• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

از پزشک جماعت هم میشه ایراد گرفت

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم
پاسخ : از پزشک جماعت هم میشه ایراد گرفت

آقا قضیه خود دکتر عه و قبول هم نمی کرد
ینی معلم من خودش دکتره هی به طرف گفته آقای دکتر این قرصه ها؛ گفته نه . برداشته نوشته روزی دوقاشق

ولی موافقم تا اون نفر آخر باید دارو هارو چک کنن. حتی من یه پرستار دیدم میخواست چن تا آمپول بزنه تو سرم دونه دونه آمپولا رو چک میکرد میپرسید فلان علایم رو داری یا نه.

• لایک
امتیازات: Diyar

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

حالا من ه دقیق نفهمیدم دااستان چیه ولی بازم بگید..بقیه موارد

حالا چی بود این داروی دردسرساز قرص و شربت

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

البته بعضا مشکل از اینجا ناشی میشه که یه عده افراد تو داروخونه ها هستن که دکتر داروساز نیستن و فقط بصورت تجربی یادگرفتن، نسخه هارو اشتباه میخونن.این مشکل چندبار برای من پیش اومده...بجای سرم قندی سرم نمکی داده.در مورد قرصا هم که فراوون از این اشتباها میکنن.متاسفانه این افراد تحصیلاتشونم خیلی پایینه.....همیشه هم دکتر داروساز در دسترس نیس که چک کنه داروهای شمارو...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

تحویل داروی بیمار توسط فردی غیر از دکتر داروساز غیر قانونی است.

بیشترین مشکل از نسخه های مبهم و بدخط پزشکانه. اگر واضح بنویسن خیلی مشکلات حل میشه.

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

به نقل از ملکه شیشه ای :
تحویل داروی بیمار توسط فردی غیر از دکتر داروساز غیر قانونی است.

بیشترین مشکل از نسخه های مبهم و بدخط پزشکانه. اگر واضح بنویسن خیلی مشکلات حل میشه.

ولی اون چیزی که روتینه اینه که چن نفرو گذاشتن تو داروخونه ها که هیچی سرشون نمیشه....پول بدی بدون نسخه هم واست دارو میدن.مثلا با اینکه میگن فروش کورتونها بدون نسخه پزشک غیرقانونیه و عوارض زیادی داره ولی بازم تو داروخوته ها میفروشن. دکترداروسازم در 90 درصد موارد اصلا تو داروخونه نیس

mohammadx0098

Mohammad_A
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان 2
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از فـرشـاد :
ولی اون چیزی که روتینه اینه که چن نفرو گذاشتن تو داروخونه ها که هیچی سرشون نمیشه....پول بدی بدون نسخه هم واست دارو میدن.مثلا با اینکه میگن فروش کورتونها بدون نسخه پزشک غیرقانونیه و عوارض زیادی داره ولی بازم تو داروخوته ها میفروشن.پزشک داروسازم در 90 درصد موارد اصلا تو داروخونه نیس
همین چند روز پیش میخواستن برن خواستگاری یه نفری داشتن تعریف میکردن میگفتن که تو داروخونه کار میکنه ولی داروسازی نخونده ولی خیلی وقته اونجاست همه کارا رو بلده :|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
سخن بزرگانی بود در حد خودش !

• لایک
امتیازات: MHO

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از فـرشـاد :
ولی اون چیزی که روتینه اینه که چن نفرو گذاشتن تو داروخونه ها که هیچی سرشون نمیشه....پول بدی بدون نسخه هم واست دارو میدن.مثلا با اینکه میگن فروش کورتونها بدون نسخه پزشک غیرقانونیه و عوارض زیادی داره ولی بازم تو داروخوته ها میفروشن. دکترداروسازم در 90 درصد موارد اصلا تو داروخونه نیس
شما حق شکایت داری ولی خود منم نمیدونم شماره رسیدگی به شکایات چنده.

دلیل این مدلی بودن داروخانه ها اینه حدود 80 درصد دارخانه ها اصلا مالکشون داروساز نیست. ادمهای پولداری هستن که پروانه یه داروساز رو میگیرن و یه راروساز کم سن رو هم میارن به عنوان مسءول فنی و به طرف میگن گر اینجوری که ما میگیم کار نمیکنی نمیخواد بیای..

بین خود داروساز ها خیلی بحثه چرا اون عده پروانه رو میفروشن به این ادما ولی علت عمده اش خلا قانونیه و واقعا بده.
من خودم بالای 1000 ساعت کار کردم تو داروخانه ولی یه ساعتم تو داروخانه خصوصی کار نکردم. چون هنوز بلد نیستم اگر رفتم و گفتن این مدلی کار کن که ما میگیم، چی باید جواب بدم..یا باید دعوا کنی و هر روز جاتو عوض کنی یا ..

• لایک
امتیازات: MHO

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

ببینین وااقعا جو بدی ایجا شده. اشتباه پزشکی هست. پزشکایی ک پولدارن هستن. پزشکایی ک سوادشون مطلوب نیستم هستن!
ولی عایا غیر اینه ک ما هممون اگه میتونستیم(حال زیس خوندن داشتیم ) دوست داشتیم پزشک بشیم؟! مگه غیر اینع ک همه پدر مادرا بچه هاشونو دارن میفرستن تجربی؟!
شما حساب کنید چند بار رفتین مطب دکتر وشروع کردین شمردن مریضا ضرب در پول ویزیت.!!!
حساب نمیکنی این چقد درس خونده؟!حساب نمیکنی چقد شیفت شب رفته؟!طرح رفته اینور اونور؟!
(عصبی. نیستما شاید حتی به تاپیک مربوطم نباشه ولی میخواستم بگم و نمیخواستم تاپیک جدید بزنم )

بالا