• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محدودیت در خانه

• شروع کننده موضوع N.M
  • تاریخ شروع
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : محدودیت در خانه

البته بعضی کنترل ها و محدودیت ها توسط حانواده نیازه البته که تربیت درست هر فرد دست خانوادشه و تا جاییکه اسیبه جدی به فرد وارد نشه حتی قانون هم وارد نمیشه..........ولی اره بعضی محدودیت ها خیلی ظلمه بعضی وقتا که با این محدودبت ها روبه رو میشیم احساس نداشتن غرور میکنیم یا غرورمون میشکنه یه جوریایی احساس میکنیم اختیاره خودمونو نداریم

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

نرگس به نظرم در مورد چیزایی که تو میکی تنها راه کنار اومدنــه .
خیلیم سخته ولی خب منم مشکل تو رو دارم . ینی مسائلی هس که میدونم مامان بابام در هیچ صورتی توجیه نمیشن ولی خب باید کنار اومد باهاش . :|
به کسایی فک کن که شرایط بدتر از تو رو دارن ! اون وقت میتونی بهتر با این مسائل کنار بیای .
منظورم اینه که واست عادی تر میشه .

ــــــبا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
طهرون!

به نقل از نــرگـســـــ :
درباره ی کارای منطقس حالا یه چیزی، مثلا همین سرماخوردگی و مدرسه

اما بعضی کارا هست که پشتش هیچی نداره ، منم خودمو لازم نمی دونم مجبور کنم انجامشون بدم .درحالی که انجام دادنِ اون کارا ممکنه اعتماد پدرمادرمو نسبت

بهم بیشتر کنه .به نظرم اینجا دیگه بحث میره رو همون مخ زدن یا توجیه کردن . ولی چطوری ؟ نسل مامان باباهای ما خیلی با ما فرق می کنن یعنی رسماً نصف استدلالای

ما برای اونا قابل قبول نیست و برعکس . اینطوری هیچکدوم قانع نمی شیم !
مامان بابای من زیاد برام محدودیت نمیذارن . مخصوصا بابام . ولی خب این باعث نمیشه من هر کاری دلم بخواد بکنم ! :D

من تا حالا مخ مامان بابامو نزدم چون تا یه سال پیش که تک فرزند بودم و مهم تر از اون ، تنها بچه فامیل بودم ، اگه یه نفر باهام مخالفت میکرد ، یه ایل پشتم بود ! برا همین خیلی لوس بودم و هر چی میخواستم بلا فاصله آماده میشد ! :D :-"

ولی الان نه ! از وقتی خواهرم به دنیا اومده هیچ کس اینقدر از من طرفداری نمیکنه ! این طوری خیلی بهتره چون الان که فک میکنم میبینم اگه خواهرم نبود الان من یه ببو گلابی لوس به درد نخورد بودم ! :D

البته به تک فرزندا توهین نشه ! بلخره آدم با آدم فرق داره دیگه ! :D

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

مامان من تا قبلا که ازش همه چیو قایم میکردم بیشتر مشکوک میشد ولی الان که کمتر مشکوک میزنم بیشتر بهم اطمینان داره!!!!!!!

elmira

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
مدال المپیاد
شرکت در المپیاد فیزیک-ریاضی-نجوم واوردن مقام در 2تاشون

بستگی به ادمش داره اگه ادمی باشی که جنبه ازادی رو داشته باشی و ادمی باشی که عقلت درست کار کنه و به قول خودمون الکی جو گیر نشی گیر لزومی نداره خانواده محدودت کنن
ولی خداییش خانواده ها(بعضیاشون الکی گیر می دن)
من که خدا رو شکر خانوادم اصلا کاری بهم ندارن اختیار کامل خودم رو دارم ولی دوستایی دارم که زیادی محدودن(گناه دارن)
من که ازاد ازادم و حسابی حال می کنم خدارو شکر

kheiliiiii nazi

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tabriz

قصد پدرو مادرامون تو محدود کردن ما محافظت از بلا های جامعه هس
همشون میگن به تو اعتماد دارم اما به جامعه اعتماد ندارم
محدودیت کلا اشتباهه
برای محافظت ما باید ما رو در برابره مشکلا مقاوم کنن نه محدود
مامانم نمیزاشت تنها برم بیرون ولی بهش گفتم مادره من الان من 16 ساله هستم تو نباید محدودم کنی اگه خودم یاد نگیرم از خودم محافظت کنم تقصیزه شماس چون محدودم کردینو فرصت یادگرفتن به من ندادین
روزی میرسه که دیگه شما حوصله محافظت از منو نخواهید داشت اگرم داشته باشید من این اجازه رو نخواهم داد اون موقه اگه محافظت از خودمو بلد نباشم هر بلایی سرم میاد
تا حدی مشکلم حل شده

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

این کار اشتاباس
باید محدود کردن روبه خدمون یاد بدن تا ما بتونیم خودمون ، خودمون رو محدود کنیم در جامعه در خانه که چیزی نیس ؟؟ [-(

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

من با این محدودیت خیلی مشکل دارم...بخصوص در مورد اینترنت...خیلی اذیت میکنن...همش هم بخاطر این مستندای بیخود تلویزیونه...فکر میکنن اگه من تو اتاقم بشینم و برم نت،حتما دارم با یه دختر چت میکنم و مقدمات ایجاد فساد مهیا میشه! :))
واسه همین همیه مجبورم بشینم جایی که همه هستن...
موبایلم هم که دیگه واویلا...هر هفته هم چیز از اس ام اسا گرفته تا عکسا و فیلما چک میشه....
هر هفته هم باید از کارت بانکم صورت حساب بگیرم،تحویل مامانم بدم.... :|
اصلا یه اوضاع ضاعیه جون شما... :|

andia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
برق

هر چی باشه اونا صلاحمونو میخوان تا اونجایی که حرفشون منطقیه باید بهشون عمل کنیم :D بالاخره دشمنمون که نیستن ....
خودمونم باید خطا نکنیم(در صورت امکان) تا اعتماد کنن بهمون​

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

هر چه بیشتر گیر بدن بدتر میشه !
البته تا یه حدودی لازمه !
مثلا" گیر ندی به امید اینکه به فرزندت اعتماد داری ...
بعد یه مدت میبینی گندش دراومده :-w
من به اینترنت خیلی گیر میدن واسه همون مستندای تلویزیونی که فرمودند!
خوب اجازه ی بیرون رفتن با دوستا ...خونه ی دوستان رفتن و... هم که اصلا" که خودم با این موردش موافقم!

Emperor of Shadow

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خیلی دور
رشته دانشگاه
هوافضا

به نقل از kheiliiiii nazi :
قصد پدرو مادرامون تو محدود کردن ما محافظت از بلا های جامعه هس
همشون میگن به تو اعتماد دارم اما به جامعه اعتماد ندارم
محدودیت کلا اشتباهه
برای محافظت ما باید ما رو در برابره مشکلا مقاوم کنن نه محدود
مامانم نمیزاشت تنها برم بیرون ولی بهش گفتم مادره من الان من 16 ساله هستم تو نباید محدودم کنی اگه خودم یاد نگیرم از خودم محافظت کنم تقصیزه شماس چون محدودم کردینو فرصت یادگرفتن به من ندادین
روزی میرسه که دیگه شما حوصله محافظت از منو نخواهید داشت اگرم داشته باشید من این اجازه رو نخواهم داد اون موقه اگه محافظت از خودمو بلد نباشم هر بلایی سرم میاد
تا حدی مشکلم حل شده
راست میگه
منم هر وقت میگم میخوام برم شریف مامان و بابام بشدت برخورد میکنن و میگن باید بری بوعلی پیش خودمون باشی
مشکل نسل ما اینه که نسل گذشته افکار شون مثله بت پرستی هر جور بودن ماهم باید اونجور باشیم
خلاصه ما رو درک نمیکنن

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

خيلي ناجوره!من كه فقط منتظرم زود تر برم دانشكاه راحت شم،به خدا كجل شدم از دستشون ~X(
باورتون ميشه تا حالا خودم تنهايي حتي إز مدرسه به خونه هم نيومدم؟مامانم هم كه رضايت بده تلده خان دوم كه بابامه وارد عمل ميشه!!

bita...ye sampady

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر:ایکس

به نقل از Toobiii :
خيلي ناجوره!من كه فقط منتظرم زود تر برم دانشكاه راحت شم،به خدا كجل شدم از دستشون ~X(
باورتون ميشه تا حالا خودم تنهايي حتي إز مدرسه به خونه هم نيومدم؟مامانم هم كه رضايت بده تلده خان دوم كه بابامه وارد عمل ميشه!!
مطمئنی بری دانشگاه حل می‌شه؟ قضیه اینه میگن بری دانشگاه حل می‌شه ولی‌ وقتی‌ تا الان هی‌ محدود می‌کنن اون موقع سخته واسشون......... اما در کًل اگه هی‌ هزار تا دلیل بیاری اکثرا درس می‌شه تا اون موقع(که دانشگاه بری) دیگه کاری ندارن .......
من انقد گیر میدم چرا که در بیشتره موارد قبول می‌کنن :-"

!...Ana...!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد...!
دانشگاه
همونجایی که آینده باش�

محدوديتشون رو من خيلي محدود ِ :

با هيچ پسري دوس نشي دختر ِ خوشكلم...اشتباه نكني ها ماماني...(!) ( آخه خيلي خوشكلم ، پسرا هم پشت ِ سرم تو صفن...به جون ِ خودت...)
يه هو دوستات گولت نزنن...با بچه هاي بد حرف نزني...چش ُ و گوشت باز نشه ها(!!!)...از غريبه ها چيزي نگيري...پولايي كه بهت نمي ديم ُ دُرس خرج كني ها...
درس نخوني دختر ِ ما نيستي ها(!)... تنهايي جايي نري...تو كلاس حرف نزني...با دوستات كل نندازي ها...!...تقلب نكني ها!
ما كه نذاشتيم تو كم ُ كسري داشته باشي پس موظفي حرفامون ُ گوش كني! (آره جون ُ خودشون ، تا حالا من ُ نه سرزمين عجايب بردن ، نه موج هاي آّبي نه پديده :(( )

+
داشتم با يه كي از دوستاي مجازيم حرف مي زدم ، اون جاهاي ديدني ِ مشهد ُ برام توصيف كرد!
پارسال خودم ُ كشتم بريم اخلمد...گفتن : جاي ِ خوبي ني :O ...

samet57

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک یونایتد
مدال المپیاد
یلی دوس داشتم برم ولی تو راه بنزینم تموم شد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طب

من فقط تو خونه نباید زیاد کامپیوتر بازی کنم و نباید هم زیاد گوشی دستم بشه

کلا آزادم

ولی رفتار پدر و مادرم در بعضی موارد باعث میشه بیشتر به انجام یه کار ترغیب بشم
اونا باید کاری کنن خودمون بفهمیم

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از !...Ana...! :
محدوديتشون رو من خيلي محدود ِ :

با هيچ پسري دوس نشي دختر ِ خوشكلم...اشتباه نكني ها ماماني...(!) ( آخه خيلي خوشكلم ، پسرا هم پشت ِ سرم تو صفن...به جون ِ خودت...)
يه هو دوستات گولت نزنن...با بچه هاي بد حرف نزني...چش ُ و گوشت باز نشه ها(!!!)...از غريبه ها چيزي نگيري...پولايي كه بهت نمي ديم ُ دُرس خرج كني ها...
درس نخوني دختر ِ ما نيستي ها(!)... تنهايي جايي نري...تو كلاس حرف نزني...با دوستات كل نندازي ها...!...تقلب نكني ها!
ما كه نذاشتيم تو كم ُ كسري داشته باشي پس موظفي حرفامون ُ گوش كني! (آره جون ُ خودشون ، تا حالا من ُ نه سرزمين عجايب بردن ، نه موج هاي آّبي نه پديده :(( )

+
داشتم با يه كي از دوستاي مجازيم حرف مي زدم ، اون جاهاي ديدني ِ مشهد ُ برام توصيف كرد!
پارسال خودم ُ كشتم بريم اخلمد...گفتن : جاي ِ خوبي ني :O ...

ا
اون قسمت اولو بگم که به خدا 90٪ پدر مادرو همینو میگن کدوم پدر مادری میگه برم یه ج*ن*س مخالف دوست شو خیلی کمن یا اکثر پدر مادرا دوست دارن تو مدرسه بچه شون اون بچه + ه باشه .

!...Ana...!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد...!
دانشگاه
همونجایی که آینده باش�

ديگه دنيا عوض شده بچه ها هركار دوس دارن مي كنن اما تو خونه ي ما حق نداريم پا جلو ي بزرگ تر دراز كنيم...براي من كه مسخرس و تا آخرش جنگيدم ُ به نتيجه رسيدم...
+

يه بار مامان بزرگم گفت : موهات ُ بكن تو...اين كاراي دختر خيابوني هاس...
خيلي راحت گفتم : من فعلا تو خونه هستم ، و به كسي مربوط ني چه طوري راه مي رم...كوبوندمش تو ديوار...!شد.. :O..

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

من خودم خيلي از محدوديت ها بدم مياد اما خوشبختانه محدوديت هاي من خيلي كمن!
به نظرم ميزان اين محدوديت ها به طرز تفكر خانواده بستگي داره!
و البته اينكه اين محدوديت ها چقدر باشن به شخص بستگي داره كه چقدر بتونه خودش رو كاراش كنترل داشته باشه!
به نظرم ادم هايي هستن كه احتياج به محدوديت هاي خيلي زياااادن!
و برعكس ادمايي هستن كه خودشون براي خودشون حد در نظر ميگيرن و احتياجي به محدود شدن توسط خانواده ندارن!

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

تو این که همه ما خوبو از بد تشخیص میدیم شکی نیست
ولی برای مثال خود من
مثل روز برام روشنه که درس خوندن خوبه
ولی نمیخونم
چون تنبلیم میاد کار خوبو انجام بدم
و هزار تا کار هست که میدونم بده ولی انجام میدم
تازه الان که از بقیه طول عمرم بیشتر میفهمم
خانواده من روم خیلی کنترل نداره و بیشتر نظارت داره
ولی اگه 1جاهاییم واسم محدودیت گذاشتن دستشونو میبوسم چون تازه 1ساله دارم معنی کاراشونو میفهمم

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نظرتون در صورت سرپیچی از محدودیت ها چی میشه؟
یا در حد امکان بد رفتاری و لجبازی ؟
اینم به نظر من به خود خانواده برمیگرده پدر و مادری هستن که اگه تصمیم گرفتن به محدودیتی پای همچیش هستن بعضی پدر مادر ها هم جاهایی کوتاه میان

• لایک
امتیازات: N.M
بالا