• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
جدیدا شاید شنیده باشید امسال اشعه ی uv وحشتناک تر از هر سال می تابه

یعنی اگر 10 دقیقه برید بیرون پوستتون سیاه می شه

یا گاهی چشماتون یهو شروع به سوختن می کنه

پس عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب الان از هرچیزی براتون مفید تره وقتی می رید بیرون ???

حالا کرم ها انواع دارن

یه سری هاشون با انعکاس اشعه ماورابنفش نمی ذارن به پوست برسه

یه سری دیگشونم با جذب ماورا بنفش نمی ذارن برسه به پوست و تبدیل به انرژی گرماییش می کنن

یه معیاری هم واسه محافظتشون از پوست در مقابل نور خورشید هست ، بهش می گن SPF

که مخفف sun protection factor می شه

از 15 تا 100 دسته بندی می شه

مثلا اگر یکی باشه که پوستش 20 دقیقه ای بسوزه با کرمی که SPF ش 20 باشه پوستش بعد از 20×20 دقیقه می سوزه

حالا شما از چه کرم ضد آفتابایی استفاده می کنید؟
چه مارکی؟

این کرم ضد آفتابایی که کرم پودر هم دارن تاثیرشون فرقی با اونیکیا داره؟
دکتر بهتون کرم خاصیو توصیه کرده؟

این کرما هم به پوست چرب و خشک و مرطوب و این چیزا ربط داره انتخابش یا نه؟

در مورد عینک آفتابی چون خودم هیچ وقت نزدم اطلاعاتی ندارم

فقط می دونم موقع خرید می تونی به فروشنده بگی که میخوای با نور لیزر عینکتو امتحان کنی

چه مارکایی واسه عینک آفتابی خوبن؟

مشخصات اصلی یه عینک خوب چیه؟ :-/

آقا ما هی میایم حرف می زنیم شما جدی نگیرید! :D

باو به جانه مادرم( اول خدا بعدش ننم! ) این قضیه خیلی جدیه!!

باعث ضعیف شدن چشم می شه!!!

پوستتون تو چند سال اخیر اگه اینارو رعایت نکنید داغونه داغون می شه در حدی که آرزو می کنید کاش سرتاسر جوش می زدید ولی اونجوری نمی شد :O

حالا از ما گفتن :D

من خودم هیچی از مارک کرما و عینک آفتابی ها خوب نمی دونم و فقط می دونم عینک باید بزرگ باشه و کل دور چشم رو بگیره

دنبال مارک های خوب این دوتا می گردم

خوب دوست عزیز شما که می دونی مارکشو چرا نمی گی که پوست این خواهرتو نجات بدی؟ :D ها؟ ( بی غیرت :-" پوستم در خطره)

× دو پست متوالی شما ترکیب شد .

4245

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
پاسخ : عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب

از انواع کرم ها خوشم نمیاد ، واس این که پوستم زیادی چرب میشه از ی طرفم کرم بزنم دیگه وا ویلا میشه ! :D

چند تا نکته در مورد عینک های افتابی پیدا کردم :

1 ـ عینكهای رنگی متمایل به سبز و قهوه ای به علت مختل كردن طیف رنگ ، مضر هستند . البته برای افرادی كه می‌خواهند به مدت طولانی رانندگی كنند ، توصیه می‌شود از عینكهای قهوه ای استفاده كنند ، چرا كه این عینكها نور آبی آسمان را كاهش وحدت بینایی را افزایش می‌دهند، لذا برای مصارف روزمره توصیه به استفاده از این رنگ نمی‌شود .

2 - به عنوان یك اصل بدانید كه بهترین رنگ برای عینكهای آفتابی در وهله اول خاكستری و پس از آن قهوه ای است.

3 - یك عینك آفتابی استاندارد عینكی است كه وقتی آن را در مقابل یك صفحه طرح دار تكان می‌دهیم
نباید صفحه موجدار تار و كج و معوج دیده شود .

4 - اگر می‌خواهید بدانید كه تیرگی عینك آفتابی شما مناسب است یا نه، در یك اتاق با نور معمولی با عینك آفتابی به آینه نگاه كنید اگر عینك آفتابی شما مناسب باشد نباید چشمان خود را ببینید .

5 - عینكهای آفتابی با شیشه‌های رفلكس كه دارای پوشش آینه‌ای هستند برای مصارف اسكی یا كوهنوردی مناسب می‌باشند .

6 - برای تهیه عینك آفتابی بهتر است با یك چشم پزشك مشورت كنید و یا از یك اپتومتریست كمك بگیرید . و جهت خرید آن به عینك فروشیهای معتبر مراجعه نمایید . با خرید یك عینك خوب به راحتی می‌توانید تا چند سال از آن استفاده كنید .

و اما کلام اخر : :D

7 - با توجه به هزینه‌های مختلف كه روزمره متحمل می‌شوید خرید یك عینك آفتابی استاندارد نه تنها عملی درست و به جا بلكه ضروری می‌باشد . بهای استفاده از عینكهای تقلبی به خطر انداختن سلامتی چشم هایتان می‌باشد .

در مورد شیشه های فتوکرومیک کسی اطلاعی داره ؟! :-? چون شیشه های عینک من فتوکرومیک هستن

یعنی در مجاورت نور زیاد تیره میشن مثل عینک افتابی ! ولی درصد خاصی دارن ! بیشتر از یه حدی تیره نمیشن !

که اون یه حد هم تقریبا نصف تیرگی عینک های افتابی هست ... محافظت کامل صورت میگیره ؟! :-?

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med

من كرم ضد آفتاب مارك sun sense ميزنم !! (پوست من خشكه ) SPF=30 .. اينو يكي از فاميلامون كه متخصص پوسته پيشنهاد كرد...
يه Lip balm هم ميزنم با SPF=15 ....
راجع به عينك آفتابي هم زياد نميدونم( بشتر مدلش برام مهمه :D)مارك police خوبه ! اما ميدونم عينكاي اصل شيشه هاي سياه سياه دارن!

• لایک
امتیازات: HHH

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از 4245 :
در مورد شیشه های فتوکرومیک کسی اطلاعی داره ؟! :-? چون شیشه های عینک من فتوکرومیک هستن

یعنی در مجاورت نور زیاد تیره میشن مثل عینک افتابی ! ولی درصد خاصی دارن ! بیشتر از یه حدی تیره نمیشن !

که اون یه حد هم تقریبا نصف تیرگی عینک های افتابی هست ... محافظت کامل صورت میگیره ؟! :-?
من شنیدم که شیشه فتو کرومیک برای چشم ضرر داره. اما منم چشمام ضعیفه و بدون عینک اذیت میشم اما عینک طبی آفتابی گرفتم. یعنی قاب عینک آفتابیه اما شیشه اش طبیه بعد رنگش میکنن که آفتابی میشه و جلوی UV رو میگیره.
اما قوس قاب عینک نباید از یه حدی بیشتر باشه، قابش باید جا داشته باشه و... کلا یه شرایط خاصی داره یعنی هر عینک آفتابی ای رو نمیشه طبی-آفتابی کرد.
درضمن هزینه اش هم از عینک آفتابی معمولی عادی بیشتر میشه! :-"

کسی میدونه چرا امسال میگن نور آفتاب بیشتر از همیشه آسیب میزنه؟!

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از ROzhiN :
کسی میدونه چرا امسال میگن نور آفتاب بیشتر از همیشه آسیب میزنه؟!
چون لایه ی ازن به مقدار یادی نازک شده و اشعه های خطرناک نور خورشیدم به حد زیادی میاد

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

لكه هاي خورشيدي زياد شدن و طوفان هاي خورشيدي زيادي در راهه

خيلي ها همين طوفان هاي خورشيدي رو در سال 2012 باعث نابودي زمين ميدونن

و لايه ازون هم به نسبت پارسال تغيير چنداني نكرده

عامل اصليش همين طوفان هاي خورشيدي هستن

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از 4245 :
4 - اگر می‌خواهید بدانید كه تیرگی عینك آفتابی شما مناسب است یا نه، در یك اتاق با نور معمولی با عینك آفتابی به آینه نگاه كنید اگر عینك آفتابی شما مناسب باشد نباید چشمان خود را ببینید .

در مورد امتحان کردن عینک آفتابی بگم که این چیزی که میگی درسته ولی ممکنه یکی شب بره بخواد عینک بخره! :D

واسه همین از فروشنده می خوان که یه دستگاه مخصوصی رو که لیزر می ندازه روی uv خاصی که می خواین تنظیم کنه
بعد عینکو می زنی می ری جلوش وایمیسی

اگر چشمتو زد یعنی با اون معیار شما هماهنگی نداره :D
(با تشکر! ;;) )

فتوکرومیک ها هم تقریبا به هیچ دردی نمی خورن!

چرا؟
چون:
1- عینک های طبی اینقدر ریزه میزه اند که نور از همه طرفشون رد می شه و اون یه تیکه بخواد تیره بشه هیچ تاثیری نداره!

2-اونقدری تیره نمی شن که بخواد جلوی نصف ماورا بنفش هم بگیره :D

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

یه کارت کوچیکی هم هست که روش یه عکسه طلقیه

بدون عینک آفتابی خوب , نمیتونین ببینین عکسه رو

فکر کنتم از خودش اشعه ماورا بنفش میده بیرون بعد اون جا هایی که میده بیرون رو عینک جلوش رو میگیره سیاه دیده میشه و اون عکسه رو درست میکنه

عینک آفتابی خوب هم زیر 200 تومن وجود نداره

دنبالش نگردین

(من کف قیمت رو گفتم)

• لایک

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

من از عینک ِ آفتابی خیلی چیزی نمی دونَم چون اصولن به قیافم نمی یاد اینه که عطاشو بخشیدم به لقاش : :Dولی خ ُ خوبتر گیرم بیاد صد در صد می خرم . شنیدم می برندش زیر دستگاه اصلی و تقلبی بودنش معلوم می شه . با توجه به ضررایی که غیر استانداردش داره حتما از فروشنده بخواید براتون تستش کنه.
ولی کرم ضد آفتاب هیدرودرم و حاج خانوم ژیلا(: :D ) خوب ِ . کرمی هم بگیرین که با پوستتون کنتراست ِ کشنده ایجاد نکنه ( البته کلن بسته به پوستتونه ولی من که کسی ُ ندیدم سفید با پوستش کنتراست نده ) و طرف آردن و مای هم نرید . خوب نیستن اصولَن . من خودَم که در مورد SPF ها اطلاعی نَدارم . اگه از دوستان کسی اطلاع داش که اصن این ینی چی و به چه درد می خوره فک کنم همین تاپیک خوب باشه واسه گذاشتنش . اس پی اف ِ کرم ِ من که شصته .ولی شنیدم 99 درصد مردم رو 15 می سازه .نمی دونَم حالا باز یکی روشنمون کنه خوبه که این عددا کم و زیاد شه ضرر داره یا نه .و اینی که دور ِ چشمم کرم نزنین و همونطور که می دونین دو ساعت یه بار باید تجدید شه (عبارت مناسبتری پیدا نکردم )

• لایک
  • شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

خب اون اس پي اف كه ميگي دقيقا مشخص مي كنه بعد از چه مدت بايد دوباره كرم رو تجديد كني

البته درصد محافظت از پوست رو هم مشخص مي كنه

اينجوري:

((عدد 100 را بر SPF كرم ضدآفتاب كه روي جعبه نوشته شده است، تقسيم كنيد. عدد حاصل را از عدد 100 كم كنيد. عدد باقيمانده نشان دهنده درصد حفاظت پوست به وسيله آن كرم ضدآفتاب است. براي مثال، كرم ضدآفتابي كه SPF 25 دارد، 96 درصد از پوست در برابر نور خورشيد حفاظت مي‌كند. حال اگر اين محاسبه را درباره كرم ضدآفتابي با SPF 100 انجام دهيد، خواهيد ديد كه 99 درصد از پوست در برابر نور خورشيد حفاظت مي‌كند. بنابراين كرم ضدآفتاب با SPF 100 تفاوت چنداني با كرم ضدآفتاب با SPF 25 در حفاظت از پوست ندارد و اين چند درصد قابل چشم‌پوشي است.))

vania

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
3 سال برای المپیاد شیمی خوندم
دانشگاه
put

این که spf 100 با 25 فرقی نداشته باشه پس 25هم نباید با 15 فرقی داشته باشه ولی یک مجله ی پزشکی هشدار داده که spf15 به اندازه ی کافی قوی نیست و مردم برای محافظت از پوستشون برای جلوگیری از سرطان پوست باید ازspfبالاتر از 30 استفاده کنند کرم هاییی با spf15 به شرطی مناسب اند که به اندازه ی زیاد استفاده شوند یعنی لایه ی ضخیمی روی پوست قرار بگیره که جلوی رسیدن اشعه به پوست رو بگیره
میزان استاندارد مصرف 2 میلی گرم برای هر سانتی متر مربع وبرای یک بزرگسال یک ششم تیوپ 200 میلی لیتری برای پوشش تمام بدن :O

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

ببين در مورد اين اس پي اف دو جور مطلب خوندم يكي اينكه گذشتمش

يكي هم طريق محاسبه زمان بندي

اون معقول تر بود متنش

ولي كلا همونطور كه مي گن عينك الان بايد 400 يووي باشه خب كرم هم معيار دادن بالاي 30 !! اين قابل قبوله :-?

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

به نظر من این عینک هایی که توی اینترنت(سایت های عادی ایرانی)هستن اصلا قابل اعتماد نیس
مشخصاتی که میشه با بودجه ی زیر60-70تومن انتظار داشت:
1-پلاریزه ی نسبتا خوب(با مارک ارس وطنی)
2-uv400
3-فریم کائوچویی
نکته:به نظر من توی عینک هایی که توی ایران و مارک ایرانی میشه خرید قابل اعتمادترین وبا کیفیت ترینشون ارس(aras) هستش.
نکته2:هیچوقت به حرفای که فروشنده ها میگن توجه نکنین مخصوصا درمورد پلاریزه بودن عینک آفتابی.
در مورد پلاریزه بودن وطریقه تسخیص:
1-این عینک ها برای حذف بعضی نورهای مزاحم مثل نور بازتابی از شیشه یک ویترین یا انعکاس نور خورشید از برف ، مفید هستند . صافی های پلاریزه نیز که در عکاسی استفاده می شوند ، عملکرد مشابهی دارند. اگر دا منه نوری که می تابد ، عمود بر راستای تعریف شده ی صافی یعنی راستای پلاریزاسیون باشد، نمی تواند از آن عبور کند.

2-نور پلاريزه : حال اگر نور فوق (غير پلاريزه ) كه از يك منبع نوري تابش شده است ، به هردليلي پلاريزه شود يعني يكي از راستاهاي نوسان حذف شود ، اين نور پلاريزه است. امواج نوري مي توانند به دلايل گوناگوني پلاريزه شوند . از جمله بازتاب از سطوح يا عبور از بعضي صافي ها و يا فيلتر ها مي تواند موجب پلاريزه شدن نور شود.

3-عدسي هاي پلارويد:اين عدسي ها از فيلترهايي ساخته مي شوند كه تابش ها را در يك زاويه عبور مي دهند و در زوايا ي ديگر جذب مي كنند. اين فيلتر ها در هنگام پروسه توليد به لنز اضافه مي شوند.

4-چرا از عدسي هاي پلارويد استفاده مي شود؟
نور خورشيد هنگام برخورد به سطوحي همانند آب ، شيشه ، سطوح فلزي ، كف خيابان و... به ميزان زيادي بازتاب مي كند. نور بازتابيده از اين سطوح پلاريزه است. زاويه تابش نور خورشيد به گونه اي است كه نور در بازتاب از اين سطوح به طور افقي پلاريزه مي شود. بنابر اين استفاده از يك فيلتر پلارويد كه نور را به شكل عمودي پلاريزه مي كند مي تواند تابش هاي بازتابيده از اين سطوح را حذف كند و ديد بهتري را موجب شود. عدسي هاي پلارويد به ميزان قابل ملاحظه اي تابش هاي خيره كننده را كاهش مي دهند .اين عدسي ها همچنين وضوح ديد مطلوبي را براي افراد استفاده كننده از اين عدسي ها فراهم مي كنند. نكته مهم اين است كه قابليت پلاريزه كردن يك ويژگي جدا از رنگ و يا تيرگي اين لنزها است. همچنين پلارويد بودن دليل كافي براي جذب UV توسط اين لنزها نيست . البته اين لنزها مي توانند جاذب UV باشند در صورتي كه براي اين كار طراحي شده باشند .

لنزهاي پلارويد جاذب نورهاي بازتاب شده از سطوح هستند بنابراين مي توانند مورد استفاده افرادي قرار بگيرند كه با سطوح بازتابنده زياد سرو كار دارند. ماهيگيران ، اسكي بازان ، بازيكنان گلف ، رانندگان و تقريبا تمام افرادي كه زياد در معرض تابش قرار دارند ، مي توانند از اين عدسي ها استفاده كنند.

کامیاب باشید

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

قابليت پلاريزه كردن يك ويژگي جدا از رنگ و يا تيرگي اين لنزها است. همچنين پلارويد بودن دليل كافي براي جذب UV توسط اين لنزها نيست

در مورد عینک منم چند نکته رو بگم.

اولن تقریبن دو دسته هستن . یا طلق هستن( سبک هستن و اگه بیفتن زمین کمتر میشکنن ولی خش برمیدارن زود) یا شیشه یا به قول فروشنده سنگ(سنگین هستن اگه خوب باشن خش بر نمیدارن اگه خوبشو بخواین گرونن)

یه خاصیت پلاریزاسیون دارن. فکر کنم بیشتر طلقی ها این خاصیت رو دارن. زیاد از این پدیده فیزیکی خبر ندارم فقط میدونم که مثلن نورای افقی رو عبور نمیدن یا عمودی رو عبور میدن
برای تستشون معمولن یه دونه عکی میذارن که تصویر یه خودرو یا چیزی دیگه وقتی عینک رو میزنین دیده میشه
یه راه دیگه صفحه نمایش گوشیتون رو 90 درجه چرخش بدین نورش کمتر میشه(البته عینک رو زده باشینا!!!)
این خاصیت مثلن باعث میشه وقتی یه ماشین میاد طرفتون در حالت عادی بازتاب نور باعث میشه رانندشو نتونین ببینین ولی ....

یه فاکتر دیگه uv: معمولن عینکای خوب 400 هست یو ویشون. ولی من یو وی 360 هم دیدم تو عینک فروشی
البته من عینک آزمایشگاهی هم با یو وی 400 دیدم ولی نمیدونم دروغ بود یا نه

راستی مگه شیشه نور فرابفش رو جذب نمیکنه؟؟؟ فکر کنم فقط طول موجی که جذب میکنن فرق میکنن

در مورد مارک هم من تا اونجایی که میدونم police هست ray ban هم هست ولی اینا اصلش یا پیدا نمیشه یا خدا تومن قیمتشه

من خودم چند تا دارم اسپرت ، کلاسیک و ... ولی مارکای معروفی نیستن مثلن polar eagle

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

اون قضیه ی پلاریزه هه خیلی باحال بود :D اصن در جریانش نبودم!!!

به نقل از مُحسن :
مهم نیست SPF کرم خیلی بالا باشه، 30 کافیه، مهم کیفیت کرم هست که باید برند معتبری باشه. من چند روز پیش پیش پروفسور شمس بودم، کرمای خوبی رو نوشت منتها فکر نکنم روی هر پوستی جواب بده، به نظرم برید پیش یه متخصص با توجه به شرایط پوستتون هم یه معاینه کنید هم چیزهایی که سازگار با پوستتون هست رو بپرسید بهتره..

هم می تونه یه برند و نوعش رو مشخص کنه هم یه سری کرم های دست ساز هست که داروخانه ها بگید می سازن با توجه به شرایط پوستیتون

اونا خیلی خوبن! بعضی هاشون ویتامینه هم هستن

ولی نمی دونم چرا اونا چرب ترن معمولا :-?
به نقل از چوپان :
1- یه راه دیگه صفحه نمایش گوشیتون رو 90 درجه چرخش بدین نورش کمتر میشه(البته عینک رو زده باشینا!!!)
این خاصیت مثلن باعث میشه وقتی یه ماشین میاد طرفتون در حالت عادی بازتاب نور باعث میشه رانندشو نتونین ببینین ولی ....

2-راستی مگه شیشه نور فرابفش رو جذب نمیکنه؟؟؟ فکر کنم فقط طول موجی که جذب میکنن فرق میکنن

1- دقیقا چرا؟

2- سوالتو دوباره به یه زبون دیگه بگو :D

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

با توجه به اینکه پرتو های مضر افتاب در فصل زمستان به طور مستقیم به چشم می تابه و به علت ابری بودن هوا پرتو های فرابنفش خورشید با شدت بیشتری به چشم می رسن استفاده از عینک های افتابی در فصل زمستان ضروریه و اهمیت بیشتری داره
همچنین در منطق کوهستانی و در زمان بارش برف انعکاس نور بیشتره.از این رو پرتوهای بنفش خورشید خطرناک تره وچشم رو به شدت تحت تاثیر قرار میده
در صورت استفاده نکردن از عینک های افتابی مشلات مربوط به قرنیه چشم.اب مروارید وسایر ضایعات چشمی بروز می کنه.
با این حال باید توجه داشت که استفاده از عینک های افتابی غیر استاندارد خطرناکه و ممکنه تاثیرات منفی روی چشم بذاره و در ایجاد بیماری های مختلف چشمی موثر باشه
عینک های افتابی با " یو وی"400 و پولاریزه بهترین عینک های افتابیه که می تونن نور افتاب رو بگیرن
همچین عینک هایی با شیشه های خاکستری.قهوه ای وسبز مناسب ترین عینک های افتابی به شمار می رن
هرچه قوس و انحنای عینک بیشتر باشه واطراف چشم رو بیشتر بپوشونه در حفاظت از چشم موثر تره
هنگام خرید عینک های افتابی با چشم پزشک با کارشناسان بینایی سنجیمشورت کنین تا بتونین عینکی استاندارد انتخاب کنین

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

توضيحات كاملا مختصر و مفيد و اموزنده، اما باز هم مثه تاپيك ِ قبليت بدون ِ مطرح هيچگونه سوالي براي ايجاد بحث !؟ :-w

مثلا بهتر نيست كه از بچه ها بپرسي كه خودشون چه مارك عينكي استفاده ميكنن؟ ايا از كيفيتش راضين يا نه؟ قيمتش چه جوره؟
و همين بچه ها تجربياتشونو با بقيه كه ميخوان عينك بخرن در ميون بذارن؟!

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

خب اینجا بازارچه نیس ک سرقیمتش بحث ش
بشه
ولی خب چه جنسی؟تاحالا استفاده کردن؟راضین؟

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

علاوه بر عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب هم تو زمستون باید فراموش نشه. البته اینا برای وقتی مهم تره که برف رو زمین نشسته باشه چون برف به خاطر رنگ سفیدش همه نور رو بازتاب میکنه، برخلاف زمین که معمولا رنگش تیره هست و نور ور جذب میکنه.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

دوستان این اس پی اف کرم ضد آفتاب رو بر چه اساسی تعیین میکنند؟
دکتر من گفت اس پی اف 100% بگیرم،پوستم سفید و نازک ــه :-?

بالا