• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پزشکی

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : سوالات پزشکی

در مورد سندروم پای بیقرار توضیح دهید :(
راه درمان
علتشم هنوز نمیدونم :(

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از کوزت :
در مورد سندروم پای بیقرار توضیح دهید :(
راه درمان
علتشم هنوز نمیدونم :(
کی بهت گفته این بیماری رو داره؟
کی تشخیص داده؟پزشک یا خودش؟ :))

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadlove :
استرابیسم[nb]انحراف چشم[/nb] درمان هم داره ؟ امکان داره طی زندگی ایجاد بشه ؟ دلایلش چی هست ؟ کسی ک چشماش دو تا شماره مختلف با تفاوت زیاد باشن امکان داره با استرابیسم اشتباه گرفته بشه وضعیت چشمهاش ؟
بله جراحی میشه فوق تخصص استرابیسم داریم
بعضیهاش مادرزادیه اما ممکنه بر اثر تروما یا فلج ایحاد بشه
تشخیص نمره چشم به وضعیت کره چشم مربوطه اما استرابیسم به محور بینایی ربط داره

sanaph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
شریف

احتمال ابتلا به سرطان وقتی سابقش تو خونواده باشه زیاد میشه؟

• لایک
امتیازات: Diyar
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

یه آدم بیست ساله بدون گرفتن فشارش از کجا می‌تونه بفهمه فشارش بالاست؟ علائمش چیه؟ فشار عصبی می‌تونه باعثش بشه؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از حمیـده :
یه آدم بیست ساله بدون گرفتن فشارش از کجا می‌تونه بفهمه فشارش بالاست؟ علائمش چیه؟ فشار عصبی می‌تونه باعثش بشه؟
فشار خون، قاتل خاموش
منتظر علایم نمونید، علایم وقتی بروز میکنن که خیلی دیر شده.
سریعتر به پزشک مراجعه کنید یا در خانه با استفاده از فشار سنج، اندازه گیری کنید.

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از سَنا :
احتمال ابتلا به سرطان وقتی سابقش تو خونواده باشه زیاد میشه؟
سرطان ژنتیکیه ربطی به سابقه خانوادگی نداره . معمولا اونایی که افراد خانواده درجه یکشون این بیماری رو دارن فقط 1 تا 2 درصد احتمال درگیری با این بیماری رو بیشتر از افراد عادی دارن.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از آیدا ツ :
سرطان ژنتیکیه ربطی به سابقه خانوادگی نداره . معمولا اونایی که افراد خانواده درجه یکشون این بیماری رو دارن فقط 1 تا 2 درصد احتمال درگیری با این بیماری رو بیشتر از افراد عادی دارن.
اشتباهه
توضیح بیشتری نمیدم چون باید خود کیس بیاد سوال کنه و ممکنه از اطلاعاتی که میدیم سواستفاده بشه.

• لایک
امتیازات: N!ma

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از ملکه شیشه ای :
اشتباهه
توضیح بیشتری نمیدم چون باید خود کیس بیاد سوال کنه و ممکنه از اطلاعاتی که میدیم سواستفاده بشه.
خب من چه طوری قبول کنم اشتباهه؟ من از پزشک هم پرسیدم حتی

sanaph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
شریف

به نقل از ملکه شیشه ای :
اشتباهه
امممم یعنی چی سو استفاده بشه؟متوجه نشدم

مثلا به نوع سرطان مربوطه یا چی؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از آیدا ツ :
خب من چه طوری قبول کنم اشتباهه؟ من از پزشک هم پرسیدم حتی
خوب اشتباه گفتن بهتون. اگر سوالتونو دقیق بپرسید و صرفا به جهت اطلاعات عمومی نباشه، تو خصوصی میتونیم بیشتر بحث کنیم.

در مسایل پزشکی ما اول باید دقیقا بدونیم بیمار کی هست و دلیل سوالش چیه،و اون رو پاسخ بدیم. ممکنه صحبتی که ما می کنیم رو فردی بخونه و بعدا برای کسی مشکلی پیش بیاره.ما حق نداریم اطلاعات بدیم همین جوری روی هوا.
من حق ندارم سواستفاده رو اموزش بدم و این که چه جوری میشه با همچین اطلاعاتی ایجاد مشکل کرد.

مثلا امروز یک پرستار زنگ زد گفت چرا برای تهیه یک نسخه نیاز به کپی شناسنامه هست؟ من اول مطمءن شدم سوالش شخصیه و خودش رفته با نسخه دارو رو بگیره و ازش خواستن و به جهت کنجکاوی در کار دیگران نمیپرسه.
بعد توضیح دادم احتمال abuseداره این دارو و میخوان فروشش رو به بیمارای مشخصی محدود نگه دارن، ولی بهش نگفتم چه مدلabuseمیشه کرد.

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

اینکه تو یه خانواده چند نفر سرطان بگیرن دلیلی بر ارثی بودن اون نیس خیلی از مواقع شیوه زندگی و مواجه های شغلی اون خانوادا این رو ایجاد کرده...کنسرهایی که نگران کننده هستن و باید غربالگری بشن معمولا تومورهای نادری هستن که تو سنین پایین رخ میدن مثلا دو تا فرد زیر 20 سال در یه خونواده کنسر کولون میگیرن .اینجا باید برای غربالگری و احتمالا اصلاح ژنها مراجعه کرد....ولی خب بعضی کنسرها هم مثل پروستات اگه پدر یه خانواده داشته باشه شانس ابتلای پسران خانواده تا چندین برابر زیاد میشه....ولی در کل هرکدوم پی از سرطانها پیش آگهی متفاوتی دارن و نمیشه یه نسخه کلی داد

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از فـرشـاد :
اینکه تو یه خانواده چند نفر سرطان بگیرن دلیلی بر ارثی بودن اون نیس خیلی از مواقع شیوه زندگی و مواجه های شغلی اون خانوادا این رو ایجاد کرده...کنسرهایی که نگران کننده هستن و باید غربالگری بشن معمولا تومورهای نادری هستن که تو سنین پایین رخ میدن مثلا دو تا فرد زیر 20 سال در یه خونواده کنسر کولون میگیرن .اینجا باید برای غربالگری و احتمالا اصلاح ژنها مراجعه کرد....ولی خب بعضی کنسرها هم مثل پروستات اگه پدر یه خانواده داشته باشه شانس ابتلای پسران خانواده تا چندین برابر زیاد میشه....ولی در کل هرکدوم پی از سرطانها پیش آگهی متفاوتی دارن و نمیشه یه نسخه کلی داد
منم نسخه کلی ندادما، من هیچ نسخه ای ندادم . میگم هرکس سوالی داشت با پ خ بپرسه. ما اطلاعات پزشکیمونو حق نداریم تو جاهای عمومی بدون مشخص بودن مخاطب اراءه بدیم. شاید کسی خوند و بعدا پیش داوری کرد در مورد فردی یا برای کسی ایجاد مشکل و شایعه کرد.

وای :)) امروز یه نفر بهم گفت بخشنامه تزریق وریدی دیازپام رو براش پیدا کنم. فارسی گشتم. یه فروم باز کردم چشمتون روز بد نبینه هرچی اراجیف و شایعات بود نوشته بودن، زیرشم نوشته بودن به نقل از دانشجوی پزشکی یا به نقل از دکتر بیمارستان.بعد اگر کسی اونا رو بخونه کلا دیدش به اون دارو خراب میشه. بعد چه توصیه هایییییی کرده بودن. پایه ی اون بحثها مشکل نداشت ها ولی تفسیر اون دانشجوی پزشکی از اون مساله کاملا برعکس کرده بود داستان رو و خواننده هام کلا پیاز داغشو بیشتر و بیشتر کرده بودن.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از ملکه شیشه ای :
منم نسخه کلی ندادما، من هیچ نسخه ای ندادم . میگم هرکس سوالی داشت با پ خ بپرسه. ما اطلاعات پزشکیمونو حق نداریم تو جاهای عمومی بدون مشخص بودن مخاطب اراءه بدیم. شاید کسی خوند و بعدا پیش داوری کرد در مورد فردی یا برای کسی ایجاد مشکل و شایعه کرد.

وای :)) امروز یه نفر بهم گفت بخشنامه تزریق وریدی دیازپام رو براش پیدا کنم. فارسی گشتم. یه فروم باز کردم چشمتون روز بد نبینه هرچی اراجیف و شایعات بود نوشته بودن، زیرشم نوشته بودن به نقل از دانشجوی پزشکی یا به نقل از دکتر بیمارستان.بعد اگر کسی اونا رو بخونه کلا دیدش به اون دارو خراب میشه. بعد چه توصیه هایییییی کرده بودن. پایه ی اون بحثها مشکل نداشت ها ولی تفسیر اون دانشجوی پزشکی از اون مساله کاملا برعکس کرده بود داستان رو و خواننده هام کلا پیاز داغشو بیشتر و بیشتر کرده بودن.
خب ببینین کلا این انجمن همین طوریه . هر کسی مشکلشو میگه ما هم نظرمون رو میدیم اگه قرار بود کسی مشکل خودشو تو این انجمن مطرح نکنه که کلا انجمنی نبود .
×بقیه نظرتون رو می تونین تو خصوصی یا تاپیک نظرات و پیشنهادات بگین . اینجا فقط سوالات پزشکی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از آیدا ツ :
خب ببینین کلا این انجمن همین طوریه . هر کسی مشکلشو میگه ما هم نظرمون رو میدیم اگه قرار بود کسی مشکل خودشو تو این انجمن مطرح نکنه که کلا انجمنی نبود .
×بقیه نظرتون رو می تونین تو خصوصی یا تاپیک نظرات و پیشنهادات بگین . اینجا فقط سوالات پزشکی
اخه مشکل داریم تا مشکل.
بیاد بگه من چنین علایمی دارم به نظرتون پیش چه دکتری برم، یا با داروهام فلان مشکلو دارم، اینا ایراد نداره اونم در صورتی که فردی که پاسخ میده قابل اعتماد باشه.
پسفردا نگن فلان چیز نقل از دانشجوی پزشکی.
نمیدونم باز هرچی نظرتونه

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

به نظرم حساسیت تا این حد لازم نیس...ما بر اساس شنیده ها و خونده هامون نظر میدیم و صد البته نظراتی که اینجا عنوان میشه هیچکدوم در حد نظر یه متخصص نیس. و کسی هم استناد نمیکنه به حرفهای ما....فقط زمینه رو برای پرسش و مطالعه بیشتر فراهم میکنه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به یک عدد تقویت کننده خفن نیازمندم. چیزی که مغزو راه بندازه. در حد استفاده یک هفته ای دم کنکور.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از میم ح میم دال :
به یک عدد تقویت کننده خفن نیازمندم. چیزی که مغزو راه بندازه. در حد استفاده یک هفته ای دم کنکور.
جنسینگ،ویتامین E و ویتامینB
از همه موثرتر جنسینگ هستش.

• لایک
امتیازات: MTHR

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از ماهِ ـشاد :
جنسینگ،ویتامین E و ویتامینB
از همه موثرتر جنسینگ هستش.
جینسینگ رو چجوری تهیه کنم؟ کجا چجوری میقروشنش؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از میم ح میم دال :
جینسینگ رو چجوری تهیه کنم؟ کجا چجوری میقروشنش؟
جینسینگ و اینارو نمیدونم، کافءین بخور افزایش تمرکز میده.
قرص گیاهی هم هست ولی یه هفته ای اثر نداره

• لایک
امتیازات: MTHR
بالا