• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

میکنتاش ، ویندوز یا لینوکس ؟! نظر شما چیه ؟!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : میکنتاش ، ویندوز یا لینوکس ؟! نظر شما چیه ؟!

برای رواج داشتن به خواهیم در نظر بگیریم همه ویندوز استفاده می کنند چون قیمت مکینتاش بیشتره ولی امکاناتش هم از ویندوز بیتشتره!

اما لینوکس از نظر امنیتی خیلی بهتره ویندوزه! :D

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

اتفاقا من زیاد تفاوتی احساس نکردم توی یونیتی با گنوم کلاسیک از لحاظ مصرف باتری(فردا تست میکنم ولی فکر نکنم فرق کنه)

msmsampad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
یه زمانی شدیدا واسه نجوم میخوندم یه اتفاقی افتاد ندادمش
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
سخت افزار

تعداد صفحه ها زیاده وقت ندارم بخونم
اگه میشه راهنماییم کنید
روی اپل مک بوک میشه ویندوز هم نصب کرد؟اگه بشه که خب عالیه
آخه میخوام بخرمش ولی میگن اگه نشه ویندوز نصب کرد برنامه های مکینتاش تو ایران خوب گیر نمیاد
نظر شما چیه؟

• شروع کننده موضوع

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

به نقل از maAaAaAn :
تعداد صفحه ها زیاده وقت ندارم بخونم
اگه میشه راهنماییم کنید
روی اپل مک بوک میشه ویندوز هم نصب کرد؟اگه بشه که خب عالیه
آخه میخوام بخرمش ولی میگن اگه نشه ویندوز نصب کرد برنامه های مکینتاش تو ایران خوب گیر نمیاد
نظر شما چیه؟
راحت با ویزارد میشه نصب کرد!
من خودم هیچ وقت نرفتم بازار نرم افزار مکینتاش بگیرم در جریان نیستم :D
همیشه دانلود می کنم. ولی یک سری پک های ۲۰ دی وی دیی هستن که همه رو داره فکر کنم!

nady_ra

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
IT (فناوری اطلاعات)

نظرتون راجع به اين جمله چيه ؟‌

به يه استادي گفتم دنيا داره به سمت مكينتاش مي ره. گفت :‌"‌ مك بوك و مكينتاش فقط فانتزي و قشنگه ( گوگوليه به قول اون!!)‌،‌حرفه اي نيست. لينوكس از مك حرفه اي تره"

• شروع کننده موضوع

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

نظر من اینکه همیشه سیستم عاملی و دستگاه موفق خواهد بود که علاوه بر امکانات و ... ، خلاقیت در دست اون شرکت باشه!
فکر کنم همه قبول دارید که اوبونتو ۱۱ تقریبا کپی پیست مکینتاش هست! با وجود این هنوز ۱/1000 امکانات مکینتاش لایونو نداره!
لینوکس فقط به یک جنبه از کار، یعنی قدرتمند بودن کرنل سیستم پرداخته! توی بقیه چیزا مثل توسعه نرم افزاراش، محیط ظاهری، و ... زیاد سرمایه گذاری نکرده! کرنلش هم با وجود قوی بودن هنوز هم مشکلاتی زیادی داره! مثل مصرف باطری ، هنگ و ...‌ ! و در کل اینجوری بگم که لینوکس به مسایل ریز اصلا توجهی نکرده !

nady_ra

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
IT (فناوری اطلاعات)

براي كدنويسي كدوم قويترن ؟ بدون تعصب لطفا

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

به نقل از مــــهران :
همه قبول دارید که اوبونتو ۱۱ تقریبا کپی پیست مکینتاش هست!
نه!
رو چه حساب یه همچین حرفی میزنین؟

به نقل از مــــهران :
با وجود این هنوز ۱/1000 امکانات مکینتاش لایونو نداره!
مثلا؟

توی بقیه چیزا مثل توسعه نرم افزاراش، محیط ظاهری، و ... زیاد سرمایه گذاری نکرده!
compiz-fusion معرف حضورتون هست؟
تاحالا یونیتی رو دیدین؟
رو چه حساب میگین توی لینوکس روی توسعه نرم افزار کار نشده؟ چه نرم افزاری توی مک یا ویندوز هست که تو لینوکس معادلش نیست؟

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ما که یوزر های عادی هستیم همون ویندوز جواب داده تا حالا... .

حالا بعضیا میخوان کارای عجیب غریب بکنن دیگه ... .

• شروع کننده موضوع

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

نه!
رو چه حساب یه همچین حرفی میزنین؟
رو این حساب که عینا داک مکینتاش اومده سمت چپ ! منو اپلیکیشن ها به جای بالای اپلیکیشن بالای خود سیستم عامل میاد! Task بار بالا سمت راست (این از قبل بوده) فکر کنم کافی باشه ! :D
Application SandBoxing !
Multi Touch Gestures !
Versions !
Resume !
بازم فکر کنم کافی باشه ! :D
تاحالا یونیتی رو دیدین؟
آره دیدم ! اولین بار که دیدم البته کلا اوبونتو هنگ کرد مجبور شدم ریستش کنم ! :D بعدش که باطریم توی مک ۱۰ ساعت میکشه با یونوتی ۲ ساعت کمتر شده! ۲،۳ بارم هنگیدم ! یونیتی رو برداشتم بیشتر مشکلاتم حل شد ! :D
رو چه حساب میگین توی لینوکس روی توسعه نرم افزار کار نشده؟ چه نرم افزاری توی مک یا ویندوز هست که تو لینوکس معادلش نیست؟
کلا محصولات Adobe فکر کنم کافی باشه ! :D

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

رو این حساب که عینا داک مکینتاش اومده سمت چپ ! منو اپلیکیشن ها به جای بالای اپلیکیشن بالای خود سیستم عامل میاد! Task بار بالا سمت راست (این از قبل بوده) فکر کنم کافی باشه ! :D
داک دقیقا منحصر به مکینتاش نیست, قبل از یونیتی هم برنامه هایی مثل Docky به گنوم ۱ داک اضافه میکردن!
اون منو هم که از قبل دیفالتش همون بوده.
و نه, طبق چیزایی که گفتم کافی نیست.

Application SandBoxing !
هم SELinux هم AppArmor چنین قابلیتی رو دارن

این الان خیلی قابلیت مهمیه؟! ولی به هر حال TouchEgg

چی هست این؟

pm-hibernate

بازم فکر کنم کافی باشه ! :D
بازم فکر نکنم اینجور باشه :D

آره دیدم ! اولین بار که دیدم البته کلا اوبونتو هنگ کرد مجبور شدم ریستش کنم !
پس چگونه میگویید روی ظاهر لینوکس کار نشده؟! :D
در مورد هنگ کردن من فقط به ۱ مورد برخوردم که یه نت بوک بود که درایور کارت گرافیکش نصب نبود.
این هنگ کردن رو کلا قبل از ۱۱.۰۴ ندیدم احتمالا تو ۱۱.۱۰ حل میشه! (;

بعدش که باطریم توی مک ۱۰ ساعت میکشه با یونوتی ۲ ساعت کمتر شده! ۲،۳ بارم هنگیدم !
من بین یونیتی و گنوم کلاسیک و (سابقا) ویستا از نظر زمان باتری تفاوتی ندیدم, اینکه توی مک عمر بیشتری وجود داره دلیل بر مشکل یونیتی نیست, احتمالا اپل با دانشی که نسبت به سخت افزارش داره اینکارو میکنه.

کلا محصولات Adobe فکر کنم کافی باشه ! :D
کدومش هست که خودش یا معادلش وجود نداشته باشه؟
فلش پلیر و ایر که خودشون هستن.
فتوشاپ هم گیمپ. شما میتونین نرم افزاری مثال بزنین که خودش یا معادلش وجود نداشته باشه؟

• شروع کننده موضوع

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

داک دقیقا منحصر به مکینتاش نیست, قبل از یونیتی هم برنامه هایی مثل Docky به گنوم ۱ داک اضافه میکردن!
اون منو هم که از قبل دیفالتش همون بوده.
و نه, طبق چیزایی که گفتم کافی نیست.
خب بد تر از قبل کپی میکرده ! حالا من کلا از استفاده از پوینتر موس و چیزای دیگه فاکتور گرفتم (ویندوزم چون کپی کرده :D)
هم SELinux هم AppArmor چنین قابلیتی رو دارن
خب من بیشتر اوبونتو مد نظرم بود. درست بود اینایی که گفتین. حالا :
Airdrop
این الان خیلی قابلیت مهمیه؟! ولی به هر حال TouchEgg
من الان روی مک تا ۴ انگشت کاملا ساپورت دارم ! TochEgg استفاده کردم ولی ... :D راستی خیلی هم مهمه ! بدون ترکپد مکبوکم نمی تونم کار کنم !
به صورت پیش فرض از تمامی داکیومنتات CheckPoint تهیه می کنه که به هر سیوی خواستی می تونی برگردی.
خب اینکه همش شد Thirty-Party که ! :D
راستی، هم زدم pm-hibernate، اولین نتیجه گوگل pm-hibernate not working properly ! :D
پس چگونه میگویید روی ظاهر لینوکس کار نشده؟!
در مورد هنگ کردن من فقط به ۱ مورد برخوردم که یه نت بوک بود که درایور کارت گرافیکش نصب نبود.
این هنگ کردن رو کلا قبل از ۱۱.۰۴ ندیدم احتمالا تو ۱۱.۱۰ حل میشه!
کار نشده دیگه ! کار که فقط کمیت نیست، کیفیت نداره ! :D
آره قبلیاش Stable تر بود :-?
من بین یونیتی و گنوم کلاسیک و (سابقا) ویستا از نظر زمان باتری تفاوتی ندیدم, اینکه توی مک عمر بیشتری وجود داره دلیل بر مشکل یونیتی نیست, احتمالا اپل با دانشی که نسبت به سخت افزارش داره اینکارو میکنه.
اون که قطعا اینجوری هست ولی کلا یونیتی یکم مصرف و بیشتر می کنه! فرقش مثله تم کلاسیک و گرافیکی Windows 7 هست از نظر مصرف باطری
کدومش هست که خودش یا معادلش وجود نداشته باشه؟
فلش پلیر و ایر که خودشون هستن.
فتوشاپ هم گیمپ. شما میتونین نرم افزاری مثال بزنین که خودش یا معادلش وجود نداشته باشه؟
یعنی فوتوشاپ و با گیمپ مقایسه می کنید ؟! :O :D
لایت روم و دریم ویور و ...
کلا محصولات شرکت Autodesk

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

خب من بیشتر اوبونتو مد نظرم بود. درست بود اینایی که گفتین.
اینایی که اسم بردم دیسترو نبودن! Kernel Module هستن, SELinux هم از ۲.۶ توی خود کرنل وجود داره!

خب بد تر از قبل کپی میکرده ! حالا من کلا از استفاده از پوینتر موس و چیزای دیگه فاکتور گرفتم (ویندوزم چون کپی کرده :D)
یعنی شما میگی چون مکینتاش قبلا یه چیزی رو داشته, اگه بقیه هم داشته باشن الزاما از رو اون کپ زدن؟! در اینصورت منم میگم Sandboxing رو مک از رو لینوکس کپی کرده!

Giver
(تازه این شروعش سال ۲۰۰۷ هست, اینو هم مک کپ زده :D )

راستی خیلی هم مهمه ! بدون ترکپد مکبوکم نمی تونم کار کنم !
مثل این میمونه که من بگم: قابلیت Mouse Gesture اپرا خیلی مهمه, بدونش نمیتونم کار کنم -> اپرا از کروم بهتره!

خب اینکه همش شد Thirty-Party که ! :D
اولا SELinux , pm-hibernate به صورت پیشفرض نصب هستن.
ثانیا مشکل شما اینه که بعضی برنامه ها به صورت پیشفرض نصب نیستن؟ خب خیلی برنامه ها هم به صورت پیشفرض روی مک نصب نیستن! از طرف دیگه دیسترو هایی مثل اوبونتو یا openSuSE رو میشه جوری سفارشی کرد که هر پکجی به صورت پیشفرض نصب باشه(بعید میدونم این توی مک ممکن باشه! :D )

راستی، هم زدم pm-hibernate، اولین نتیجه گوگل pm-hibernate not working properly ! :D
(پیوست)
فرضا هم که اینطور بود, که چی؟ خب خیلی طبیعی هست که که چنین صفحه هایی گوگل رنک بالایی داشته باشن!(چون زیاد بهشون لینک میشه)

به صورت پیش فرض از تمامی داکیومنتات CheckPoint تهیه می کنه که به هر سیوی خواستی می تونی برگردی.
deja dup

کار نشده دیگه ! کار که فقط کمیت نیست، کیفیت نداره ! :D
الان منظورتون از کیفیت نداره چیه؟ اینکه مثلا هنگ کرده؟
۱- همونطور که گفتم من فقط ۱ بار به چنین چیزی برخوردم
۲- اصلا یونیتی هیچی, compiz-fusion چی؟

یعنی فوتوشاپ و با گیمپ مقایسه می کنید ؟! :O :D
کار گرافیکی نمیکنم, نظری نمیدم!

لایت روم و دریم ویور و ...
1-digikam, darktable
2-Quanta plus, Mozilla Composer
...

کلا محصولات شرکت Autodesk
چه محصولی دقیقا؟
مثلا برای acutocad:
1-LinuxCAD
2-QCAD
3-pythonCAD

پ.ن. قبل از اینکه بگید X نیست, یه سری هم به گوگل بزنید!

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

الان من اگه بگم فن مایکروسافت حساب میشم تو دانشکده، بهم میخندین؟ :D

چرا الان کسی ویندوزو حساب نکرده که بیارتش توی بحث؟ :D

نگاهی که ما چند سال قبل به توسعه نرم افزاری داشتیم و تحلیل میکردیم اونها رو، با نگاه الان یه کم فرق میکنه. الان به این نتیجه رسیدیم، که سوال کدوم سیستم عامل یا حتی کدوم نرم افزار بهتره، شاید خوب نباشه. چون به هر حال هر سیستم عاملی ممکن برای یه نفر بهتر و برای یه نفر بدتر باشه. شرایط کاربرا واقعا متفاوت تر از اونیه که ما فکر میکردیم.

بهتر نیست بحث کنیم روی این که کدوم سیستم عامل موفق تر بوده، و کدوم سیستم عامل موفق تر خواهد بود در آینده؟ و خب موفقیت هم یعنی جذب کاربر بیشتر البته در مقیاس های قابل بحث.

• شروع کننده موضوع

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

به نقل از SAEED. a :
الان من اگه بگم فن مایکروسافت حساب میشم تو دانشکده، بهم میخندین؟ :D

چرا الان کسی ویندوزو حساب نکرده که بیارتش توی بحث؟ :D

نگاهی که ما چند سال قبل به توسعه نرم افزاری داشتیم و تحلیل میکردیم اونها رو، با نگاه الان یه کم فرق میکنه. الان به این نتیجه رسیدیم، که سوال کدوم سیستم عامل یا حتی کدوم نرم افزار بهتره، شاید خوب نباشه. چون به هر حال هر سیستم عاملی ممکن برای یه نفر بهتر و برای یه نفر بدتر باشه. شرایط کاربرا واقعا متفاوت تر از اونیه که ما فکر میکردیم.

بهتر نیست بحث کنیم روی این که کدوم سیستم عامل موفق تر بوده، و کدوم سیستم عامل موفق تر خواهد بود در آینده؟ و خب موفقیت هم یعنی جذب کاربر بیشتر البته در مقیاس های قابل بحث.
من کاملا با شما موافقم، فقط با اجازه آخرین پستمم در این مورد بدم! :D
اینایی که اسم بردم دیسترو نبودن! Kernel Module هستن, SELinux هم از ۲.۶ توی خود کرنل وجود داره!
یعنی کرنل دیفالتو دست کاری میکنه دیگه ؟!
یعنی شما میگی چون مکینتاش قبلا یه چیزی رو داشته, اگه بقیه هم داشته باشن الزاما از رو اون کپ زدن؟! در اینصورت منم میگم Sandboxing رو مک از رو لینوکس کپی کرده!
شکل پوینتر موس و این شکل محیط گرافیکی از اول ایده اپل بوده! فکر نکنم Sandboxing و چیزای دیگه مثل Cloud و ... رو که میگن اپل از روی لینوکس و Google Chrome OS کپ زده اختراع و ایده اصلی اونا بوده ‌! این شرکت ها این امکان و به سیستم عاملشون اضافه کردن ! همین !
Giver
(تازه این شروعش سال ۲۰۰۷ هست, اینو هم مک کپ زده )
بازم Third party :rolleyes:

Giver حتما به یک شبکه نیاز داره ! ولی AirDrop نه ! یعنی اصلا لازم نیست به هیچ جایی وصل باشین ! دقیقا مثل این میمونه که داری Bluetooth می کنی ولی با Wifi! سرعت و برد بیشتر.
مثل این میمونه که من بگم: قابلیت Mouse Gesture اپرا خیلی مهمه, بدونش نمیتونم کار کنم -> اپرا از کروم بهتره!
خب اگه واقعا این امکان برات مهمه که بدونش نمیتونی کار کنی میتونی از Opera استفاده کنی!
ولا SELinux , pm-hibernate به صورت پیشفرض نصب هستن.
ثانیا مشکل شما اینه که بعضی برنامه ها به صورت پیشفرض نصب نیستن؟ خب خیلی برنامه ها هم به صورت پیشفرض روی مک نصب نیستن! از طرف دیگه دیسترو هایی مثل اوبونتو یا openSuSE رو میشه جوری سفارشی کرد که هر پکجی به صورت پیشفرض نصب باشه(بعید میدونم این توی مک ممکن باشه! )
یعنی اوبونتو به صورت پیش فرض، من اگه وسط کدم باشه همونجا برنامه رو ببندم بعد برم بازی کنم، وسط بازیم یهو بازی و ببندم بعد کامپیوتر رو خاموش کنم دوباره برنامه و بازیم و اجرا کنم از همونجا میاره ؟! دیگه در این حد که کار کردم باهاش ! :D
برنامه ربطی به سیستم عامل نداره ! من الان فقط دارم مشخصات سیستم عامل و مقایسه می کنم!
وقتی میشه سورس سیستم عامل و دست کاری کرد، می خوای که امکان سفارسشی کردنم نداشته باشه ؟! :D این از مزیت های اپن سورس ولی ضررهاش ... :-"
فرضا هم که اینطور بود, که چی؟ خب خیلی طبیعی هست که که چنین صفحه هایی گوگل رنک بالایی داشته باشن!(چون زیاد بهشون لینک میشه)
پس مشکل داره که زیاد لینک میشه ! فکر کن که یکی بگه Resume مک مشکل داره ! :D
اینم که مثل Time Machine اپل با Schedule بک آپ میگیره که ! خیلی زیاد متفاوته با Versions !
الان منظورتون از کیفیت نداره چیه؟ اینکه مثلا هنگ کرده؟
۱- همونطور که گفتم من فقط ۱ بار به چنین چیزی برخوردم
۲- اصلا یونیتی هیچی, compiz-fusion چی؟
فقط هنگ نیست ! مثلا نرم افزار رو اجرا می کردم ولی اون گوشه نمیومد ! و خیلی چیزای دیگه !
بازم فکر نکنم اینا به Autocad برسه ! 3d max و ... !
کلا کسیو ندیدم کسی کار گرفیکی و طراحی با لینوکس بکنه !‌ :D
پ.ن. قبل از اینکه بگید X نیست, یه سری هم به گوگل بزنید!
چشم :D

ببخشید طولانی شد ! #S-: :D

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

یعنی کرنل دیفالتو دست کاری میکنه دیگه ؟!
نه! ببینید, کد هسته رو میشه به دو قسمت تقسیم کرد, کد پایه که برای تغییرش باید کد هسته رو عوض کرد و کلش رو دوباره کامپایل کرد, و ماژول ها که میشه در حین اجرا, اون هارو به کرنل اضافه کرد, یا برشون داشت, حالا هسته ای که میشه از <a href=http://kernel.org> kernel.org </a> دانلود کرد, به صورت پیشفرض SELinux رو بین ماژول هاش داره.(این قابلیت توی همه سیستم عامل ها هست, و نمونه ای از این ماژول ها همون درایور ها هستن)

شکل پوینتر موس و این شکل محیط گرافیکی از اول ایده اپل بوده! فکر نکنم Sandboxing و چیزای دیگه مثل Cloud و ... رو که میگن اپل از روی لینوکس و Google Chrome OS کپ زده اختراع و ایده اصلی اونا بوده ‌! این شرکت ها این امکان و به سیستم عاملشون اضافه کردن ! همین !
بیاید فرض کنیم که شکل پوینتر و اینا ایده اپل بوده باشه. خب که چی؟ این دلیل برتری OS X بر سیستم عامل های دیگست؟

فکر کنم شما متوجه تفاوت بین Third Party و عدم نصب به صورت پیشفرض نشدین, چون توی دیسترو های لینوکس میشه گفت همه بخش های سیستم عامل Third Party هستن! مثلا توی اوبونتو نه کرنل محصول کنونیکال هست, نه مرورگر نه آفیس ... .
اما خب اینکه یک برنامه به صورت پیشفرض نصب نباشه اشکال هست؟ اینطور فکر نمیکنم! چیزی که مهم هست وجود نرم افزار هست نه نصب پیشفرض.

یعنی اوبونتو به صورت پیش فرض، من اگه وسط کدم باشه همونجا برنامه رو ببندم بعد برم بازی کنم، وسط بازیم یهو بازی و ببندم بعد کامپیوتر رو خاموش کنم دوباره برنامه و بازیم و اجرا کنم از همونجا میاره ؟! دیگه در این حد که کار کردم باهاش ! :D
ویرایش: من این رو با هایبرنیت اشتباه گرفتم :-"

خب اگه واقعا این امکان برات مهمه که بدونش نمیتونی کار کنی میتونی از Opera استفاده کنی!
دقیقا! ولی این که اون قابلیت برای من اینقدر مهم هست دلیل بر برتری اپرا نیست!

Giver حتما به یک شبکه نیاز داره ! ولی AirDrop نه ! یعنی اصلا لازم نیست به هیچ جایی وصل باشین ! دقیقا مثل این میمونه که داری Bluetooth می کنی ولی با Wifi! سرعت و برد بیشتر.
خب میشه روی یکی از کامپیوتر ها یک شبکه وایرلس درست کرد و بقیه رو به اون متصل کرد.(یکم بیشتر زمان میبره, میدونم! :D)

برنامه ربطی به سیستم عامل نداره ! من الان فقط دارم مشخصات سیستم عامل و مقایسه می کنم!
تعریف شما از سیستم عامل چیه؟
اگر اینجوری حساب کنیم خیلی از قابلیت هایی هم که شما گفتین برنامه حساب میشن که به صورت دیفالت نصب شدن.
و بنده تاکید میکنم که شما میتونین به <a href=http://susestudio.com> suse studio </a> برین و برنامه ها پیشفرض رو تغییر بدین.

ولی ضررهاش ... :-"
ولی ضرر هاش؟

اینم که مثل Time Machine اپل با Schedule بک آپ میگیره که ! خیلی زیاد متفاوته با Versions !
این Versions دقیقا چیکار میکنه؟ :-/

فقط هنگ نیست ! مثلا نرم افزار رو اجرا می کردم ولی اون گوشه نمیومد ! و خیلی چیزای دیگه !
قبول دارم یونیتی تو ۱۱.۰۴ مشکل داره! :D ولی خب همونطور که گفتم گنوم کلاسیک +‌ کامپیز چیزی ازش کم نداره.

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

<a href="http://arstechnica.com/apple/news/2012/04/kaspersky-lab-mac-os-x-invulnerability-to-malware-is-a-myth.ars"> طبق گفته های محققین امنیت نرم افزار آزمایشگاه کسپرسکای کاربران مک باید پس از این منتظر باتنت ها و بدافزار های دیگر باشند. آنها طی یک کنفرانس خبری صبح پنجشنبه گفتند که نرم افزار های امنیتی برای کاربران مک تبدیل به یک چیز ضروری شده اند و اینکه "ایمن بودن OS X یک افسانه است". </a>

پ.ن. لطفا یه نفر این تاپیکو برگردونه به بخش سیستم عامل

sepehr.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز دوره چهارم المپیاد نانو

کلا یه تروجان خطرناک برا مک نوشته بودن که اونم از جاوا استفاده می کرد .

تازه بعد دو سه رو اپل اپدیت داد بیرون برا رفعش !

بالا