• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

alirz-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

به نقل از مِهرانه :
حس می‌کنم چشمام خشک شدن، واقعا حس می‌کنم سطح چشمام مرطوب نیست،
و وقتی چشمام رو می‌بندم، چشمام گرم میشن و می‌سوزه یجورایی.
چشونه؟
فکرکنم خیره شدن زیاد به مانیتور یا تلویزیون باشه.هر چند دقیقه یکبار که به مانیتور نگاه میکنی چسم هات رو ببند یا به جای دورتر نگاه کن.میتونی با چای هم چشمهات رو بشوری.

مشکل منم اینه که خیلی زود خسته میشم.اشتهام رو هم از دست دادم و با وجود اینکه گرسنمه ولی حوصلم نمیشه چیزی بخورم! کلا خیلی بیحوصلم.راستی وقتی نیم ساعت راه میرم کف پاهام درد میگیره.مشکل کفشم فکرنکنم باشه.

× دو پست متوالی شما ترکیب شدن .

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از مِهرانه :
چشونه؟
گزروفتالمی هم می تونه باشه نه ؟؟ :-?

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از آیدا ;) :
گزروفتالمی هم می تونه باشه نه ؟؟ :-?
کلمات گنده گنده بکار نبرید ، پزشکان عزیز ِ سایت.
الان این یعنی چی خب؟

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از مِهرانه :
کلمات گنده گنده بکار نبرید ، پزشکان عزیز ِ سایت.
الان این یعنی چی خب؟
در اثر کمبود شدید ویتامین A به وجود میاد
باعث خشک شدن و ضخیم شدن قرنیه چشم میشه

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از مِهرانه :
چشونه؟
شاید بخاطر خشکی هوا خونتون ـه یا حساسیت داشتن به چیزی تو هوا مثل گردوخاک و اینا.
به چشم پزشک مراجعه کنی بهتره.

×گزروفتالمی؟بچه ها گزروفتالمی یعنی کلا 1درصد از اون میزانی که باید ویتامین آ داشته باشی توی بدنت هست.تو آفریقا زندگی نمیکنیم که یا مهرانه سوء تغذیه نداره که.شبیه این دکترا شدید که تا میگی آی سرم میگه بیا جراحیت کنم تومور داری.نترسونید ملت رو :-"

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

خب من یه مشکلی دارم اینه که:
یه دفعه شروع میکنم به عطسه زدن
ینی تاحدمرگ میرم
موقعی ازساعات روزهم نیس
زمان های مختلفی اتفاق میوفته
علت چیست؟
:D

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از لنگه کفش! :
ینی تاحدمرگ میرم
موقعی ازساعات روزهم نیس
علت چیست؟
آلرژی!
کسی تو خونه سیگار میکشه بگید نکشه،برو دکتر بهت داروی آنتی هیستامین میده فقط حواست باشه که همشون خواب آورند و اگر میخوای خواب آور نباشند لوراتادین بخر ولی حتماً با پزشکت مشورت کن شاید آلرژی ـت از نوع مقاوم به لوراتادین باشه

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

به نقل از ماهِ ـشاد :
آلرژی!
کسی تو خونه سیگار میکشه بگید نکشه،برو دکتر بهت داروی آنتی هیستامین میده فقط حواست باشه که همشون خواب آورند و اگر میخوای خواب آور نباشند لوراتادین بخر ولی حتماً با پزشکت مشورت کن شاید آلرژی ـت از نوع مقاوم به لوراتادین باشه
نع کسی توخونه ماسیگاری نیس!
دیشب ساعت3:30صبح ازخواب بیدارشدم شروع کردم به عطسه زدن
:|

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از لنگه کفش! :
نع کسی توخونه ماسیگاری نیس!
دیشب ساعت3:30صبح ازخواب بیدارشدم شروع کردم به عطسه زدن
:|
فقط آلرژی میتونه باشه٬ حالا آلرژی میتونه به یه ماده ی غذایی باشه٬ به گرد و غبار باشه٬ به بوی یه ماده باشه... . معمولاً پیدا کردن علت آلرژی به عهده ی خود شخصه٬ چون به همه ی کارایی که کرده و همه ی چیزایی که خورده واقفه.

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

یه مشکل دیگه هم هست، که اول فقط خواهرم داشت، بعدها منم دچار شدم، اینه که صبح های زود که بیدار می‌شیم عطسه های شدید داریم و آبریزش بینی، چشمامون نیز می‌سوزه و اشک میاد از چشمامون!
خواهرم حساسیت فصلی داره، ولی من ندارم. بعد من چه بر سرم میاد؟ :د

×من؟آلرژی؟ من ِ بیچاره : ( .. برم افسرده شم. :د

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از مِهرانه :
یه مشکل دیگه هم هست، که اول فقط خواهرم داشت، بعدها منم دچار شدم، اینه که صبح های زود که بیدار می‌شیم عطسه های شدید داریم و آبریزش بینی، چشمامون نیز می‌سوزه و اشک میاد از چشمامون!
خواهرم حساسیت فصلی داره، ولی من ندارم. بعد من چه بر سرم میاد؟ :د
ببین آلرژی یک چیز ارثی ــه و توی هر کسی امکان بروزش هست.توام مثل خواهرت آلرژی داری.نگران نباش و تحت نظر پزشک دارو مصرف کن :د

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از لنگه کفش! :
ینی تاحدمرگ میرم
موقعی ازساعات روزهم نیس
علت چیست؟
به احتمال خیلی زیاد آلرژی فصلی هست
اون موقع هایی از روز که گیاها گرده افشانی می کنن بیشتر میشه به احتمال زیاد مثلا سر صبح
بهترین کار اینه که در معرض گرده های گیاها قرار نگیرید
به نقل از ماهِ ـشاد :
×گزروفتالمی؟بچه ها گزروفتالمی یعنی کلا 1درصد از اون میزانی که باید ویتامین آ داشته باشی توی بدنت هست.تو آفریقا زندگی نمیکنیم که یا مهرانه سوء تغذیه نداره که.شبیه این دکترا شدید که تا میگی آی سرم میگه بیا جراحیت کنم تومور داری.نترسونید ملت رو :-"
خواستم بگم اینم جز احتمالات هس منظور خاصی نبود :-"
منم از چند نفر پرسیدم بعضیاشون گفتن که احتمال داره به خاطر استفاده و خیره شدن زیاد به مانیتور و تلویزیون باشه
اگه می خوای کاملا اطمینان پیدا کنی به یه پزشک عمومی مراجعه کن می تونه بهتر نظر بده
+ممکنه مشکل از چشم نباشه دقیقا. ممکنه منشا جای دیگه ای باشه واسه همین پزشک عمومی برای مرحله تشخیص بهتره

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

چند وقته اولا اصلا اشتها ندارم، دوما وقتی میخورم یهو وسطش بدون هیچ دلیلی دیگه نمیتونم بخورم. سوما وقتی میخورم با عرض پوزش به شدت حس میکنم باید بالا بیارم هرچی خوردم و. مشکل مربوط به معدمه؟ گرسنگی و ترجیح میدم کلا.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ShiNinG :
چند وقته اولا اصلا اشتها ندارم، دوما وقتی میخورم یهو وسطش بدون هیچ دلیلی دیگه نمیتونم بخورم. سوما وقتی میخورم با عرض پوزش به شدت حس میکنم باید بالا بیارم هرچی خوردم و. مشکل مربوط به معدمه؟ گرسنگی و ترجیح میدم کلا.
راستش نمیدونم مشکل اصلی کجاست ولی تا اونجائی که من میدونم دوتا دلیل داره یکی استفاده از داروهائی که عوارض گوارش دارند یکی هم مربوط میشه به گشنه موندن زیاد و بعد هم خوردن کم،مثل مثلا ماه رمضون که زیاد گشنه ایم بعد هم زیاد میل نمیکشه که اصطلاحا میگن معده قهر میکنه.
بهترین راهکار وعده های غذائی زیاد توی حجم کم ــه بعد هم کم کم وعده ها رو کم کنید حجم رو زیاد،احتمالا درست میشه.
اگر هم لاغر هستید سعی کنید به وزن نرمال برسید تا معده تون حجم درستی داشته باشه چون این چیزائی که گفتید از معده با حجم خ کم هم بعید نیستش.همون کاری که گفتم بکنید احتمالا نتیجه میگیرید ولی اگر درد هم دارید و ترش میکنید بهتره به پزشک مراجعه کنید. :د

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از ماهِ ـشاد :
راستش نمیدونم مشکل اصلی کجاست ولی تا اونجائی که من میدونم دوتا دلیل داره یکی استفاده از داروهائی که عوارض گوارش دارند یکی هم مربوط میشه به گشنه موندن زیاد و بعد هم خوردن کم،مثل مثلا ماه رمضون که زیاد گشنه ایم بعد هم زیاد میل نمیکشه که اصطلاحا میگن معده قهر میکنه.
بهترین راهکار وعده های غذائی زیاد توی حجم کم ــه بعد هم کم کم وعده ها رو کم کنید حجم رو زیاد،احتمالا درست میشه.
اگر هم لاغر هستید سعی کنید به وزن نرمال برسید تا معده تون حجم درستی داشته باشه چون این چیزائی که گفتید از معده با حجم خ کم هم بعید نیستش.همون کاری که گفتم بکنید احتمالا نتیجه میگیرید ولی اگر درد هم دارید و ترش میکنید بهتره به پزشک مراجعه کنید. :د
هم درد دارم هم ترش میکنم. ضد اسید هم میخورم ولی فایده نداره.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ShiNinG :
هم درد دارم هم ترش میکنم. ضد اسید هم میخورم ولی فایده نداره.
خوب باید اول دید که اسید معده برای چی زیاد ترشح میشه بعد ضد اسید خورد.مثلا ضد اسید زمانی میتونه خوب باشه که مثلا طرف ترشیجات زیاد خورده اسید معده اش فوران کرده و الان اوضاع خوبی نداره و داره زخم معده میگیره ولی اگر اسید معده زیاد باشه و دلیل دیگه ای داشته باشه ضد اسید تنها کاربرد نداره.
به نظرم به یک پزشک گوارش مراجعه کنید بهتره. :د

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از ماهِ ـشاد :
خوب باید اول دید که اسید معده برای چی زیاد ترشح میشه بعد ضد اسید خورد.مثلا ضد اسید زمانی میتونه خوب باشه که مثلا طرف ترشیجات زیاد خورده اسید معده اش فوران کرده و الان اوضاع خوبی نداره و داره زخم معده میگیره ولی اگر اسید معده زیاد باشه و دلیل دیگه ای داشته باشه ضد اسید تنها کاربرد نداره.
به نظرم به یک پزشک گوارش مراجعه کنید بهتره. :د
این مشکل ترش کردن و درد معده کاملا عصبیه و چاربارم ب متخصص مراجعه کردم :-"
مشکل من اون حالت نفرت از غذا و اینه که تمایل شدید به تخلیه معده م از راه استفراغ دارم بعد هروعده غذایی. بی اشتهایی و اینا.
بازم ممنون ؛؛)

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

ShiNinG@ : ویتامین ب کمپلکس استفاده کنین. روی من که خیلی خوب اثر گذاشت٬ اشتهامو باز کرد. در ضمن محلول در آب هم هست٬ راحت مقدار اضافیش دفع میشه.
از محصولات پروبیوتیک استفاده کنین (مثلاً پگاه پنیر پروبوتیک تولید میکنه)٬ ماست هم برای معده خیلی خوبه.
اگه نمیتونین توی یه وعده غذا بخورین٬ مثلاً 3 بار توی وعده های کوچیک بخورین. بعد از ظهرا هم شیر و میوه بخورین که مواد لازم به بدنتون برسه٬ چون چیزی نخورین بعداً کار سخت تر میشه.
آب زیاد بخورین٬ بعد از ناهار و شام هم بلافاصله دراز نکشین.
اگه سوزش و تهوع تون به خاطر مسائل عصبی باشه با اینایی که گفتم کم میشه. استرس هم نداشته باشین اگه استرستون دست خودتونه !

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ShiNinG :
این مشکل ترش کردن و درد معده کاملا عصبیه و چاربارم ب متخصص مراجعه کردم :-"
مشکل من اون حالت نفرت از غذا و اینه که تمایل شدید به تخلیه معده م از راه استفراغ دارم بعد هروعده غذایی. بی اشتهایی و اینا.
بازم ممنون ؛؛)
خوب نگفتین اینا رو که من بدونم :-" من فکر کردم دلیلش رو نمیدونیستید :د
علاوه بر چیزائی که گفتند چیزائی که اسید معده رو کم میکنه رو نخورید مثل مرکبات و چیزای ترش،ادویه ها و غذاهای فلفلی و پیاز،غذاهای پرچرب و غذاهائی که شکر زیاد داره،شیر و شکلات هم اذیت میکنه معده رو و اسید معده رو زیاد میکنه.غلات مثل ماکارونی و برنج و نون های سبوس دار برای درد و اسید معده خوبه،بعد میتونید سبوس برنج رو تهیه کنید و بریزید توی ماست یا سالاد و بخورید برای تقویت معده و افزایش اشتها خوبه برای پوست و مو هم خوب ــه،استفاده از شیر خوب نیست چون برای معده سنگین ــه ولی میتونید از ماست و دوغ و کشک کم چرب و پروبیوتیک (اشاره هم کردند) استفاده کنید عمل هضم رو سریع میکنه و باعث میشه زود گشنه بشید و اشها زیاد میشه.آخر هم اینکه زنجبیل خیلی برای آروم کردن معده و افزایش اشتها خوب ــه.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

دوستان،من در حین دوئیدن بعد از دو دقیقه حالت سرگیجه و سیاهی چشم بهم دست میده بعد انگار دوتا گوش هام گرفته شده و از آدم های دور و برم دور میشم و باید سریع قطع کنم دوئیدن رو.ولی توی ورزش های دیگه مثل شنا و بدنسازی و اینا مشکلی ندارم.
کم خونی ــه؟اگر کم خونی باشه نباید توی همه ورزش ها مشکل ساز بشه؟

بالا