• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق ما با دانش آموزاي ديگه چقدره؟

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر
پاسخ : فرق ما با دانش آموزاي ديگه چقدره؟

بابا تو تهران چن سال دیگه همه مدرسه ها تیزهوشان میشه
چه خبره داره میزنه بالای 10 تا تعداد مدارس تیزهوشان برای هر جنسیت (توی تهران)
دلیل نمیشه چون این جا پایتخت هست، هوش بچه ها بیشتر باشه. آره درسته اغلب افراد برگزیده از نظر تحصیلی و هوش تو تهران بودن ولی دیگه نه انقد که...
هر مدرسه کلی دانش آموز میگیره، قبلا 2-3 تا بود همه کارا درست داشت پیش میرفت الآن هرکی از راه میرسه میره تیزهوشان(شاید من هم جزو اونا باشم؛ کی میدونه؟). تو بعضی مناطق هم که سوالات ورودی نمونه دولتی و تیزهوشان مخلوط شده وضع خیلی افتضاحه :-"
ولی بستگی به دانش آموز داره؛ اگه واقعا نیزهوش باشه، از امکاناتی که براش آماده شده استفاده میکنه وگرنه 4 سال ناقابل ول میگرده و شاید به خاطر این که یه تست رو بهتر از یه نفر جواب داده، جای یه تیزهوش واقعی رو اشغال میکنه.
در کل منظورم این بود که فرق زیادی نداریم :/

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از میم ح میم دال :
علامه حلی - شهید بهشتی - شهید مدنی - شهید سلطانی - شهید قدوسی - .... = فرزانگان

تورو خدا ببینید چقدر شهید باید بیاریم تا حریف یک اسم فرزانگان بشیم :D

پیشنهاد پوریا جالبه . به نظر من خیلی بهتره که ما بشیم فرهیختگان یا بکل پسرها و دخترها بشن تیزهوشان.
صرفا جهت یاد آوری :D

Mobina98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

ما خودمون با دانش آموزای دیگه فرقی نداریم...
جو مدرسه های سمپاد طوریه که اغلب بچه ها ، بیش تر از مدرسه های دیگه تلاش میکنن و باعث میشه مدرسه های دیگه احساس کنن فرق داریم... :-"

• لایک
امتیازات: MHO

یک نفر

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان

جو تیزهوشان واقعا خرابه. وقتی آدم رو مجبور می کنن درس بخونه دیگه تمام انگیزه و ذوق طرف برای خوندن مطالب بالاتر از کتاب از بین میره. اما دانش آموزی که "خودش" میره سطح بالاتر بخونه با رضایت تمام هم از درس لذت میبره هم موفق تره (نسبت به اونی که زورش کردن)

البته اگه خودش خودجوش باشه ها!

فرستاده شده از MT11iِ من با Tapatalk

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Mobina98 :
ما خودمون با دانش آموزای دیگه فرقی نداریم...
جو مدرسه های سمپاد طوریه که اغلب بچه ها ، بیش تر از مدرسه های دیگه تلاش میکنن و باعث میشه مدرسه های دیگه احساس کنن فرق داریم... :-"

حالا من در مورد فرد خاص شما نمیدونم شاید با بقیه فرقی نداشته باشین، ولی عموما حداقل تو دوره ی ما و دوره های قبل تر امتحان ورودی تاکید زیادی داشت رو تفکر انتقادی و قدرت استدلال منطقی کردن. روبه رو کردن فرد با مسایلی که شاید پیش نیاز هاشو تو کتاب های دبستان دیده باشه ولی خود مساله جدید بود، مساله رو توضیح میداد و بعد ازش سوال میکرد. ( بیشتر سوال های مرحله ۲ )‌

قطعا این مدل غربال کردن ایراداتی شاید بهش وارد باشه، شاید افرادی که شایسته بودن پذیرفته نشده باشند، ولی میشه گفت اکثریت قابل قبولی از پذیرفته شدگان از عموم جامعه برتری های غیر قابل انکاری دارند.

این رو شاید نتونید تو مجیط دانشگاه ببینید، ولی اگر مثل من برای مدت کوتاهی مجبور بودید در سایر مدارس هم دوره ای بگذرونید کاملا متوجه میشدید که چطور بعضی ها بعد از بار ها توضیح هنوز درکی از تفاوت نیرو و انرژی ندارند. یا در حتا مسایل ساده تر ریاضی هم وقتی جلوشون میذاری که در ضرب دو عدد جابه جایی تفاوتی حاصل نمیکنه باز هم نمیتونن 5ab رو با 3ba جمع کنند چون فکر میکنند متفاوته!

Mobina98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از مازیمون :
حالا من در مورد فرد خاص شما نمیدونم شاید با بقیه فرقی نداشته باشین، ولی عموما حداقل تو دوره ی ما و دوره های قبل تر امتحان ورودی تاکید زیادی داشت رو تفکر انتقادی و قدرت استدلال منطقی کردن. روبه رو کردن فرد با مسایلی که شاید پیش نیاز هاشو تو کتاب های دبستان دیده باشه ولی خود مساله جدید بود، مساله رو توضیح میداد و بعد ازش سوال میکرد. ( بیشتر سوال های مرحله ۲ )‌

قطعا این مدل غربال کردن ایراداتی شاید بهش وارد باشه، شاید افرادی که شایسته بودن پذیرفته نشده باشند، ولی میشه گفت اکثریت قابل قبولی از پذیرفته شدگان از عموم جامعه برتری های غیر قابل انکاری دارند.

این رو شاید نتونید تو مجیط دانشگاه ببینید، ولی اگر مثل من برای مدت کوتاهی مجبور بودید در سایر مدارس هم دوره ای بگذرونید کاملا متوجه میشدید که چطور بعضی ها بعد از بار ها توضیح هنوز درکی از تفاوت نیرو و انرژی ندارند. یا در حتا مسایل ساده تر ریاضی هم وقتی جلوشون میذاری که در ضرب دو عدد جابه جایی تفاوتی حاصل نمیکنه باز هم نمیتونن 5ab رو با 3ba جمع کنند چون فکر میکنند متفاوته!

منم مثل شما یه دوره ای تو مدرسه های دیگه بودم و دیدم که واقعا سطح بیش تر دانش آموزا پایینه، به دلیل این که بیش ترشون(نه همه ) فکرشونو مشغول چیزای به درد نخور کردن و فقط واس قبولی درس میخونن.ولی منظور من از این که گفتم فرق نداریم، سطح دانش آموزا نبود،منظورم این بود که بقیه ی مدرسه ها فکر میکنن "همه ی سمپادیا" نخبه ان.من وقتی دوره ی راهنمایی مدرسه ی عادی بودم طبق تعریفایی که از بقیه در مورد تیزهوشان شنیده بودم ، فکر میکردم همه نخبه ان و من نمیتونم تو همچین مدرسه ای درس بخونم. ولی وقتی کمی پرس و جو کردم فهمیدم اونجوریام نیست.
بعد این که وارد سمپاد شدم دیدم دلیل اصلی چیزی که باعث میشه بقیه فکر کنن سمپادیا فرق دارن ، تلاششونه و اهمیت دادن به درس.
من نمیگم تو سمپاد نخبه نیست. نخبه هم هست ولی تعدادشون زیاد نیست. بیش تر تحت تاثیر تلاششونه.
دانش آموزای مدارس دیگه هم اگه تلاششونو زیاد کنن میتونن سطحشونو بالا ببرن.

nzn

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر

اصلا موافق نیستم X-( X-( X-( X-(

nzn

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر

دید ما نسبت به بقیه فرق داره
البته تو مدارس ما هستن کسایی که نباید قبول میشدن.....

sanaph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
شریف

.

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

فرق ما اینکه تو اینستاگراممون مینویسیم سمپادی B-) ;)) :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

هر چی امکانات تحصیلی هم بیشتر میشه،کم کم این مرز برداشته میشه...
توی مدارس عادی،یه عده هستن که با درس رابطه ای ندارن،ولی اونایی که واقعا دنبال درس خوندن هستن،سمپادی بودن یا نبودن معیار جالبی نیست

Roksana-Khanom

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
شیمی پلیمر

شاید بعضی ها خیلی از بقیه سطحشون بالاتر باشه ولی خیلی بیشتر از اون بعضیا اعتماد به نفس کاذب دارن و فک میکنن که کی هستن B-)

برگ زرین

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

امسال یکی از بچه های ما از نظر درسی ضعیف بود اخراج شده ولی الان تو مدرسه نمونه دولتی شاگرد اولیه واس خودش :D
البته یه موردیم بود که الان اونجام چنتا درسو افتاده :))

× نیایش: ادغام شد

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از مدیریت :
ما خودمون بین خودمون ار زمین تا آسمون فاصله داریم. تهران رو مقایسه کن با سایر شهر ها.
حالا حساب بقیش رو هم ببر دیگه.
حرف خنده دار نزنین دوست عزیز :))
تهران مثلا چیکار کرده که مینازین؟
تو کنکور تجربی که تهران در مقابل تبریز و شیراز و یزد چیزی نکرده
در ضمن اینو بدونین که حق ترک هارو در المپیاد قشنگ میخورن نمونه هاش هم دیده شده.

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از بلقیس :
شاید بعضی ها خیلی از بقیه سطحشون بالاتر باشه ولی خیلی بیشتر از اون بعضیا اعتماد به نفس کاذب دارن و فک میکنن که کی هستن B-)
آفرین . خییییلییی موافقم :لایک

mahdian

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
تيزهوشان فرزانگان
شهر
تربت جام

به عقيده ي من فرق اساسي ما با دانش امزاي ديگه اينه كه ماها اولا اعتماد به نفس خوبي داريم..
و دوما مشوقاي خوبي داريم واس خودمون!!! :D

Reyhoon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بم
شهر
بم !

احساس میکنم اغلب بچه های سمپادی تفکر خودشون غالبه تو زندگیشون واجازه نمیدن کسی براشون تصمیم بگیره و کسی ک تفکر غلطی داره اونو متوجه اشتباهش میکنن(حالا ممکنه روش هاشون باهم فرق کنه :D) و در مقابل اشتباه دیگران ساکت نمیمونن و شجاعت اینو دارن ک اعتراض کنن چیزی ک اغلب تو مدارس عادی دیده نمیشه به نظرم!

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

پروژه پایان دوره لیسانس من و 4-5 نفر دیگه از بچه های همکلاسی مون ، بررسی تفاوت های هویتی دانش آموزان مدارس عادی و سمپاده . همون سوال ما چقدر با بقیه فرق داریم خودمون )
کلی داریم روش کار می کنیم . بچه های فرزانگان 8 و 7 و حلی 1 و چند تا جای دیگه هم شاید ما رو دیده باشن پارسال اردیبهشت اومدیم مدرسه هاشون .

هر وقت نتایج آماری اش در اومد کامل میام اینجا می ذارم همگی شاد شیم (;

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

راستش من اعتقاد دارم فرق داریم...من ب شخصه دیدم که چقدر فاز ما با فاز غالب اطرافمون فرق داره ، علایقمون ، تفریحاتمون و بحث هامون ، رفتارمون...
من بین بچه های مدارس عادی و نمونه دوست و رفیق زیاد داشتم، بحث هایی ک بینمون بود خیلی فرق داشت، هنوزم داره ، والا ما تو کلاسمون زنگ تفریح ها جمع میشدیم ی تاپیک شبیه تاپیکای همین سایت مطرح میکردیم تا جایی که میشد بحث می کردیم، این ماجرا حتی تو گروه های تلگراممونم وجود داشت...ولی چند بار همون بحث ها رو بین دوستای غیر سمپادی مطرح کردم، هیچ کس دوست نداشت بحث کنه، کلا اگرم بحثی پیش میومد سایشی میشد، ولی بین دوستای سمپادی در بدترین شرایط هم ب ی نتیجه میرسیدیم...کلا انتقاد پذیری و انعطاف بیشتری بین سمپادیا دیدم،ی جور روحیه چالش پذیری...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

یکمین فرقی که ما با بقیه داریم خلاقیت و طرز تفکرمون هست یعنی مثلا ممکن یکی در خارج از تیزهوشان بخواد به یه چیزی برسه با یه روش سنتی و معمول ولی ما بیش تر اوقات راهکار جدید میزنیم
دومین مورد اعتماد به نفس هست کسی که داخل سمپاد میشه ناخودآگاه یه اعتماد به نفسی پیدا می کنه که این خوبش خوبه! :D یعنی باعث رشد استعداد ها میشه ولی از اون طرف زیادیش باعث غرور و حتی تنبلی میشه
سومین مورد اینه که خیلی از چیز هایی که دانش آموزان دیگه به صورت وقایع بدیهی قبولش می کنن ما قبول نمی کنیم و باید حتما براش دلیل داشته باشیم
چهارمین مورد برای ما دنیا جای کوچیکی نیست یعنی ما خودمون رو محدود نمی کنیم(البته اگه از اثر بعضی از مدارس سمپاد و مسئولین فاکتور بگیریم) برای مثال توی مدرسه ما همه جور شاگردی بود از نیوشا که برات نقاشی ای می کشید و مجسمه ای می ساخت که حیرون می موندی تا مهتاب و گروهشون که دو سال قبل پروژه کربن اکتیو رو انجام می دادن (که الان توی جنوب دارن تو پالایشگاه نفت ازش استفاده می کنن)
ما خیلی فرق ها داریم که بعضی هاشون انتسابی هست و بعضی اکتسابی

بالا