• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ترغیـب به کتـابخوانی

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : ترغیـب به کتـابخوانی

نیس. :-"

× «دوست بازیافته» هم خوبه؛ حجم‌ش کم ه خیلی، مربوط به زمان جنگ‌جهانی دوم و ایناس، کلاً هم دو تا شخصیت اصلی داره. :-"

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

و من آن چنان علاقه‌ای به درخت زیبای من دارم که نمی‌تونم به کسی توصیه‌ش نکنم. درخت زیبای من / ژوزه مائوروده واسکونسلوس بخون فاط. :-" ؛؛)

× آتش بدون دود؛ جلد یک:گالان و سولماز / نادر ابراهیمی
ماجرای عجیب سگی در شب / مایک هادون
تارک دنیا مورد نیاز است / میک جکسون

پاييني: همينايي كه براى فاطمه گفتم فكر كنم توئم خوشت بياد. :-"

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

آقا من رو هم ترغیب کنین. کتابخون بودم ها. اما این قرن ارتباطات و اینو منو کتاب نخون کرده :-"

علاقه مند به آثار کلاسیک استم در حال حاضر.
و کتاب حجیم رو حوصله ندارم در حال حاضر. و هرچه معروف تر بهتر :-""

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

lab0o :
اونی که سوم راهنمایی ه:
«تارک دنیا موردنیاز است»؛ میک جکسون؛ نشر چشمه
«درخت زیبای من»؛ ژوزه مائورو ده‌واسکونسلوس
[اگه حوصله‌ی کتابِ یه‌مقدار حجیم‌تر رو داره] «خاطرات صددرصد واقعی یک سرخپوست پاره‌وقت»؛ شرمن الکسی؛ نشر افق
«افسانه‌ی 1900» هم می‌تونه جذاب باشه براش. :-? آلساندرو باریکو؛ نشر خورشید.
نادر ابراهیمی هم خوبه. :D جلد اول آتش بدون دود مثلاً.

× دخترداییِ کنکوری‌ت، «خوب می‌خونه» یعنی چه‌جوریا می‌خونه؟ :ی

BUG :

«1984». :-?

پی‌نوشت. می‌تونین برین این‌جا و سرچ کنین اسمِ کتابه رو و بخونین و -در نهایت- ببینین کلاً خوش‌تون می‌آد از کتابه یا نه. #تبلیغات‌غیرمستقیم #نشان‌دادن‌راه‌راست

سمپادی_ss

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.

قبلاً خیلی کتاب می‌خوندم؛ ولی چندمـاهه که نمی‌دونم چرا نمیشه.کتـاب های قدیمی رُ میتونم بخونم ولی جدید نه .
از کتـابهای کلاسیک و عمیق و هیجان انگیز و غیرقابل پیش بینی خوشم میاد. ولی علمی تخیلی نباشه. :D
ممنون میشم اگر پیشنهاد بدید.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

:Blue seveN
سووشون / سیمین دانشور بخون. ممکنه فصلای اوّلش یکم کند پیش بره ولی جلوتر که بره جذب می‌شی بش و دیگه نمی‌تونی زمین بذاریش حتّی.
کافکا در کرانه / هاروکی موراکامی هم همین طور. طولانیه ولی خسته کننده نیست و عمیقه و همینایی که گفتی. :د

به نقل از afroDt :
++ ببخشید بابت ویرایش ( البته خودی ـی تو :-") من یه توضیحیُ بدم ! فرق این تاپیک با تاپیکِ از کجا شروع کنم اینه که اون تاپیک برای کسیه که خودش میخواد شروع کنه ! برای هدف دادن بهشه !
اما این تاپیک برای کساییه که {بیشتر دور و برمون میبینیم و} کتابخون نیستن و تصمیمشم ندارن حتی ! این برای ترغیب کسایی که حس خوبی نسبت به کتابخونی ندارن به این کاره !

چیزه، بهتر نیست این پست آخریا همه‌ش بره تو اون یکی تاپیک؟ :-"

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

@ ارغوان:
منظورم از خوب می خونه این هست که حوصلش سر نمی ره توانایی خوندن در مدت کوتاه رو هم داره. :D

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

یه کیسِ سوم راهنمایی به اول دبیرستان داریم. نه این‌که «هیچی» نخونده باشه، ولی خیلی‌م کتاب‌خون نیست. بیشتر فانتزی و جنایی مثل شرلوک هلمز می‌خونه. یه‌سری نادر ابراهیمی هم خونده گویا.
[آتش بدون دود و بار دیگر شهری [...] رو قبلا توصیه‌کردم به‌ش]

گو آن. :-"

دختر باران

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
ادبی-زیست

واسه یه سوم راهنمایی به اول دبیرستان که تقریبا روزی2 صفحه بخونه خسته میشه مگه اینکه خیلی جالب باشه واسش،عاشـــق فیلمم باشه چی پیشنهاد میدین؟
همچنین واسه یه همسن شخص بالا که خوراکش کتابای فانتزی و تخیلی و جنایی و در کل هر کتاب جذابیه باشه و از خوندن کتابای 500 صفحه ایم لذت میبره و از 4-5سالگی شروع به خوندن کتاب کرده هم پیشنهاد بدین.
پ.ن:دومیه ضروریه تا از بی کتابی نمرده بدادش برسین :D

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از بیـــــــــ نشونــــــــــــ :
واسه یه سوم راهنمایی به اول دبیرستان که تقریبا روزی2 صفحه بخونه خسته میشه مگه اینکه خیلی جالب باشه واسش،عاشـــق فیلمم باشه چی پیشنهاد میدین؟
همچنین واسه یه همسن شخص بالا که خوراکش کتابای فانتزی و تخیلی و جنایی و در کل هر کتاب جذابیه باشه و از خوندن کتابای 500 صفحه ایم لذت میبره و از 4-5سالگی شروع به خوندن کتاب کرده هم پیشنهاد بدین.
پ.ن:دومیه ضروریه تا از بی کتابی نمرده بدادش برسین :D

مورد شماره ۱ فانتزی خونده تا حالا؟ اگه نخونده و علاقه هم داره به فانتزی می تونه از کتابایی مث هری پاتر یا کتابای دارن شان شروع کنه. به جز فانتزی٬ کتابایی که ساده و صمیمی نوشته شده باشن می تونه جالب باشه براش. مثل نوشته های مرادی کرمانی یا گلی ترقی. :D چون فیلم زیاد می بینه شاید خوندن کتابایی که فیلمشم هست یا نمایشنامه هم بد نباشه. :-? پیشنهادهایی که صفحه ی قبل به شقایق دادن هم عالیه براش. 8->

این شخص شماره ۲ دوست داره مطالعات بعدیش هم تو همون ژانر جنایی فانتزی باشه یا می خواد چیزای جدیدی رو امتحان کنه؟ :D

دختر باران

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
ادبی-زیست

به نقل از MissMarvelous :
مورد شماره ۱ فانتزی خونده تا حالا؟ اگه نخونده و علاقه هم داره به فانتزی می تونه از کتابایی مث هری پاتر یا کتابای دارن شان شروع کنه. به جز فانتزی٬ کتابایی که ساده و صمیمی نوشته شده باشن می تونه جالب باشه براش. مثل نوشته های مرادی کرمانی یا گلی ترقی. :D چون فیلم زیاد می بینه شاید خوندن کتابایی که فیلمشم هست یا نمایشنامه هم بد نباشه. :-? پیشنهادهایی که صفحه ی قبل به شقایق دادن هم عالیه براش. 8->

این شخص شماره ۲ دوست داره مطالعات بعدیش هم تو همون ژانر جنایی فانتزی باشه یا می خواد چیزای جدیدی رو امتحان کنه؟ :D
مورد شماره 1 زیاد فانتزی دوست نداره.شخص شماره 2 میخواد بقیه رو هم امتحان کنه ولی تو همون موضوعاتم پیشنهاد بدین

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از بیـــــــــ نشونــــــــــــ :
مورد شماره 1 زیاد فانتزی دوست نداره.شخص شماره 2 میخواد بقیه رو هم امتحان کنه ولی تو همون موضوعاتم پیشنهاد بدین

خب پس از اون غیرفانتزیا شورو کنه. :-?

شخص شماره۲ میتونه آگاتا کریستی بخونه. ویژگی مهم نوشته های کریستی اینه که راحت خونده می شن و از همون اول جذب می کنن خواننده رو.

بعد از کریستی نوشته های ریموند چندلر خوبن. "قاتل در باران" رو نشر چشمه و "حق السکوت" رو نشر مروارید دیدم داره.

"سکوت بره ها" هم هست که نمیشه گف فانتزی و جناییه ولی نزدیکه به اینا یه جورایی. :D خوندنش هم از بالاییا سخت تره ولی شاهکاریه در نوع خودش.

"در رویای بابل" براتیگان هم میتونه برای این شخص جالب باشه٬ تاپیکش تو کتابخوانی گروهی هست میتونی ببینی. 8->

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از سیزیف :
میشه گفت با این حرفت مخالفم فقط خوندن مهم نیست مطالعه ی ِ بعضی از کتاب ها اتلاف وقت هستش !
بالاخره این کتاب باید تاثیری بزاره رومون ؟،پس فقط خوندن مهم نیست باید کیفیت کتاب ـی که میخونیم هم خوب باشه .
زمان ونحوه مطالعه هم که خوب میشه گفت یه جورایی شخصیه !

برای شروع فقط خوندن مهمه ، اینکه میخواد شروع کنه یه کتابی رو همینجوری انتخاب کنه به خوندن ، همینجوری بخونه بخونه تا با کتاب ها آشنا بشه بعدش میتونه کتاب خوب و بد رو از همتشخیص بده و بعدش نره دنبال هر کتاب ...

بالا