• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

از پزشک جماعت هم میشه ایراد گرفت

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : از پزشک جماعت هم میشه ایراد گرفت

معلمون می گفت یکی از آسانسور میافته پایین (خالی بوده) بعد می برنش دکتر دکتره میگه هیچیش نیست بعد این پا میشه راه میره، 2،3
ساعت بعد گندش در میاد (حالش خیلی بد میشه ) می برن دکتر معلوم میشه 2 تا دندش شکسته بوده دکتره نفهمیده. :O :O :O :O :O :O :O

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از stewie_griffin :
معلمون می گفت یکی از آسانسور میافته پایین (خالی بوده) بعد می برنش دکتر دکتره میگه هیچیش نیست بعد این پا میشه راه میره، 2،3
ساعت بعد گندش در میاد (حالش خیلی بد میشه ) می برن دکتر معلوم میشه 2 تا دندش شکسته بوده دکتره نفهمیده. :O :O :O :O :O :O :O

شکستن دنده ها با عکس برداری و رادیولوژی مشخص می شه ! قرار نیست دکتر این موضوع رو بفهمه !
ضمن اینکه هنگام شکستن دنده ها، در ظاهر حدوداً هیچ نشانه ای وجود نداره ! به جز چندی از علائم جزئی ... :-??

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از Kinder :
شکستن دنده ها با عکس برداری و رادیولوژی مشخص می شه ! قرار نیست دکتر این موضوع رو بفهمه !
ضمن اینکه هنگام شکستن دنده ها، در ظاهر حدوداً هیچ نشانه ای وجود نداره ! به جز چندی از علائم جزئی ... :-??
ولی بهر حال این یه اشتباه پزشکی بوده که نگفته عکس بگیرن
علائم ظاهریشم کم نیست

درد شکستگی دنده اینقدر زیاده تو قفسه سینه که معمولا خود فرد هم می فهمه دندش شکسته :D (جون تو!)

تازه من دکتر معروفی می شناسم دستشو می ذاره رو بدن بیمار می گه چش شده :-" (جون تو!) تا الان یک تشخیصشم تو این زمینه اشتباه نبوده
واسه همینم معروفه

ولی همون چیزی که این دکتر تشخیص داده رو گاهی نتونستن از تو عکس با وضوح ببینن ??? کلا این تشخیص ها خیلی به مهارت دکتر برمی گرده

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

بستگی داره چه دنده ای شکسته باشه!
اما میتونه این آسیب هارو برسونه:
خون ریزی شدید داخلی===> مرگ
رفتن تو شش ها====> مرگ
رفتن تو معده و کلا دم دستگاه گوارشی===> درد شدید، خونریزی داخلی، خروج مدفوع و ادرار دردناک و همراه با خون
کلا از قیافه هم میشه فهمید!
دنده ها واضح ترین استخون های بدنن! اگه بشکنن یا به سمته بیرون میان که تابلوس، داخل میرن که به خاطر فشار فرورفتگی احساس میشه!
تازه کسی که دندش میشکنه، هر کدومش هم مهم نیست، عمرن نمیتونه درست راه بره از شدت درد!

• لایک
امتیازات: HHH

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

پسر خاله من تصادف کرد! نابود شد :-" (البته خدا رو شکر الان بهتره! )

یه ده باری رفت اتاق عمل

یه بارش رفت که هم پاشو عمل کنن هم دستش!
یه 6 ساعتی تو اتاق عمل بود! ما داشتیم میمردیم! دکنره اومد بیرون .. قیافه گرفت ! گفت: سخت بود! اما خوشبختانه عمل خوبی بود!

بعدا فهمیدیم اینا اصن یادشون رفت دست اینو عمل کنن!!! فقط سه تا پین گذاشتن تو گوشتش!!!!!!!

مملکت ِ ما داریم؟؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

یکی از دوستان ِ ما زخم شده بود صورتشون ، جراحت ِ عمیقی بود . رفته بودن دکتر گفته بود سریعاً باید بخیه شه ، و همچین جراحت صورتی برای یکی دیگ ِ از آشنایان ما که مقیم ِ آلمان بودن اتفاق افتاده بود با این تفاوت که اون دوست ِ ما رو دکتر گفته بود بره خونه و نیاز به هیچ کاری نیس و بخیشون نزده بودن . بعد از مدتی بخیه شده هه جای بخیش موند ُ گوشت ِ اضافی و هزار مکافات ولی نفر دوم زخمش خوب ِ خوب شده بود !! البته ریسک مورد دوم هم بالا بنظر می رس ِ بنظر من ولی خب هنگام درمان به عوارض جانبی آیندشم توجه شه خوب ِ !

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

اون پزشک دومیه قشنگ با یک عمر زندگی طرف بازی کرده :D

پزشک اول هم در مورد انتخاب نوع بخیه و نخ بخیه احتمالا اشتباه کرده

اتفاقا یه توضیحایی دربارش تو تاپیک انواع بخیه دادم ???

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

13 سالم بود برای یه سرماخوردگی رفتم بودم پیش پزشک عمومی
ته حلقمو نگاه کرد گفت قرمزه پس عفونت کرده
پشت دستشو گذاشت رو پیشونیم گفت تب نداری(کلا دماسنج انگار عرف نیست تو ایران :|)
بعدم یه نسخه نوشت گفت برو داروهاتو بگیر
خب از اون خط زیباشون که هیچی نمیشه خوند
ولی میدونین مسئول داروخونه چی بهم داد؟ ^-^
قرص سرماخوردگی جویدنی کودکان + استامینوفن کدئین
رسما خسته نباشن این پزشک عزیز
اون وقت میگن ملت ایران فکر میکنن همشون دکترن هی سرخود دارو میخورن
منم مسلما اونارو نخوردم(از 7 سالگی همه دکترا سرماخوردگی بزرگسالان میدادن و من هم هیچ وقت استامینوفن کدئین نمیخورم)

به نکته ی دماسنج توجه کنین...واقعا چرا ازش استفاده نمیشه؟ :|شاید اصن خود پزشک تب داشته باشه.یا نداشته باشه،با مقایسه ی دمای بدن خودمون با بدن یکی دیگه که نمیتونیم بفهمیم دمای بدنش نرمال هست یانه

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

یه بنده خدایی میگفت تو بیمارستان بستری (بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شریعتی) بودم بعد یه روز یه دکتره با شاگرداش اومده بودن اون جا بعد طرف به شاگرداش گفت اگه سطح گلبول سفید خون کسی از صدهزار تا بالاتر بره میره تو کما و منم شنیدم ... وقتی پرستار اومد پیشم ازش پرسیدم گلبول سفید خونم چند تاست ... اونم اشتباهی از تو لیست مال بیمار اتاق بغلو خوند گفت صد و ده هزار تا ... میگفت من خیلی آروم رو تخت دراز کشیدم و با گوشی به دوستام زنگ زدم ازشون حلالیت گرفتم و یه پارچه سفید کشیدم رو خودم و چشامو بستم ... دفعه ی بعد که پرستار اومد گلبول ها رو پرسیدم گفت پنجاه هزار تا و بعد فهمیدم که بله ....

خدا بیامرزدش ...

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

پشت دستشو گذاشت رو پیشونیم گفت تب نداری(کلا دماسنج انگار عرف نیست تو ایران )
بعضی دکترا واقعا ماهرن توی این که بفهمن تب داری یا نه .
البته کار درستی نیست اما چیزیم نیست که فاجعه باشه . یعنی در حد آگاهی از تب داشتن یا نداشتن به نظرم اشکال نداره . اما اگر شک کرد که تب داره بعد باید دماسنج بزاره .

• لایک
امتیازات: HTC

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از SaϔnA.M :
بعضی دکترا واقعا ماهرن توی این که بفهمن تب داری یا نه .
البته کار درستی نیست اما چیزیم نیست که فاجعه باشه . یعنی در حد آگاهی از تب داشتن یا نداشتن به نظرم اشکال نداره . اما اگر شک کرد که تب داره بعد باید دماسنج بزاره .
خب همین میتونه یه فاجعه باشه
شما مثلا فکر کن بیماری من سرماخوردگی معمولی نبوده
اون وقت اون پزشک باید با دوتا کلمه حرف خودم که گفتم فکر کنم سرماخوردم و با پشت دست گذاشتن رو پیشونیم و یه لحظه گلو رو نگاه کردن باید این قدر راحت تصمیم بگیره؟
اصلا هرچقدرم ماهر باشن...با این طرز معاینه شون با جون مردم بازی میکنن
خب درسته که بیشتر افرادی که با این علائم میرن دکتر،مریضیشون سرماخوردگیه...ولی این نباید باعث شه که اون فکر کنه"خوب اینم مثل اون بقیه ست دیگه،ته گلوش قرمزه تبم انگار نداره"
دارو دادنشم که واقعا شاهکار بود :|

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

دقیقا چی بود بیماریت ؟
گلو رو معمولا برای این نگاه می کنن که اگر عفونت داشت آنتی بیوتیک بدن و اگر التهاب بود قرصای دیگه . اکثر عفونت ها و حساسیت ها هم با تب همراهن . لابد گفته تب نداره پس چیزیش نیست :-?

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

همون سرماخوردگی بود دو روزه خوب شدم
ولی دست خودش داغ بود،از کجا معلوم تب نداشت؟ :-?هر چی باشه،دماسنج پزشکیو که الکی اختراع نکردن
بعدم همیشه دستم از سرم سردتره(بعضی پزشکا دستو میگیرن تا بفهمن تب داری یانه).لابد یه فرقی داره که دماسنجو تو دهنمون میذاریم دیگه :-"
یه مواقعیم دمای بدن خانما به طور طبیعی بیشتره،تا حالا هم هیچ وقت ندیدم پزشکی در موردش بپرسه و بعد بفهمه که تب داریم یا نه :|

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

اگه بچه دارین تو خونواده حتمن حتمن سعی کنین پیش دو تا دکتر ببرینش اگه مشکل جدی عی براش پیش اومد .
مورد داشتیم دوز داروشو نسبت ب سن و وزنش زیاد تجویز کرده بود با اینکه دکتر سر شناسی هم بود و 20 درصد کبد بچه از کار افتاد .

اگه جاییتونم ضربه دید عکس گرفتین نشون پزشک عمومی ندین . حتمن پیش متخصص برین . باز مورد داشتیم شکستگیو تشخیص ندادن همونجور جوش خورده خودش .

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

برای شکایت از دندون پزشکا کجا بریم ؟
دندون پزشک ِ بابام که جراح ِ فک وصورتم هست خیر سرش یک دندون عقل بابامو با 500 هزار تومن جراحی کرد بعد دیدیم عفونت کرده معلوم شد آقا قسمتی ازدندون رو برنداشته #-o؛ همین .

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

یک دندون پزشکی عکس کلی فک صورتمو برعکس گرفته بود هی ميگف 2 تا عقل پایین
آخرش معلوم شد عکس اونوریه عقلام بالاعه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sadlove :
اگه بچه دارین تو خونواده حتمن حتمن سعی کنین پیش دو تا دکتر ببرینش اگه مشکل جدی عی براش پیش اومد .
مورد داشتیم دوز داروشو نسبت ب سن و وزنش زیاد تجویز کرده بود با اینکه دکتر سر شناسی هم بود و 20 درصد کبد بچه از کار افتاد .

اگه جاییتونم ضربه دید عکس گرفتین نشون پزشک عمومی ندین . حتمن پیش متخصص برین . باز مورد داشتیم شکستگیو تشخیص ندادن همونجور جوش خورده خودش .
دوز داروهاتونو وقتی داروخانه خلوته میتونین از داروساز بخواید براتون چک کنه.
البته انقدر این موارد از داروساز ها کم خواسته میشه و همه هولن زوووووود بگیرن برن خونه،به مرور زمان فراموش میکنن.میتونین با شماره 82101 هم تماس بگیرید و ازشون بخواید دوزشو براتون چک کنن.

به نقل از xanax :
خب عزیز جون خطر هایپوگلایسمی بیشتر از خطر هایپرگلایسمیه
پس همیشه تو کاهش سطح هوشیاری باید بفکرش باشیم و گلوکز عزیزو تزریق کنیم البته نه اینکه بخورونیمش!
فکر کنم این بار خودت سوتی دادی!
ظاهرن دوستان با گلوکز عزیز مشکل دارن و هر بلایی سر مریضه اومده میندازن تقصیر این بدبخت بینوا!
بابا جون! کی و کجا و بر اساس چه رفرنسی میگین که تزریق قند باعث بالا بردن فشار در حدی که باعث مرگ بشه میشه؟!

sadlove : دو پست متوالی شما ادغام شد .
به بیمار هوشیار گلوکز رو خوراکی میدن.

البته خیییلی وقت از این پست گذشته ولی برام جالب بود. میخواید از هم ایراد بگیرید هم لطفا درست :))

پستارو دارم میخونم و عقب میرم ادم نمیدونه بخنده ،پوکر فیس نگاه کنه،چی ؟

واقعا فک میکنم از دوره دبیرستان تا پایان کارشناسی ترمی دو واحد بیان فیزیولوژی بدن ادم و سلامت و بیماری اموزش بدن.
بیشتر شکایات تو این تاپیک مثل حرفای خاله خان باجیا میمونه واقعا برام عجیبه قشری که انقد درسای فنی بلده،کامپیوتر میدونه،فلسفه و منطق حالیشه و ا مای کار درستی هم هستن در مورد سلامتیشون انقدر دست خالی..

نیایش: پست متوالی ادغام شد.

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

من از شما می پرسم
دکتری که تو نسخه جلوی قرص مینویسه روزی دو قاشق دکتره آیا؟! {-8

یکی از بچه های ما با دوز داروی اشتباه فوت کرد. :-<

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از m0rvarid :
من از شما می پرسم
دکتری که تو نسخه جلوی قرص مینویسه روزی دو قاشق دکتره آیا؟! {-8

یکی از بچه های ما با دوز داروی اشتباه فوت کرد. :-<
شاید داروخانه اشتباه کرده.
در هر حال اونی که دارو دست شما میده داروسازه. وظیفه قانونیشه دستور پزشک رو براتون بنویسه اگر ابهام یا اشتباهی مثل این هست حتما بهتون بگه از دکترتون بپرسید یا اگر شماره اش در دسته خودش تماس بگیره صحبت کنه. نمیگم دکتر بی تقصیره ولی درمان یک حلقه است نفر اخری که دارو رو دست شما میده مسءوله همچین موردی رو سوال کنه چون بالاخره درمان قضیه مهمیه و به همین دلیل یه تعداد افراد تحصیل کرده باید در چند مرحله این پروسه رو چک کنن. حداقل بگن این مساله هست همراه بیمار اگر توجه نکرد خودش مسءوله.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ملکه شیشه ای :
شاید داروخانه اشتباه کرده.
در هر حال اونی که دارو دست شما میده داروسازه. وظیفه قانونیشه دستور پزشک رو براتون بنویسه اگر ابهام یا اشتباهی مثل این هست حتما بهتون بگه از دکترتون بپرسید یا اگر شماره اش در دسته خودش تماس بگیره صحبت کنه. نمیگم دکتر بی تقصیره ولی درمان یک حلقه است نفر اخری که دارو رو دست شما میده مسءوله همچین موردی رو سوال کنه چون بالاخره درمان قضیه مهمیه و به همین دلیل یه تعداد افراد تحصیل کرده باید در چند مرحله این پروسه رو چک کنن. حداقل بگن این مساله هست همراه بیمار اگر توجه نکرد خودش مسءوله.

یعنی ب یه فوق تخصص هم مردم نمیتونن اعتماد کنن !؟
بیشتر بخاطر این اعتمادست ک کسی معمولن نمیپرسه .

بالا