• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق ما با دانش آموزاي ديگه چقدره؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اما اینجا همه توجه ها ب سمت سمپاده واقعا!!!
و اینکه همین غربال کردن دانش اموزا واقعا متمایز بودنمون رو نشون میده
کلی مثال دارم برای این حرف
حتی خود شما میدونید الان اطلاعات ریاضی شما چندبرابر همسن های خودتون توی شهرتونه
شما هیچ امکاناتی هم ک نداشته باشید کتاب های تکمیلی میخونید یعنی بهتون اطلاعات بیشتری داده میشه حداقلش اینه دبیرایی رو براتون میارن ک با سابقه و با تجربن ...
شاید اگه همین داده های ما ب مدارس دیگه هم داده بشه مثل همین اطلاعات کتابای تکمیلی و کلاسای فوق العاده اونا هم بازدهی خیلی بالاتری داشته باشن ...
(از مدارس شما با خبر نیستم اما اینجا ما از تمام کتابای علامه حلی مثل شیمی و ...استفاده میکنیم کتابای تکمیلی ریاضی و ادبیات....ساعتای خاص تدریس رو دارن بازدید های مرتب داریم از ازمایشگاه شیمی کارخونه و پژوهش سرا...برای دروس شیمی فیزیک و زیست از کتابای جف جونز استفاده میکنیم و حتی کتابای تستی ک انتخاب میکنیم با برنامه سر کلاس چک میشن در صورتی ک حتی یکی از این کتابا توی مدارس دیگه تدریس نمیشن)
اما در حال حاضر داده های ما ب اونا داده نمیشه ...
و اینه ک متمایزمونومیکنه اطلاعاتمون ووتفکرمون
تو چند سال تحصیلم یه بارم یه ناظر نیومده.آزمایشگاه نداریم.کتاب تکمیلی تدریس نمیشه.از کتابای علامه حلی استفاده نمیکنیم.کلاس فوق العاده نداریم.بازدید علمی نداریم.کتاب درسی رو هم درست درس نمیدن.
پس فکر کنم شهر ما یه استثنا واقعا بزرگه :|
فقط ميتونم بگم بزرگ ميشيد ميفهميد هيچ فرقي نداريد :))
تنک یو وری ماچ :))
اتفاقاً من بعضاً با بچه‌های مدارس دیگه بیشتر حال می‌کنم. سمپاد نهایتن ۱۰-۲۰ درصد بچه‌هاش متفاوتن. (تازه تو تهران!)
آدم می‌ره دانشگاه، اون جا می‌بینه چقدر آدم کول هست، چقدر آدم خفن هست، چقدر آدم متفاوت هست. چند درصد دانشجوها سمپادی بودن؟ خیلی کم.
خب البته کول بودن لزوما به معنای برتری نیست.شاید برای یه عده کول بودن مهم باشه ولی واسه من مثلا نیست :|
مثلا یکی بین کول بودن و مودب بودن ممکنه مودب بودن رو عنصر مهم تری تلقی کنه.
اگر هم کول بودن مهم تر باشه، خودتون هم میگید که بچه های دیگه کول ترن.این یه تفاوته.
درباره اینکه مثلا در این سایت افراد در مباحث مختلف علمی-فلسفی و....بحث میکنن که این از مدارس عادی متمایزشون میکنه،باید بگم غلطه.
یه نگاه به مباحثات بندازید.میتونه اموزش خیلی خوبی برای یاد دادن انواع مغلطه به افراد مبتدی و ناوارد باشه!
بحثای اینجا نتیجه یا سواد و اطلاع و....متمایزی ندارن.این بحثا بین بچه های مدارس عادیم هست.خصوصا تو زنگ دینی ما قبلا زیاد بود.
اینجا فقط تفاوت سنی بیشتره اونم به این دلیل که ما انجمن گفت و گوی "سمپادیا" داریم نه "مدرسه عادیا"!
موضوعات بحثاهم اکثرا حول سیاست و دینه نه مباحث عمیق فلسفه و منطق،که این مباحث کلیشه ای بین مدارس عادیم خیلی زیاده.
دانش اموزان سمپاد براساس هوش انتخاب نمیشن،بلکه ملاک بیشتر حفظ درس و خرخونیه.غیر از موارد کم.
+ اینجاهم تاپیکای بی محتوا استقبال بیشتری ازشون میشه و طبع عشق و عاشقیم کم نیست!
بیاید قبول کنیم محتوایی که تو بحث های اینجا جریان داره مفهومی تره :)
تو دوستای من عمدتا اگه بخوای یه بحث درست حسابی شروع کنی با پیغام "*س نگو" مواجه میشی :|
سلام
الان دیگه زیاد فرقی ندارند
به نظرم اتفاقا داره بیشتر میشه فرقشون :|
منم با بالایی موافقم تقریبا. تنها فرق ما اینه که از لحاظ درسی باهامون بیشتر کار شده و دغدغه بعضی هامون (بیشتر در فرزانگان ها) المپیاد و درس و نمرس که خوب نمیشه گفت خیلی خوبه.
مطمئنا فرقمون بیشتر از درسه! حداقل تو مدارس سمپاد در حد مدارس دیگه فکر دانش آموزا مشغول سکس و فشن و مواد و ... نیست(به هیچ وجه نمیگم ما بهتریم! صرفا میگم این تفاوت هست)
در ضمن، چرا بیشتر در فرزانگان ها دغدغه المپیاد هست؟ :| :| :| فکر نمی کنی مخصوصا تو مسئله المپیاد برعکس باشه؟(نتایج که اینطور میگن!)
البته استثنا هم داریم مثلا علامه حلی 5 دوره نخست تهران دو سال پیش که کادر آموزشیش فرق می کرد واقعا تفاوت خیلی زیادی با مدارس معمولی و دیگر علامه حلی ها داشت اما الان اون هم به قهقرا رفته. ما درسی به نام پویش داشتیم که مهارت های زندگی رو بهمون یاد می داد. پژوهشی ای داشتیم که نظیرش الان دیگه هیچ جا نیستش. نمی خوام الکی تعریف کنم از دوره خودمون واقعا اینا رو دارم میگم. دوست هایی دارم که توانا بودن و المپیاد نرفتن و جو گیر نشدن مثل بعضی ها.
بله ولی در کنار این ها مدارسی مثل سلام و انرژی اتمی هم همچین چیزایی دارن.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
مطمئنا فرقمون بیشتر از درسه! حداقل تو مدارس سمپاد در حد مدارس دیگه فکر دانش آموزا مشغول سکس و فشن و مواد و ... نیست(به هیچ وجه نمیگم ما بهتریم! صرفا میگم این تفاوت هست)
شاید شما هم استثنا اید.
در ضمن، چرا بیشتر در فرزانگان ها دغدغه المپیاد هست؟ :| :| :| فکر نمی کنی مخصوصا تو مسئله المپیاد برعکس باشه؟(نتایج که اینطور میگن!)
دخترا اصولا خرخون ترن.
بله ولی در کنار این ها مدارسی مثل سلام و انرژی اتمی هم همچین چیزایی دارن.
دوبار

stanly1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب(قبلا)
شهر
شیراز-الان کیف(پایتخت اوکراین)
بیاید قبول کنیم محتوایی که تو بحث های اینجا جریان داره مفهومی تره :)
تو دوستای من عمدتا اگه بخوای یه بحث درست حسابی شروع کنی با پیغام "*س نگو" مواجه میشی :|
بخاطر اینه که تو فضای مجازیه! اینجا افراد زیادی پستارو میخونن و قضاوت میکنن،وگرنه منم در حالت عادی و دوستانه نیازی به استدلال نمیبینم!

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
برچه اساسی میگی بچه های سمپاد کمتر فکر میکنن به این چیزا؟ تحقیقت چی بوده چند تا شهر غیر از شهر خودتونو بررسی کردی ؟
به نظرم اتفاقا داره بیشتر میشه فرقشون
این حرفت بر چه مبناییه ؟ امسال تو تهران سوالاش لو میره+ ۱۱تا علامه حلی زدند
اکثر حرفات بی پایه و اساسه

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
برچه اساسی میگی بچه های سمپاد کمتر فکر میکنن به این چیزا؟ تحقیقت چی بوده چند تا شهر غیر از شهر خودتونو بررسی کردی ؟

این حرفت بر چه مبناییه ؟ امسال تو تهران سوالاش لو میره+ ۱۱تا علامه حلی زدند
اکثر حرفات بی پایه و اساسه
عمدتا میگم که چیزیه که "من" میبینم!

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
هیـچ فرقی!
ورودی های سال ما یه بار که با ازمون اومدن بعدش یه سری ذخیره اومدن سال بعدشم یه آزمون دیگه گرفتن برای دوم راهنمایی اومدن!یعنی سه بار شانس این که بیان سمپادو داشتن!خب این یعنی حتی مدرسه فقط برای بچه هایی که حتی یه ذره تواناییشون بیشتره هم نیست!
از لحاظ دبیرها هم که معلم فیزیک پارسال ما از یه مدرسه ی دولتی اطراف شهر بود که فرق i و j بردارو نمیدونست!
از لحاظ فوق برنامه هم که نه برنامه پژوهشی و تحقیقی داریم نه آزمایشگاهی که اجازه ی استفاده ازشو تو زمان غیر از کلاس همون درس داشته باشیم!
یه مدت هم کتاب های خود سمپاد تدریس میشد که به حمدالله چند سالی هست ما ندیدیمشون اصلا!: |
تنهـا سودی که اسم سمپادی بودن برای من داشته این بوده که کلاسی میخواستم ثبت نام کنم میرفتم تو اولویت : |ولاغیـر

• لایک
امتیازات: CPHM

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
البته یه بحثی هم هست که عمدتا بچه هایی که پدرمادرشون تربیت بچه براشون مهمه میان سمپاد پس میشه گفتش بچه های خیلی اوت نمی ان سمپاد

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
خب البته کول بودن لزوما به معنای برتری نیست.شاید برای یه عده کول بودن مهم باشه ولی واسه من مثلا نیست :|
مثلا یکی بین کول بودن و مودب بودن ممکنه مودب بودن رو عنصر مهم تری تلقی کنه.
اگر هم کول بودن مهم تر باشه، خودتون هم میگید که بچه های دیگه کول ترن.این یه تفاوته.
چرا دوست داری الکی بحث کنی؟ حداقل می‌خوای بحث کنی یه چیزی بگو که به حرف من کوچک‌ترین ارتباطی داشته باشه. کجای حرفم گفتم «هر کی کول‌تره بهتره.» ؟ و کجاش گفتم «بچه‌های دیگه کول‌ترن.» ؟ کجا حرف از برتر بودن زدم؟ نه واقعاً دلم می‌خواد بدونم چی می‌شه که این طوری برداشت می‌کنی. :‌)‌)
بعد الآن کول بودن و مودب بودن رو دو روی یه سکه در نظر گرفتی؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
چرا دوست داری الکی بحث کنی؟ حداقل می‌خوای بحث کنی یه چیزی بگو که به حرف من کوچک‌ترین ارتباطی داشته باشه. کجای حرفم گفتم «هر کی کول‌تره بهتره.» ؟ و کجاش گفتم «بچه‌های دیگه کول‌ترن.» ؟ کجا حرف از برتر بودن زدم؟ نه واقعاً دلم می‌خواد بدونم چی می‌شه که این طوری برداشت می‌کنی. :‌)‌)
بعد الآن کول بودن و مودب بودن رو دو روی یه سکه در نظر گرفتی؟
واقعا پستم اسپم نبود که پاک شه :| این که تو بحث منظورم رو بیان کنم واقعا نمیتونه اسپم تلقی شه!
در مورد بند اول که بله قبول دارم حرف بی ربطی زدم.ولی دل یلش این بود که منظور رو درست متوجه نشدم.
بند دوم، نه منظورم این نیست.منظور من بیان تناقض بینشون نیست.

البته یه بحثی هم هست که عمدتا بچه هایی که پدرمادرشون تربیت بچه براشون مهمه میان سمپاد پس میشه گفتش بچه های خیلی اوت نمی ان سمپاد
فکر نکنم اینطور باشه.چون اولا که مدرکی دال بر این نیست.و دوما که عمده پدر و مادر ها تربیت بچه براشون مهمه(بله والدینی هستن که واسشون مهم نیست.ولی زیاد نیستن!شاید نتونن درست تربیت کنن.ولی براشون مهمه عمدتا)

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
دخترا اصولا خرخون ترن.
چجوری روتون میشه این حرفا رُ بزنین؟؟؟؟؟؟؟

پ.ن بی ربط به شخص خاصی : به خدا مجبور نیستین تو همه ی بحث ها شرکت کنین :‌|

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
چجوری روتون میشه این حرفا رُ بزنین؟؟؟؟؟؟؟
اولا باید بگم بچه های اوت منظورم از لحاظ ادب هستش. بعد همی اینکه مگه مشکلش چیه؟ من مشکلش رو نمی تونم ببینم. به من بگید که بدونم لطفا.

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
اولا باید بگم بچه های اوت منظورم از لحاظ ادب هستش. بعد همی اینکه مگه مشکلش چیه؟ من مشکلش رو نمی تونم ببینم. به من بگید که بدونم لطفا.
دقیقاً مشکل حرفت سر اینه که میگی اونی که اوته میره معمولی اونی که با ادبه مامان باباش براشون مهمه ! میاد سمپاد ....
جامعه آماری داری؟؟؟ بررسی کردی جمعیت بچه های مودب مدارس عادی با مدارس سمپاد رُ ؟؟؟ تعداد کلمات بی ادبانه ی محصلین مدارس سمپاد رُ شمردی؟
جدی چطور فک میکنی بچه هایی که میرن عادی وضعشون بده یا فلان یا بهمان !
ببین آزمون سمپاد یه آزمونه ! که حتی آزمون تیزهوشان هم نیست!
یه آزمونه صرفاً از لحاظ درسی ! چند تا سوال میاد لو بره تو میری سمپاد ...سوالشو شبیه شو دیده باشی میری سمپاد ...و n تا راه دیگه هست که هیچ کدومش!!!!! ربطی به اهمیت خونواده تو تربیت بچه شون نَ_دا_ره !

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
دقیقاً مشکل حرفت سر اینه که میگی اونی که اوته میره معمولی اونی که با ادبه مامان باباش براشون مهمه ! میاد سمپاد ....
جامعه آماری داری؟؟؟ بررسی کردی جمعیت بچه های مودب مدارس عادی با مدارس سمپاد رُ ؟؟؟ تعداد کلمات بی ادبانه ی محصلین مدارس سمپاد رُ شمردی؟
جدی چطور فک میکنی بچه هایی که میرن عادی وضعشون بده یا فلان یا بهمان !
ببین سمپاد یه آزمونه ! که حتی آزمون تیزهوشان هم نیست!
یه آزمونه صرفاً از لحاظ درسی ! چند تا سوال میاد لو بره تو میری سمپاد ...سوالشو شبیه شو دیده باشی میری سمپاد ...و n تا راه دیگه هست که هیچ کدومش!!!!! ربطی به اهمیت خونواده تو تربیت بچه شون نَ دا ره !
خیلی جالبه من بالاتر هم گفتم فرقی ندارن شما اون رو خوندی؟:| یه طوری حرف می زنید که انگار قاتلم.
بعدشم خودتونم میگید سمپاد آزمونش آزمون تیزهوشان نیستش نیاز به این داره که فرد قبلش تمرین کرده باشه و سوال های مشابه رو دیده باشه. والدینی که بیخیال این چیز ها باشن معمولا بچه هاشون قبول نمی شن(این ممکنه لزوما بد نباشه).

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
مدرسه ی ما هر سال داره تعداد ورودیارو کم میکنه طوریکه امسال ما از 9تا کلاس دوتا کلاس خالی داریم کل بچه ها هم از 190نفر کمترن معلم ها هم مدیر سعی میکنه بهترینارو پیدا کنه هرسال هم یه نظرسنجی بابت نحوه تدریس و برخورد و فن بیان معلم ها انجام میشه و بعضی معلم ها واقعا خوبن.مدیرمون واقعا یه مدیر نمونست و با اینکه با امسال فرزانگان 2فقط 4سال از تاسیسش گذشته ولی مدیرمون بین مدیرهای تمام مدارس سمپاد استان از همه بهتره و با دوندگی زیاد بهترین ساختمان مدرسه شهرو ما صاحب شدیم و یه بازسازی درست و حسابی هم انجام دادنو ما هفتم کلا وارد یه مدرسه ی جدید شدیم ولی متاسفانه مدیرهای دیگر مدارس زیاد دنبال راحتیه بچه ها نیستن. بیشتر بچه های مدرسمون هم در کنار معدل های 20 و کسب مقام در تمامی زمینه ها به تیپشون هم میرسن بیشترشون فوق مد روز هستن و یه سریاشون دوست پسرم دارن و یه سریاشونم فمنیستن و کلا هرجورش پیدا میشه بچه ها هم از بی پدر بگیر تا کسی که باباش جراح قلبه هست یه سری به واسطه هوش و پشتکار اونجان یه سریا به واسطه پول باباشون و کلاس های متعدد ولی کلا تو شهر ما به مدارس سمپاد خیلی بها می دن که بعضی وقتا هم به همین دلیل یه سری اتفاقای وحشتناک میفته

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
خیلی جالبه من بالاتر هم گفتم فرقی ندارن شما اون رو خوندی؟:| یه طوری حرف می زنید که انگار قاتلم.
بعدشم خودتونم میگید سمپاد آزمونش آزمون تیزهوشان نیستش نیاز به این داره که فرد قبلش تمرین کرده باشه و سوال های مشابه رو دیده باشه. والدینی که بیخیال این چیز ها باشن معمولا بچه هاشون قبول نمی شن(این ممکنه لزوما بد نباشه).
تو مدرسه ی ما دختری درس میخوند که مادرش کاملاً بی سواد بود و باباش تا پنجم ابتدایی خونده بود!
مامان باباش اصلاً براشون مهم نبود !خودش زحمت کشیده بود ....این اولاً
دوماً این که همه ی حرف من سر همون جمله ایی بود که بچه هایی که میان سمپاد از لحاظ ادبی(!) اوت نیستن !!! یا حتی برعکسش! بچه هایی که میرن عادی اوتن!
کاری به پست قبل و بعدش ندارم ! اون پست تو بود ! که به شدت بی پایه و اساس بود :‌)‌)

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
تو مدرسه ی ما دختری درس میخوند که مادرش کاملاً بی سواد بود و باباش تا پنجم ابتدایی خونده بود!
مامان باباش اصلاً براشون مهم نبود !خودش زحمت کشیده بود ....این اولاً
دوماً این که همه ی حرف من سر همون جمله ایی بود که بچه هایی که میان سمپاد از لحاظ ادبی(!) اوت نیستن !!! کاری به پست قبل و بعدش ندارم ! اون پست تو بود ! که به شدت بی پایه و اساس بود :‌)‌)
من جزو استاندارد ها هستش که وختی دارم در مورد مساعل اجتماعی حرف میزنم وختی میگم A ها B هستن یعنی A ها به طور میانگین B هستن. بحث ریاضی نیستش که مثال نقض میارید.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من جزو استاندارد ها هستش که وختی دارم در مورد مساعل اجتماعی حرف میزنم وختی میگم A ها B هستن یعنی A ها به طور میانگین B هستن. بحث ریاضی نیستش که مثال نقض میارید.
اصلا به طور میانگین هم نمیتونید بگید اینطوره :|

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
تو که خودت الان می گفتی بچه های سمپاد خیلی با ادبن که :/
در مورد مدرسه خودم اینطوره.اونم با ادب نیستن :| فوق العاده بد دهن و منحرفن(هستیم :-") ولی نسبتا خیلی بهترن! چیزایی تو مدارس عادی شهرمون هست که مجازاتش اعدامه :| از لواط بگیر تا تجاوز زوری و گروهی :| (کاملا جدی میگم!) حداقل تو مدرسه خودمون از این خبرا نیست.
من صرفا شهر خودمو به عنوان "یه نمونه" گفتم.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
در مورد مدرسه خودم اینطوره.اونم با ادب نیستن :| فوق العاده بد دهن و منحرفن(هستیم :-") ولی نسبتا خیلی بهترن! چیزایی تو مدارس عادی شهرمون هست که مجازاتش اعدامه :| از لواط بگیر تا تجاوز زوری و گروهی :| (کاملا جدی میگم!) حداقل تو مدرسه خودمون از این خبرا نیست.
من صرفا شهر خودمو به عنوان "یه نمونه" گفتم.
من نمی گم سمپادی ها با ادبن که. اتفاقن فرقی با عادی ها ندارن. من میگم که افرادی که خیلی خیلی بی ادبن کم پیدا میشه توشون. مثلا توی پارک دیدم بچه ابتدایی کلاس دوم سوم چه حرف های بدی که نمی زنه.

بالا