• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب‌های مناسب برای کنکور

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
توجه: این بحث و مطالب اینجا مربوط به سال کنکور ۹۱ هستند بیشتر و برخی توضیح‌ها و توصیه‌ها قدیمی هستند. شما می‌توانید توصیه‌ها و بحث در مورد انتخاب کتاب برای کنکور ۹۳ را در انتخاب کتاب کنکور 93 ببینید.

کتاب مناسب چه کتابیه؟
کتاب مناسب کنکوری به نسبت هر فرد تعریف میشه. یعنی باتوجه به شرایط و وضعیت درسی هرکس ممکنه یک کتاب براش مناسب یا نامناسب باشه. کتاب مناسب کتابیه که شما رو به سطح بالاتری از آمادگی برای آزمون کنکور برسونه. در انتخاب کتاب این موارد رو در نظر بگیرید:
- هدف: کتاب رو برای چی میخواهید؟ یادگیری؟ تمرین؟ تسلط؟ تست کنکوری؟ مرور؟ اگر کتاب رو برای یادگیری میخواهید کتابی رو انتخاب کنید که گام به گام باشه و آموزش داشته باشه. اگر برای تمرین و تسلط میخواهید کتابی رو انتخاب کنید که تست های آسون به سخت داشته باشه....
- زمان: زمان را در نظر بگیرید. اگر 10 ماه به کنکور مونده مسلما شما میتونید به خوندن یک کتاب آموزش و تست 4000 هزارتایی فکر کنید اما وقتی 3 ماه به کنکور مونده باید کتاب های بهتری رو انتخاب کنید.
- تست کنکوری : تست کنکور سراسری ویژگی های خاص خودشون رو دارند. تست های عجیب غریبی نیستند اما کمی سخت تر از تست های معمول هستند و نیاز به فکر دارند و زیاد قابل حل با استفاده از نکته ها نیستند. برای حل این تست ها شما در درجه اول باید درس رو خوب بلد باشید بعد برید سراغ چنین تست هایی. هرقدر تست های کتاب هایی که شما استفاده میکنید به کنکور شبیه تر باشه ، طبیعتا بهتره.

برای خریدن کتاب عجله نکنید. همین جوری فرت فرت کتاب نخرید. خریدن کتاب های زیاد صرفا شما رو سردرگم میکنه. یک کتاب رو انتخاب کنید، بعد اون رو کار کنید و اگر دیدید وقت بیشتری دارید و میتونید بیشتر کار کنید، کتاب های دیگه ای انتخاب کنید.

توی این پست تعدادی از کتاب های متداول رو لیست کردم. اگر شما هم میخواهید کتابی به این لیست اضافه بشه اسم کتاب و مشخصاتش رو مثل لیست پایین بفرستید.

عمومی

ادبیات
تاریخ ادبیات و درآمد کلک معلم : خلاصه و کامل - دارای تقسیم بندی های مختلف (به تفکیک افراد - نام های مشابه - تاریخ ها - مترجم ...) - دارای حدود 700 تست نسبتا راحت - مناسب برای یادگیری و مرور در هر زمان
واژگان و املا کلک معلم : خلاصه و کامل - دارای تقسیم بندی های مختلف (حروف الفبا - واژگان هم آوا- مترادف - مترجم ...) - دارای حدود 800 تست نسبتا راحت - مناسب برای یادگیری و مرور در هر زمان
زبان و ادبیات فارسی آبی قلم چی : دارای 3100 تست از سراسری ، آزاد و سنجش - توضیحات خیلی خیلی مختصر قبل تست های هر درس
زبان و ادبیات فارسی گاج سفید میکروطبقه بندی : 3900 تست به تفکیک سراسری، آزاد ، سنجش و المپیاد - بدون توضیحات - دارای پاسخ نامه صرفا کلیدی و بدون توضیحات - مناسب برای زیاد تست زدن!

دینی
گاج سفید میکروطبقه بندی : حدود 2700 تست - تفکیک درس به درس - دارای تست تالیفی و کنکور - دارای نکات درس قبل از تست ها - مناسب برای شروع از تابستان یا مهر یا حداکثر آذر
دین و زندگی همگامان : تفکیک درس به درس - دارای درسنامه کامل و نکته بندی شده بسیار عالی - بی نیاز از خواندن کتاب درسی - دارای حدود 70 تست برای هر درس (تالیفی و کنکور) - مناسب برای یادگیری و مرور سریع در هر زمان

عربی
گاج سفید میکروطبقه بندی : بیش از 4000 تست - بدون تست تالیفی - پاسخ نامه کامل - مناسب برای شروع از تابستان یا مهر - تفکیک مبحثی کامل - بدون توضیحات درس
عربی آبی قلم چی : حدود 2000 تست - دارای سوالات سراسری آزاد و سنجش - پاسخ نامه کامل - دارای توضیحات و خلاصه درس اول فصل - دارای آزمون های مطابق با زمان بندی آزمون های کانون - دارای سوالات کنکور دو سه سال اخیر

زبان انگلیسی

اختصاصی

ریاضیات (هندسه - گسسته - دیف - پایه - ...)
هندسه تحلیلی و جبرخطی خوشخوان: درس نامه کامل ولی مختصر مناسب برای مرور - 4 فصل ، هر فصل 4 جلسه و 3 آزمون - هر جلسه 50 تست و هر آزمون 20 تست - دارای پاسخ نامه مناسب - حاوی سوال های کنکورهای 10 سال اخیر در انتهای کتاب - تقسیم بندی سطح سوالات به چهار سطح a b c d
گسسته خوشخوان : درس نامه کامل ولی مختصر و نکته ای مناسب برای مرور - سیستم جلسه و فصل و تمرین - دارای 11 فصل و هر فصل دارای حدود 200 تست - سوالات کنکور در انتهای درس - تقسیم بندی سطح سوالات به چهار سطح a b c d
30 سال کنکور ریاضیات آبی فلم چی : سه جلد ( پیش ، پایه و پاسخ نامه) - حدود 3600 تست - تقسیم بندی شده به فصل و مبحث - دارای توضیحات مختصر و مروری در مبحث و بعد از آن تعدادی تست - کتابی که معمولا هر کنکوری استفاده میکنه
دیفرانسیل، انتگرال و ریاضیات پایه اندیشه فائق (تالیف برادران رضوی) : دارای 2000 - سوالات سخت دارای سطح بالاتر نسبت به آبی قلم چی - مناسب برای تسلط و قدرت تحلیل بیشتر - دارای پاسخ نامه ضعیف و سخت فهم -

فیزیک
30 سال کنکور فیزیک آبی قلم چی : چهار جلد (پیش و پایه و دو پاسخ نامه) - حدود 4500 تست - تقسیم بندی شده به فصل و مبحث - دارای توضیحات مختصر و مروری در مبحث و بعد از آن تعدادی تست - کتابی که معمولا هر کنکوری استفاده میکنه

شیمی
کتاب های تست مبتکران : حدود 300 تست برای هر فصل (به تفکیک تالیفی و سراسری و آزاد) - تست های سخت و طاقت فرسا - تست های تالیفی بیشتر برای یادگیری کامل هست تا تست زنی! - دارای پاسخ نامه کامل با توضیحات خیلی زیاد و درس نامه درون پاسخ نامه - مناسب برای یادگیری و نامناسب برای مرور - کمی اذیت کننده و ناامید کننده !
کتاب های آموزش شیمی مبتکران : دارای توضیحات کامل درس با سبک کلاس درس - تست های خیلی کم در حد مثال های بین درس - مناسب برای یادگیری و نه برای مرور یا تست زنی
شیمی آبی قلم چی: دو جلد (پیش و پایه) - بیش از 2400 تست - دارای تست های کنکوری و تالیفی - مناسب برای یادگیری و تست زنی - دارای توضیحات نسبتا کامل و خوب - دارای پاسخ نامه خیلی کامل

زیست

زمین شناسی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : لیست کتب مناسب به همراه توضیحات مختصر

آموزش گسسته: کتاب کلاس رمزینه، به روش کلاس درس و جلسه بندی شده، حجم هر جلسه دقیقا همونقدر هست که تو کلاس درس مدرسه تدریس میشه.بعدش تستهای سراسری و آزاد و چند تست تالیفی آخر هرجلسه مطرح کرده با جوابهای عالی کاملا تشریحی برای اینکه خیالتون راحت بشه درس رو یاد گرفتید.
تست فیزیک پایه: فیزیک پایه نشر الگو تستهای بسیار خوب و مفهومی داره.اول هر فصل فیزیک پایه، خلاصه ای از نکات بسیار مهم ارائه داده.بعد زا اون تستهاش هست که درجه سختیشون خیلی خوبه.
آموزش و تست فیزیک پیش: نشر الگو!3 جلده: 2جلد پیش1 و 1جلد پیش2. اول مطالب رو بسیار مفهومی مطرح کرده و بعد در متن درس تعدادی مسئله حل کرده که روش حل کلی رو یاد بگیرید و بعد 2سری تست ارائه کرده از هر فصلی.سری اول با مشخص کردن مبحث هست و سری دوم برای سنجیدن خودتونه و همه مباحث فصل ور با هم پرسش کرده.
ادبیات: برای قرابت معنایی کتاب قرابت معنایی دکتر هامون سبطی از نشر دریافت رو به شدت توصیه میکنم.(قبلا نویسنده ش مال اندیشه سازان بوده الان با نشر ردیافت همکاری می کنه).فصل اولش تمرین و آموزش خواندن شعرهاست و توصیه های موثریه واسه اینکه در درجه اول بتونید شعرهارو بخونید تا بعد برسی مبه معنا و مفهوم! فصلهای بعد مضامین رایج ادبیات غنایی عاشقانه,غنایی عارفانه، حماسی و تعلیمی رو مطرح کرده و واسه ش نمونه آورده.تستهاش ه مبه این صورته که یه سری فصل بندی شده هست و چند سری آزمون کلی.زبان کتاب هم بسیار دوستانه ست و به روش کلاس درس.
برای زبان فارسی هم 5بحث زبان فارسی از نشر الگو کتاب کوچک و کم حجمی هست با نکات مهم و تستهای کافی و خوب.همونو 2 بار بخونید کفایت میکنه واسه کنکورتون.
دین و زندگی:جامع دین و زندگی نشر الگو.واقعا هیچ کتابی این نمیشه! من سبز و گاجو هم دیدم و دارمشون.این بهترین کتابه.فقط همگامان کانونو ندیدم.نمیتونم با اون مقایسه ش کنم.
شیوه ش هم مثل همه کتابهای دینیه: درس به درس خلاصه درس داده و مفاهیم آیات و آخر هر درس هم کلی تست تالیفی و یراسری و آزاد ارائه داده که کاملا مسلط شید به درسها

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

واسه عربی اگه میخواید تست کار کنید کتاب تست نشر الگو با پاسخنامه تشریحی خوبه.
اگرم خواستید درس رو یاد بگیرید کتاب عربی عمومی کنکور انتشارات آیندگان(این کتاب درسنامه هاش نسبت به کتاب های دیگه کوتاهتره؛طبقه بندی کتابش فرق داره،و طوری گفته که هرچی یاد بگیرید با هم قاطی نمیشه)
کتاب همایش ادبیات فارسی هامون سبطی(نشر دریافت)رو بگیرید،آرایه ادبی رو با درسنامه اون بخونید.
احیانا اگه واسه شیمی مبتکران ها رو زدید،برید سر وقت کتاب تخته سیاه(بیژن ابوالقاسمی) به تسلط نهایی میرسید.

sepid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

برای ادبیات خیلی سبز قرابت معناییاش خوبه

برای عربی گاج سفید سوالای کنکوره

واسه دیفرانسیل ابی قلمچی سوالای کنکوره با درسنامه مختصر و مفید

برا فیزیک پیش گاج سفید درسنامه هاش عالیه

فیزیک پایه تست الگو خوبه ادمو به مطلب مسلط میکنه

شیمی پیش خیلی سبز عالیه تنوع تستاش خوبه

شیمی 2 مبتکران

شیمی 3 نوبل

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

زیست: خیلی سبز خوبه برا اینکه بتونین تمام نکات رو فراتر از کتاب یاد بگیرین :D به نظرم حالا که وقت دارین تمام کتابهاشو کامل بخونیین(سال دو /سال سه / سال چهارم(پیش)
برا بعد عید من میگم تمام خلاصه هایی که در طی سال نوشتین بخونین

زمین شناسی هم کتاب خیلی سبز (اگه اشتباه نکنم اسمش اینه(چگونه دارو ساز شویم و اینا (من خودم نخوندمش ولی دوستام راضی بودن)

papari

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

برای هندسه ۱ و ۲ چی‌؟ هفت کنکور یا مبتکران؟

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

برا هندسه 1و2 به نظرم کتاب سفید گاج از همه بهتره!....
چاپ امسالش (همین 90! :D ) یه قسمت داره به نام "پاسخ کوتاه" که برای حل راهنمایی داده ولی حلش نکرده!.....شما میری اونو میخونی اگه بازم نتونستی حلش کنی میری قسمت "پاسخ تشریحی" که دیگه خودش حلش کرده!.....
البته قبل این دوتا بخش کلید سوالات رو هم زده!.....

بزرگترین حسنی که داره اینکه که سوالات کنکور سراسری و آزاد خیلی زیادی داره....مثلا سالهای 60 به اینور رو داره....که خیلی بهتر از 7 کنکور و کتابای دیگه است!

هفت کنکور رو میتونی بزاری برا بعد از عید!......ولی برا تابستون به درد نمیخوره!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

واسه هندسه 1 و 2:
نشر الگو خوبه-مبتکران عالیه-ولی گاج سفید فوق العاده ست!
هفت کنکور مال ایام جمعبندیه!نه الان!
الان گاج سفیدو بخوریدش!واقعا محشره!

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

راستی برای هندسه پایه من خودم تا 2 ماه آخر گذاشته بودم کنار ولی تو اون دوماه کتاب هندسه پایه خیلی سبز رو گرفتم قسمتهایی رو که میشد سریع یاد گرفت رو خودنم خیلی کتاب جامع و خوبی بود!البته اون چیزهایی که خوندم تو کنکور کمکم نکرد! ولی شما از همین الآن بخونید خیلی خوبه! :D
شاید برید دنبال گاج و اینجورچیزها ولی این کتاب یک چیز دیگست!خیلی خوبه! عکس روش هم 1 خرس هستش! :D

• لایک
امتیازات: Kenji

ye dooste khoob

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد قدوسي- قم
مدال المپیاد
سال دوم ریاضی و کامپیوترسال سوم ریاضی و فیزیک و نجوم
رشته دانشگاه
عمران

دوستان درست می گن هندسه ها حتی هندسه ی تحلیلی پیش گاج سفید خوبه . من کلا از طرفدار های کتاب آبی کانونم . همیشه به این فکر می کردم که من باید این تستایی که می زنم رو مرور کنم برای همین بهترین منبع سوالات سال گذشته بود که هم شبیه ترین سوالات به کنکور اصلی هست هم اینکه تکلیف آدم مشخصه که داره چکار میکنه .

ضمنا یه چیزی هست . بعضیا می گن که سوالات سال اخیر رو نزنیم که برامون آشنا نباشه و وقتی می خوایم به صورت جامع سال قبل رو امتحان بگیریم از خودمون نتیجش قابل اعتماد باشه . باید بگم این کار بنظرم اشتباهه . من خودم این کارو کردم اما پشیمونم! ببینید ، افراد معمولا یا می رن کانون یا می رن گزینه ی 2 . توی هر دوتاش سوالات سال قبل رو بهتون می دن و بیشتر سوالات سال قبل رو خواهید دید و نقشه هاتون نقش بر آب می شه . پیشنهاد من : کتابی هست که احتمالا باهاش آشنایید اونهم کتاب شبیه سازه (چاپ کانون . خداییش تنها چیزی که کانون از ساختش غفلت کرده "پوشک ضد استرس روز کنکور"ه که شاید بهشون پیشنهادشو دادم!!!). سوالاش رو هر کی زده قسم خورده که بسیار شبیه خودش بوده . در واقع من خودم چک کردم دیدم تک تک سوالات هر سالش با شبیه سازش یک طور حل می شد و ایدش یکی بود ولی صورتش فرق می کرد و جدید بود .
حرف آخرم : با بی رحمی تمام سوالات کنکور رو بزنید و به کتاب شبیه ساز اعتماد کنید . توی یک ماه آخر که روش سه روز یک بار ( که من خودم 2 روز یکبار انجامش می دادم ) رو انجام میدید سوالات کتاب شبیه ساز رو بزنید . :D

sepid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

برا هندسه 1و2 تست الگو چون تنوع تستش زیاده خوبه اما اگه میخوای وقت کمی بزاری هفت کنکور یا کم حجم و مقوی خیلی سبز خوبن

papari

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

خوب من الان دچار ۸گانگی شدم! :D بالا خره گاج یا خیلی‌ سبز یا الگو؟ ببینید من خودم همیشه دنبال کوتاه‌ترین راهم!یعنی‌ یه تستی که حل می‌کنم می‌گردم راه آسون هم واسش پیدا می‌کنم(یکم این کار وقت گیره مخصوصاً واسه هندسه،نمیدونم ادامه بدم یا نه؟) ،لطفا کتابیو بگین که راه حل‌های کوتاه داشته باشه!نه اینکه سه سا@ اثبات کرده باشه...

برای ادبیات..گاج سبز بهتره یا خیلی‌ سبز؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از XsPiR@te :
خوب من الان دچار ۸گانگی شدم! :D بالا خره گاج یا خیلی‌ سبز یا الگو؟ ببینید من خودم همیشه دنبال کوتاه‌ترین راهم!یعنی‌ یه تستی که حل می‌کنم می‌گردم راه آسون هم واسش پیدا می‌کنم(یکم این کار وقت گیره مخصوصاً واسه هندسه،نمیدونم ادامه بدم یا نه؟) ،لطفا کتابیو بگین که راه حل‌های کوتاه داشته باشه!نه اینکه سه سا@ اثبات کرده باشه...

از من می شنوی گاج سفید!من هم مبتکرانو خوندم و هم الگو ر وو هم گاجو!گاج بهتری نبود! باور کن!

واسه ادبیات هم خیلی سبز!همه خیلی سبز میزدن و راضی بودن!اینجانب تا 2هفته مونده به کنکور هیچی ادبیات تست نزده بودم!

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از XsPiR@te :
خب دارم میگم خیلی سبز خوبه!اثبات نداره اصلا خیلی ساده و روان و کوتاه یاد داده!

در مورد ادبیات من خودم مرآت رو کار کردم شاید شناخته شده نباشه ولی خیلی خوبه یعنی پاسخ تشریحی هاش فوقالعادست! :) اگر دستت رسید 1 نگاه بهش بنداز میفهمی خوبه یا نه!

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

دینی نشر الگو اونچیزی که میخوایم رو نمیگه منظور اینه که پیام آیه ها رو خیلی چیزای تابلو رو میگه و اصل کاریا رو نمیگه من 2 تا درس نشر الگو و خیلی سبز و جزوه یکی از بهترین دبیر دینی های اصفهان (بزرگپور) رو مقایسه کردم دیدم خیلی سبز و جزوه ایشون کاملا با تستای کنکور هماهنگن

اما برای خود تستاش باید گفت نشر الگو حرف نداره هم تالیفیاش بهتره ، هم اینکه علاوه بر تست های کنکور و سنجش از گزینه 2 و آموزش و پرورش هم تست داره! البته من هنوز وقت نکردم که همراه با درسام تست بزنم همون تستای جزوه های گزینه 2 رو میزنم :)

ye dooste khoob

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد قدوسي- قم
مدال المپیاد
سال دوم ریاضی و کامپیوترسال سوم ریاضی و فیزیک و نجوم
رشته دانشگاه
عمران

من یه بار دیگه با اجازتون نظرم رو بگم . هندسه ها گاج سفید . باور کنید امتحانش رو پس داده (;

ادبیات :
اگه یه نفر کتاب گاج سبز رو بخونه قطعا غول می شه توی ادبیات ولی آیا واقعا میارزه کتاب به اون حجیمی رو فقط برای یک سال ادبیات خوند؟ :-/ من فکر نکنم ارزش داشته باشه و مفید باشه . پس خیلی سبز بهتره تا گاج سبز . ( بقیه کتابارو خبر ندارم اما من که خیلی سبز رو دیدم پسندیدم . من خودم کلا ادبیات تست نزدم! فقط توی آزمونای کانون تست ادبیات رو می دیدم و البته یه ماه آخر توی روش دو روز یکبار .توی ادبیات مهمترین قسمتی که نیاز به تست داره قرابت معنایی هست . قرابت معناییم از وقتی یادم میاد قوی بود ( از همون دوران طفولیت! :D )

ضمنا زبان فارسی رو گذاشتم کنار . البته املا و معنی واژگان رو زبان فارسی حساب نکنید . کنار گذاشتن زبان فارسی رو توصیه نمی کنم اما خودم راضیم! عربی و زبان فارسیم ضعیف بود و بدم هم میومد واسه همین زبان فارسی رو گذاشتم کنار و عربی رو به 40 - 50 قناعت کردم .

حالا توی ادبیات چیا داریم؟ املا - معنای واژگان - کتب و نویسندگان و ... - قرابت معنایی که نیازی به تست نداشتم . املا که توی کتاب زبان فارسی خود آموزش پرورش لطف کرده لغات رو لیست کرده . ( دستشون درد نکنه!) معنای واژگان هم که در انتهای کتاب هر سال هست که بازم کار خود آموزش و پرورشه که بازم تشکر می کنم . می مونه کتب و نویسندگان که اونم خودم توی 3 برگهی دفترم یعنی 6 صفحه لیستشون کردم ( البته باید بلد باشید که مثلا توضیحات فلان نویسنده چی بود که اینهارو هم توی همون 6 صفحه نکات مهمش رو نوشته بودم . ) میبینید . 4 تا کتاب ادبیات رو توی حدودا 15- 20 صفحه خلاصه کردم!!!! البته من هیچوقت نخواستم که ادبیات رو بالای 70 بزنم . اگه هدفتون اینه که همرو صد بزنید که بنظرم بعد از 6 آزمون آزمایشی دادن متوجه عمق اشتباهتون میشید باید خیلی عمیقتر بخونید خوب . (; )

دین و زندگی . یه کتابی هست که دبیر سابق مدرسه ی خودمون چاپش کرده . بنام " دین و زندگی" !!! نوشته ی آقای سلیمانی . تمام پیام هارو با عمق بسیار عالی در آورده و تمام مطالب کتاب رو بصورت نمودار درختی در آورده که عالی بود . توی شهر خودمون ( قم) که بسیار معروف کتابش بین دانش آموزا . جاهای دیگرو نمی دونم . اگه بتونید گیرش بیارید که به نظر من برد کردید . ضمنا تست هم داره . تستهای 86 به بعد آزاد و سراسری و تالیفی هم داره که من شخصا با سوالات تالیفی هیچ کتابی کنار نیومدم و تست های دانشگاه آزاد هم که توی درس دینی واقعا خنده داره . =))
* کتاب دین و زندگی همگامان هم دقیقا درختی توضیح داده تمام درس ها رو.

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

من تجربه م راجع به عربی رو میگم شاید به درد بخوره!!!
سه ماه تابستون جزوه معلمی که میومد مدرسمون رو خوندم (خلاصه خیلی سبز بود-به مفت نمی ارزید هم خودش هم جزوه ش) در صدم بین 14 تا 16 نوسان میکرد!
از اول آبان شروع کردم ایاد فیلی رو خوندن(هرشب نیم ساعت+یه تایم یک و نیم ساعته در هفته) و فن ترجمه نشر الگو درصدم بین 33 تا 48 نوسان میکرد!
از آخرای بهمن دل رو زدم به دریا؛دیگه کلاسای مدرسه رو نرفته م،رفتم یه آموزشگاه بیرون طی دو ماه درصدم زد 70 به بالا؛همایش جمع بندی هم رفتم 7 روز به کنکور، واسم دوره شد خوب بود.
اگه نمیخواید کلاس برید،هرچی میخونید،اگه با هر شب نیم ساعت برید جلو؛دو هفته اول هیچی نمیخونید :D بعد دو هفته میتونید بترکونید.

AMIR7.2

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
من...ناسا...عمرا...

من دنبال یه کتاب زبان Eخوب هستم!!
مبتکران دارم که فک کنم کامل نی!
سبز هم دارم که همشون درهمه یا یه درس زیادی گفته!
گگگگگگگگگگگگگگگگیج :D شدم!
سال دوم زبانش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-??

AMIR7.2

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
من...ناسا...عمرا...

هندسه کسی اندیشه فایق کار کرده!!؟؟

Saeedeh.Z : من هندسه فائق رو داشتم،بیشتر به درد دبیرستان میخوره تا کنکور! نشر الگو بهتره.

Enas

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

کسی ریاضی با طعم گیلاس انتشارات کوله پشتی رو داشته؟؟

بالا