• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد و اندیشه های نازیسم

• شروع کننده موضوع brano
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
تا حالا راجب این فکر کردید
نژاد برتر------->همون حرفای آدولف هیتلر(دوست داشتنی!)
خوب اول اندیشه های نازیسم رو مرور کنیم
(منبع ویکی پدیا)
برنامه‌های سوسیالیست ملی
نژاد پرستی
ضد – یهودی گرایی
ایجاد یک نژاد برتر توسط سرچشمه حیات (نام یک سازمان در رایش سوم)
ضد- اسلاو
اعتقاد به برتری سفید پوستان، ژرمن ها، آریایی‌ها (ترجیحا آلمان و ایران) یا نژاد اروپای شمالی
مرگ آسان و اصلاح نژاد با رعایت بهداشت نژادی
ضد- مارکسیسم، ضد- کمونیسم، ضد- بلشویسم
عدم پذیرش دموکراسی
اصل پیشوا
نمایش فرهنگ محلی غنی
داروین گرایی اجتماعی
دفاع از خون و خاک (نمایش رنگ‌های قرمز و سیاه در پرچم نازی)
ایجاد فضای زندگی بیشتر برای آلمان
وابستگی به فاشیسم

خوب اگه به اهداف سمپاد هم فکر بکنیم یه چیزی شبیه این رو داشته
نمی خوام بگمن پدر اژه ای یه نازیست بوده یا یه نژاد پرست
اما خوب راجب اون خط صورتی طبق اسنادی که هست افراد با نژاد برتر شامل نوابغ رو تو یه مکان جمع کردن به صورتی که فقط باید با هم ازدواج می کردن و طبق پیش بینی ها بچه هم باید نابغه بشه
که گاهی نتایجی خلاف و گاهی درست گرفتن
بقیه مردم هم به حال خودشون رها میشن که احتمالا منقرض شن
نمی دونم من فک کنم حداقل این اندیشه نازی ها خیلی چیز نبوده بیشتر بحث کنیم

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : سمپاد و اندیشه های نازیسم

تازه دیدی بچه های ما چقدر از هیتلر خوششون میاد؟ یکیش تو! یا مثلا اومده وبلاگ نوشته، اسمشو گذاشته هیتلر!(البته من پیشنهاد داده بودم بذاره پیشوا!!!)
عدم پذیرش دموکراسی؟ نه قبول ندارم!
ولی اعتقاد به نژاد برتر و ... چرا! درسته!

• شروع کننده موضوع

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از anahid_30s :
تازه دیدی بچه های ما چقدر از هیتلر خوششون میاد؟ یکیش تو! یا مثلا اومده وبلاگ نوشته، اسمشو گذاشته هیتلر!(البته من پیشنهاد داده بودم بذاره پیشوا!!!)
عدم پذیرش دموکراسی؟ نه قبول ندارم!
ولی اعتقاد به نژاد برتر و ... چرا! درسته!
آره به نظرم هیتلر خیلی آدم بزرگیه(نشنیده بگیرید)
گفتم که منبع ویکی پدیاست
هرچی گفت گذاشتم
اما کلن به نظر من جدا کردن نوابغ -نژاد برتر از بقیه کار خوبی هست ممکنه نمی دونم باید جوانب بررسی بشه
از طرفی جدایی اقشار جامعه به سود هیچکس نیست!!!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ز
اما خوب راجب اون خط صورتی طبق اسنادی که هست افراد با نژاد برتر شامل نوابغ رو تو یه مکان جمع کردن به صورتی که فقط باید با هم ازدواج می کردن و طبق پیش بینی ها بچه هم باید نابغه بشه
که گاهی نتایجی خلاف و گاهی درست گرفتن
بقیه مردم هم به حال خودشون رها میشن که احتمالا منقرض شن

بنا به اصل برتری نژاد اگه یه فرد از نژاد برتر با یه نژاد پست ازدواج کنه نژاد پست ،نژاد برترو ضعیف میکنه و خودش قویتر میشه ! برای اینکه اون نژاد نسبتا خالص باقیمونده همینطور خالص باقی بمونه و با اختلاطش با نژادای پست ضعیف نشه ، اومدن این کارو کردن تا یه عده باشن از نژاد خالص آریایی !
نتیجشو هم توی آلمان بعد جنگ دیدیم که سیاست اصلاح نژاد چطوری تونست مثل یک داروی شفابخش آلمان جنگ زده رو احیا کنه !

انقراضی وجود نداره ! نژاد که نابود شدنی نیست ! این جنگ نژادی اونجا هم ادامه داره ، نژاد برتر در صورت اختلاط ضعیف میشه و نژاد ضعیف قوی ! برای این دسته هم کار شده بود ، مثلا اومدن گفتن هیچکس حق نداره با یهودیان ازدواج کنه و اینجورچیزا !

سمپاد هم اومده این عده رو که ظاهرا(!) از نظر دهنی نسبت به بقیه قویترن دور هم جمع کرده تا به نسبت استعدادی که دارن باهاشون کار شه ! اگه همین افراد توی یه مدرسه عادی باشن نمیشه این بازدهی رو داشت ، دبیر توی مدارس عادی باید طوری درس بده که ضعیفترین دانش آموزا هم بفهمن و این ممکنه به دانش آموز قوی آسیب برسونه ! پس باید جدا شن و این کار خیلی خیلی هم مناسب بوده

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از brano :
آره به نظرم هیتلر خیلی آدم بزرگیه(نشنیده بگیرید)
گفتم که منبع ویکی پدیاست
هرچی گفت گذاشتم
اما کلن به نظر من جدا کردن نوابغ -نژاد برتر از بقیه کار خوبی هست ممکنه نمی دونم باید جوانب بررسی بشه
از طرفی جدایی اقشار جامعه به سود هیچکس نیست!!!

درباره جداکردن نوابغ، خب مثلا ببین ما که توی سمپادیم، فکر میکنیم براساس استعداد برترمون جدا شدیم و این واسمون خوبه؛ چون سر کلاس معطل نمیشیم و ... اما ببین بچه های بیرون چه فکری میکنن؟ یا از این که قبول نشدن ناراحتن (به خاطر همین که فکر میکنن از استعدادهای برتر نیستن و یه چیزی کم دارن) و اینو ابراز میکنن؛ یا سعی میکنن بگن تنبلی یا بدشانسی بوده که قبول نشدن. که اینم باز در جهت همینه که بگم اونا هم جز این استعدادهای برتر هستن، هرچند که توی جمعشون راه پیدا نکردن.
اما اینجا سوالی که پیش میاد اینه که براساس حس چه کسی میگیم این جدا شدن خوبه؟؟؟ ما یا اونا؟ خودت میدونی من سمپاد رو دوست دارم؛ اما اگه بخوام بیطرفانه قضاوت کنم، نه! خوب نیست که استعدادهای برتر از بقیه جدا بشن.

• شروع کننده موضوع

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Dr.Eniac :
ز
بنا به اصل برتری نژاد اگه یه فرد از نژاد برتر با یه نژاد پست ازدواج کنه نژاد پست ،نژاد برترو ضعیف میکنه و خودش قویتر میشه ! برای اینکه اون نژاد نسبتا خالص باقیمونده همینطور خالص باقی بمونه و با اختلاطش با نژادای پست ضعیف نشه ، اومدن این کارو کردن تا یه عده باشن از نژاد خالص آریایی !
نتیجشو هم توی آلمان بعد جنگ دیدیم که سیاست اصلاح نژاد چطوری تونست مثل یک داروی شفابخش آلمان جنگ زده رو احیا کنه !

انقراضی وجود نداره ! نژاد که نابود شدنی نیست ! این جنگ نژادی اونجا هم ادامه داره ، نژاد برتر در صورت اختلاط ضعیف میشه و نژاد ضعیف قوی ! برای این دسته هم کار شده بود ، مثلا اومدن گفتن هیچکس حق نداره با یهودیان ازدواج کنه و اینجورچیزا !

سمپاد هم اومده این عده رو که ظاهرا(!) از نظر دهنی نسبت به بقیه قویترن دور هم جمع کرده تا به نسبت استعدادی که دارن باهاشون کار شه ! اگه همین افراد توی یه مدرسه عادی باشن نمیشه این بازدهی رو داشت ، دبیر توی مدارس عادی باید طوری درس بده که ضعیفترین دانش آموزا هم بفهمن و این ممکنه به دانش آموز قوی آسیب برسونه ! پس باید جدا شن و این کار خیلی خیلی هم مناسب بوده
مرسی دقیقا منتظر یه همچین چیزی بودم
این اصلاح نژاد طبق چیزایی که من شنیدم نمی دونم که درسته یا نه هنوز هم تو آلمان بعضی مراکز در جریانه
و مطمئنن نیستم سرپا اومدن آلمان بعد جنگ به علت اصلاح نژاد بوده باشه
در ضمن فک می کنم نژادی که رها بشه خود به خود منقرض میشه
امکانات تو آلمان برای نژاد برتر بوده و نژاد پست خود به خود منقرض میشده
یه چیزی اگه دقت کرده باشین آلمان خیلی کم تر از بقیه اروپایی ها مهاجر پذیره ممکنه به این علت باشه
اما سمپاد به نظر من خیلی جدا کردن نخبه ها حتی به ظاهر از سایرین کار خوبی بوده
مگر تا این اواخر که به دلایلی داره سیستم به هم میریزه!

به نقل از anahid_30s :
درباره جداکردن نوابغ، خب مثلا ببین ما که توی سمپادیم، فکر میکنیم براساس استعداد برترمون جدا شدیم و این واسمون خوبه؛ چون سر کلاس معطل نمیشیم و ... اما ببین بچه های بیرون چه فکری میکنن؟ یا از این که قبول نشدن ناراحتن (به خاطر همین که فکر میکنن از استعدادهای برتر نیستن و یه چیزی کم دارن) و اینو ابراز میکنن؛ یا سعی میکنن بگن تنبلی یا بدشانسی بوده که قبول نشدن. که اینم باز در جهت همینه که بگم اونا هم جز این استعدادهای برتر هستن، هرچند که توی جمعشون راه پیدا نکردن.
اما اینجا سوالی که پیش میاد اینه که براساس حس چه کسی میگیم این جدا شدن خوبه؟؟؟ ما یا اونا؟ خودت میدونی من سمپاد رو دوست دارم؛ اما اگه بخوام بیطرفانه قضاوت کنم، نه! خوب نیست که استعدادهای برتر از بقیه جدا بشن.
آره شاید واقعن اینه که تو میگی اما خوب جدا شدن هم خوبی های خودش رو داره بررسی که کنیم می بینیم خیلی نتایج عالی تو اون سالهای اول سمپاد گرفته شده مگر تا این اواخر که بهتر همشون یکی شن
علتش هم اون ملاک جداییه
خوب اون موقع ها خیلی اتفاقی به ها یه آزمونی هست به این اسم میخاد ازتون گرفته بشه میدادن بعضی ها قبول میشدن بعضی نه
و مث الان نبود که سر و دست بشکنن!!
اگه با سه چهارتا از سمپادی های اون موقع برخورد کنیم می بینیم چه فرقی هست بین اونا و بقیه مردم و حتی خود ما سمپادی های جدید
:-? :-? :-? :-? :-\ :-\

×ارسال پست متوالی ممنوعه. لطفاً پست متوالی ارسال نکنید.

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

کلا توی کشور ما همه تلاش ها در این جهته که استعدادهای برتر از بقیه جدا بشن. چون همه امکانات برای کساییه که حالا طبق یه ملاکی ثابت کردن که برترن. مثلا کنکورو ببین؛ بهترین روزهای عمر یه دانش آموز میره واسه کنکور تا توی یه دانشگاه خوبِ مخصوص استعدادهای برتر قبول بشه و از امکاناتش استفاده کنه. بعد توی همون روزای خوب، اون فرصتی که میتونسته بذاره سر مثلا مطالعه های آزاد یا یادگرفتن یه سری مهارت ها یا... که واقعا توشون استعداد برتری داشته، از دستش میره. دقیقا به همین خاطر که استعداد برتر=حق داشتن آینده بهتر و امکانات و احترام بیشتر.

• شروع کننده موضوع

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از anahid_30s :
کلا توی کشور ما همه تلاش ها در این جهته که استعدادهای برتر از بقیه جدا بشن. چون همه امکانات برای کساییه که حالا طبق یه ملاکی ثابت کردن که برترن. مثلا کنکورو ببین؛ بهترین روزهای عمر یه دانش آموز میره واسه کنکور تا توی یه دانشگاه خوبِ مخصوص استعدادهای برتر قبول بشه و از امکاناتش استفاده کنه. بعد توی همون روزای خوب، اون فرصتی که میتونسته بذاره سر مثلا مطالعه های آزاد یا یادگرفتن یه سری مهارت ها یا... که واقعا توشون استعداد برتری داشته، از دستش میره. دقیقا به همین خاطر که استعداد برتر=حق داشتن آینده بهتر و امکانات و احترام بیشتر.
از اینکه کنکور اشتباه محضه حالا نگم محض اما خوب خیلی ایرادا داره و کلن سیستم آموزش ایران
اما سمپاد مث اونا نبوده و نیست
و خیلی ها از همون اول با ایجادش مخالف بودن
نمی دونم واقعن قاطی کردم

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از brano :
آره شاید واقعن اینه که تو میگی اما خوب جدا شدن هم خوبی های خودش رو داره بررسی که کنیم می بینیم خیلی نتایج عالی تو اون سالهای اول سمپاد گرفته شده مگر تا این اواخر که بهتر همشون یکی شن
علتش هم اون ملاک جداییه
خوب اون موقع ها خیلی اتفاقی به ها یه آزمونی هست به این اسم میخاد ازتون گرفته بشه میدادن بعضی ها قبول میشدن بعضی نه
و مث الان نبود که سر و دست بشکنن!!
اگه با سه چهارتا از سمپادی های اون موقع برخورد کنیم می بینیم چه فرقی هست بین اونا و بقیه مردم و حتی خود ما سمپادی های جدید
:-? :-? :-? :-? :-\ :-\

آره درسته که اونا خیلی فرق میکردن، و توی المپیادها و مسابقات جهانی خیلی درخشیدن و ... اما تنیجش در نهایت برای پیشرفت مملکت چی شده؟ درسته از نظر درک و فهم و اینا خیلی با جدیدا فرق شاید داشته باشن، اما اونایی که خیلی شاخ شده همه رفتن خارج. مثلا الآن معلم زیست خودتونو ببین؛ میگی باهوش بوده، درسخون بوده و خیلی هم آدم باحالیه؛ اما خب به یه جایی که خیلی تاپ باشه نرسیده(هرچند که توی کار خودش خیلی موفقه و احتمالا احساس رضایت بالایی هم داره). اما کسایی که میتونستن باعث پیشرفت بشن رفتن.
علت رفتنشونم باز همین تفکره . سمپادی بودن، یه احساس برتری استعدادی داشتن میده؛ وقتی کسی توی سمپاد خیی خوب باشه، این حس توش 100 برابر میشه. بعد چون که از اول براش اینجوری جا افتاده که امکانات برتر واسه استعداد برتره، فکر میکنه پس باید بره تا به امکانات بهتر برسه. خود من و تو (همونجوری که توی فرار مغزها هم حرفش شده بود)، اگه یه دانشگاه خیلی باحال، یه پیشنهاد خیلی باحال بکنه نمیریم؟ میریم!

آها! بعد یه چیز دیگه! اولا که اسم سمپاد تیزهوشان بوده، با داشگاه برکلی قرار داد بسته بودن که بچه ها رو مستقیما میفرستادن اونجا هر رشته ای که لازمه بخونن و برگردن. به نظرت این کار درسته؟

×ارسال پست متوالی ممنوعه. لطفاً پست متوالی ارسال نکنید.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از brano :
مرسی دقیقا منتظر یه همچین چیزی بودم
این اصلاح نژاد طبق چیزایی که من شنیدم نمی دونم که درسته یا نه هنوز هم تو آلمان بعضی مراکز در جریانه
و مطمئنن نیستم سرپا اومدن آلمان بعد جنگ به علت اصلاح نژاد بوده باشه

در ضمن فک می کنم نژادی که رها بشه خود به خود منقرض میشه
امکانات تو آلمان برای نژاد برتر بوده و نژاد پست خود به خود منقرض میشده
یه چیزی اگه دقت کرده باشین آلمان خیلی کم تر از بقیه اروپایی ها مهاجر پذیره ممکنه به این علت باشه
اما سمپاد به نظر من خیلی جدا کردن نخبه ها حتی به ظاهر از سایرین کار خوبی بوده
مگر تا این اواخر که به دلایلی داره سیستم به هم میریزه!

الان کلا هرگونه فعالیت مربوط به نژاد و اینا تو آلمان ممنوعه ، کسایی که کار میکنن غیرقانونیه فعالیتشون . ( نژادپرستی اونجا جرمه )
اون قسمت اول حرفتو نمیشه دربارش بحث کرد چون یه بحث کاملا تاریخیه و نامربوط به اینجا !

اما بقیش
مطالبی که پیشوا آدولف هیتلر درباره نژاد اورده توی فصل دهم نبرد من گنجونده شده ، توی این قسمت مستقیما اشاره شده که نژاد از بین رفتنی نیست ! یعنی نمیشه گفت فلانی نژادی نداره !
اساس برتری نژاد آلمان نازی این بود که نژاد برتر برای انجام کارهای مهم توی پست های مهم و نژاد پست برای خدمت به نژاد برتر در پست های پایین تر قرار میگیره و همواره باید از اختلاط این دو نژاد جلوگیری کرد چون ماکزیمم نژادی از بین میره ! امکانات بیشتر برای کسانی بوده که میتونستن بیشتر از اون استفاده کنن و این هم منطقیه !
باید نتیجه این سیاستو دید ، دیدیم نتیجش در حد فوق العاده بود !
اگه تمدن رو ملت برتر ایجاد کنن ، ملتی از نژاد پست که زیر دست اونان کم کم از تمدن برتر بهره مند میشن و میتونن خودشونو به نژاد برتر نزدیک کنن اما این عمل تغییری تو نژاد پستشون ایجاد نمیکنه ! یعنی همون نژادن ولی چون در کنار نژاد برترن تونستن با طرز تفکر اونا آشنا شن و ...
درضمن نژاد به مرز کشور و زبون اصلا هیچ ربطی نداره !
آقا درباره برتری نژاد و این چیزا همون فصل دهم نبرد منو بخون کامل توضیح میده

نظرمو هم درباره سمپاد گفتم ، به شدت با اینکارش موافقم اما گزینش باید تغییر کنه

به نقل از anahid_30s :
آها! بعد یه چیز دیگه! اولا که اسم سمپاد تیزهوشان بوده، با داشگاه برکلی قرار داد بسته بودن که بچه ها رو مستقیما میفرستادن اونجا هر رشته ای که لازمه بخونن و برگردن. به نظرت این کار درسته؟

نشنیدم دربارش اما بورس نخبه ها اونم از طریق دولت خیلی خیلی کار مفیدیه ! اما میگم الان این کار عملی نیست ! اولا چون تیزهوشانی که داریم تیزهوشان واقعی نیستن اکثرشون ، دوما اونقدر مدارس سمپاد زیاد شده که نمیشه به این موضوع فکر کرد حتی !

بالا