• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرضیه‌هایی در مورد پایان دنیا

• شروع کننده موضوع

Adulterer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپياد زبان انگليسي
دانشگاه
پيام نور هفشجان عليا
رشته دانشگاه
آبياري گياهان دريايي
مجله «گرین دیلی» در مقاله ای با ارائه گزینه هایی به بررسی ۵ فرضیه ای پرداخته است که هر یک از آنها می توانند علت پایان دنیا باشند.

● ماشینها و هوش مصنوعی

این مقاله با بررسی فرضیه ای آغاز می شود که براساس آن ماشینها و هوش مصنوعی که امروزه دانشمندان نوروساینس با علاقه آن را دنبال می کنند، بر انسان برتری جویند و انسان و دنیا را به نابودی بکشانند.
دماسنج «گرین دیلی» در مورد احتمال وقوع این رویداد درجه یک به ۱۰ را نشان می دهد. در حقیقت احتمال بسیار کمی برای غلبه روباتها بر انسان در اثر فعل و انفعال بیشتر میان انسان و ماشین وجود دارد.

● سقوط یک شهاب سنگ غول پیکر

دومین فرضیه نشان می دهد که زمین در اثر سقوط یک شهاب سنگ غول پیکر، دچار یک حادثه بزرگ می شود و به این ترتیب همانگونه که دایناسورها با برخورد شهاب سنگ به زمین منقرض شدند، انسان نیز نابود می شود و دنیا پایان می یابد. دماسنج "گرین دیلی"، احتمال وقوع این پدیده را ۴ به ۱۰ نشان می دهد.

● بیماری فراگیر

سومین فرضیه پیشنهادی این سایت، احتمال خطر همه گیری یک بیماری کشنده را مطرح می کند که می تواند آنفولانزای پرندگان و یا ویروس جدیدی باشد که ممکن است از فردا به سرعت گسترش یابد و میلیونها نفر را در کوتاهترین زمان نابود کند. دماسنج رقم وقوع این پدیده را ۵ به ۱۰ نشان می دهد.

● تقاضای فراتر از عرضه نفت

فرضیه چهارم پیشنهاد می کند که وجود انسان می تواند به سبب پدیده «قله نفت» (Peak Oil) نابود شود. براساس این فرضیه تقاضای نفت سوختی از عرضه آن فراتر می رود. احتمال وقوع این پدیده ۶ به ۱۰ است.

● تغییرات آب و هوا

پنجمین فرضیه که از بالاترین رقم احتمال وقوع برخوردار است، برپایه تغییرات آب و هوایی استوار شده است. به طوری که دماسنج گرین دیلی در این مورد رقم ۸ به ۱۰ را نشان می دهد. براساس این فرضیه، گرم شدن بیش از حد زمین در آینده ای نه چندان دور می تواند خطرات بسیار جدی را به وجود آورد و انسان و تمام جانداران زمین را به ورطه نابودی بکشاند.

sina made in mashhad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
پاسخ : فرضیه هایی در مورد پایان دنیا

برای درک بیشتر مطالب لینک کپی پیست رو هم میزاشتی دیگه
حالا م زحمتش رو به دوش میکشم
دفعه ی بعد فراموش نکنی
http://www.irandiba.com/View/35299-%D9%81%D8%B1%D8%B6%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7.html

imanjo0n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دستغیب 1
شهر
شیراز
2012 - پایان جهان ...

سلام
اگه مطلب مناسب فراطبیعی نیست ، لطفا منتقلش کنید ...
این هم کلیشو من نوشتم ، و یکمیشو هم کپی پیست کردم !! :)
gpbp_arrow_up_lit.gif
یادتون نره ... البته به خاطر زیاد بودن
gpbp_arrow_down_lit.gif
ندین فقط !!
یه فرضیه هست که می گن 2012 زندگی بسیاری از ادم ها تموم می شه (می میرن) و من می خوام در مورد این یکم توضیح بدم ...
اول که از ابتدا ، کلی از اقوام گذشته ، با بررسی ستاره ها و ... ، به این نتیجه رسیدن که 2012 زندگی تمومه (اینو پیش بینی کردن.. ) یکی از این اقوام ، مایا ها هست که توی مکزیک کنونی زندگی می کردن . مایا ها خیلی پیشرفته بودن .. برای اطلاعات بیشتر به این سایت برید :
http://jaguar.epage.ir/fa/module.content_Page.26-10.html
خلاصه ، اونا پیشبینی کردن که 21/12/2012 دنیا تموم می شه و ما می ریم به دوره ی 5 جم ..

بجز این پیشبینی ها ، از لحاظ علمی ، خورشید و زمین در اون سال (یا فقط خورشید)، در یه جایی قرار می گیرند که هیچ تعریفی ازش نیست (معلوم نیست اگه اونجا قرار بگیرن چه اتفاقی می افته !! )

یه لکه ی خورشیدی بزرگ هست (یکی از بزرگ ترین لکه های خورشیدی) که هر از گاهی به طرف زمین نشانه رفته می شه (می اد به طرف زمین ) ولی همیشه با یکم اختلاف از بالا یا پایین زمین رد می شه .. (اطراف لکه های خورشیدی ، دما به 10000 فارنهایت می رسه در حالی که در بقیه ی جاهاش فکر کنم 6000 فارنهایت دما داشته باشه (حالا اعدادو ول کنید ، اطراف لکه های خورشیدی خورشید بیشتر فعال هست و کلی اشعه ی فرا بنفش و چیزای دیگه می فرسته !! و کلا خطر ناکه!) ولی توی 21/12/2012 این لکه دقیقا به سمت زمین نشانه می ره ....

فعالیت های خورشیدی و طوفان های خورشیدی یه دوره اوج دارن ، بعنی هر از 11 سال ، به اوج خودشون می رسن که توی سال 2012 ، این دوباره به اوج می رسن و دانشمندان به این نتیجه رسیدن که توی این سال ، بیشتر از دفعه های قبل فعالیت می کنه ..

این هم به مطلب دیگه :
ناسا در هشداري اعلام کرد که يک توفان خورشيدي که در سال 2012 به زمين مي رسد موجب خواهد شد که برق تمام دنيا خاموش شود.

به گزارش مهر، در هشدار ناسا و آکادمي ملي علوم آمده است که ميليونها نفر در سال 2012 بدون برق و در نتيجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام يخچالها، تلفنهاي همراه و ماهواره ها خاموش مي شوند.

از ماه دسامبر فعاليت خورشيد به آهستگي روبه افزايش مي رود. نيروي مغناطيسي اين ستاره هر 11 سال يکبار به نقطه اي مي رسد که در آن پيک پديده هاي فورانهاي خورشيدي و پرتاب تاجهاي خورشيدي بزرگ مشاهده مي شود. اين پديده ها منجر به آزاد شدن ميزان زيادي انرژي و تشعشعات مي شود. اين فورانها مي تواند به زمين نيز برسد و منجر به ايجاد توفانهاي ژئومغناطيسي زمين شود.

اتمسفر زمين مي تواند از اين برخوردها خود را مصون نگه دارد اما خسارات جدي را بر روي ساختارهاي اجتماعي و اقتصادي روي زمين وارد مي کند.

ستاره شناسان اين پديده ها را از سال 1859 رصد کرده اند. در آن زمان يک توفان ژئومغناطيسي ويژه در خطوط تلگراف اروپا و آمريکا اختلال ايجاد کرد. در ماه مي 1921 توفان ديگري بسياري از خطوط برق و تلفن را در دو سر اقيانوس اطلس خارج از استفاده کرد.

در گزارش 132 صفحه اي ناسا و آکادمي ملي علوم آمده است: "انرژي برق کليد فناوري جامعه مدرن امروزي است و تمام زيرساختها و سرويسها به آن وابسته هستند. اگر توفان سال 1859 امروز اتفاق بيفتد به طور حتم خسارتهاي اجتماعي و اقتصادي وسيعي برجاي خواهد گذاشت.”

براساس گزارش نيوساينتيست، در سال 1989 شش ميليون نفر در کبک کانادا به مدت 9 ساعت به سبب يک توفان ژئومغناطيسي که 10 برابر ضعيف تر از توفان سال 1921 بود بدون برق ماندند. اگر حادثه اي مشابه

آنچه که در سال 1921 رخ داد تکرار شود تعداد افراد بدون برق به 130 ميليون نفر افزايش خواهد يافت و تکرار حادثه اي مشابه سال 1859 که بسيار قويتر از توفان 1921 بود دو هزار ميليارد دلار خسارت وارد خواهد کرد.

به گفته دانشمندان ناسا، پيک بعدي اين توفانهاي خورشيدي بين سالهاي 2012 و 2013 خواهد بود که جامعه علمي هنوز بر سر شدت فعاليت خورشيد در اين دوره جديد به توافق نرسيده اند.

============================================
راستی ، اینو هم می دونستین که امریکا یه جایی رو توی یکی از قطب ها ساخته و توش پر از مواد غذایی کرده و دیوار های اون عایق هستن و یخچال های بزرگ و .. داره که برای همین 2012 تعبیه شده که مردم رو می فرسته اونجا که زنده بمونن ؟؟
--------------------------------------------------------------------------------------
از لحاظ دینی هم که می گن باید امام زمان ظهور کنه و ... بعد بیاد ، توی 2012 دنیا کاملاً نابود نمی شه .. بلکه خیلی از آدم ها می میرن ! و تعداد کمی زنده می مونن ... و بعضی های دیگه می گن که توی سال 2060 قیامت می شه !! (نیوتون (همون کسی که جاذبه رو کشف کرد) با مطالعه ی کتاب مکاشفات و انجیل ، یه سری پیشگویی هایی کرده که می گه ساله 2060 دنیا تموم می شه که حالا به اینش کاری نداریم ..)

imanjo0n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دستغیب 1
شهر
شیراز
پاسخ : 2012 - پایان جهان ...

یکم از اون چیزایی که خوندی و به این نتیجه رسیدی که چرند هستن رو بگو شاید نظر من هم عوض شد !

T@RAN€H

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 Shz

من مسئول فکر و اندیشه ی شما نیستم :)
میتوید خود تون بیشتر تحقیق کنید :D

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

در این تاپیک به تفصیل دربارش بحث شده...
چیزایی هست

imanjo0n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دستغیب 1
شهر
شیراز

به نقل از GCD :
در این تاپیک به تفصیل دربارش بحث شده...
چیزایی هست
خب اون تاپیک چه ربطی داشت به فلسفه و منطق؟؟؟ :O :O علوم انسانی ؟؟؟ :O من که به فکرم هم نمی رسید برای این جور چیزا برم اونجا رو بخونم !!! اونو بیارین اینجا ! :) جای اون بَده !!
حالا من کلی چیزای اضافه تر هم اینجا گذاشتم .... :-" :-" درضمن ، اونو هم ندیده بودم ...sorry

• لایک
امتیازات: akvan

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از imanjo0n :
خب اون تاپیک چه ربطی داشت به فلسفه و منطق؟؟؟ :O :O علوم انسانی ؟؟؟ :O من که به فکرم هم نمی رسید برای این جور چیزا برم اونجا رو بخونم !!! اونو بیارین اینجا ! :) جای اون بَده !!
حالا من کلی چیزای اضافه تر هم اینجا گذاشتم .... :-" :-" درضمن ، اونو هم ندیده بودم ...sorry
آره، اون زمانا فراسرشتی در کار نبود، یه متافیزیک درب و داغون تو شاخه فیزیک بود
منم نگفتم تاپیک تکراریه و باید کاریش کنی، فقط گفتم اونجا رو هم بخونی خوبه، بررسی های انجام شدش مفیده

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از imanjo0n :
میتونی یه جوری به فلسفه و منطق هم مرتبط باشه بلاخره پایان جهان خودش یه منطق اساسی میخواد و این موضوعات میتونه از دید فلسفی هم بررسی بشه

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی
پاسخ : فرضیه هایی در مورد پایان دنیا

خب الان تکلیف رو مشخص کنین!
از اونجایی که فلسفه و منطق خواهر انجمن ماست خانم ها مقدم اند و این تاپیک رو به پیشگاه مقدس خواهرمون تقدیم می کنیم!
اینجا هیچ تاپیک مشابهی وجود نداره اینجا مسایل روحی مطرحه تو فراسرشت
موید و موفق باشید

بالا