• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سلام، من یک دخترم که ایدز دارم !

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : سلام، من یک دخترم که ایدز دارم !

به نقل از پگاه :
آزمایش خونی که توش بخوان ببینن اون طرف ایدز داره یا نه سخته آیا؟ هزینه ی اضافی داره مثلا؟ یعنی چیزی هست که توی آزمایش خون های معمولی هم بررسیش کنن یا باید طرف خودش ازشون بخواد و شرایط خاص و اینا؟
نه سخت نیست شبیه همون آزمایش خون عادیه. اما توی آزمایش خون بررسی نمی‌شه. باید جداگونه درخواست بشه و هزینه‌ی جداگونه داره. اسم تستش هم HIV Elisa test ـه. قائدتا باید توی همه‌ی بیمارستانا هم انجام شه.
به نقل از fantasy :
اگه این آمار درست باشه، میشه نتیجه گرفت که استفاده نکردن از کاندوم فقط مال کشورهای عقب مونده نیست و حتی توی کشورهای پیشرفته هم این مشکل وجود داره.
اصلا نمیتونم تصور کنم که دیوونه هایی پیدا میشن و بدون پوشش دست به این رفتارهای پرخطر میزنن. خواهشا، کمی فکر!
قضیه بی‌فکری نیست، آگاهیه. شاید برای مایی که صدبار بمون راه‌های انتقال ِ HIV رو گفتند، بدیهی بیاد اما توی همه‌ی کشورها، طبقاتی از جامعه هست که آگاهی ندارن. وگرنه قطعا زندگی افراد براشون مهم‌تر از رفتار پرخطرشونه.
به نقل از fatemeh76 :
دوستان يه سوال! اگه ما از لنز چشم يك فرد مبتلا به ایذر استفاده كنيم,درسته كه در حالت عادي كار غير بهداشتيه,اما امكان داره مبتلا بشیم?
با توجه به این‌که قرنیه‌ی چشم رگ خونی نداره، تقریبا نزدیک به صفره.

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست
پاسخ : سلام، من یک دخترم که ایدز دارم !

شنیدین دیگه؟
جدیدا ی دارویی کشف کردن وقتی بچه ای از پدر مادر ایدزی ب دنیا میاد بش میزنن و اون ایدز کم کم از بدن نوزاد میره

تحقیقی که توسط انستیتو ملی آلرژی و بیماری های غفونی امریکا انجام شد، نشان داد که مکمل های پروبیوتیک برای بیماران مبتلا به ایدز که تحت درمان با داروهای ARV (داروهای ضد رتروویروس ها) هستند، سودمند می باشد
گروهی تحت درمان با داروهای ARV به تنهایی قرار گرفتن و گروهی دیگر ترکیبی از داروهای ARV و مخلوطی از پروبیوتیک ها را مصرف نمودند.در گروه دوم (مصرف توام داروهای ARV و مکمل پروبیوتیک) عملکرد ایمنی دستگاه گوارش افزایش یافت و میزان التهاب نیز نسبت به گروه دیگر کمتر گزارش شد.

× دو پست متوالی شما ترکیب سد .

بالا