• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

من احساس ميکنم دچار فراموشي اسم آدما شدم، توي مدرسه اسم يکي از بچه ها و معاونمون يادم نمي آمد، انگار تا ميخوام به اسم يک نفر فکر کنم ذهنم خالي ميشه.فقط هم نسبت به اسم اينجوريم. کلا مواد غذايي که به درد تقويت حافظه بخوره ،چي پيشنهاد ميکنين؟

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از ماهِ ـشاد :
دوستان،من در حین دوئیدن بعد از دو دقیقه حالت سرگیجه و سیاهی چشم بهم دست میده بعد انگار دوتا گوش هام گرفته شده و از آدم های دور و برم دور میشم و باید سریع قطع کنم دوئیدن رو.ولی توی ورزش های دیگه مثل شنا و بدنسازی و اینا مشکلی ندارم.
کم خونی ــه؟اگر کم خونی باشه نباید توی همه ورزش ها مشکل ساز بشه؟

ببینین کی میدوین. صبح اول وقت قبل از صبحونه (یا حتی بعد از صبحونه) بدن هنوز آمادگی کافی برای ورزش رو نداره٬ معمولاً میگن ساعت 8 صبحونه رو بخورین بعد از یه ساعت تا یه ساعت و نیم برین ورزش. مورد دیگه اینه که زیر نور شدید آفتاب ندویین٬ گرمازدگی خفیف بهتون دست میده. بعد اگه همه ی اون ورزشایی رو که گفتین توی یه روز انجام میدین٬ به هر حال باید انتظار ضعف رو هم داشته باشین ! :-" :D
اما به نظر من زمان دویدنتون رو بررسی کنید٬ احتمالاً وقت نامناسبی از روز میدوین.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از The Last Horseman :
ببینین کی میدوین. صبح اول وقت قبل از صبحونه (یا حتی بعد از صبحونه) بدن هنوز آمادگی کافی برای ورزش رو نداره٬ معمولاً میگن ساعت 8 صبحونه رو بخورین بعد از یه ساعت تا یه ساعت و نیم برین ورزش. مورد دیگه اینه که زیر نور شدید آفتاب ندویین٬ گرمازدگی خفیف بهتون دست میده. بعد اگه همه ی اون ورزشایی رو که گفتین توی یه روز انجام میدین٬ به هر حال باید انتظار ضعف رو هم داشته باشین ! :-" :D
اما به نظر من زمان دویدنتون رو بررسی کنید٬ احتمالاً وقت نامناسبی از روز میدوین.
صبح ساعت 10 اینا میدوم.صبحونه هم 8:30-9 میخورم :-? نه تو هوای بیرون که اصلاً نیم دقیقه هم نمیتونم بدوام.
نه همه شونو رو توی یک روز انجام نمیدم،یک روز درمیون هر کدوم.
فکر نمیکنم وقت بدی باشه،صبح ساعت 10-11 ــه دیگه :-?

به نقل از inspiré :
من احساس ميکنم دچار فراموشي اسم آدما شدم، توي مدرسه اسم يکي از بچه ها و معاونمون يادم نمي آمد، انگار تا ميخوام به اسم يک نفر فکر کنم ذهنم خالي ميشه.فقط هم نسبت به اسم اينجوريم. کلا مواد غذايي که به درد تقويت حافظه بخوره ،چي پيشنهاد ميکنين؟
اگر استرس و اینا نداری و ذهن ــت سازمانبدی و آروم ــه موادغذائی میتونند بهت کمک کنند«اینجا»
اگر هم که نه ذهنت خسته اس و استرس و اینا داری باید اول اونا رو برطرف کنی بعد اگر خوب نشد رژیم غذائی.

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

الان چند روزه که بعضی مواقع گوشه پلک یکی از چشم‌آم، سر یک نقطه مخصوص شروع می‌کنه به آروم تکون تکون خوردن[نزدیک مژه‌هام]، خیلی نا محسوسه وقتی تو آینه نگاهش می‌کنم ولی خب اذیت می‌کنه دیگه ![حدودا 10 - 15 ثانیه آروم به اصلاح می‌پره و بعد قطع میشه :د] بعد این مشکل چند ماه پیش هم بود، ولی بعد قطع شد تا همین چند روز پیش.
مشکل‌ش چیه؟

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مِهرانه :
الان چند روزه که بعضی مواقع گوشه پلک یکی از چشم‌آم، سر یک نقطه مخصوص شروع می‌کنه به آروم تکون تکون خوردن[نزدیک مژه‌هام]، خیلی نا محسوسه وقتی تو آینه نگاهش می‌کنم ولی خب اذیت می‌کنه دیگه ![حدودا 10 - 15 ثانیه آروم به اصلاح می‌پره و بعد قطع میشه :د] بعد این مشکل چند ماه پیش هم بود، ولی بعد قطع شد تا همین چند روز پیش.
مشکل‌ش چیه؟
وقتي هيجان زده ميشي اين حالت بهت دست مي ده؟‌[هيجان به معناي واكنش به يك موقعيت غيرمنتظره مثلا يهو خوشال بشي يا بترسي يا هرچي ..] يا كاملا ريلكسي وقتي اينطوري ميشي ؟!
منم خودم همين حالت ُ‌داشتم . مخصوصا روزايي كه فشاررواني زياد بود .. اون موقع ، حتي موقع تعجب كردن هم اينطور ميشدم . هر حس ناگهاني داشتم اينطور ميشدم . يه حس ناگهاني ساده و پيش پا افتاده حتي !
اگر تيك عصبي باشه ، به نظرمن خودتو ريلكس كن . اروم كن . سعي كن ارامش داشته باشي و زود بهم نريزي .
موقتي يه . خوب ميشه ..

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از مِهرانه :
مشکل‌ش چیه؟
اکثراً بخاطر اعصاب ــه.استرس و اینا نداشتی؟

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

خودم هم اولش فکر می‌کردم شاید بخاطر هیجانات و یا استرس بوده باشه و سعی کردم کلا آروم باشم و اینجور چیزا ولی امروز که کلا ریلکس بودم و آروم نشسته بودم یه‌جاو داشتم کتاب می‌خوندم، باز دوباره شروع شد :د

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از مِهرانه :
خودم هم اولش فکر می‌کردم شاید بخاطر هیجانات و یا استرس بوده باشه و سعی کردم کلا آروم باشم و اینجور چیزا ولی امروز که کلا ریلکس بودم و آروم نشسته بودم یه‌جاو داشتم کتاب می‌خوندم، باز دوباره شروع شد :د
خوب اصولاً عوارض استرس دیر از بین میرن؛یعنی تا یک مدت کوتاهی میمونند ولی میتونه بخاطر ضعف چشمات هم باشه!

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مِهرانه :
گاهي اوقات وقتي چشم خسته هم باشه ميپره لامصب ..
اون موقه توي يه سايتي خوندم گاهي اوقات به خاطر فقر يه سري موادي مثه منيزيم كلسيم هم ادم همينطوري ميشه ..يادمه گفته بود اگه به خاطر فقر اينا باشه اسپاسم عضلاني هم داري و لرزش دستا [فك كنم..يادم نيست دقيق خب !] رو هم داري ..
كه من فك نكنم به خاطر اينا باشه .
همون خستگي چشمت ، فشار رواني و اينها به نظر مياد علت پرش ش باشه ..

fatima.hadadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فلسفه

من از وقتی که یادمه صدام از حد طبیعی آروم تر بوده. در حدی که دوستام میگن حرفاتو لب خوانی میکنیم. توی خونه هم گاهی خانوادم اذیت میشن سر این مساله. من هرچقدر تلاش میکنم بلند حرف بزنم نمیشه وقتی هم که سعی میکنم بلند حرف بزنم حنجرم تا چند ساعت درد میکنه.
گاهی هم نفس کم میارم

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

من یه اسپم بدم؟
خب؛ ال‍ان چرا دیگه چشمم پلکش اذیتم نمی‌کنه و تکون تکون نمی‌خوره؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از مِهرانه :
من یه اسپم بدم؟

خو گفتن احتمالن همون استرس بوده ک عوارضش دیر از بین میره .

الان زمان گذشته درست شده .

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از فاطمـه :
من از وقتی که یادمه صدام از حد طبیعی آروم تر بوده. در حدی که دوستام میگن حرفاتو لب خوانی میکنیم. توی خونه هم گاهی خانوادم اذیت میشن سر این مساله. من هرچقدر تلاش میکنم بلند حرف بزنم نمیشه وقتی هم که سعی میکنم بلند حرف بزنم حنجرم تا چند ساعت درد میکنه.
گاهی هم نفس کم میارم
خوب اینا برمیگرده به ژنتیک :-? فکر نمیکنم بشه کاریش کرد!

به نقل از مِهرانه :
من یه اسپم بدم؟
:)) خب خوب شده دیگه! :))
ببین کلاً پریدن هر نقطه ای از بدن مال عصب اون منطقه ست که از دوحالت خارج نیس 1)خستگی 2)استرس و اعصاب خردی
حالا اینا یا خودشون یا عوارضشون از بین رفته دیگه :د

fatima.hadadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فلسفه

پس دیگه خودمو اذیت نکنم همینه که هست؟!

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

پیش دکتر رفتی تا حالا ؟ :rolleyes:
یعنی همیشه همینجور بودی ؟

اب گرم با عسل و ابلیمو بخور وقتی درد میگیره بنظرم میاد نرم کنه گلوتو بهتر شی

اگع همیشه همینجور بودی خب راست میگن ارثیه تن صداهامون فرق داره یکی جیغ جیغوعه یکی هم مث شما صداش ارومه

خودمم صدام زیاد بلند نیست اما نع در حد شوما . در حدی ک معلمها نمی خواستن ازم رو کتاب بخونم سر کلاس چون می دیدن نمی تونم داد بزنم صدا برسه اخر کلاس :D وقتی خیلی بلند حرف می زنم گلوم سوزش پیدا میکنه میفتم رو سرفه :د

fatima.hadadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فلسفه

به نقل از sadlove :
پیش دکتر رفتی تا حالا ؟ :rolleyes:
یعنی همیشه همینجور بودی ؟

اب گرم با عسل و ابلیمو بخور وقتی درد میگیره بنظرم میاد نرم کنه گلوتو بهتر شی

اگع همیشه همینجور بودی خب راست میگن ارثیه تن صداهامون فرق داره یکی جیغ جیغوعه یکی هم مث شما صداش ارومه

خودمم صدام زیاد بلند نیست اما نع در حد شوما . در حدی ک معلمها نمی خواستن ازم رو کتاب بخونم سر کلاس چون می دیدن نمی تونم داد بزنم صدا برسه اخر کلاس :D وقتی خیلی بلند حرف می زنم گلوم سوزش پیدا میکنه میفتم رو سرفه :د

نه نرفتم!
امتحانش میکنم :-?
بخاطر این مساله اعتماد به نفستو از دست نمیدی؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از فاطمـه :
نه نرفتم!
امتحانش میکنم :-?
زیادی آرومه. سر کلاس میخوام حرف بزنم نمیشنون، بعضیام فک میکنن عمدا آروم حرف میزنم مجبورم به خودم فشار بیارم بعدش خیلی اذیت میشم.
بخاطر این مساله اعتماد به نفستو از دست نمیدی؟

نع :D
چون بدم میاد از اینا ک خیلی بلند حرف می زنن صداشون تا اونور حیاط مدرسه میاد :D
دختر باید صداش ملایم باشه ;;)

امتحانش کن ببین چطوره (: امیدوارم تاثیر بذاره . من مسابقه قران می رفتم همینا رو صبحش میخوردم واسه صدام گلو رو نرم میکنه ;;)

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

از چند ماه پیش هر از گاهی سرفه بی علت میزد به گلوم با آب خوردنو این چیزاهم خوب نمیشد با اینکه فهمیده بودم مال مجرای تنفسیمه اما با این حال بازم آب میخوردم؛ولی خودش چن دقه بعد خوب میشد تا اینکه دیروز باز شروع کردم به سرفه اما ایندفه ناجورتر بود بعدشم پاهامو بدنم سست شد حالمم بد.اول فکر میکردم مال آلودگیه هواست اما فکر نکنم مال این باشه.
کسی علتشو میدونه؟میتونه حساسیت باشه؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از BeLiEvE :
از چند ماه پیش هر از گاهی سرفه بی علت میزد به گلوم با آب خوردنو این چیزاهم خوب نمیشد با اینکه فهمیده بودم مال مجرای تنفسیمه اما با این حال بازم آب میخوردم؛ولی خودش چن دقه بعد خوب میشد تا اینکه دیروز باز شروع کردم به سرفه اما ایندفه ناجورتر بود بعدشم پاهامو بدنم سست شد حالمم بد.اول فکر میکردم مال آلودگیه هواست اما فکر نکنم مال این باشه.
کسی علتشو میدونه؟میتونه حساسیت باشه؟
آره میتونه حساسیت باشه میتونه هم نباشه؛به متخصص ریه مراجعه کنید متوجه میشه.شاید نارسائی ریوی باشه :-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

منم مث ابجیم صدام نازکه و آروم. منتها من اگه آروم بشه دیگه با لب خونیم کسی نمی فهمه.
داشتم با یکی از دوستام حرف می زدم دیدم دیر جواب میده بهش گفتم انگار فاصله ی من و تو ایران آمریکاس چرا انقد دیر جواب می دی گفت آخه دارم لب خونی می کنم بعضیارم شانسی جواب می دم.
بازم صدای ابجیم خوشگل تره.
به راستی نمی شه کاری کرد صدا های ما بلند تر بشه؟ :-/

بالا