• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پزشکی

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
من خیلی خوابم میگیره.
و خیلی زیاد هم میخوابم بالطبع.
مثلا دیشب ۱۰ ساعت خوابیدم الان باز خوابم میاد و چشام میره رو هم.
چه دلیلی داره؟ چیکار کنم خوب شه؟ دارم دیوونه میشم از دستش.
ممکنه به خاطر کم خونی یا تیروئید باشه

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
من کلا به سمت چپ نمیتونم بخوابم چون کتف چپ و طرفای قلبم حالت گرفتگی پیدا میکنه و اگه زیاد ادامه پیدا بکنه ممکنه یه دردی هم پیدا بشه که به نظر میاد قلبم هست. بعضی فشار ها و فعالیت های دیگه هم با دست چپ انجام بدم همین حالت پیدا میشه دیگه اینکه مثلا بعضی هیجانات یا مثلا ترس زیاد هم ممکنه علاوه بر همین گرفتگی درد هم ایجاد کنه یا تا حدودی تنگی نفس وزنم هم کمه به نظرم تاثیر داره تو این موضوع. این نشانه ها رو مدت زیادی هست دارم ولی مثلا دیروز داشتم چمدون سنگینی رو حمل میکردم با دست چپم و احساس میکردم فشار میاد و عجله هم داشتم برای همین زیاد توجه نمیکردم. یکم بعدش احساس درد داخل قفسه سینه و گلو داشتم موقع نفس کشیدن یا غذا خوردن و اینا درد گلو هم به نظر یکم با سرما خوردگی متفاوت بود مثلا به واسطه همون درد داخل گلو کردنم هم کمی درد میکرد اگه فشار میدادم و اینا و داخل گوگل یه سرچ کوچیکی کردم گفتم شاید پریکاردیت باشه چون علائمش شبیه من بود. البته از دیشب که خوابیدم الان که بیدار شدم وضع خیلی بهتر شده احتمالا تا فردا هم خوب میشه و زیاد جدی نیست.

اخه مشکلات قلبی تو این سن شایع نیست و بیشتر این دردا عضلانی ان . تب یا ورم پا که نداری؟
اگه احساس می کنی علائمت داره برطرف میشه که هیچی دکتر نمی خواد بری مخصوصا الان که این برنامه کرونا هست ولی اگه دیدی ادامه پیدا کرد یا بدتر شد با معاینه و نوار قلب میشه تشخیص قطعی داد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
من کلا به سمت چپ نمیتونم بخوابم چون کتف چپ و طرفای قلبم حالت گرفتگی پیدا میکنه و اگه زیاد ادامه پیدا بکنه ممکنه یه دردی هم پیدا بشه که به نظر میاد قلبم هست. بعضی فشار ها و فعالیت های دیگه هم با دست چپ انجام بدم همین حالت پیدا میشه دیگه اینکه مثلا بعضی هیجانات یا مثلا ترس زیاد هم ممکنه علاوه بر همین گرفتگی درد هم ایجاد کنه یا تا حدودی تنگی نفس وزنم هم کمه به نظرم تاثیر داره تو این موضوع. این نشانه ها رو مدت زیادی هست دارم ولی مثلا دیروز داشتم چمدون سنگینی رو حمل میکردم با دست چپم و احساس میکردم فشار میاد و عجله هم داشتم برای همین زیاد توجه نمیکردم. یکم بعدش احساس درد داخل قفسه سینه و گلو داشتم موقع نفس کشیدن یا غذا خوردن و اینا درد گلو هم به نظر یکم با سرما خوردگی متفاوت بود مثلا به واسطه همون درد داخل گلو کردنم هم کمی درد میکرد اگه فشار میدادم و اینا و داخل گوگل یه سرچ کوچیکی کردم گفتم شاید پریکاردیت باشه چون علائمش شبیه من بود. البته از دیشب که خوابیدم الان که بیدار شدم وضع خیلی بهتر شده احتمالا تا فردا هم خوب میشه و زیاد جدی نیست.
ورزش خاصی انجام نمیدی؟
چپ دستی یا راست؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
اگه یه فعالیت سنگین مثل دویدن داشته باشی ولی از دست چپت استفاده نکنی بازم علائم داری؟
گردنت وقتی فشار میدادی فقط درد می کرد؟ غدد لنفاوی گردنت بزرگ نشده؟؟
این علائم زیاد قلبی نیست:
گرفتگی سمت چپ و دست چپ بعد از فعالیت با دست چپ ( اگه با ستیر فعالیت ها این حالت ایجاد نشه)
درد گردن با فشار دادن بعد از گلو درد
این که میگی بعد ترس و استرس تنگی نفس و درد قفسه سینه میگیری ممکنه قلبی باشه ولی خیلیا ام همین علامتو دارن

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
این که نمیتونم به سمت چپ بخوابم دلیلش چیه؟ و بقیه فعالیتای دست چپ زیادی فشار میاره و ممکنه حتی باعث اون گلو درد و چیزایی که گفتم بشه اگه توجه نشه.
با توجه به اطلاعاتم می تونم بگم قلبی نیست ولی اطلاعاتم برای اینکه دقیقا چیه کافی نیست .
بین چیزایی که خوندم thoracic outlet syndrome فقط به ذهنم می رسه

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
من ی چند وقتیه که درد زیر سینه چپم احساس میکنم
دردی که اون لحظه ک شدیده نفس نمیتونم بکشم و تا بیام ماساژ بدم و بعد کمی راحت تر نفس میکشم
حس میکنم انگار استخوانی شکسته و داره ماهیچه رو پاره میکنه ینی دردش اینطوریه
و بعد یک ساعت کمتر میشه این درد و نمیفهمم کی از بین میره اما بعد چند روز باز میاد
فک کردم الکی و تلقینه اما امشب ک اینطور شدم شدید تر از هربار بود و ترسیدم
میشه راهنماییم کنید

Karin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Urmia
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
دردی که اون لحظه ک شدیده نفس نمیتونم بکشم و تا بیام ماساژ بدم و بعد کمی راحت تر نفس میکشم
و بعد یک ساعت کمتر میشه این درد و نمیفهمم کی از بین میره اما بعد چند روز باز میاد
میشه راهنماییم کنید
منم همچین میشدم دکر رفتم اکو.... گفت استرس هستش
احتمالا استرس داری یارفشار عصبی...

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
  • لایک
امتیازات: Karin

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
میشه راهنماییم کنید
اره منم وقتی خیلی عصبی ام اینجوری میشم

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
منم از وقتی که یادم میاد، گاهی زیر سینه راستم درد میکنه. یه دفعه هم آزمایش کلی داده بودم، چیزی نبود. فقط یه سوال، اونجا کدوم قسمت بدنم میشه؟ دلایل دردش چی میتونه باشه؟

• لایک
امتیازات: Karin

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
منم از وقتی که یادم میاد، گاهی زیر سینه راستم درد میکنه. یه دفعه هم آزمایش کلی داده بودم، چیزی نبود. فقط یه سوال، اونجا کدوم قسمت بدنم میشه؟ دلایل دردش چی میتونه باشه؟
دیافراگم و قفسه سینت میشه...

شاید سرما خورده... کوچکترین دلیل که ت ازمایش هم دیدن نمیشه

Karin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Urmia
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
ب من گفتن ک متخصص قلب باید بری و رفتم منطقی تره

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام(: دوستان من خیلی ساعت خوابم نا منظمه دوستی بهم پیشنهاد داد ملاتونین بخورم
به نظرتون ضرر داره؟ تو گوگل زدم ولی هر سایتی یه چیزی در موردش گفته بود \:
اصلا موثر هست؟
بعد اینکه چندبار در روز باید بخورم؟؟

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام(: دوستان من خیلی ساعت خوابم نا منظمه دوستی بهم پیشنهاد داد ملاتونین بخورم
به نظرتون ضرر داره؟ تو گوگل زدم ولی هر سایتی یه چیزی در موردش گفته بود \:
اصلا موثر هست؟
بعد اینکه چندبار در روز باید بخورم؟؟
هیچ ضرری نداره. روزی یدونه نیم ساعت قبل خواب باید بخوری.
تاثیرش بستگی به علت بی‌خوابیت داره. ملاتونین ماهیچه‌ها و بدنت و خسته میکنه.

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
هیچ ضرری نداره. روزی یدونه نیم ساعت قبل خواب باید بخوری.
تاثیرش بستگی به علت بی‌خوابیت داره. ملاتونین ماهیچه‌ها و بدنت و خسته میکنه.
اها مرسی عزیزم
اخه تو یه سایتی نوشته بود ضرراتش افسردگی و افت فشار خون و سردرد و سرگیجه است((((= کرک و پرم ریخت
گفتم بیام بپرسم
مرسییی x:

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
اها مرسی عزیزم
اخه تو یه سایتی نوشته بود ضرراتش افسردگی و افت فشار خون و سردرد و سرگیجه است((((= کرک و پرم ریخت
گفتم بیام بپرسم
مرسییی x:
به نظرم با احتیاط مصرف کن. ندیده بودم اینارو ولی انگار در مواردی معدود اتفاق میفته.

بالا