• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هر ایرانی، هزار متر زمین !

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
پاسخ : هر ایرانی، هزار متر زمین !

به نقل از dark-boy :
همه جا میخوان با تراکم جمعیت مبارزه کنن ، شما بدتر میگی جمعیت رو یه جا جمع کنن ؟ :D

اون جا ها احتمالا مشکلات امکاناتیشون مثل ما نیست، تراکم یه جا باشه و امکانات واسه اونجا فراهم باشه بهتر از اینه مردم همه جا پخش باشن هیچ جا امکانات درست حسابی نباشه

d3c0der2

مهمان

به نقل از پگاه :
اون جا ها احتمالا مشکلات امکاناتیشون مثل ما نیست، تراکم یه جا باشه و امکانات واسه اونجا فراهم باشه بهتر از اینه مردم همه جا پخش باشن هیچ جا امکانات درست حسابی نباشه
الان تو تهران مثلا امکانات هست ؟ :rolleyes:
من بیچاره روزا آسفالت میشم تا با مترو میرسم سر کار !
از بس جمعیت زیاده بعضی وقتا ملت تا مرز له شدگی پیش میرن :))
راستشو بخواین بیشتر از اینا هم پول تو ایران نیست که واسه تهران امکانات تهییه کنن . . .
نمیدونم شاید حرف شما هم درست باشه . . . !

البته من فکر میکنم در کل چند تا کلان شهر داشته باشیم بهتره تا این که یه کلان شهری مثل تهران باشه و همه بریزن اونجا . .

• شروع کننده موضوع

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

به نقل از dark-boy :
الان تو تهران مثلا امکانات هست ؟ :rolleyes:
من بیچاره روزا آسفالت میشم تا با مترو میرسم سر کار !
از بس جمعیت زیاده بعضی وقتا ملت تا مرز له شدگی پیش میرن :))
راستشو بخواین بیشتر از اینا هم پول تو ایران نیست که واسه تهران امکانات تهییه کنن . . .
نمیدونم شاید حرف شما هم درست باشه . . . !

البته من فکر میکنم در کل چند تا کلان شهر داشته باشیم بهتره تا این که یه کلان شهری مثل تهران باشه و همه بریزن اونجا . .
با این طرح ما میخوایم دیگه کلان شهر نداشته باشیم :D
اینجور که شما میگین این طرح بسیار طرح کارامدیه لا اقل دیگه مردم له نمیشن
البته اگه خونه ی شما تو دشت کویر باشه در واقع همون 1000 متر زمینتون
باید شب راه بیفتین که صبح برسین سر کارتون تو تهران :D :D
اگه شما میگید تو تهران امکانات نیست دیگه ما باید چی بگیم ؟؟
الان که نصف بیشتر بودجه ی کشور تو تهران خرج میشه :-"

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

من هم با چنین طرحی مخالفم. نظر من اینه که اول باید جهت گسترش شهر ها رو تغییر داد و خیلی اوقات جلوشو گرفت
منظورم اینه که بجای تخریب باغها ، تو بیابون شهر بسازن، خونه درست کنن و فضای سبز مصنوعی ایجاد کنن روستاها و زمینهای کشاورزی رو از بین نبرن .

پ .ن : با وجود اینکه مخالفم با این طرح بنظرم خلاف مروت باشه که اسم تاپیک هست "هر ایرانی...."
چرا که طرح از فرد حرفی نمیزنه از خانوار حرف میزنه پس فکر کنم درست تر اینه که بگیم "هر خانوار ..." یا "هر خانوار ایرانی..."

d3c0der2

مهمان

البته از این نظر که صرفا از معماری غربی تقلید نکنیم فکر خوبیه
ولی از سایر جنبه ها کاملا طرح بیخودیه :D

1000 متر زیاده ! من الان خانواده هایی رو میشناسم که به 100 مترشم راضین ( ولی تو 50 مترش گیر کردن :| )
تو مملکت ما یا گنده تر از دهنشون حرف میزنن ، یا این که اصلا در حدی نیستن در مورد مبحث مورد نظر اظهار نظر کنن !
ولی میشه دولت خودش بیاد خونه بسازه و بفروشه ، میتونه یه سری شهرک های استاندارد ایجاد کنه
مثلا خونه ها همشون یا ویلایی یا دو طبقه ، تیر برق ها رو تو شهر حذف کنه و سیم کشی ها و لوله کشی ها رو داخل زمین بزاره . . .
روی افزایش جمعیت شهر مدیریت کنه . . . ( مثلا اگه 10 تا خیابون هست ، جمعیت یهو طوری زیاد نشه که 20 تا خیابون واسه تردد لازم باشه )

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از محمّد :
فرهنگ جامعه روستایی هم ده ها برابر رشد میکنه.
این یه خش قضیه هست اما شما برای کاهش تولیدات کشاورزی و دامی چه راه حلی داری؟
به نقل از sk1v :
تو بیابون شهر بسازن، خونه درست کنن و فضای سبز مصنوعی ایجاد کنن روستاها و زمینهای کشاورزی رو از بین نبرن .
چه راهی برای تامین هزینه ی این کار داریر؟ضمنن ما کشورمون کم آب هستش چه جوری آب برای آبیاری این باغ ها تامین کنیم؟

yasamin ba

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
rafsanjan
مدال المپیاد
المپیاد زبان

ااای بابا!! بچه ها!!به قول لُف چرا فکرای طلایی دکتر رو زیر سوال میبرین آخه؟
این حرف کلی راجبش فک کردن،برنامه ریختن،با هم مشورت کردن... خلاصه بعد از کلییییی تلاش و تکاپو،اومدن به ما اعلامش کردن!! اصلا هم هینجوری نیس که حین سخنرانی به فکر آقای دکتر/مهندس رسیده باشه هااا!! (;

اصلا چرا همش به نیمه ی خالی لیوان نگاه می کنین؟؟حلا درسته که یه سری مشکلات جزیی( مثل فاضلاب،لوله کشی آب،برق رسانی ،سیم تلفن،مشکل بودن تقسیم کردن زمینا و کم اومدن زمین ،و یه سری مشکلات کوووچیک و قابل حل دیگه از همین قبیل) وجود داره،ولی به نیمه ی پر لیوان هم نگاه کنین،مثلا تا حالا فک کردین این کار چه گاااام بزرگی در جلو گیری از بیابان زاییِ،اییین همه سال دانشمندا نشستن طرح دادن برای بیابون زدایی،هیچ کدومشون این فکر به این بکری به ذهنشون نرسید!!بدشم به قول دوستان فرهنگ جامعه روستایی هم ده ها برابر رشد میکنه،اینم یکی دیگه از فوائدش!!!! :)) :D

بدشم حالا گیریم یه سری سد ها و مشکلات جلوی اجرا کردن این طرح باشه،آآآخه ما تا آقای دکتر/مهندس رو داریم،غم نداریم که،ایشون خودشون با تدبیرا و درایتای خاص خودشون،این مشکلات و در عرض 3صوت می حلن!مثلا احتمالش می ره که برای حل مشکل آخر که گفتم(اینکه اگه بخوان به هر نفر1000m زمین بدن،آخر سر به علت اینکه متراژش از مساحت ایران بیشتر می شه،به یه تعدادی زمین نمی رسه) راه حلی که ارائه می کنن این باشه که:
"از کشور های دوست و همراه دیگه(ونزوئلا،لبنان،فلسطین...) زمین می خریم،می دیم به مردم!" :))

• لایک
امتیازات: lof
  • شروع کننده موضوع

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

این طرح ها رو نباید دست کم گرفت
همونطور که میدونید ایشون با آقا امام زمان در ارتباط هستن :D
البته باید گفت که ما تو ایران مشکل زمین نداریم من حساب کردم
مساحت ایران حدود 1648195 کیلو متر مربعه اگه مساحت بیابون ها و کوه ها رو هم کم کنیم
فکر میکنم بازم به هر ایرانی 1000 متر برسه :D
حتما میرسه چون چون وقتی آقای دکتر گفتن حتما میرسه :D

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

به نقل از FeLFeLGHERMEZ :
بدشم حالا گیریم یه سری سد ها و مشکلات جلوی اجرا کردن این طرح باشه،آآآخه ما تا آقای دکتر/مهندس رو داریم،غم نداریم که،ایشون خودشون با تدبیرا و درایتای خاص خودشون،این مشکلات و در عرض 3صوت می حلن!مثلا احتمالش می ره که برای حل مشکل آخر که گفتم(اینکه اگه بخوان به هر نفر1000m زمین بدن،آخر سر به علت اینکه متراژش از مساحت ایران بیشتر می شه،به یه تعدادی زمین نمی رسه) راه حلی که ارائه می کنن این باشه که:
"از کشور های دوست و همراه دیگه(ونزوئلا،لبنان،فلسطین...) زمین می خریم،می دیم به مردم!" :))

ولی من فکر میکنم مردمو بفروشن به لبنان و فلسطین و ... شایدم مجانی بدن....زمین بخرن پول خرج میشه و اسرافه !

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

تراکم یعنی جمیت 20+ توکیو و 10+ تهران ! نه جمعیت چندهزار نفری روستاها !

من نگفتم زمین های کشاورزی نابود بشن. من نظرم این بود که روستاها رو تجمیع کنیم و مثلا یک شهر درست حسابی بسازیم و بعد بگیم که آقا ما به روستاها خدمات دولتی نمیدیم مثل آب خانگی و برق خانگی و اداره های مختلف مثل بهداشت و بیمارستان.

مشکل شهر تهران بدساخت بودنشه ! چون بد ساخته شده اینجوری تو مصیب افتاده و الان دارن زور میزنن درستش کنن. وقتی یک شهری رو براساس اصول شهری بسازی بسیاری مشکلات حل میشن.

بالا