به نظرت Madonna یه فرد جوگیر ُ بیکار ُ خوشحال بوده که بخواد از تو آهنگ ـهاش همچین چیزایی در بیاد خب خواهر گرانقدر اون این همه زور زده که وختی برعکسش می کنن یه چیری از توش در بیاد وگرنه که کرم نداشته که وخ بذاره روش !!
حالا این هیچی ، ولی اون رپر ـهای احمق ُ جوگیر تر از مدونا رو چی میگی که وختی برعکسش می کنن میگه من ابلیس ، من ابلیس ... آخرش هم میگه برو یه برنامه .... (بـــیــــب !)
آدم بیکار نیس که بره ببینه اینا برعکسش چی میشن ، این کار هم یه دانشمند اروپایی 20 سال از عمرش ُ گذاشته ، فک کردی همین طوری الکی ِ ، آقای رائفی پور هم نمیشناسی که داری همچین چیزایی میگی ، از شبکه خبر یکی از کنفرانس ـهاش ُ نشون دادن ، میره دانشگاه ـها برنامه می ذاره برای پرسش ُ پاسخ ، وبش هم الکی نیس ؛
من فک می کنم تو لینک ها رو نخوندی ، دوباره بخون قانع میشی

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نظرت Madonna یه فرد جوگیر ُ بیکار ُ خوشحال بوده که بخواد از تو آهنگ ـهاش همچین چیزایی در بیاد خب خواهر گرانقدر اون این همه زور زده که وختی برعکسش می کنن یه چیری از توش در بیاد وگرنه که کرم نداشته که وخ بذاره روش !!
حالا این هیچی ، ولی اون رپر ـهای احمق ُ جوگیر تر از مدونا رو چی میگی که وختی برعکسش می کنن میگه من ابلیس ، من ابلیس ... آخرش هم میگه برو یه برنامه .... (بـــیــــب !)
آدم بیکار نیس که بره ببینه اینا برعکسش چی میشن ، این کار هم یه دانشمند اروپایی 20 سال از عمرش ُ گذاشته ، فک کردی همین طوری الکی ِ ، آقای رائفی پور هم نمیشناسی که داری همچین چیزایی میگی ، از شبکه خبر یکی از کنفرانس ـهاش ُ نشون دادن ، میره دانشگاه ـها برنامه می ذاره برای پرسش ُ پاسخ ، وبش هم الکی نیس ؛
من فک می کنم تو لینک ها رو نخوندی ، دوباره بخون قانع میشی
اول این که این رائفی پورو دیگه همه می شناسن!کابالا و هرم و دلارو شیطان و فرعونو و حضرت محمد و سلیمان و کوفت و زهر مار! :rolleyes: من با حرفی که چیزای بی ربط و به هم ربط داده قانع نمی شم
من گفتم که افرادی که می رن و اینا رو ریورس می کنن و لیریکای چرت و پرت درمیارن،جوگیر و خوشحالن نه خواننده ها.(بنده خواهر هم نیستم ضمنا!).من گفتم که اینا توهمات بقیس.خواننده وقت نذاشته روش
ضمن این که اصلا قبول هم کنیم همچین چیزی هست،اولا گروه باید تحسین شه.دوما خودش بگه این آهنگو ریورس کنین،واسه چی نباید بگه؟!سوما اینا تاثیر نمی ذاره رو مغز!جای این که این وبلاگارو بخونی برو دنبال مقاله ی پزشکی که این حرفو ثابت کنه
تو خودت نسخه ریورس شده آهنگی رو گوش دادی؟ :-/ اصن واضح نیست.اون وقت چطوری قراره روت تاثیر بذاره؟

• شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

تو خودت داری این حرفو رد می کنی!داری میگی یه بارم ریورسشو گوش ندادم.پس نتیجش میشه ریورس رو آدم تاثیر نمی ذاره!
در ضمن من همین الان اسم دو تا آهنگ دیگرو بردم که ریورسشو همین الان رفتم گوش دادم با لیریکش

:)) کی گفته اینو؟!من دارم میگم تاثیر نداره، اون وقت تو میگی فروش آلبوم؟!
بچه ها تو رو اجدادتون انقد زود باور نباشین.یه مقاله ی پزشکی بیارین واسه این حرف.اصن منطقش واسه اثبات مسخرس.مثالش مسخره تر از اثباتش!
1. من خودم فعلا کامل قبولش ندارم ریورس رو فقط قبول دارم که میشه پیامی رو تو متن قرار داد و ولی اینو قبول ندارم که تاثیر بزاره وی آدم
2. تو وقتی یه آهنگو 1000000 بار هم گوش بدی ریورسشو درک نمیکنی باید از طریق نرم افزار ریورسشو درست کنی بعد برعکس آهنگو گوش بدی منطورم این بود که تو میگی من کلیپ این آهنگو یه مدت روزی 3000 بار می دیدم.حفظم بودم.الان که اینا رو دیدم، دفعه اولی بود که کلا همچین چیزی شنیدم
تو اینکه ریورس وجود داره شکی نیست اولین با گروه بیتلز از ریورس استفاده کردن
مثلا گروه پینک فلوید تو آلبوم وال که احتمال بدونید مشهورترین آلبوم این گروهه توآهنگه فضای تهی این متن رو پنهان کرده بودن
"Congratulations. You have just discovered the secret message. Please send your answer to Old Pink, care of the Funny Farm, Chalfont
Roger! Carolyne's on the phone!
Okay"
و یا خیلی مثال های دیگه
تنها جایی که من خودم مشکل دارم اینه که تاثیر داشته باشه
و گفتم اگه تاثیر داشته باشه یه خواننده میتونه به این نحو برای سود خودش ازش استفاده کنه

حالا برای تاثیر گذاشتن
شما قبول دارید که تو بچگی آدم قدرت اینو نداره که دو چیز رو تشخیص بده ، خوب و بد و جدا کنه از هم
هر کسی میتونه بیاد تو یه کارتون طولانی خیلی از عقاید رو ریورس کنه مثلا برای مذهب بودا تبلیغ کنه
تو هر قسمت از این کارتون اینو تو ریورس قرار میده
مغز ما هم اونو دریافت میکنه و بطور ناخودآگاه تاثیر میذاره روی دینی که در آینده میخوایم انتخواب کنیم

حالا بنظر شما میتونه تاثیر بزاه یا نه ؟ چرا ؟

• لایک
امتیازات: Dizzy

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Karo :
حالا برای تاثیر گذاشتن
شما قبول دارید که تو بچگی آدم قدرت اینو نداره که دو چیز رو تشخیص بده ، خوب و بد و جدا کنه از هم
هر کسی میتونه بیاد تو یه کارتون طولانی خیلی از عقاید رو ریورس کنه مثلا برای مذهب بودا تبلیغ کنه
تو هر قسمت از این کارتون اینو تو ریورس قرار میده
مغز ما هم اونو دریافت میکنه و بطور ناخودآگاه تاثیر میذاره روی دینی که در آینده میخوایم انتخواب کنیم

حالا بنظر شما میتونه تاثیر بزاه یا نه ؟ چرا ؟
ما تو بچگی تشخیص نمی دیم ولی بسته به شخصیت خودمون، تو نوجوانی می تونیم این کارو انجام بدیم و بعد که خوب و بد رو فهمیدیم قراره دینمون رو انتخاب کنیم.(اگه من انقد احمقم که بر اساس یک دیده تو بچگیم دینمو انتخاب کنم، همون بهتر که برم بودایی شم!، البته من با هیچ دینی هیچ کاری ندارم)

کارتون چطوری می خواد ریورس شه؟من میگم آدم اصن تا ریورس نکنه چیزی از ریورس نمی فهمه و به ضمیر خودآگاه و ناخودآگاهش وارد نمی شه چیزی

تاثیر نمی ذاره.از نظر تجربی و منطق خودم میگم و تنها چیزی که می تونه اینو واسه من ثابت کنه چند تا مقاله پزشکی از چند تا دکتر معروفه!
چرا شم هزار بار گفتم.یه آهنگو گوش میدی.بعد شعر ریورسشو می خونی (بدون شنیدن) بعدش می فهمی که آیا این شعر رو ریورس اون آهنگ بوده؟!حالا ریورس آهنگو که گوش میدی، خیلی سخت می فهمی که چی میگه.اصلا بعد که خوندی و فهمیدی ریورسو انگار دفعه ی اولیه که همچین شعری (با این عقاید و کلمات) می شنوی.
با این وجود، به نظرت منطقیه که این شعری که واسه اولین باره که می شنوی رو ضمیر نا خودآگاهت تاثیر بذاره؟ ^-^

• لایک
امتیازات: Karo

8134

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بلی تا حدودی !
دانشگاه
هاروارد !
رشته دانشگاه
پزشکی

اول این که این رائفی پورو دیگه همه می شناسن!کابالا و هرم و دلارو شیطان و فرعونو و حضرت محمد و سلیمان و کوفت و زهر مار! :rolleyes: من با حرفی که چیزای بی ربط و به هم ربط داده قانع نمی شم
من گفتم که افرادی که می رن و اینا رو ریورس می کنن و لیریکای چرت و پرت درمیارن،جوگیر و خوشحالن نه خواننده ها.(بنده خواهر هم نیستم ضمنا!).من گفتم که اینا توهمات بقیس.خواننده وقت نذاشته روش
ضمن این که اصلا قبول هم کنیم همچین چیزی هست،اولا گروه باید تحسین شه.دوما خودش بگه این آهنگو ریورس کنین،واسه چی نباید بگه؟!سوما اینا تاثیر نمی ذاره رو مغز!جای این که این وبلاگارو بخونی برو دنبال مقاله ی پزشکی که این حرفو ثابت کنه
تو خودت نسخه ریورس شده آهنگی رو گوش دادی؟ :-/ اصن واضح نیست.اون وقت چطوری قراره روت تاثیر بذاره؟
آره گوش دادم ، بـــــســـــی بــــــســــیــــــار قابل فهم بود کلماتش ، می تونی تو هم دانلود کنی بشنوی :
http://masontube.blogsky.com/1390/03/08/post-250/
تو این لینک گفته که چه جوری تاثیر می ذاره ، فلن که نگفتن که تو رو خدا بیاین ریورس کنیدش ، پس حتمن یه کاسه ای زیر نیم کاسه بوده ، عقل سلیم هم متوجه میشه که واسه چی نگفتن تو رو خدا بیا برگردونش چون مفهومش بد ، شیطانی ، اَخ و ... بوده ، تو خودت گوش ندادی ، اونی ُ هم که شنیدی شاید مشکل داشته یا اصن ترانه وارونی نداشته که بخواد شنیده شه ؛ به هر حال این چیزی ِ که هس نمی خوای باور کنی خب نکن ، هر کسی انتخاب ُ تصمیمی داره
+ و جهت شوخی گفتم خواهر گرانقدر |:

• شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ما تو بچگی تشخیص نمی دیم ولی بسته به شخصیت خودمون، تو نوجوانی می تونیم این کارو انجام بدیم و بعد که خوب و بد رو فهمیدیم قراره دینمون رو انتخاب کنیم.(اگه من انقد احمقم که بر اساس یک دیده تو بچگیم دینمو انتخاب کنم، همون بهتر که برم بودایی شم!، البته من با هیچ دینی هیچ کاری ندارم)

کارتون چطوری می خواد ریورس شه؟من میگم آدم اصن تا ریورس نکنه چیزی از ریورس نمی فهمه و به ضمیر خودآگاه و ناخودآگاهش وارد نمی شه چیزی

تاثیر نمی ذاره.از نظر تجربی و منطق خودم میگم و تنها چیزی که می تونه اینو واسه من ثابت کنه چند تا مقاله پزشکی از چند تا دکتر معروفه!
چرا شم هزار بار گفتم.یه آهنگو گوش میدی.بعد شعر ریورسشو می خونی (بدون شنیدن) بعدش می فهمی که آیا این شعر رو ریورس اون آهنگ بوده؟!حالا ریورس آهنگو که گوش میدی، خیلی سخت می فهمی که چی میگه.اصلا بعد که خوندی و فهمیدی ریورسو انگار دفعه ی اولیه که همچین شعری (با این عقاید و کلمات) می شنوی.
با این وجود، به نظرت منطقیه که این شعری که واسه اولین باره که می شنوی رو ضمیر نا خودآگاهت تاثیر بذاره؟ ^-^
با اینکه ریورس به سختی میشه تشخیصش داد
تو ویکی پدیا اهنگ سلام اندی رو با ریورسش گذاشته ولی من خودم هیچی حالیم نیشد
ولی ولی اگه بتونه تاثیر بزاره از همون کودکی میتونه که خیلی از افرادو تغییر بده
مثل خانواده میمونه خانواده کا تاثیر خیلی مهمی دارن چون تو دوسشون داریو میدونی که صلاحتو میخوان واسه همین روی هدفی که خواهی داشت حالا هر چیز دیگیم باشه تاثیر داره
ریورسم ظاهرش مثل خانوادس آهنگ شاد و چیزیه که تو قبولش داری ولی باطنش که ری ورس باشه اگه منفی باشه و تاثیر بزاره قطعا میتونه روی اهداف و ادیانو و هرچیز دیگه ای که میخوای انتخواب کنی تاثیر بزاره
و اینم قبول دارم که باید خیلی از روانشناسای معروف تاییدش کنن واسه هنوز قبولش نکردم

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

آره گوش دادم ، بـــــســـــی بــــــســــیــــــار قابل فهم بود کلماتش ، می تونی تو هم دانلود کنی بشنوی :
http://masontube.blogsky.com/1390/03/08/post-250/
تو این لینک گفته که چه جوری تاثیر می ذاره ، فلن که نگفتن که تو رو خدا بیاین ریورس کنیدش ، پس حتمن یه کاسه ای زیر نیم کاسه بوده ، عقل سلیم هم متوجه میشه که واسه چی نگفتن تو رو خدا بیا برگردونش چون مفهومش بد ، شیطانی ، اَخ و ... بوده ، تو خودت گوش ندادی ، اونی ُ هم که شنیدی شاید مشکل داشته یا اصن ترانه وارونی نداشته که بخواد شنیده شه ؛ به هر حال این چیزی ِ که هس نمی خوای باور کنی خب نکن ، هر کسی انتخاب ُ تصمیمی داره
+ و جهت شوخی گفتم خواهر گرانقدر :|
کاسه ی زیر نیم کاسه چیه؟بابا بیخیال شمام!چی هست؟تو ثابت کن اینو!ریورس هست ولی ثابت کن رو آدم اثر می ذاره!تو مقاله های انگلیسی هم هیچ تاییدی واسه این حرف من پیدا نکردم.نتیجه میشه حرف مفتی بیش نیست.این بشر فقط یه سری حرف جدید می زنه (حالا ممکنه یه سریاش درست باشه) بعد مردم دیگه بش اعتماد می کنن، بعد میاد یه سری حرفای چرت و پرت به خورد مردم میده
آهنگایی که من گوش میدم از اول تا آخر (بدون ریورسش) بد، شیطانی، آخ و ... هستش!و خیلی قشنگ رو من تاثیر می ذاره (البته این کلمه ها واسه من بی معنیه ولی منظورتو از این کلمه ها می فهمم) کسی که می خواد من نوعی چنین عقایدی داشته باشم بیاد مستقیم بگه.اینا عقاید مختلفه.هیچ کدوم بد و جیز نیست!
تو الان خودت اینا رو قبول داری؟ :-/
این شعور تابع محور وجودی انسان است و ربطی به نیت‌های ظاهری او ندارد. ذهن انسان پیچیدگی‌های بسیار زیادی دارد و از فـیلت‍‌‍رهای محافظ بسیار قوی برخوردار می‌باشد. فـیلت‍‌‍ر عقلی راه ورود هر گونه اطلاعاتی را كه با منطق و باورهای ما مغایرت داشته باشد، می‌بندد... ذهن قادر است اطلاعاتی را كه به آن می‌رسد، مورد پردازش دقیقی قرار بدهد حتی اگر این اطلاعات را به‌صورت وارونه دریافت نموده باشد... این سطح از ذهن جزیی از ناخودآگاهی بوده، كه ما به آن واقف نیستیم ولی اثرات آن بر روی عملكردهای انسان ظاهر می‌شود...

• شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

کاسه ی زیر نیم کاسه چیه؟بابا بیخیال شمام!چی هست؟تو ثابت کن اینو!ریورس هست ولی ثابت کن رو آدم اثر می ذاره!تو مقاله های انگلیسی هم هیچ تاییدی واسه این حرف من پیدا نکردم.نتیجه میشه حرف مفتی بیش نیست.این بشر فقط یه سری حرف جدید می زنه (حالا ممکنه یه سریاش درست باشه) بعد مردم دیگه بش اعتماد می کنن، بعد میاد یه سری حرفای چرت و پرت به خورد مردم میده
آهنگایی که من گوش میدم از اول تا آخر (بدون ریورسش) بد، شیطانی، آخ و ... هستش!و خیلی قشنگ رو من تاثیر می ذاره (البته این کلمه ها واسه من بی معنیه ولی منظورتو از این کلمه ها می فهمم) کسی که می خواد من نوعی چنین عقایدی داشته باشم بیاد مستقیم بگه.اینا عقاید مختلفه.هیچ کدوم بد و جیز نیست!
تو الان خودت اینا رو قبول داری؟ :-/
این نقل قول یه نقل قول بود از حرفای محمد علی طاهری بود و یه قسمت از مقاله تروآ
من خودم گفتم که اینیو که تاثیر میزاره زیاد قبول ندارم ولی اگه تاثیر بزاره خیلی خیلی میتونه مبحث مهمی باشه

• شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من شنیدم که از نظر علمی توجیهی نداره که ریورس تاثیر بزاره
ولی تویه فروشگاه تو کشور آمریکا یه آهنگ گذاشته بودن که ریورسش میشد دزدی نکنید و آمار دزدی تو اون فروشگاه پایین اومده بود :-?

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Karo :
من شنیدم که از نظر علمی توجیهی نداره که ریورس تاثیر بزاره
ولی تویه فروشگاه تو کشور آمریکا یه آهنگ گذاشته بودن که ریورسش میشد دزدی نکنید و آمار دزدی تو اون فروشگاه پایین اومده بود :-?

پایین اومدن آمار دزدی خیلی دلایل دیگه هم می تونه داشته باشه
این آزمایش به هیچ وجه کنترل شده نیست!

• شروع کننده موضوع

Karo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

پایین اومدن آمار دزدی خیلی دلایل دیگه هم می تونه داشته باشه
این آزمایش به هیچ وجه کنترل شده نیست!
درسته ولی چند تا از این خبرا شنیدم
فقط یکی نیست ولی احتمال اینکه بتونه تاثیر میزاره رو زیاد میکنه

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Karo :
درسته ولی چند تا از این خبرا شنیدم
فقط یکی نیست ولی احتمال اینکه بتونه تاثیر میزاره رو زیاد میکنه

بگو اصن 1000 تا خبر!همه وقتی همین شرایطو دارن چیزی تغییر نمی کنه
اصلا امکان نداره تاثیر داشته باشه.سعی نکن دلیل بیاری واسه خودت که تاثیر داره :D نداره آقا.خودتم گفتی که مقاله پیدا نکردی.مطمئن باش اگه داشت تا حالا 500 تا مقاله راجبش نوشته بودن

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

این موضوع که یه آهنگ ریورس داره رو معمولاَ ما وقتی متوجه میشیم که می شنویم که فلان آهنگ رو اگه ریورس کنی "فلان چیز" رو می شنوی ! در نتیجه مغز ما به طور پبش فرض میره که اون چیزو بشنوه در حالی که اگه برای یکی همین جوری ریورس رو بذاری چیزی نشنوه! (چون واقعاَ نا واضح ه) ثانیاَ نسخه ی اصلی آهنگ رو باید ریورس کرد چون احتمال تغییر وجود داره و ما هم معمولاَ صرف ریورس شده رو گوش می دیم یعنی خودمون ریورس نمی کنیم.
یه مورد ریورس که واقعیه تو آلبوم piece of mind :

Hidden message

At the beginning of the sixth track, "Still Life", the band included a hidden message which could only be understood by playing the album backwards. This was a joke and an intended swing back at the critics who had accused Iron Maiden of being Satanic. The backwards-message features McBrain mimicking Idi Amin (or rather mimicking John Bird mimicking Idi Amin) uttering the following phrase "What ho said the t'ing with the three 'bonce', do not meddle with things you don't understand...", followed by a belch. The phrase itself is taken from the satirical album The Collected Broadcasts of Idi Amin by Bird and Alan Coren. "What ho" and "What ho said the t'ing" are phrases that also crop up regularly on McBrain's "Listen With Nicko!" tracks from The First Ten Years collection.

According to McBrain, "We were sick and tired of being labelled as Devil worshipers and all this bollocks by these fucking morons in the States, so we thought, 'Right, you want to take the piss? We'll show you how to take the bleeding piss, my son!' And one of the boys taped me in the middle of this Idi Amin routine I used to do when I'd had a few drinks. I remember it distinctly ended with the words, 'Don't meddle wid t'ings yo don't understand.' We thought, if people were going to be stupid about this sort of thing, we might as well give them something to be really stupid about, you know?"

به نظر من بقیش مزخرفه یعنی مثلاَ هتل کالیفرنیا ، استیروی تو هون و ....

بالا