• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیش به سوی کنکور 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام
این تاپیک برای حرف زدن در مورد تابستان برای کنکوری هاست. اینکه کی چیکار کنه و ...

1. اگر مدرسه شما برنامه خفن داره برای تابستان و کلاس و مدرسه برقراره بهتره به برنامه مدرسه پای بند باشید و پا به پای مدرسه پیش برید.

2. اگر مدرسه شما برنامه داره برای تابستان ، ولی برنامه هاش رو هواست و الکی 4 تا کلاس برگزار میکنه و میگذره ، بهتره از تایم خالیتون استفاده کنید. چجوری؟ پایین میگم.

3. اگر مدرسه تون کلا برنامه نداره (خاک بر سر مدرستون) باید خودتون دست به کار بشین.

خب الان مساله اینه که چیکار بکنید؟ از کجا شروع کنید و ... . طبیعتا شما درس های پیش دانشگاهی رو بلد نیستید و اونها رو به موقعش بهتون یاد میدن. پس باید برید دنبال درس های پایه یعنی سال دوم و سوم. درس های دوم (+فیزیک نور) احتمالا خیلی زیاد یادتون نمونده. درس های سوم هم بیشتر تشریحی بلدین و تست کار نکردید، با توجه به اینکه تابستان آدم حال و حوصله و جدیت زیادی نداره توصیه میکنم این کارها رو بکنید:

1. درس های ریاضی و فیزیک و شیمی : کتاب های قلم چی آبی رو بخرید و شروع کنید به زدن تست هاشون. زیاد لازم نیست برگردید جزوه بخونید. توضیحات خود کتاب رو بخونید و پشتش تست بزنید. عجله نکنید و حتما پاسخ نامه رو نگاه کنید. راه حل کتاب رو هم ببینید. اگر فکر میکنید باید حتما درس رو کامل بلد باشین بعد تست بزنید در اشتباهید. وقتی توضیحات مختصر آبی رو بخونید و تست بزنید و پاسخ هاش رو ببینید ، خود به خود ابعاد مختلف مبحث دستتون میاد. (شبیه زبان که اول سوالات passage رو میخونن بعد میرن سراغ متنش) فکر کنم تمام کردن این سه کتاب ، 3 ماه طول بکشه. ولی خب این کتاب ها حدود 30 درصد حجم چیزهایی هستند که باید مطالعه بشن.

2. در مورد ادبیات به نظر من این مدت رو روی املا ، معنی لغت و تاریخ ادبیات کار کنید. کلک معلم برای هر سه این موضوعات کتاب خیلی خلاصه و مفید داره. به فشرده ترین حالت ممکن. همین طور هی اینها رو بخونید و مرور کنید.

....

البته اگر دوستان نظر مخالف این رو دارند بگن. من تجربه شخصی خودم رو میگم.

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک
پاسخ : تابستان و کنکور 91

- واسه شیمی آبی رو نزنین به نظرم. چون سوالات دانشگاه آزاد رو هم داره که ارزش زدن نداره. کتاب خیلی سبز واسه من به شخصه خوب بود خیلی.
آخر سال هم فقط تست های سراسری رو بزنین و تالیفی نزنین. رو متن کتاب و واکنش ها و ... خیلی دقت کنین. چون همه ش از کتاب میاد، ولی جزئی و ریز.

- دیفرانسیل، بنفش قلم چی (آقای حلی)، شبیه تر به کنکورهای این چند سال اخیره (با وجود این که سوالاش جدید نیست!). اما اگه فکر می کنین مشکل خیلی پایه ای دارین و مباحث رو درست یاد نگرفتین، از همون آبی شروع کنین. آبی چون خیلی طبقه بندی شده هستش، حس کاذب بلد بودن میده!
آخرای سال هم ده استاد توصیه می شه. گاج سفید هم تالیفی های خیلی خوبی داره.

-گسسته گاج سفید خیلی خوبه. پاسخنامه ش هم عالیه.

- هندسه تحلیلی مبتکران (مهدی دهقانی) خوبه خیلی. نشرالگو هم بد نیست، ولی واسه اوایل سال که دستتون راه بیفته. وگرنه واسه آخرای سال، خوب نیست، چون سوالاش شبیه به استاندارد کنکور نیست خیلی.

- فیزیک پیش همون آبی خوبه واسه شروع. بعدش نشر الگو. فیزیک پایه هم نشر الگو بد نیست.

- برای ادبیات، حتما کتاب رو خیلی خیلی خوب و با دقت بخونین. لغات تهش رو بخونین حتماً. چون یه سری مترادفاتی گفته که نا آشنا و بعضاً نامربوط(!) به نظر میان. برای قرابت و آرایه، نشرالگو خوبه. خیلی سبز هم بد نیست، ولی حجمش خیلی زیاده. واسه ترم دوم پیشنهاد نمی شه.
تاریخ ادبیات رو سعی کنین خودتون تو یه دفتر خلاصه بنویسین. بازدهیش از هر کتاب دیگه ای به مراتب بیشتره. آثار هرکس رو تو یه صفحه بنویسین و هر کتاب دیگه ای ازش پیدا کردین (سال مختلف، اعلام، متن دروس و ...)، بهش اضافه کنین. این طوری که دسته بندی بشه، خیلی خوب تو ذهنتون می مونه. من یه کم دیر نوشتم، ولی باز هم اون نتیجه ای که می خواستم رو گرفتم.

- عربی سراغ کتاب های مثل فوت و فن عربی و این چیزا نرین اصلاً! فقط نکات الکی زیاد گفته و سختش کرده. بهترین منبع، سوالات سراسری گذشته هستش. اول قواعد رو خوب بخونین، بعد از کتاب سنجش آخر شروع کنین بزنین سوال ها رو. کم کم هم زمان بگیرین، چون سرعت برای عربی خیلی مهمه. مخصوصا درک مطلب. اگه خواستین مبحثی بزنین، گاج سفید بهتره.

- زبان درسیه که زمان زیادی می بره. خوب کار کنین روش. کتاب کیاسالار (انتشارات شبقره) بد نیست. انشارات مبتکران بهتره این طور که میگن. من خودم شبقره رو زدم، نمی دونم دقیق. برای درک مطلب هم مال آقای شهاب اناری (مبتکران) یا "و نترسیم از متن..." خوبه. (دومیش رو نزدم من، نمی دونم در چه حد خوبه. ولی میگن بد نیست)

- دینی هم درس نامه های همگامان (علیرضا دلشاد) خوبه خیلی. اما یادتون باشه که اول خود کتاب رو بخونین، بعد برای تکمیلش برین از کتاب های دیگه استفاده کنین. نشرالگو هم میگن خوبه، ولی سطحش یه کم پایین تر از همگامانه. خیلی سبز هم آسون تر از این دوتاست، ولی خوبه به نسبت بقیه ی کتاب های موجود.

Parisa_inwonderland

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تبریز
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
فیزیک محض

مدرسه مون برنامه ی خوب داشت که به لطف آموزش پرورش خراب شد و فعلا رو هواس (فقط به ما فرزانگانی ها گیر دادن :-w) :(
برای رشته ی ریاضی فیزیک.کلا کتاب 8 کتاب ریاضی گاج سفید چطوره؟ :-/
گاج سفید برای فیزیک چی؟خوبه؟ :-??

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از Parisa_mhz :
مدرسه مون برنامه ی خوب داشت که به لطف آموزش پرورش خراب شد و فعلا رو هواس (فقط به ما فرزانگانی ها گیر دادن :-w) :(
برای رشته ی ریاضی فیزیک.کلا کتاب 8 کتاب ریاضی گاج سفید چطوره؟ :-/
گاج سفید برای فیزیک چی؟خوبه؟ :-??
8 کتاب رو ندیدم، نمی دونم چه طوره.
گاج سفید هم واسه فیزیک بد نیست، ولی حجمش زیاده. اگه از اول سال می خوای شروعش کنی خوبه، ولی نذارش واسه اون ماه های آخر به هیچ وجه.
//فیزیک پایه ی سفید رو که داشتم، سوال تالیفی به ندرت داشت، در عوض تعداد سوالات دانشگاه آزاد یا قدیمیش زیاد بود، حتی زیادتر از آبی قلم چی که وقتت تلف میشه فقط! واسه همین پیشنهادم برای فیزیک پیش همون آبی هستش، پایه هم اگه ضعف داری با آبی شروع کن؛ اگه اوضاعت بهتره، نشر الگو. فیزیک پیش بعد از این که هر مبحث رو کامل یاد گرفتی، نشرالگو رو بزن. درسنامه هاش هم خیلی خوبه. حتماً بخونشون. یه کم مشکل هست، ولی با توجه با این وضع کنکور، ضروری به نظر میاد!!

Parisa_inwonderland

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تبریز
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
فیزیک محض

به نقل از ندا مکرم :
8 کتاب رو ندیدم، نمی دونم چه طوره.
گاج سفید هم واسه فیزیک بد نیست، ولی حجمش زیاده. اگه از اول سال می خوای شروعش کنی خوبه، ولی نذارش واسه اون ماه های آخر به هیچ وجه.
//فیزیک پایه ی سفید رو که داشتم، سوال تالیفی به ندرت داشت، در عوض تعداد سوالات دانشگاه آزاد یا قدیمیش زیاد بود، حتی زیادتر از آبی قلم چی که وقتت تلف میشه فقط! واسه همین پیشنهادم برای فیزیک پیش همون آبی هستش، پایه هم اگه ضعف داری با آبی شروع کن؛ اگه اوضاعت بهتره، نشر الگو. فیزیک پیش بعد از این که هر مبحث رو کامل یاد گرفتی، نشرالگو رو بزن. درسنامه هاش هم خیلی خوبه. حتماً بخونشون. یه کم مشکل هست، ولی با توجه با این وضع کنکور، ضروری به نظر میاد!!
باشه.خیلی ممنون :D

khaste

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فردوسی
شهر
تهران

به نظر من تا حالا کتابی بهتر از کتاب های تست مرات ندیدم من!
چون همه ی سوالاش تالیفیه و از اسون شروع کرده سوالا رو به مراتب سخت تر کرده رسونده به المپیاد.
خود من از روی این کتاب خوندم توی ازمون های ورودی مدارس نمونه دولتی شدم رتبه ی 2 !!!
تازه توی پاسخ نامه هاش درسنامه هایی داره که واقعا ادم لذت میبره از خوندنشون.
البته یه نکته ی بد داره با 2 تا نکته ی خوب!
نکته ی بد اینکه تعداد سوالاش یه خورده کمه و نکته های خوبش هم اینه که هیچ کدوم از سوالاش شبیه هم نیست و همچنین قیمتش هم بسیار پایینه.

• لایک
امتیازات: ghezi

d3c0der2

مهمان

واسه دینی کتاب جامع میکرو طبقه بندی گاج رو بخرید
حداقل دیگه 50 رو میزنین :D

در مورد 8 کتاب ریاضی هم بگم که من پیش آقای مهدی عزیزی ( یکی از مولفین این کتاب ) میرفتم کلاس کنکور ! اگه دانش اموز زرنگی هستید و فقط میخواید از این که درس رو درست خوندین مطمئن بشین ، هشت کتاب خوبه براتون ! ( البته یکم که آزمون آزمایشی بدین میفهمین اگه طبق این کتاب پیش برین ، پیشرفت خوبی میکنید )
اما اگه از این خرخونایی که هستین که در شبانه روز 25 ساعت درس میخونید این کتاب بدردتون نمیخوره :)

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

واسه عربی من کتاب آیندگان تالیف بابک خطیبی رو توصیه میکنم،از همه کتابا بهتر گفته.
برای گسسته هم ده استاد خوبه،تستاش معقول تره.
تحلیلی کتاب آقای نونهال آذر (مبتکران)
فیزیک الگو خیلی خوبه،درسنامه هاش هم خوبه.
دیفرانسیل الگو تالیف مهرداد کیوان.
شیمی:مبتکران(بهمن بازرگانی)-تخته سیاه(بیژن ابوالقاسمی) خیلی خوبه.

ولی در کل یه چیزی!
هر درسی که دیدید ضعیف هستید یا دبیرتون خوب نیست برید کلاس.معلم خوب پیدا کنید برید سر کلاسش،چیزی از دست نمیدید.

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

سعیده، فکر می کنم واسه شروع، دیفرانسیل نشرالگو خیلی سنگین باشه. واسه آخرای سال خوبه که مهارت کافی داشته باشه به نظرم.
ده استاد گسسته هم کفاف نمی ده. من نظریه اعداد اون رو هم زده بودم، ولی باز هم بلد نبودم، تا این که گاج رو زدم و تازه فهمیدم نظریه اعداد چی هست اصلاً! طبقه بندی گاج بهتره، باعث میشه تیپ سوالات بهتر تو ذهن بمونه.
تحلیلی مال آقای نونهال آذر، چاپ قدیمی مبتکرانه. مال آقای دهقانی بهتره. سوالاش جدیدتره.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

بچه ها این تاپیک واسه تابستان بود ها ! نه بحث و بررسی کتاب های کنکور. هدف من این بود که بگم ملت تابستون چیکار کنند. فکر کنم این تاپیک کمی جداسازی لازم داره.

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

من که تابستون سعی میکنم دو تا از اختصاصی هام را جمع کنم ... شیمی و ریاضی :-?? :-??
زیست و زمین هم که وقت خاصی نداره ... این قدر میخونم که حفط بشم :-" :-"
میمونه فیزیک که طی سال میخونم ... چون فیزیک پیش شامل نصف فیزیک 2 هم میشه و فقط فیزیک 3 دوره میخواد :-? :-?
عمومی هام که ... بعدأ <D= <D= <D=

• لایک
امتیازات: ghezi

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از ندا مکرم :
سعیده، فکر می کنم واسه شروع، دیفرانسیل نشرالگو خیلی سنگین باشه. واسه آخرای سال خوبه که مهارت کافی داشته باشه به نظرم.
ده استاد گسسته هم کفاف نمی ده. من نظریه اعداد اون رو هم زده بودم، ولی باز هم بلد نبودم، تا این که گاج رو زدم و تازه فهمیدم نظریه اعداد چی هست اصلاً! طبقه بندی گاج بهتره، باعث میشه تیپ سوالات بهتر تو ذهن بمونه.
تحلیلی مال آقای نونهال آذر، چاپ قدیمی مبتکرانه. مال آقای دهقانی بهتره. سوالاش جدیدتره.
مولف گاج به شاگردای کرجش گفته بود کتاب من رو نزنید،به درد کنکورتون نمیخوره!

ببخشید آقا محمد،حواسم به تابستونش نبود. :D

برا تابستون بهترین کار جمع بندی پایه س،مخصوصا اختصاصی.

andia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
برق

یه ادم خیری پیدا نمیشه منو راهنمایی کنه؟!مواردو قبلا گفتم تو اون تاپیک! اصن نمیدونم تو این تابستون چه درساییو بیشتر تست بزنم عمومی یا اختصاصی

Parisa_inwonderland

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تبریز
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
فیزیک محض

برای حسابان ویرایش جدیدش چه کتابی خوبه؟ :-/

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

کلا واسه پایه به ما گفتن باید ده استاد رو بجوید. :D واسه پیش هم همین طور!

d3c0der2

مهمان

به نقل از andia :
یه ادم خیری پیدا نمیشه منو راهنمایی کنه؟!مواردو قبلا گفتم تو اون تاپیک! اصن نمیدونم تو این تابستون چه درساییو بیشتر تست بزنم عمومی یا اختصاصی
خوب معلومه اختصاصی !
عمومی رو نمیگم راحته ولی اکثر کسانی که تو کنکور موفق بودن ، تابستون فقط اختصاصی کار کردن ( حالا شاید با یه نیم نگاهی هم به عمومی ! )
درسای اختصاصی کنکور به قدری سخت هست که از تابستون هم براش وقت بزاری بازم واسه درصد بالا زدن کارت سخت میشه . . .
از همون مهر ماه عمومی رو شروع کنی برات کافیه
از نظر من بچه های سمپاد دیگه واسه دینی و زبان کار سختی نباید در پیش داشته باشن چون ساده هست ! ادبیات هم یکم باید رو آرایه ها و اینا کار کنی تا دستت بیاد ، قرابت معنایی هم خیلی مهمه ! و آخرش هم میمونه عربی که خیلی ها ازش متنفرن . . . ولی به هر حال سعی کنید یه جوری تقسیم بندی کنید که نصف تستاشو درست بزنید ( یه یخش هاییش خیلی سخته لازم نیست به مغزتون فشار بیارید و یاد بگیرید ! مگر برای رتبه هاو رشته های خیلی خیلی بالا مثل برق صنعتی شریف :D )

برای درسای اختصاصی هم بهتره برید کلاس . . . ( شایدم نخواین برین کلاس ولی دیفرانسل رو حتما برین )

Parisa_inwonderland

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تبریز
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
فیزیک محض

به نقل از astronomer_girl :
کلا واسه پایه به ما گفتن باید ده استاد رو بجوید. :D واسه پیش هم همین طور!
آخه ده استاد مطابق کتاب جدیده؟ :-/

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

معلمای ما دارن پیش هم درس میدن. من برنامه م رو با آزمونای کانون تنظیم کردم الان اینارم توش جا دادم. نمیدونم چرا هر چی ساعت مطالعمو بالا میبرم بازم از برنامم عقبم! مثلا واسه اولین آزمون باید کل ادبیات ۲ و ۳ و زبان فارسی و عربی رو بخونیم از زرد جامع هم تست بزنیم. عربی رو روزی یه درس میخونم حله ولی با بقیه عمومیا نمیتونم درسای پیشی که بهمون درس میدن رو بخونم. بی خیال آزمونای تابستون شم؟ و دیگه اینکه انتشارات سبز با خیلی سبز یکیه؟! جواب بالایی: اینو یکی از رتبه های ۲ رقمی عالم به زمان (!) گفت! میل خودت.

Parisa_inwonderland

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تبریز
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
فیزیک محض

کتاب فیزیک 3 مبتکران چطوره؟ :-?

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

مثل اینکه این تاپیک کلا پیچید به یک سمت دیگه ! خب اسم تاپیک رو تغییر دادم و بیخیال موضوع اختصاصی تابستان شدیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا