• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق ما با دانش آموزاي ديگه چقدره؟

Sheldon Cooper

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : فرق ما با دانش آموزاي ديگه چقدره؟

به نقل از meysamasadi :
منظورشما از ادمای بی سروپا چیه من ورودی 92 هستم.

اینطوری فکرنکنید من بی سروپا هستم

من که نمی‌دونم سطح علمی شما چقدر هست. اما این حقیقته که وقتی ظرفیت پذیرش رو چند برابر کنید عده ای از ورودی ها بدون صلاحیت وارد می‌شند [که امیدوارم شما توشون نباشی]. تبعات این کار بعد از فارغ التحصیلی روشن میشه.
اینکه شما چه سطحی داری به خودت مربوطه. تازه اومدی تو جامعه ی بزرگ سمپاد، این مسئله که چه نتیجه ای به جا میذاری بعد از فارغ التحصیلی و تلاش شخصی خودت معلوم میشه و من امیدوارم جزو برتر ها باشی :)

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Sheldon Cooper :
من که نمی‌دونم سطح علمی شما چقدر هست. اما این حقیقته که وقتی ظرفیت پذیرش رو چند برابر کنید عده ای از ورودی ها بدون صلاحیت وارد می‌شند [که امیدوارم شما توشون نباشی]. تبعات این کار بعد از فارغ التحصیلی روشن میشه.
اینکه شما چه سطحی داری به خودت مربوطه. تازه اومدی تو جامعه ی بزرگ سمپاد، این مسئله که چه نتیجه ای به جا میذاری بعد از فارغ التحصیلی و تلاش شخصی خودت معلوم میشه و من امیدوارم جزو برتر ها باشی :)

درکتون می کنم شما چندسال پیش باهزارجور بدبختی توی آزمون سمپاد قبول شدین وشما حق دارین که درمورد ماها اینطوری قضاوت کنید.

اگه نظرشما درست باشه پنجاه نفرازبین این سیصد نفرواقعا زرنگ ودرسخون هستند و بقیه به قول شما بی سروپا هستند.

امید وارم درصد من توامتحان بیش ترازبقیه باشه تا جزاون پنجاه نفرباشم

حتی من موردهایی رو مشاهده کردم که عده ای بااین وجود که زرنگ نیستن ولی با پارتی بازی می یان به این مدارس داخل می شن.

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

به نظر من سمپاد دیگه سمپاد قدیم نیست، یعنی نظرمن که نیس، کل دنیا می دونن دیگه!! :-< امتحان ورودی که از ما گرفته شد واقعا ساده بود، کاش یه کم سخت تر گرفته بودن؛ حداقل اگه اون همه آدم قبول کردن باید کسایی که معدل پایین داشتن رو مثلا پایین 17 از مدرسه مینداختن بیرون، چون همه خر می زدن کسی که زیر 17 بشه هوشش مشکل داره دیگه، نداره؟؟ من خودم یه سری از بچه هارو دیدم که با پارتی به سمپاد راه پیدا کردن.
به نظرم مدرسه ما در حد یه غیر انتفاعی نسبتا خوبه [-(
جالبش هم اینه که وقتی به مسئولین میگیم فلان معلم به درد سمپاد نمی خوره، فرزانگانی نیست، میگه مگه خودتون هستین؟؟ یه نفر نیست بگه مگه آدما فرزانگانی و غیر فرزانگانی به دنیا میان؟ :O X-( این معلما و مسئولان که باید بچه رو سمپادی کنن!!!! :-?
در کل به نظرم فرق ما و بقیه یه کم اعتماد به نفسه، و نوع نگاه به مسائل و داشتن سابقه پژوهشی! حداقل من و بچه های دیگمون در حد شاگرد خوبای مدرسه های راهنماییمونیم، البته باز سطحا با هم فرق میکنه

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sepi :
به نظر من سمپاد دیگه سمپاد قدیم نیست، یعنی نظرمن که نیس، کل دنیا می دونن دیگه!! :-< امتحان ورودی که از ما گرفته شد واقعا ساده بود، کاش یه کم سخت تر گرفته بودن؛ حداقل اگه اون همه آدم قبول کردن باید کسایی که معدل پایین داشتن رو مثلا پایین 17 از مدرسه مینداختن بیرون، چون همه خر می زدن کسی که زیر 17 بشه هوشش مشکل داره دیگه، نداره؟؟ من خودم یه سری از بچه هارو دیدم که با پارتی به سمپاد راه پیدا کردن.
به نظرم مدرسه ما در حد یه غیر انتفاعی نسبتا خوبه [-(
جالبش هم اینه که وقتی به مسئولین میگیم فلان معلم به درد سمپاد نمی خوره، فرزانگانی نیست، میگه مگه خودتون هستین؟؟ یه نفر نیست بگه مگه آدما فرزانگانی و غیر فرزانگانی به دنیا میان؟ :O X-( این معلما و مسئولان که باید بچه رو سمپادی کنن!!!! :-?
در کل به نظرم فرق ما و بقیه یه کم اعتماد به نفسه، و نوع نگاه به مسائل و داشتن سابقه پژوهشی! حداقل من و بچه های دیگمون در حد شاگرد خوبای مدرسه های راهنماییمونیم، البته باز سطحا با هم فرق میکنه

با نظرشما موافقم آرزوی من این بود که توی سمپاد با بچه های درسخون و زرنگ نابغه همکلاسی بشم.ولی کو.اصلا به قیافه شون نمی یاد

که زرنگ باشن حتی بعضی هاشون قلدر بازی درمی ارن .

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

مرسی از این که به ما امیدوار هستید.

ولی توی این آزمون ها ازطریق منطقه دانش آموزان رو پخش نمی کنن.

بلکه با درصد های امتحانات اونا رو به مدارس مختلف می فرستن دوست من با من همکلاسی بود وتوناحیه دو بودیم وقتی ما دوتا توی امتحان

قبول شدیم منو فرستادن ناحیه ی 2 واونو فرستادن ناحیه 1 من از این جا فهمیدم که دانش آموزان رو از طریق درصد امتحاناتشون پخش

می کنن. ودر نهایت این به این معنی هستش که دانش اموزان درسخون و زرنگ و کم درسخون تنبل رو جدا می کنن.

واین امکان رو برای همه فراهم کردن تنبل زرنگ یه جورایی قاطی شدن سمپاد از یه مدرسه فوق العاده پیشرفته به یه مدرسه دولتی تبدیل

شده که هیچ ارزشی نداره وبا پارتی بازی هم میان به این مدارس

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

به نظر من از بین این همه دانش آموز میشه یه سری سمپادی واقعی پیدا کرد، مثلا از 300 نفر دانش آموز چرا 100 نفر برتر و نگه نمی دارن و بقیه رو بیرون کنن؟ من فک می کنم یکی از دلایل اینکه اینقد ظرفیتا زیاد شده اینه که آموزش و پرورش می خواد شهریه بیشتری از بچه ها دریافت کنه، چون میدونه همه از خداشونه بیان سمپاد، با اینکه اسم مدرسه "دولتی"یه از بچه ها شهریه میگیره، مطمئنا اگه چیزی از بچه ها نمی گرفتن انقد همه رو الکی راه نمی دادن!! :-? این همه افزایش ظرفیت عملا نابودی سمپاده دیگه!! [-(

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

اونقدرام فرقی نمی کنه اگه ظرفیت بیش تر باشه رفته رفته دانش آموزای بیش تری از سمپاد جدا می شن وفقط کسایی که ازهمه برترهستند باقی می مونند.

وموفق میشن

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

در صورتی جدا میشن که مدرسه برترا رو نگه داره و بقیه رو بیرون کنن، منم میگم چرا این کارو نمی کنن؟ ما تو مدرسمون که همه اول بودیم، همه با هم رفتیم دوم، حتی یک نفر رو هم بیرون نکردن و امسال هم دوباره همین طوری، هرچی تعداد بچه های ضعیف بیشتر باشه سطح مدرسه میاد پایین! به نظر من :-<

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

منظورمن این نبود وقتی که بچه ها به کلاس های بالاتر میرن سطح درس ها سخت تر میشه و به اونایی که درسشون ضعیفه فشارمیاد.

و مجبور می شن سمپاد رو ترک کنن ودراین میان دانش آموزان ممتازباقی می مونن

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

الان سطح مدرسه طوریه که انگار مدرسه خودش رو تا حدودی به سطح بچه های ضعیف تر رسونده! بنابراین کسی کم نمیاره که بره
برا مثال گاهی پیش اومده که معلما اول سال که میومدن سر کلاس ما پر از انرژی بودن و سطح کار کردنشون هم نسبتا بالا بود، اما وقتی سطح بچه ها و اشتیاقشون رو دیدن، کم کم سطح تدریس و انتظاراتشون هم پایین اومد طوری که در کلاسی که سطح میانگینشون بالاتر از کلاس ما بود بهتر کار میشد و سطح امتحانا بالاتر بود [-(

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه اونطوری باشه باید توی سمپاد خیلی بیش تر سخت گیری بشه تا دانش آموزای ضعیف تسلیم بشن X_X

یا باید امتحان ورودی سمپاد رو اونقدر سخت کنن که فقط دانش آموزان برتر به سمپاد واردبشن

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

منم همینو میگم، نه خیلی سخت ولی نه دیگه به این آسونی!!! ;;)

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

باید یه کاری بکنیم من نمی خوام با بچه های ضعیف بیفتم به اندازه ی کافی با بچه های ضعیف بودم

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

خداييش خيلي فرق چنداني نداريم! :Dفقط به ما چار تا چيز بيشتر ياد ميدن كه الان غيرانتفاعيا هم دارن تقريبا همونا رو ميگن!يا ميتونن بگن! :-??
به مدرسه و يه آزمون كه نيس بچه يه آزمون داده لزوما كه واقعا استعداد درخشان نداره يا تيزهوش كه نيس ماها كه همه تيزهوش نيستيم :-"بيشترمون زود ميفهميم قابليت فهميدنمون بيشتره! :Dاصن بنظر مياد يا اسم سمپاد غلطه يا واقعا...آخه خداييش ما ها كه همه تيزهوش نيستيم! :|

همه تيزهوشا هم از سمپاد كه در نيومدن! :D
كلا فرق چنداني نداريم فقط ماها تلاشمون بيشتره زودتر ميفهميم خنگامونم كمترن! ;;)

minatj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نظر من هیچ فرقی نداریم به خدا ما فقط بهمون یاد دادن که چه طوری بهتر فکر کنیمو ایده ها و خلاقیت هامونو نشون بدیم و

@Han

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فزانگان1
شهر
طــهـــر0N

فرقی نداریم واقعا!
فقط با ما بیشتر کار شده!
با تمرین خیلی کارا میشه کرد!
مثلا من خودم اصلا استعداد نوشتن ندارم
ولی امسال خیلی پیشرفت کردم خب :-" :D
توی آزمون تیزهوشانم همه چی سنجیده نمیشه که!
شاید حتی در اینده اونا موفق تر باشن B-)

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

منم می گم فرق چندانی نداریم.

ولی توی مدرسه ابتدایی ما همه ی تفاوت ها روشن می شن توی کلاس ما نمره ی تک رقمی می گرفتن وفرق زیادی بین دانش آموزای کلاس ما بود.

ولی در مقایسه با همه ی دانش آموزان درسخون ماهیچ فرقی نداریم حتی تیزهوش هم نیستیم وفقط علاقه ما به سمپاد بوده که مارو به یه سمپادی تبدیل کرده.

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نظرم پنج درصد بچه ها تیز هوشن
50 درصدشون تیزکوشن بقیه هم متسفانه مدهوشن!

arsalan178

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ساری
شهر
ساری
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نظر من کلاً تیز هوشان داره راه رو اشتباه میره
اولاً آزمون ورودی طوری داره طرح میشه که هیچ ربطی به هوش نداره و صرفاً دانش آموزانی که کلاس بیشتر رفتن راحت تر قبول میشن در واقع شده حفظ کردن یه سری فرمول که بچه ابتدایی هیچی ازشون نمیفهمه و چون معلم گفته حفظ و جای گذاری می کنه
دوماً هدف از تیز هوشان باید طراحی دانش آموزانی برای المپیاد و خوارزمی و از این قبیل کار ها باشه و نه کنکور به نظر من کنکور هوش نمی خواد یا خیلی کم می خواد
تعداد هم یه مسئله مهمه چون من میبینم توی شهره ما که حد اکثر می تونه 50 دانش اموز با هوش داشته باشه 300 نفر میگیرن که باعث میشه کلاس خیلی کند تر بیش بره و معلما نتونن در مورده مسائل فرا دبیرستانی با دانش آموزان بحث و گفت و گو کنن
چرا منو مسئول تیز هوشان کشور یا یه همچین چیزی نمی کنن :))

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

اون اوایل همینجوری بود و سوالا برای ورودی تیزهوشان کاملا هوشی بودن و تعداد محدودی هم قبول میشدن درسته کم کم داره منحل میشه

فرق که داریم!ولی باید مراقب باشیم غرورمون از درس بازمون نکنه......... ;))

بالا