• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب دیجیتالی

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : کتاب دیجیتالی

شما زیاد درگیر این مسائل نشو منم مفهوم شما رو بد متوجه شدم. ببخشید.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

تاپیک که قدیمیه ولی بازم: :D

خب ما اصولا بچه های خوبی هستیم؛ :) کتاب خیلی زیاد میخونیم هم الکترونیک هم کاغذی و هر کدوم یه مزایایی دارن؛ خب کیندل رو نمیدونم ولی از ویژگی های خوب آیپد میشه به ۱. داشتن دیکشنری انگلیسی توی برنامه ۲. امکان های لایت با رنگ های مختلف ۳. داشتن تم های مختلف ( شب، معمولی و قدیمی) و امکان حمل یک جای تعداد زیادی کتاب اشاره کرد؛ از خوبی های کتاب معمولی هم اینه که خب ورق زدن و کاغذی بودن به آدم احساس خوبی میده و اصولا پیدا کردن ایبوک فارسی کار آسونی نیست و نسخه کاغذی کامل تر از نسخه الکترونیکه ;;)
به نظر من برای انگلیسی دیجیتال و برای فارسی کاغذی بهتره

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از نسترنگار :
تاپیک که قدیمیه ولی بازم: :D

خب ما اصولا بچه های خوبی هستیم؛ :) کتاب خیلی زیاد میخونیم هم الکترونیک هم کاغذی و هر کدوم یه مزایایی دارن؛ خب کیندل رو نمیدونم ولی از ویژگی های خوب آیپد میشه به ۱. داشتن دیکشنری انگلیسی توی برنامه ۲. امکان های لایت با رنگ های مختلف ۳. داشتن تم های مختلف ( شب، معمولی و قدیمی) و امکان حمل یک جای تعداد زیادی کتاب اشاره کرد؛ از خوبی های کتاب معمولی هم اینه که خب ورق زدن و کاغذی بودن به آدم احساس خوبی میده و اصولا پیدا کردن ایبوک فارسی کار آسونی نیست و نسخه کاغذی کامل تر از نسخه الکترونیکه ;;)
به نظر من برای انگلیسی دیجیتال و برای فارسی کاغذی بهتره
+ نسترن نگار جان، جهتِ یادآوری که مام آیپد داریم.... :D :-"

موافقم باتون...ا

ین که ای بوک ِ فارسی کمه خیلی بده...

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از afroDt :
+ نسترن نگار جان، جهتِ یادآوری که مام آیپد داریم.... :D :-"

موافقم باتون...ا

ین که ای بوک ِ فارسی کمه خیلی بده...

حالا کی گف ما آیپد داریم؟ :-" بلکه دست بچه مردم دیدیم! :D

خب یک دلیلش اینه که اپل ایبوک های فارسی رو توی آیتیونز قبول نمیکنه به دلیل حجم زیادشون؛ تبدیل کتاب فارسی به ایبوک کار بسیار سختیست و نتیجه هم بسیار حجیم است، احتمالا یه دلیلش اینه و دلیل دومش هم اینه که خب خواننده کمه لابد! :-??

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از i man :
حداقل تو ایران که قیمت ها حساب کتاب نداره دیجیتال به صرفه ترٍ [-(

ولی این وسایل(کیندل) که هنوز اینجا جا نیفتادن....اصن هست؟؟؟؟!
این قدر جا افتاده که همچین انجمنی داریم:forums.ketabkhan.info
و همچین سایتی:http://www.e-reader-shop.ir/
قیمت ها هم معروف ترین ها:
nook touch: 280
kindle touch: 260
....................
اولین باری که e-book reader دیدم فکر کردم ماکت دستشه X_X اینقدر صفحه اش شبیه کاغذ و کاملا بی نور بود!
lcd هم نیست: e-ink

به کتاب ترجیح داده میشه: برای مسافرت ها( درون شهری و برون شهری) خیلی بهتر از کتاب های حجیمه! فقط مشکلشون اینکه فقط و فقط کتابخوانن نه چیزه دیگه( البته آندروید روشون روت شده ولی .... با اون cpu و صفحه سیاه و سفید....)
........................
برای دانشگاهی هایی که می خوان از منابع به روز استفاده کنن فوق العاده مناسبه! (البته نه برای پزشکی ها چون رنگی نیست!)

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

من خودم کتاب رو ترجیح میدم . ورق زدن ِ کتاب ُ تا خوردگیای گوشه هاش ُ دوست دارم ؛ و نور ِ ال سی دی اذیت میکنه چشمامو .
به درد بخوره این کیندل آ ؛ ولی خب اون وزن ِ کتاب یه حال ِ دیگه داره ! بقیه هم که مزیت های ِ کیندل ُ گفتن .

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نظر من کیندل در ایران به درد نمیخوره به دلیل اینکه کتاب های به درد بخور که قدیمی هم نیستن قیمت نسبتا بالایی در حدود ده تا پونزده دلار دارن که برای ما ایرانی ها قیمت به صرفه ای نیست ولی خب وضع اروپایی ها و آمریکایی ها فرق میکنه

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
به نقل از نسترنّگار :
به نظر من کیندل در ایران به درد نمیخوره به دلیل اینکه کتاب های به درد بخور که قدیمی هم نیستن قیمت نسبتا بالایی در حدود ده تا پونزده دلار دارن که برای ما ایرانی ها قیمت به صرفه ای نیست ولی خب وضع اروپایی ها و آمریکایی ها فرق میکنه
قطعا کیندل انتخاب مناسبی نیست. چون اولا اجازه دانلود به ما نمیده و pdf فارسی رو هم نمیتونه ocr حسابش کنه!
.......
اما nook انتخاب خوبیه
چون هم اجازه دانلود میده
هم pdf فارسی هم به عنوان متن می فهمه
......
در واقع sony در جهان مطرح نیست چون store نداره!
اما برای ما انتخاب خوبیه چون pdf فارسی راحت میفهمه و میتونه صفحه رو بچرخونه که برای کتاب های فارسی خیلی مناسبه که بدون تغییر زوم راحت میشه خوند
اما هر با هر بار ورق زدن صفحه فاش میکنه
..........
از دید من nook برای کتابخون های واقعی(روزی بیشتر از ۵-۶ ساعت فقط متن!) با قیمت ۲۸۰ بسیار مناسبه!

• لایک
امتیازات: N.M

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

مسلما استفاده طولانی مدت بخصوص برای رمان ها که شخص یهو 5 ساعت میشینه پاش ، کتاب دیجیتالی به دردش نمیخوره ، چون استفاده از کامپیوتر ، لب تاپ ، تب لت یا گوشی به طولانی مدت ضرر داره و باعث آسیب چشم میشه ! ( ضرر های دیگه ش حالا هیچی ) :-"
پس به نظرم صرفا استفاده از کاب دیجیتالی مناسب نیست و به درد کتاب های کوتاه میخوره بیشتر ...

• لایک
امتیازات: zmaa

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران