• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه خرخوان شویم؟

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری
پاسخ : چگونه خرخوان شویم؟

خرخون شدن ملزم اينه كه تو اون درسي رو كه ميخوني خيلي دوس داشته باشي...
خيلي از دوستام منو خرخون ميدونن و من دليلشو اين ميدونم كه من درسامو دوس دارم..
كيف ميكنم وقتي رياضيو هندسه و فيزيك و... و نه تنها كتاب هاي تخصصي بلكه تاريخ رو هم دوس دارم..
فك كنم اگه كسي بخواد خرخون شه مهم همينه كه گفتم بايد كتابا رو دوس داشته باشه.... :-?

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

خب مثلا من کلا درس خوندن رو دوست دارم ولی نمیدونم چرا برا امتحان نوبت اول با اینکه فکر میکردم همه رو بلدم ولی سر امتحان که میرفتم همه چیز یادم میرفتم
برای این موضوع دلیلی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درس خوندن رو دوست دارم ولی بعضی وقتا دیگه نمیتونم!!

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

باو اولین مرحله خرخون شدن اینه که نت و چت و اینا تعطیله !!! من ک ب شخصه خیلی سعی کردم اما نشد !

sfd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهرون
رشته دانشگاه
اوه.......کو تا دانشگاه

اصن در تضاده با همن..........خیلی سخته.......من که عمرا

nikooo

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ƒαяℨαᾔℯℊαᾔ кαṧℌαη
شهر
کاشــــــان
دانشگاه
تهرانـــــــ
رشته دانشگاه
معماری

خب موافقم با نت و اينا تعطيل ولي نه اين كه نت تفريحت باشه و اونو تعطيلش كني
من مثلن تلويزيون نگاه نميكنم چون دوس ندارم تلويزيونو هيچ چيزه خاصيم نداره :-& نه فيلما ايرانيش نه ....
موقع امتحان مثلن نت تعطيل ميشه.....همون كه گفتم بايد درسا رو دوس داشته باشين آدم يه چيزيو دوس داشته باشه از بقيه چيزا ميگذره

arezoo1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من واقعا نمیدوم چ جوری باید زیاد بخونم....نمیدونم شمام همینجورس هستین یا نه ولی من تا مجبور نباشم درس نمیخونم...میترسم ک واسه کنکور هم نتونم درست و حسابی بخونم... X_X

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

منم تقریبا همینجوریم. با درسای مدرسه مشکلی ندارم نمره هامم خوبه. ولی با اینطور درس خوندن میترسم واسه کنکور کم بیارم. چون دیگه خیلی اراده کنم روزی 8 ساعت می خونم (اونم روزای تعطیل وگرنه زمان مدرسه خودم رو بکشم 2 ساعت میخونم). اگه کسی راه حلی داره لطفا بگه.

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

اتفاقا خرخونی خوب نیست چیزی خوبه که تو تو حداقل زمان درستو بخونی مثلا به جای این که سر یه درس 2ساعت وقت بذاری 10 دورم دوره کنی بتونی تو نیم ساعت یا شایدم کمتر اونو بخونی خوبه.

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از Dawn :
اتفاقا خرخونی خوب نیست چیزی خوبه که تو تو حداقل زمان درستو بخونی مثلا به جای این که سر یه درس 2ساعت وقت بذاری 10 دورم دوره کنی بتونی تو نیم ساعت یا شایدم کمتر اونو بخونی خوبه.
حرفت درسته. منظوره ما هم این بود که چجوری ارادمون رو واسه درس خوندم زیاد کنیم و حرف شما اینه که ما باید بازده رو زیاد کنیم. اما میشه روشش رو هم بگید؟

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

حــآلــآ چطـوری ارادمــونــو تقویتــ کنیم ؟ اصـلــآ اراده ندارم :((

به نقل از fatishar :
خب مثلا من کلا درس خوندن رو دوست دارم ولی نمیدونم چرا برا امتحان نوبت اول با اینکه فکر میکردم همه رو بلدم ولی سر امتحان که میرفتم همه چیز یادم میرفتم
برای این موضوع دلیلی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درس خوندن رو دوست دارم ولی بعضی وقتا دیگه نمیتونم!!

منمـ همین طــور :((

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي

برای خر خونی دوست خرخون انتخاب کن - و با اون درس بخون - جوری خرخون میشی که خودت هم باورت نمیشه - دیدم که میگم!

majidariani

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

برنامه ریزی + رقابت سالم از شما خرخونی میسازه لنگه خودم :-[

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نقل از ДNΛH!TΛ :
حرفت درسته. منظوره ما هم این بود که چجوری ارادمون رو واسه درس خوندم زیاد کنیم و حرف شما اینه که ما باید بازده رو زیاد کنیم. اما میشه روشش رو هم بگید؟
ببین روش بستگی به عادت شخص داره میتونی روشای مختلف رو انتخاب کنی و تو هر کدوم بازدت بیشتره جلو بری

Only God Knows

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دارم می خونم برا المپیاد (شیمی )

یکی از دلیل هایی که به من می گفتن خرخون به خاطر رقابت نـا سـالـم بین بچه ها بود :-& و بچه ها صرفا برا رو کم کنی و کل کل درس می خوندن و نمره می گرفتن.
برا این کار فقط دو چیز لازمه :
1.ظرفیت زیاد و اراده : باید با اراده ی زیاد وارد کار شی. در ضمن باید ظرفیتت هم بالا باشه چون به فرض برا امتحان های خرداد من خودم برا اینکه خیالم از کامل خوندن درس راحت شه 3 روز پشت سر هم که سه امتحان مختلف داشتم همین 3 روز رو جمعا 6 ساعت فقط خوابیدم ! (هر روز فقط 2 ساعت ! )

2.صبر: باید در برابر درس هایی که باهاشون حال نمیکنی صبر داشته باشی و در بدترین حالت باید با این تفکر "فقط هر جور شده می خونم تا نمره می گیرم" پیش بری.خیلی ها رو دیدم که تو این قسمت واقعا کم آوردن و خیلی ناجور به ضررشون تموم شد.
اگر هم یه دفعه بدون فکر این کارو صرفا جهت رو کم کنی شروع کنی و یه شبه بخوای خرخون شی - در صورتی اون نمره ی دلخواه رو کسب نکنی ضربه ی روحی شدیدی بهت وارد میشه و افت تحصیلی شدیدی پیدا میکنی. دیدم آدمایی که متاسفانه یه این روزو حال افتادن. :-<
در آخر - فکراتو بکن و عاقلانه قدم بردار و نزار چیزایی مثه رقابت های ناسالم و حسادت روت تاثیر بزارن. (;

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

خرخونی بدون هوش فایده نداره
چون ادم خسته میشه
ولی چیزی که باعث میشد من خودم بعضی وقتا واقعا خرخون باشم
یکی اوردن نمره بود و یکی حس ثابت کردنت به بقیه

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

خدایش خرخون شدن کار سختیه ما که یکی از فانتزیامونه خرخون شیم 8->

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

راستش من اصلن نمیتونم خرخونی کنم! اراده ندارم :|
میشینم پای کتاب بعدِ یه ساعت خود به خود حواسم پرت میشه :|هر کاریم میکنم دوباره نمیتونم حواسمُ جَم کنم :-<
خداییش خودمم موندم چجوری نمره میگیرم! :D
راهکاری ندارین؟ :D

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از جنا :
راستش من اصلن نمیتونم خرخونی کنم! اراده ندارم :|
میشینم پای کتاب بعدِ یه ساعت خود به خود حواسم پرت میشه :|هر کاریم میکنم دوباره نمیتونم حواسمُ جَم کنم :-<
خداییش خودمم موندم چجوری نمره میگیرم! :D
راهکاری ندارین؟ :D
1. محیط اطرافت مرتب باشه.
2. یه جای مخصوص واسه درس خوندن در نظر بگیر و همیشه اونجا درس بخون. به مرور زمان موثره. چون مغزت میفهمه قرار گرفتن تو اون موقعیت یعنی درس خوندن.
3. دور و برت خوراکی و گوشی و تلویزیون و ... نباشه.
4. یه کاغذ بذار کنار دستت و یه تیتر از هر چی موقع درس خوندن یادت اومد روش بنویس. اینجوری مغزت میدونه اون کاریه که بعدا روش فکر میکنی . یه جورایی خیالش راحت میشه. پس میتونی تمرکز کنی.
5. خودت رو موظف کن که تو یه زمانی حتما درس بخونی. حتی اگه حسش نبود و هیچی نمی فهمیدی. اول تمرکز نداری و هیچی نمی فهمی. ولی بعد کم کم چشم هات کلمه ها رو دنبال میکنه و شروع به خوندن میکنی و حسش میاد.
6. هیچ وقت بیشتر از 1 ساعت یا 1 ساعت و نیم درس نخون. حتما بعد از این زمان استراحت کن تا توانایی ادامه دادن رو بدست بیاری.
7. هیچ وقت یه مدت طولانی درس رو کنار نذار حتی اگه هیچی ازش نمیفهمی. اینجوری پشتت حسابی باد میخوره و دیگه درس نمیخونی.
8. نور خیلی مهمه. به نظرم چراغ مطالعه تو این مورد خیلی کمک میکنه. وقتی نور چراغ مطالعه رو نوشته بیافته تمرکزت رو اون نقطه بیشتر از محیط اطرافت میشه.
9. بعضی از کار هارو باید هر روز انجام بدین چه حال داشته باشین چه نداشته باشین. مثلا با خودتون قرار بذارین هر شب 10 تا تست ریاضی بزنید. بیشتر از یه ربع وقتتون رو نمیگیره ولی ولی بعد از چند ماه هم ریاضیتون خیلی بهتر شده هم تست زنیتون. هم اینکه به درس خوندن عادت بیشتری پیدا کردین.
+
از پدر یا مادرتون بخواین کنترلتون کنن. هم باعث میشه منظم تر درس بخونین هم اینکه وقتی خوب درس می خونین و تشویقتون میکنن انگیزه ی بیشتری به دست میارین. البته این واسه همه نیست. بستگی به خودتون و والدینتون داره.

فعلا همینا. اگه چیزی یادم اومد میام میگم.

black star

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فــــرزII
شهر
شیــراز

حالا ببينم با اين بحثا ميتون خرخون بشم يا نه
من كــ چشمم اب نميخوره اصلا نميتونم انگار اصلا تو كتم نميره (;

Helix

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
دانشگاه
ان شا الله تهران
رشته دانشگاه
داروسازي

سلام به همه خرخوان هایی که اینجا جمعند
راستش من خیلی نمیخونم اما همه بهم میگن خرخون
روزی 6-7 ساعت درس خوندن هم شد خرخونی
اما من میخونم چون کتابامو دوست دارم خیلی زیاد از در اوردن ته و توی قضییه هم خیلی خوشم میاد خسته هم نمیشم
شما هم اگه میخاین خرخون شین باید در درجه اول عاشق کتاباتون باشین
اون موقع ببینین چجوری میخونین

بالا