• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات، انتقادات و پیشنهاد ها

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : سوالات، انتقادات و پیشنهاد ها

به نقل از مزاحم تلفنی :
من نگفتم نباید تغییری باشه...گفتم من مسئول نیستم ب شخصه...اگر احیانا مسئولیت ب من واگذار شد تغییرات باید اساسی باشند...مفاهیم بسیاری مد نظر دارم...
ولی بازم میگم...تا وقتی بچه ها نفهمن فلسفه چقدر مهمه ب هیچ نمیرسیم...زمان مدیریت من شاید ی ذره بهتر بود...ولی بازم تغییر اساسی ای نکرده اینجا
زمان مدیریت تو...
چون داری اینجا میگی جوابتو میدم، بدت نیاد لطفا!
چیزی که از زمان مدیریت تو یادمه اینه که تمام موضوعات مورد علاقه خودت رو مهم کرده بودی.
از جمله اون تاپیکی که نظراتت درباره خودکشی رو توش میگفتی.
و واقعا یادم نمیاد که خیلی بهتر بوده باشه.
شاید هم حافظه ضعیف من یاری نمیکنه.

با قسمت خط دار حرفت، تا حد زیادی موافقم.

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به عنوان یک انتقاد می‌گم. از فعالیت مدیران این بخش به هیچ وجه راضی نیستم در حالیکه شکوفه گفته بود بعد ۳۰م انقلاب می‌کنیم و اینا
به نقل از Shek8fe :
بعد امتحانا ( بعد از 30 ام ) اگر فعالیت مدیران کم بود می تونید انتقاد کنید ، با کمال میل مسئولیت رو میدم به شما.

اینجا مهد کودک نیست و همه از درک مناسبی برخوردار هستن. اینجا لزومی نداره اشاره کنم که اگه کسی به هر دلیلی نمی‌رسه یا نمی‌خواد فعالیت کنه بهتره کناره‌گیری کنه و لذا یا بیاین بگید برای این بخش چه برنامه‌هایی دارید چون بخش علوم انسانی از مهم‌ترین بخش‌های فروم و جایی مناسب برای تولید محتوا هست. و اگر برنامه‌ای ندارید خب نباید ذکر بشه که کناره‌گیری کنید. الان موقع مدیرگزینی هست و خب افراد بسیار مشتاق و با انگیزه‌ای و همچنین با اطلاعاتی هستند که می‌خوان وضعیت این بخش رو درست کنن.
حرفم رو خلاصه می‌کنم. یا لطفا وضعیت این بخش رو درست کنید یا بذارید امکان انتخاب مدیر باشه

× گزارش بخشتون هم ندادید که کامل مشخص شه وضعیت بخش چطور بوده. فکر می‌کنم در این وضعیت این بخش، گزارش می‌تونست مشخص کنه عملکرد این بخش و مدیر چگونه بوده.

× آخرین پست مناسب شکوفه داخل این بخش مال ۱۵ روز پیشه اگه پستایی مانند "هر دوش ممکنه" رو پست مناسب حساب نکنیم :)

اگه هم مخالفید بیاین رک دلایلتون رو بگید

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از آناهید :
زمان مدیریت تو...
چون داری اینجا میگی جوابتو میدم، بدت نیاد لطفا!
چیزی که از زمان مدیریت تو یادمه اینه که تمام موضوعات مورد علاقه خودت رو مهم کرده بودی.
از جمله اون تاپیکی که نظراتت درباره خودکشی رو توش میگفتی.
و واقعا یادم نمیاد که خیلی بهتر بوده باشه.
شاید هم حافظه ضعیف من یاری نمیکنه.

با قسمت خط دار حرفت، تا حد زیادی موافقم.
اتفاقا یادمه همون موقع سر اون تز فلسفه خیلی بهم گیر داده بودی :))...هی میگفتی مفهوم حقیقت توش روشن نیست و اینا :))..ک اتفاقا درست هم بود...
باز لااقل یکی دو تا تاپیک حرف زده میشد توش...
ولی ب هر حال بازم میگم...مشکل متاسفانه از مدیر نیست...زمان محمدرضا هم یادمه ی تاپیک"هدف وسیله را توجیه میکند؟"خیلی خیلی فعال بود...
از زمان اضافه شدن شکوفه دو تا ایده ی خیلی شاخ(فکر کنم از جانب نووان)داده شد...یکی بررسی مکاتب...یکی همون جمله های فلسفی(البته دومی مال امرداد بود فکر کنم)...
ی ایده ی مشکوک اما با استقبال فوق العاده ی بچه ها(مباحثه)هم رو شد...ک میشه گفت واقعا دوبرابر کرد فعالیت بچه ها توی این انجمن رو...
ولی بازم بچه ها خیلی بی لطفن :-<

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از پویا م :
به عنوان یک انتقاد می‌گم. از فعالیت مدیران این بخش به هیچ وجه راضی نیستم در حالیکه شکوفه گفته بود بعد ۳۰م انقلاب می‌کنیم و اینا
اینجا مهد کودک نیست و همه از درک مناسبی برخوردار هستن. اینجا لزومی نداره اشاره کنم که اگه کسی به هر دلیلی نمی‌رسه یا نمی‌خواد فعالیت کنه بهتره کناره‌گیری کنه و لذا یا بیاین بگید برای این بخش چه برنامه‌هایی دارید چون بخش علوم انسانی از مهم‌ترین بخش‌های فروم و جایی مناسب برای تولید محتوا هست. و اگر برنامه‌ای ندارید خب نباید ذکر بشه که کناره‌گیری کنید. الان موقع مدیرگزینی هست و خب افراد بسیار مشتاق و با انگیزه‌ای و همچنین با اطلاعاتی هستند که می‌خوان وضعیت این بخش رو درست کنن.
حرفم رو خلاصه می‌کنم. یا لطفا وضعیت این بخش رو درست کنید یا بذارید امکان انتخاب مدیر باشه

× گزارش بخشتون هم ندادید که کامل مشخص شه وضعیت بخش چطور بوده. فکر می‌کنم در این وضعیت این بخش، گزارش می‌تونست مشخص کنه عملکرد این بخش و مدیر چگونه بوده.
تأیید!

(کاش یکی از مدیرا میومد حداقل نظرشو درباره این حرفای ما میگفت.)

به نقل از مزاحم تلفنی :
اتفاقا یادمه همون موقع سر اون تز فلسفه خیلی بهم گیر داده بودی :))...هی میگفتی مفهوم حقیقت توش روشن نیست و اینا :))..ک اتفاقا درست هم بود...
باز لااقل یکی دو تا تاپیک حرف زده میشد توش...
ولی ب هر حال بازم میگم...مشکل متاسفانه از مدیر نیست...زمان محمدرضا هم یادمه ی تاپیک"هدف وسیله را توجیه میکند؟"خیلی خیلی فعال بود...
از زمان اضافه شدن شکوفه دو تا ایده ی خیلی شاخ(فکر کنم از جانب نووان)داده شد...یکی بررسی مکاتب...یکی همون جمله های فلسفی(البته دومی مال امرداد بود فکر کنم)...
ی ایده ی مشکوک اما با استقبال فوق العاده ی بچه ها(مباحثه)هم رو شد...ک میشه گفت واقعا دوبرابر کرد فعالیت بچه ها توی این انجمن رو...
ولی بازم بچه ها خیلی بی لطفن :-<
آره... یادمه... یه عالمه بحث و جدل داشتیم... حقیقت بازش کن ...

مباحثه به نظر من ایده خوبی بود که به گند کشیده شد...
دموکراسی چیز خوبیه اما نباید از حد خارج بشه ... واسه هرچیزی رأی گیری ... عشق برتر است یا دوست داشتن ؟ نه آخه این موضوع مباحثه فلسفیه؟
موضوعات فلسفی هیچ وقت وارد اخبار سایت نمیشن... مثلا همین مباحثات و مکاتب و تفسیر جمله و... حتی میشه یه تاپیک باشه با عنوان فلسفه چیست برای آشنایی بچه ها. کی کی و بو بو وارد اخبار میشن، اما این مسائل نه.

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یا لطفا وضعیت این بخش رو درست کنید یا بذارید امکان انتخاب مدیر باشه
الان کسی جلوی امکان انتخاب مدیر رو گرفته ؟
من یا کیوان توی مدیرگزینی اعلام نکردیم که به منزله ی استعفاست.

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به صورت کلی با پوریا موافقم! من ایراد رو از مدیرا نمی بینم! من تو موضوع مباحثه که ایده شو دادم خیلی هم پافشاری کردم واسه موندن تاپیک می تونم بگم شکوفه واقعا تلاش کرد مباحثه عالی فعالیت کنه به جز دور اول که طرفین من بودم و اونور پوریا و کیوان دور بعدی بچه ها بی لطفی کردن!
من الان دارم یه ایده پردازی هایی میکنم واسه اینجور تاپیکا! دو تاش اینجاست یکی مباحثه یکی هم مکتب شناسی تو انجمن روان شناسی هم مسابقه!
واقعا تاپیکای خوبین ولی بی مهری نذاشه بزرگ بشن و به بار بشینن! :Dالبته تو مسابقه، ایده ی جایزه رو زدم که یا مقدار کم بود بچه ها رو تشویق نمی کرد یا جواب نداد!

به نقل از آناهید :
تأیید!

(کاش یکی از مدیرا میومد حداقل نظرشو درباره این حرفای ما میگفت.)

آره... یادمه... یه عالمه بحث و جدل داشتیم... حقیقت بازش کن ...

مباحثه به نظر من ایده خوبی بود که به گند کشیده شد...
دموکراسی چیز خوبیه اما نباید از حد خارج بشه ... واسه هرچیزی رأی گیری ... عشق برتر است یا دوست داشتن ؟ نه آخه این موضوع مباحثه فلسفیه؟
موضوعات فلسفی هیچ وقت وارد اخبار سایت نمیشن... مثلا همین مباحثات و مکاتب و تفسیر جمله و... حتی میشه یه تاپیک باشه با عنوان فلسفه چیست برای آشنایی بچه ها. کی کی و بو بو وارد اخبار میشن، اما این مسائل نه.

خب ما خواستیم بچه چیزی که بیشتر دوست دارن رو انتخا بکنن چون اون موقع فعالیتشون بشتر می شد!

در مورد پاراگراف دوم راست میگی! من با این که این همه روان شناسی خوندم! از درک اون کی کی و بوبو عاجز موندم که چه جوری این همه تاپیک خوب دارن می پوسن ولی این میره اخبار و بعدش هم محبوبو میشن!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

ب کل با این انجمن باید خداحافظی کرد...
بحث از نظر و پیشنهاد گذشته...
وقتی حتی کسی ک قدرت داره ایده هم نمیده وا3 بهبود...
بیخیال...مشکل از خود بچه هاست :-<

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

واقعا متأسفم.
مدیر انجمن نه جلوی این توهین ها رو میگیره، نه اهمیتی به محتوای انجمن میده. سوال اینه که پس مدیر برای چیه؟
این آدم اینقدر برای من بی اهمیته که حتی در جواب توهین هاش بهش منفی هم ندادم. پس حرفم، توهینی که به خودم شده نیست.
توی اون یکی تاپیک هم باز همین مسائل وجود داشت، من هیچ واکنشی نشون ندادم ببینم مدیر انجمن چیکار میکنه. که معلوم شد گویا انجمن اصلا مدیری نداره.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

مدیران بد بود عملکردشون...
ب سلامتی بدتر هم شد!...
مهم نیست...این انجمن تا کسی وقت نذاره بالا بیا نیست...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

باو مدیریت اینجا رو بدین این پوریا تا دیوونمون نکرده....

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از محـــمدرضا :
باو مدیریت اینجا رو بدین این پوریا تا دیوونمون نکرده....
لایییییییککک!!!...
بیا اینم طرفدار پر و پا قرص!...
والا منم میخوام کلاس بذارم!:کنکور دارم!!(ببخش ممرضا ولی نمیتونستم جواب ندم تیکت رو!)

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از پویا م :

× آخرین پست مناسب شکوفه داخل این بخش مال ۱۵ روز پیشه اگه پستایی مانند "هر دوش ممکنه" رو پست مناسب حساب نکنیم :)

اگه هم مخالفید بیاین رک دلایلتون رو بگید

به نظرمن مگه هرکی میتونه مدیر بخش فلسفه بشه به نظرمن بچه های علوم انسانی میتونن کمک خیلی
چون با فلسفه اشنان ودرسشو میخونن توی مدرسه ..بعدشم اینکه بعضیا که مدیرشدن فقط بلدن موضوعاتی که خودشون دوست ارن دیگرات بحث کنن لطفا یکم جدید نظرکنیم

+اینکه فکرکنم خودمم میتونم مدیر تاپیک باشم

+بعضی ازتاپیک اصلا جای بخث نداره باید قفل شه به نظرم چون ..چون تاپیکش یکم بی هدف هستش

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

تو وظايف مديريتي هم اشاره كردن كه تا جايي كه ميتونين تاپيك هارو قفل نكنيد مگر اينكه واقعا شرايطشو داشته باشه چون به راحتي ميتونه پتانسيل شركت در بحث رو از انجمن بگيره.
براي مثال در مورد خدا تو اين چند صفحه كلي تاپيك مختلف وجود داره. توسط مديرهاي قبلي هم حذف يا قفل نشده خيلي هاش، دليلشم اينه كه هر كدوم از يه جنبه دارن بحث ميكنن.و اين كمك ميكنه تا تو هر تاپيك
مشخص باشه دقيقا رو چي داره بحث ميشه و در آخر به يه نتيجه اي برسه.
يه كم بيشتر توضيح بدين كه دقيقا منظورتون چه تاپيكايي هست؟

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

با سلام مجدد

طبق قرارمون چنین تاپیکی ایجاد شد تا به سوالات و انتقادات شما راجع به موضوع آموزش منطق و تفکر انتقادی پاسخ داده بشه.

منتظر انتقادات و سوالات سازنده شما کاربران عزیز هستیم

:)

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

انتقاد که نیست ولی قبلاً این تاپیک بود با همین مضمون. :-"
حالا اگه قراره یه تاپیک دوباره به این موضوع اختصاص داده بشه، به نظر من اگه روند تاپیک قبلی رو طی کنه بهتره. یعنی این «آموزش منطق»ی که شما در موردش حرف می‌زنید اگه اینتراکتیوتر باشه بهتر نتیجه می‌ده. مثلاً یه نفر بیاد بگه «به نظر شما منطق به چه دردی می‌خوره؟» بعد بقیه جواب بدن بعد اون شخص اوّل جواب «درست» رو بگه و الا آخر.

mhjh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم
شهر
قم

یه سوال !
آیا منطق علمی است که برای همه یکسان است ، یا اینکه برای افراد مختلف فرق میکند.
مثلا یک نفر میگوید " از نظر منطقی اگر کسی به من بدی کرد ، من حق دارم که او را نبخشم ، اگر کسی توی صورت من زد ، من حق دارم که بزنم توی صورتش و .... "
ولی یک دیگر میگوید : از نظر منطقی ....
یه چیزی ضد اینو میگه مثلا ....
پس منطق از نظر دو تا آدم مختلف فرق میکنه .

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از کیارش :
انتقاد که نیست ولی قبلاً این تاپیک بود با همین مضمون. :-"
حالا اگه قراره یه تاپیک دوباره به این موضوع اختصاص داده بشه، به نظر من اگه روند تاپیک قبلی رو طی کنه بهتره. یعنی این «آموزش منطق»ی که شما در موردش حرف می‌زنید اگه اینتراکتیوتر باشه بهتر نتیجه می‌ده. مثلاً یه نفر بیاد بگه «به نظر شما منطق به چه دردی می‌خوره؟» بعد بقیه جواب بدن بعد اون شخص اوّل جواب «درست» رو بگه و الا آخر.

در جریان این مورد هم بودم ولی من بیشتر هدفم یک درسنامه برای مبتدیان بود. هدف از ایجاد این تاپیک در امتداد آموزش هم برای ایجاد همون حس بحث و جدله.ما می تونیم انتقادات و سوالات رو در این تاپیک پاسخ بدیم.قرار هم نیست من بگم درسته یا نه.خیلی چیز ها رو من نمی دونم.ولی تا حد توان بچه ها کمک میکنن...

به نقل از mhjh :
یه سوال !
آیا منطق علمی است که برای همه یکسان است ، یا اینکه برای افراد مختلف فرق میکند.
مثلا یک نفر میگوید " از نظر منطقی اگر کسی به من بدی کرد ، من حق دارم که او را نبخشم ، اگر کسی توی صورت من زد ، من حق دارم که بزنم توی صورتش و .... "
ولی یک دیگر میگوید : از نظر منطقی ....
یه چیزی ضد اینو میگه مثلا ....
پس منطق از نظر دو تا آدم مختلف فرق میکنه .

شما یک اتحاد ریاضی رو در نظر بگیرید؛ منطق دقیقا مث یک اتحاد ریاضیه.

یعنی ما معلوماتمون رو درش قرار میدیم و بعدش اونه که حکم رو به ما تحویل میده.

پس منطق رو با فلسفه اشتباه نگیرید.ایشالا در مباحث بعدی راجع به این تفاوت ها بیشتر صحبت میکنیم.

این منطقی که شما در جملت عنوان کردی یک عبارت اصطلاحیه.در جامعه ما به حرف حق میگن حرف منطقی.این معنی اصطلاحی رو با معنی لغوی منطق اشتباه نگیرید :)

• لایک
امتیازات: mhjh

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

شايد اين مسئله اى كه ميخوام بگم واسه اين زمان مناسب نباشه كه مدرسه ها شروع شده و خب نزديك ميان ترم ها هم هستيم.
اما به نظر من بايد يه خونه تكونى انجام بشه.
اگه صفحه هاى قبلو تاپيك هاى قبلى رو ببينيد چندين تاپيك با يك موضوع مثل عليت باز شده و در موردش بحث شده و بعد رها شده و يك تاپيك ديگه؛ شايد از جنبه هاى مختلف بررسى كرده باشت هر كدوم اما نظم و انسجام ندارن.
من فكر ميكنم حالا كه قراره يك سرى موضوعات بحث در موردشون آغاز بشه بهتر تاپيك هاى مشابه يكى بشن و پاك بشن و يه سرى موضوعات كه همچنان بحث سرش زياده مثل عليت، برهان نظم و ... از اول و دوباره مورد بحث قرار بگيرن كه اولن كاربرهاى تازه كار هم بتونن اظهارنظر كنن توى اين تاپيك ها و هم دوم اين كه اين دفعه كاملن منظم و كنترل شده بحث پيش بره.

پ.ن: الان دقيقن برنامه چيه؟

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

ما دقیقا همین کار رو اومدیم بکنیم...
ولی به یه سری دلایل شدنی نیس.ادغام چند تاپیک کار جالبی نیست چون ارسال ها به ترتیب تتریخ چیده میشه، هر دو تاپیک دچار آشفتگی مشن.

لذا تنها کار ممکن در این زمینه پیشگیری از ایجاد تاپیک های مشابه است...

والا من تمام تاپیک های این انجمن رو حداقل یه بار چک کردم....

واقعا ادغام موضوعات مناسب کار درستی نیست. برای حذفشون هم باید اجازه داده بشه....

برنامه هم مث همه انجمن ها اینه که یه عده بیان تولید محتوا بکنند و با یه عده دیگه بحث کنند...

که متاسفانه دوستان زیاد یاری نمیکنن...

یه سری برنامه های اساسی مث دایره المعارف هم هست که کاراش داره انجام میشه...

هر بخشش به اتمام برسه گنجینه ای میشه واسه انجمن

اگه مورد دیگه ای هم هست، در خدمتم :)

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

یعنی امکان‌ش نیست که شما یه سری موضوع‌ها رو از سر بگیرین؟
همون طوری که عرض کردم.

خب بودنِ اون تاپیک‌ها چه فایده‌ای داره؟ (# جدی برام سواله)

بالا