• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

افسردگی

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?
پاسخ : افسردگی

اقا این تسته تبیان درسته؟؟
به من گف افسرده :O

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

این تست از کتاب های روانشناسی معتبر استخراج شده
دانشمندش هم معتبر بوده مسلما

به نقل از ' Shek8fe ' :
به نظر من اکثر افراد اگه برن تست بدن ، مشخص میشه که افسرده ـن. حالا بعضیا حاد تر.

به نظرم دنیای امروز همه رو افسرده میکنه ، باعث میشه آدما تو گذشته هاشون بمونن ، حسرت بخورن.
مشخصّه که آدمای افسرده که هیچ امیدی به آینده ندارن نمی تونن یه جامعه ی پویا بسازن.

باعث میشن جامعه مُرده باشه ؛ نه امیدی ، نه نشاطی ... -سیـاه-.

+ دنیای امروز = آخرالزّمان

به نکته خیلی مهمی اشاره کردین، ^*×دنیای امروز×*^
شما هر روز به تبلیغات و جو سازی هایی طرف هستین که شما رو به داشتن چیزهای بیشتر ترغیب می کنند و افرادی رو نشون میدن که بیشتر از شما دارن وان روال همیشگی هست که شما همواره در حسرت آن چیز جدیدی که ندارید و آن فرد فوق العاده ای که نیستید باشید.
در پی این حسرت کاذب شما اعتماد به نفس تان کم می شود و افسرده می شوید.

و موارد دیگر "زندگی امروز"

• لایک
امتیازات: elsa

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از اخوی! :
این تست از کتاب های روانشناسی معتبر استخراج شده
دانشمندش هم معتبر بوده مسلما

به نکته خیلی مهمی اشاره کردین، ^*×دنیای امروز×*^
شما هر روز به تبلیغات و جو سازی هایی طرف هستین که شما رو به داشتن چیزهای بیشتر ترغیب می کنند و افرادی رو نشون میدن که بیشتر از شما دارن وان روال همیشگی هست که شما همواره در حسرت آن چیز جدیدی که ندارید و آن فرد فوق العاده ای که نیستید باشید.
در پی این حسرت کاذب شما اعتماد به نفس تان کم می شود و افسرده می شوید.

و موارد دیگر "زندگی امروز"
گفتی بیشتر ادما افسرده ان؟عجیب نیست؟...من همیشه دارم به خودکشی میفکرم ولی منو نرمال داد :O

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام
شناخت ما از خودمون یک شناخت ناقص است.
پر کردن فرم بر اساس اطلاعات ناقص ما در باره خودمان است.
حتی نظر عمومی که نسبت خود داریم دقیق نیست.
که نتیجه اش اعتماد به نفس های کاذب و یا خود کم بینی های کاذب است.

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

خب به فرض که ما فهمیدیم افسرده ایم! چیکار کینم؟!!
بسه بابا قرص خوردن! قرصای ضد افسردگی همشون خواب آور هستن... بابا درس و زندگی داریم...

مهرگل

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نسبت افسرده....

حس ميكنم خودم...درسته...

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

چون کسی منو نمیشناسه دارم اینقدر راحت میحرفم ها؟!

2 ساله قرص میخورم! ظهر و شب! تا از مدرسه میرسم میخوابم تا شب و شب بیدار میشم و بازم قرص و خواب... تو مدرسه بین بچه ها آرومم... ولی تو خونه نه! الان از وقتی سوم شروع شده خسته شدم از خوابیدن! دیگه نمیخورم! شب و روزم گریه میکنم، خودمو مشغول میکنم...حاضرم بمیرم و دیوونه بشم اما زندگیم مث یه خرس فقط تو خواب نگذره واسه اینکه فکر نکنم و آروم باشم... به این نیمگن زندگی... میگن نمیه مرده بودن... خواب برای نفس کشیدن...
آخه این دنیا ارزش زندگی نداره که....

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به جای قرص برین پیش یک هیپنوتیزور چند جلسه درست کنین خودتون رو.
از بس طبع تون سرده دایم افسرده این.
سودا،مزاج سودا غلبه کرده.
غذاهای سرد مثل ماهی نخورید.
پیش یک طبیب طب سنتی اسلامی برید تا تغذیه تون رو اصلاح کنه.
پزشکی جدید جز نگره،نمی تونه رابطه بین جسم و روان رو درک کنه.
طب قدیم کل نگره،
وقتی هرجا مشکل پیدا می کنه ریشه اش رو در همه جا جستجو می کنه.
ارتباط بین همه اجزا رو بررسی می کنه.
پس تجویزهایش هم غالب مشکلات روحی و جسمی را پوشش می ده.

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از اخوی! :
به جای قرص برین پیش یک هیپنوتیزور چند جلسه درست کنین خودتون رو.
از بس طبع تون سرده دایم افسرده این.
سودا،مزاج سودا غلبه کرده.
غذاهای سرد مثل ماهی نخورید.
پیش یک طبیب طب سنتی اسلامی برید تا تغذیه تون رو اصلاح کنه.
پزشکی جدید جز نگره،نمی تونه رابطه بین جسم و روان رو درک کنه.
طب قدیم کل نگره،
وقتی هرجا مشکل پیدا می کنه ریشه اش رو در همه جا جستجو می کنه.
ارتباط بین همه اجزا رو بررسی می کنه.
پس تجویزهایش هم غالب مشکلات روحی و جسمی را پوشش می ده.

مامان من دکتره!
این چیزا رو کلا قبول نداره!

• لایک
امتیازات: N.M

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

افسردگی یه بیماریه که انسان احساس میکنه روحش برهنه شده. یعنی اعتماد به نفس و غرور (از نوع خوبش) و استقلال از بین میرن. ولی خب هر بیماری ای، دلیل و درمان داره. افسردگی هم همینطور.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

مامان شما دقیقا همون جز نگره که گفتم
انتظار نداشته باش از مادرت
تو دانشگاه در این موارد چیزی به ایشون نگفتن.
شما می تونی خودت تحقیق کنی.
اگر با این قرص ها به جایی می رسید بفرمایید.

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

×میتونی بعدا پاکش کنی
حالاپیش کی بریم هیپنوتیزم ؟ :D :-"
قرص اصلا توصیه نمیشه واسه ی اقایون :D :-"
دلائل داره اقا دلائل داره :D
داشتم فیزیولوژی رومیخوندم که دیدم این متنو خدابدادتون رسید من دیدم وگرنه ... :-"
گذاشتمش فردا پس فرداکه ... :-"نگیدالسا نامرد بود میدونستو نگفت ;;)
اختلال نعوظ گه گاهی ضعف جنسی نیزنامیده میشود(impotence)
با ناتوانی مرد درراست کردن الت تناسلی مشخص میگردد
اختلال نورولوژیک ازقبیل اسیب اعصاب سمپاتیک طی جراحی پروستات .فقدان سطوح کافی ازتستوسترون.ویا برخی مواد مثل نیکوتین .الکل .یا داروهای ضدافسردگی
نیزمیتوانددرایجاد این اختلال نقش داشته باشد
:-"
خلاصشونوشتم هرکی قانع نشد ومتن کاملشوخواست بگه براش بفرستم

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از اخوی! :
مامان شما دقیقا همون جز نگره که گفتم
انتظار نداشته باش از مادرت
تو دانشگاه در این موارد چیزی به ایشون نگفتن.
شما می تونی خودت تحقیق کنی.
اگر با این قرص ها به جایی می رسید بفرمایید.

من که دیگه مجبورم هم کنن اون قرص ها رو نمیخورم!
راجع به این موضوع که گفتین لطفا اطلاعات بیشتری بدین!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

این دوست ما هم که دایم منفی میده!
بیا و خوبی کن!

براي درمان انواع افسردگي ، ساليان درازي است که از انواع داروهاي ضد افسردگي شيميايي استفاده مي شود ولي چون درمان افسردگي گاهي چندين ماه و يا چندين سال طول مي کشد ، بنابراين مصرف کنندگان اين داروها هميشه از عوارض جانبي آن ناراضي و نگران هستند ، به همين دليل در دو سه دهه گذشته تحقيقات وسيعي بر روي گياهان دارويي ضد افسردگي ، آرام بخش و ضد درد صورت گرفته و تعدادي داروي گياهي موثر و داراي حداقل اثرات جانبي به بازارهاي جهاني عرضه شده است که مي تواند دربسياري از موارد ، جايگزين داروهاي شيميايي ضد افسردگي شود .

در حال حاضر يکي از بهترين داروهاي گياهي ضد افسردگي که داراي خاصيت دارويي و خواص ارزنده ديگري نيز مي باشد ، دارويي است که از عصاره گياهي با نام علميHYPERiCUM PERFURMATUM ، که در جهان با نام علمي St.JOH NS WORT مشهور است ، تهيه مي شود . اين گياه در ايران با نام هاي علف چاي ، گل راعي ، علف هزارچشم و هوفاريقون شناخته مي شود .

http://tebb.ir/post-465.aspx

عملکرد داروهای ضد افسردگی به چه صورت است؟
این گروه از داروها برخی ازمواد شیمیایی را در مغز کاهش می دهند. این مواد شیمیایی تحت عنوان نرو ترانسمیترneuro transmitters خوانده می شود. برای عملکرد طبیعی ، مغز به این نرو ترانسمیترها نیاز دارد. داروهای ضد افسردگی با قرار دادن این نرو ترانسمیترها ( مواد شیمیایی طبیعی ) در دسترس مغز، به بیماران افسرده کمک زیادی می کنند.

معمولترین عوارض جانبی این گروه دارویی عبارت اند از
: خشکی دهان ، تاری دید ، یبوست ، مشکلاتی در ادرار کردن، آب سیاه چشم، اغتشاش فکری و خستگی. این گروه از داروها علاوه بر عوارض قلبی می توانند بر رویف شارخون و تعداد ضربان های قلب اثر بگذارند.

نکته مهم :
مصرف هر نوع داروی ضد افسردگی همراه با داروهای ضد افسردگی گروهMAOIS ممکن است کشنده باشد. داروهای ضد افسردگی گروهMAOIS شامل داروهای زیر است:

1- فنلزین (Phenelezine )

2- ترانیل سیپرومین (Tranyl Cypromine )

بنابراین هرگاه پزشک معالج خواست، داروی ضد افسردگی جدیدی را برای شما تجویز کند، باید قبل از شروع داروی جدید، مصرف داروی ضد افسردگی گروهMAOIS را برای مدتی قطع کنید، زیرا با این کار وقت کافی برای تصفیه کامل خون از داروی فوق وجود دارد.

http://www.021dr.com/pages/1070/

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، روانپزشكان دانشگاه نيوساوت ويلز با استفاده از تكنيك ام آر آي عملكردي، تغييرات ايجاد شده در قشر پيشاني مخ و هسته زير قشر مخي را بررسي كردند كه اين تغييرات حاصل تحريكات انجام شده در نقاط متاثر از طب سوزني ليزري بر روي بدن بودند.

اين متخصصان مي‌گويند: آزمايشات ما براي اولين بار نشان داد كه تحريكات حاصل از طب سوزني ليزري بر روي بدن، تغييراتي را در نواحي از مغز در ارتباط با درمان اختلالاتي مثل افسردگي ايجاد مي‌كند.

به گزارش پايگاه اينترنتي فيزورگ، طب سوزني روشي است كه با فرو كردن سوزن‌هاي بسيار نازك به نقاط خاصي از بدن باعث تسكين درد و يا درمان مشكل خاصي از بيمار مي‌شود.

طبق اطلاعات سازمان جهاني بهداشت، از طب سوزني مي‌توان براي درمان سينوزيت آلرژيك، كنترل‌ دردهاي حاد و مزمن، اضطراب تهوع و استفراغ، اسپاسم مري، كنترل سندرم روده تحريك پذير، درمان اسهال،‌ يبوست و مسموميت‌هاي دارويي و دردهاي قاعدگي، سردردهاي ميگرني و تنشي و سرگيجه و بسياري از مشكلات جسمي ديگر استفاده كرد.

شرح اين آزمايشات در مجله پلوس آنلاين منتشر شده است.

خواص داروئی زعفران:

زعفران از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است . مهمترین خاصیت زعفران که از قدیم الایام از آن استفاده می شده است درمان افسردگی می باشد . این خاصیت مهم حتی در شعر شاعران نیز انعکاس یافته است . شاهد آن شعر خاقانی است که می گوید :

گر کسی را زعفران شاید فزاید گو فزای

چون تو با غم خو گرفتی زعفران کس مخور

انواع درمان در طب سنتی ایران
-گياه درماني (Phytotherapy)
درمان بيماري هاي مختلف جسمي و روحي به وسيله گياهان را "گياه درماني" مي گويند.
يكي از روش هاي قديمي جهان، طب گياهي است. خداوند حكيم درمان همه بيماري ها و دردها را در طبيعت قرار داده است.«طبيعت خادم طبيعت است».

2-ماساژ درماني (Massage therapy)
درمان بيماري هاي عضلاني، اسكلتي، گوارشي، سردردها، رفع استرس و افسردگي، بهبودي جريان خون و افزايش اكسيژن رساني به بافت ها و بهبودي ده ها بيماري ديگر از خواص ماساژ درماني است.
بعضي ماساژهاي درماني عبارتند از: ايروودا، يوميهو، تاي ماساژ، ماساژهاي آرام بخش و ماساژهاي زيبايي.

3-شياتسو (Shiatsu)
فشردن نقاط حياتي بدن براي سلامتي، توسط انگشتان دست را "شياتسو" مي گويند.
يك تكنيك سالم و مؤثر كه بيشتر پيشگيري كننده است و به عنوان شكلي از فيزيوتراپي براي بيماري هاي خاص مورداستفاده قرار مي گيرد.
بيماران انرژي و نيروي ذخيره شده خود را ازاين طريق بدست مي آورند و افرادي را كه از استرس، تنش، افسردگي و يا بي خوابي رنج مي برند، مي توان با اين روش درمان كرد.

4-حجامت (Cupping)
در زبان فارسي حجامت به معني مداوا تعريف شده و يك روش خون گيري است كه براي پيشگيري از بيماري ها و درمان بعضي بيماري ها انجام مي گيرد.
حجامت خشك بدون تيغ و خونگيري است و حجامت تر همراه خونگيري است.
مردم بر اساس توصيه رسول اكرم(ص) كه مي فرمايند:« بهترين عيد، دوره حجامت است»، عيد خون مي گرفتند.
حجامت در پيشگيري و درمان بيماري هايي چون آسم، اعتياد به مواد مخدر، نارسايي هضم غذا، سردردهاي ميگرني و اعصاب، چربي خون، غلظت خون و بيماري هاي پوستي كاربرد دارد.

5-بادكش درماني (Dry cupping)
بادكش درماني، ايجاد مكش در نقاط مختلف بدن به منظور انبساط عروقي بدن و انحراف مواد از نقطه خاص است كه حجامت خشك نيز مي نامند.
انجام بادكش و چرخاندن ليوان روي بدن افراد فلج شده ناشي از سكته مغزي و قلبي، باعث بهبودي مي شود.
در بعضي بيماران انجام بادكش با تركيبي از روغن هاي مخصوص بايد صورت گيرد.

6-زالو درماني(Leech therapy)
زالو درماني يكي از روش هاي خون گيري طبي محسوب مي شود كه به لحاظ نحوه خون گيري و ماده هيرودين كه توسط زالو به بدن وارد مي كند، در طب سنتي از جايگاه ويژه اي برخوردار است. هر زالويي اثر درماني ندارد. در بزاق زالو ماده ضد انعقادي وجود دارد كه موجب رقيق شدن خون، بازشدن عروق تنگ و در نتيجه موجب افزايش خون رساني و اكسيژن رساني موضع يا عضو مي گردد.
اكنون زالو درماني در بيماري هايي چون تنگي عروق قلب، پيوند پوست، پيوند اعضاء، واريس، ضايعات پوستي، بيماري هاي مفاصل، آرتروز، هموروئيد، زيبايي پوست و تقويت سيستم ايمني كاربرد دارد.

7-فصد (رگ زدن) (Fasd)
يكي از روش هاي خون گيري در طب سنتي است. اين عمل باعث دفع بسياري از سموم بدن به خصوص در مواقع غلبه سودا شده و مواد زائدي كه در خون رسوب و افزايش پيدا مي كند را نيز دفع مي كند.
فصد در واقع همان رگ زدن است ، ولي بايستي توسط افراد ماهر و متخصص صورت گيرد.
كاربردهاي مهم فصد عبارتند از:
كمردرد سياتيكي، هموروئيد، پاكسازي طبايع غالب، بيماري هاي گوارشي و... .

8-آب درماني يا آبزن ها (Hydrotherapy)
يكي از روش هاي طب سنتي است كه همراه با اسانس هاي گياهي يا بدون آنها، كاربرد زيادي براي بهبود رعيشه، ضايعات پوستي، دردهاي مفاصل، سياتيك، نشاط و تقويت بدن، تقويت عضلات و اصلاح منافذ بدن، گرم كردن و افزايش رطوبت بدن دارد.

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

ممنون از اطلاعاتتون!
ترجیح میدم برم بمیرم!
هیچ کودوم از این روش ها رو نمیتونم انجام بدم!!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

عزیز من دشمنی که بات ندارم...منفی میدم وا3 همین لحنت...شاید برای یکی این درمان شما(که من شکی در ایراداتش در عمل(و نه در ظاهر رنگینش)ندارم)درست باشد و برای دیگری غلط...نباید بگویی دارم لطف میکنم...ته تهش خودت داری سود میبری...به رضای درونی میرسی...
دلیل اصلیم هم اینست برای مخالفت که شما میگویی حجامت...اخه برادر من دیگه چند نفر باید بیان حجامت رو رد کنن؟؟...از سوی دیگر گویی روانشناسی به جز میپردازد پس نتواند دلیل بشناسد! :O...عزیز من اگزیستانسیال امد تا ریشه یابی کند...اما به سبک خودش و از طریق نشانه های خوداگاه...
ضمنا چرا فکر میکنی روانپزشکی مدرن یعنی داروی صرف...رواندرمانی هایی هستند بدون دارو از طریف جلسات میان مراجع و درمانگر اما عکسش رو من خیلی خیلی کم دیده ام...چرا اون جنبه ی مدرن علم رو بررسی نمیکنید؟...این که علم به تضاد هایی رسیده به خدا دلیل بر بازگشت به دوران کلاسیک و سنتی ما نیست...

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از prabd.chess :
عزیز من دشمنی که بات ندارم...منفی میدم وا3 همین لحنت...شاید برای یکی این درمان شما(که من شکی در ایراداتش در عمل(و نه در ظاهر رنگینش)ندارم)درست باشد و برای دیگری غلط...نباید بگویی دارم لطف میکنم...ته تهش خودت داری سود میبری...به رضای درونی میرسی...
دلیل اصلیم هم اینست برای مخالفت که شما میگویی حجامت...اخه برادر من دیگه چند نفر باید بیان حجامت رو رد کنن؟؟...از سوی دیگر گویی روانشناسی به جز میپردازد پس نتواند دلیل بشناسد! :O...عزیز من اگزیستانسیال امد تا ریشه یابی کند...اما به سبک خودش و از طریق نشانه های خوداگاه...
ضمنا چرا فکر میکنی روانپزشکی مدرن یعنی داروی صرف...رواندرمانی هایی هستند بدون دارو از طریف جلسات میان مراجع و درمانگر اما عکسش رو من خیلی خیلی کم دیده ام...چرا اون جنبه ی مدرن علم رو بررسی نمیکنید؟...این که علم به تضاد هایی رسیده به خدا دلیل بر بازگشت به دوران کلاسیک و سنتی ما نیست...

بنظر من که برخی روش های سنتی جواب گو هستند...
ولی در مورد این موضوع! باید بگم هیچکودوم از روش های سنتی که گفتن به درد نمیخوره!!
من برم گیاه نمیدونم چی چی از کجا پیدا کنم؟!! حالا بخورم ببینم زنده میمونم یا نع؟!!
حجامت و اینارو هم دیه بیخیال! هرکسی ذره ای عقل داشته باشه سراغ این یچزا نیمره!!!

پزشکی امروز هم به درد نمیخوره!
این جلسات شما وقتی نتیجه بخشه که بیمار بتونه به روانپزشک اعتماد کنه! که نمیکنه! :D
قرص ها هم که...

پ.ن:من میگم این روش هاتون به درد نیمخوره! برین یه علم جدید کشف کینن بیایین!!!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

روانشناسی که شما تو ایران باهاش مواجه هستین مفت نمی ارزد.
چرا؟
ساده است
ملت ایران روانشناس را با پزشک یکی می داندند و انتظار قرص و دارو دارند و اگر کسی دارو ندهد کلاهبردار وراج است که برای یک ساعت حرف زدن باما 30 هزار تومان می خواهد بگیرد!

شما از روانشناسی با این متد که در ایران پیاده می شود انتظاری جز قرص و داروهای مسخره نداشته باشید

من یک اپسیلون هم روش های این ها را قبول ندارم
به جای علت معلول را برطرف می کنند

شما با قرص افسردگی تان خوب نمی شود احساساتتان سرکوب می شود.
شما اگر مشکلی نداشتید که افسرده نمی شدید.

اتفاقا من آن روش جلسه و مشاوره رکه فرمودید را قبول دارم.
مثلا من با دوستم دعوایم می شود یا یکی از بستگانم فوت می شود یا ورشکست می شوم و افسرده با قرص خورد نه آشتیم می شود نه آن مرحوم زنده و نه سرمایه ام زیاد!

مشکل از همان راهی که ایجاد شده باید درست شود

مشکلات افسردگی ویروس نیستند که با قرص و شربت به مقابله به آنها برویم.
شما برای خنداندن دوستتان گاز خنده در هوا ول نمی دهید بلکه یک جوک بامزه برایش تعریف می کنید!

جنس مشکل و درمان هردو معنوی است نه مادی.

من این روش هایی که ازشان دفاع می کنم به این علت است که استفاده کرده و جواب گرفته ام. هم خود و هم خانواده و بستگان و دوستان قریب به اتفاق نتیجه دیده اند.
از آنجایی که شما حوصله خواندن مطالب پزشکی ندارید پیشنهاد می کنم از افرادی که این روش ها را کامل و درست انجام داده اند (نه یک بار و نصفه نیمه) پرس و جو کنید.
شما از حجامت و طب سنتی چه می دانید؟ چه کسی آن را رد کرده است؟فعلا که پزشکان ما رو به سوی یادگیری طب سنتی آورده اند.
اگر اهل درس و دانشگاه هستید بفرمایید در کشوری که وزارت بهداشت سختگیری مانند ما دارد دانشکده طب سنتی در دانشگاه شهید بهشتی و ارایه درس طب سنتی در مقطع فوق تخصص چه معنی می تواند داشته باشد؟
چیزی جز تایید این روش های درمانی؟
اگر می خواهید سر رد و اثبات این روش ها بحث کنید مشکلی نیست ولی من از مدت ها قبل در حال جمع آوری روش های درمانی مختلف برای افسردگی هستم و قسمت اول آن را به زبان ساده در همین انجمن قرار داده ام
این هم لینک مطلب
ببینم دیگر چی می گویید!

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,77957.msg590909.html#msg590909

در ضمن آن گیاهان به سادگی از عطاری محلی قابل تهیه است

.samin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

این هیبنوتیزم که راجعه بهش صحبت کرده بودین چی؟!
میشه ازش برای افسردگی استفاده کرد؟!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بسم الرب الشهدا والصدیقین
مسلما کم ترین کاربردش افسردگی هست شما به چیزی بیشتر از تغییر احساساتتون دست پیدا می کنید.
لازم هم نیست حتما پیش کسی برید با یک کتاب خود هیپنوتیزم که در بازار موجود است می توانید خودتان را هیپنوتیزم کنید.
شما با خودهیپنوتیزم عوامل اصلی ناراحتی در ضمیر نا خودآگاه شما که اصل شخصیت شما را تشکیل می دهد را اصلاح می کنید.
فقط کافی است ضمیر خودآگاه ضعیف شود و به خلسه روید و به خود تلقینی آن چیزهایی که مایلید به آن فکر کنید را جایگزین فکر های منفی کنید
از عبارات زمان حال استفاده کنید نه گذشته
مثلا نگویید من انسان موفقی می شوم
بگویید من انسان موفقی هستم
خودتان می دانید که دارید به خودتان عباراتی می گویید که واقعی نیستند ولی این ضمیر خودآگاه شماست که درست را از نادرست تشخیص می دهد.
ضمیر نا خودآگاه شما فاقد منطق است و پذیرنده هرگونه دستوراتی است که ضمیر خودآگاه به او می دهد
شما با ضعیف کردن ضمیر خودآگاه می توانید از سد منطقی آن گذشته اطلاعاتی که مایل هستید را به آن تلقین می کنید.
با تکرار این قضیه شما کم کم به آن شخصیتی که برای خود متصور شده اید خواهید رسید.

مثالش این است که وقتی از نیمه شب از خوب بیدار می شوید هنوز خوابی که داشتید می دیدید را واقعی می پندارید!
یا مثلا خیلی تشنه تان است و می خواهید یک لیوان آب بخورید و ذهنتان اینطور تصویر می سازد که الان یک لیوان آب بالای سرتان است ولی شما هرچه دست می برید خبری از لیوان نیست!

و مثال های دیگر از تجربیات خودتان
همه اینها مواردی غیر واقعی بودند که فرد در آن حالت به واقعی بودنشان ایمان دارد یعنی همان تلقین که گفتم
حالت خلسه هم چیز عجیب غریبی نیست همان حالت خواب و بیدار و تلقین پذیر است

یک تمرین ساده ،شما دراز بکشید با شمارش معکوس از 100 به یک به درون خود فرو روید وعمیق تر و عمیق تر شوید و همچنان که عمیق می شوید جملات تاثیر گذار خود را با احساس خوبی که دارید برای خودتان تکرار کنید.
وقتی هم که خواستید به حالت عادی برگردید همان شمارش را برعکس می کنید و از عمق به سطح می آیید.
همه این مراحل را در جایی آرام و با متانت انجام دهید و از شتابزدگی بپرهیزید.
عجله معنی ندارد!

بالا