• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و مشاوره برای المپیاد فیزیک

Kabiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره فیزیک دوره 29
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : بحث و مشاوره‌ی برنامه ریزی برای المپیاد فیزیک

به نقل از ★parmis★ :
کسی سوال منو ج نداد، از ی المپی باحال پرسیدم... :| :P
هستی خانوم: اگه حتی خانوادتم نمیذارن. خود مدرسه کلاس میذاره و شرط اولم خودتی.خودت بخای میتونی بخونی و توش موفق باشی.:)
خود مدرسه؟! :| یه اصلی بین دانش آموزان مدرسه ی ما وجود داره و اون اینه سرم بره رو کمک مدرسه حساب نمیکنم چون عمدتا نابودی به همراه داره :/
اگه برا مدال میخوای بخونی که بیخیالش باشدچون انگیزه ای نیست که بکشونتت اما اگا به خاطر علاقه میخونی بچسب بهش حتی شاید مدال بیاری (;

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
بچه ها سلام h-:
من شرایطمو می گم بعد شما بهم بگین به نظرتون من المپیاد رو پیش ببرم یا نه.
تنها استعدای که فکر می کنم من دارم فهم فیزیکه. یعنی خیلی خوب می تونم مسائلش رو برای خودم تحلیل کنم و قدرت حل مسئله توش رو دارم. البته این یه حس نیستا.توی این سه سال راهنمایی و کتابایی که به تنهایی خوندم می گم.
ولی به دلایل شرایط خانوادگی :-< مامانم اصن اجازه ی المپیاد خوندن نمی ده و اگه بخوام بخونم خودم باید بخونم ینی روی کمک شون نمی تونم حساب کنم .که بتونم برم کلاس. حالا به نظرتون خودم می تونم تنهایی حداقل تا مرحله یک رو پیش ببرم؟
ببین المپیاد می تونه بزرگترین ریسک دبیرستانت باشه،من از شروع مدرسه به یه دلایلی نتونستم برنامم کامل کنم ولی برنامه ریزی من اینه که 3 ساعت تو روز شروع کنم و هر هفته 20 دقیقه اضافه کنم.یکی از معلمامون گفت به کسایی که آنچنان باهوشن که طلای جهانی رو شاخشونه رو الان بهشون میگه 5 ساعت تو روز بخونید حالا شما فرض کنید از الان تا سوم دبیرستان کلی وقت بذارید برای المپیاد و بعد برنز بگیرید :|
25 درصد معدل و 25 درصد سهمیه کنکور داری یعنی اگه معدلت عالی باشه رتببت مثلا از 2000میشه 1000 ولی در عوض هیچی از درسای عمومی نخوندی ~X( ~X( ~X(
از اون طرف تا الان فقط سه تا دختر تونستن طلای کشوری فیزیک بگیرن و اگه شما چهارمیش باشین دیگه خودش یه افتخاری بزرگتر از رتبه ی 1 کنکور.
نقره هم که معافیت از کنکور و افتخاراتی هم همراش داره.
از معاونامون شنیدم که بعضی بچه هایی که مدالای کشوری و جهانی گرفتن تا 12 میلیون هدیه گرفتن و دانشگاشون هم که رایگانه.

خودت آنالیزش کن ولی بدون زیاد وقت نداری
همون وقتی رو که برای المپیاد می خوای از الان بذاری برای کنکور بذاری 1 که هیچی زیر 0میشی!!!
خانوادت هم آنچنان مهم نیست لازم تو خونتون آرامش باشه و کلاسای المپیاد مدرسه هم کفایت داره چون عموما بچه های المپیادی درس میدن.

حرفایی رو که گفتن از خودم نبود از چکیده ی گفته های مشاورا و معاونا و استادای مدرسمون بود.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

هدف من صرفا یه قدم بیش تر برداشتن برای علاقه هامه. حواسم هست که به درسای مدرسه ام لطمه نزنه.
کلاسای مدرسه که فکر نکنم بشه روش حسابی باز کرد دوستم که توضیح داد براتون :-< دقیقا خودم می مونم.
من چه بشه بدم چه نشه منابع المپیاد رو می خونم ولی خب دادن امتحانش هم خیلی عالی می شه.
ینی شما که المپیاد می خونین کلاس نمی رین؟

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

هدف من صرفا یه قدم بیش تر برداشتن برای علاقه هامه. حواسم هست که به درسای مدرسه ام لطمه نزنه.
کلاسای مدرسه که فکر نکنم بشه روش حسابی باز کرد دوستم که توضیح داد براتون :-< دقیقا خودم می مونم.
من چه بشه بدم چه نشه منابع المپیاد رو می خونم ولی خب دادن امتحانش هم خیلی عالی می شه.
ینی شما که المپیاد می خونین کلاس نمی رین؟
از هفته ی دیگه شروع میشه
در این صورت که شما میگین می خواین کنکور بدین و فقط از بقیه جلوتر باشین،درسته؟
خوندن منابع المپیاد اونجوری که من دیدم از خانوادم کمک زیادی میکنه به درس مدرسه،حالا برای المپیادای مختلف فرق داره ولی یقین داشته باش که فیزیک از ریاضی کاربردی تر تو زندگی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Farzin2x :
از هفته ی دیگه شروع میشه
در این صورت که شما میگین می خواین کنکور بدین و فقط از بقیه جلوتر باشین،درسته؟
خوندن منابع المپیاد اونجوری که من دیدم از خانوادم کمک زیادی میکنه به درس مدرسه،حالا برای المپیادای مختلف فرق داره ولی یقین داشته باش که فیزیک از ریاضی کاربردی تر تو زندگی.
نه صرفا می خوام طوری جلو برم که جای ضرر نباشه. مثلا اگه المپ قبول نشدم از کنکور جا نمونم. یا این که المپیاد رو جدی تر دنبال کنم.
خب پس شرایطمون زیادم مساوی نیس به هر حال.
(شخص خاصی رو نمی گم) یکی داشت می گفت من اصن به کلاس و اینا اعتقاد ندارم المپیاد ینی خودت تلاش کنی آخر سر هم معلوم شد هر چی کلاس و از این قبیل بود می رفت.
المپیاد می خونم و فقط باید دعا کنم در طول مسیر مامان و بابام راضی بشن :))

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

نه صرفا می خوام طوری جلو برم که جای ضرر نباشه. مثلا اگه المپ قبول نشدم از کنکور جا نمونم. یا این که المپیاد رو جدی تر دنبال کنم.
خب پس شرایطمون زیادم مساوی نیس به هر حال.
(شخص خاصی رو نمی گم) یکی داشت می گفت من اصن به کلاس و اینا اعتقاد ندارم المپیاد ینی خودت تلاش کنی آخر سر هم معلوم شد هر چی کلاس و از این قبیل بود می رفت.
المپیاد می خونم و فقط باید دعا کنم در طول مسیر مامان و بابام راضی بشن :))
منم یه روز همین حرفارو به یه دوستی گفتم گفت:با این طرز تفکر به هیچ جا نمیرسی
لازم نیست حتما المپ بخونی برای ارضای اینکه از بقیه جلو باشی شما می تونی هدفتو مشخص کنی کخ فیزیک کنکور 100 بزنی.

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از Farzin2x :
نقره هم که معافیت از کنکور و افتخاراتی هم همراش داره.
چرا از خودتون حکم صادرمیکنین؟ :| کجای نقره بدون کنکورمیره آخه... :| نکنین اینکارو باو...
هستی عزیز چرا اینقدر سردرگمه...؟ :(
ببین دختر خوب میدونم استاد بهت ی متد میده...جهتو برات مشخص میکنه...مث الان من ول معطل نمی مونی گیر استاد...ولی این جهتو از راه های دگه ای هم میتونی بدس بیاری...مهم ترین چیز اینه ک باورکنی خودت 99.9 دهم درصدی و استاد ما بقیش...به موفقیتت ایمان داشته باش...:) (;
#مطمین باش تو تلاشتو بکنی، کلاسم خود ب خود جور میشه... (;

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ☆1024☆ :
چرا از خودتون حکم صادرمیکنین؟ :| کجای نقره بدون کنکورمیره آخه... :| نکنین اینکارو باو...
هستی عزیز چرا اینقدر سردرگمه...؟ :(
ببین دختر خوب میدونم استاد بهت ی متد میده...جهتو برات مشخص میکنه...مث الان من ول معطل نمی مونی گیر استاد...ولی این جهتو از راه های دگه ای هم میتونی بدس بیاری...مهم ترین چیز اینه ک باورکنی خودت 99.9 دهم درصدی و استاد ما بقیش...به موفقیتت ایمان داشته باش...:) (;
#مطمین باش تو تلاشتو بکنی، کلاسم خود ب خود جور میشه... (;
راستش نمیدونم خودم چون هرکی یه چیززی میگه،یکی میگه نقره معافه یکی میگه نست و یکی میگه سهمیه فلان مدال اینقدری اون یکی میگه اونقدری. منم اینی که گفتم از استاد مدرسمون بود و منم به اعتبار اون گفتم.

ولی شما درست میگین استادش جور میشه
من شما رو بهاینجاراهنمایی می کنم به فیزیک ربطی نداره ولی می تونه کمک کنه

هستی عزیز با خودته که راهته انتخاب کنی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

این بدترین برداشت شما از هدف و منظورم بود. ارضا ینی چی؟شما به هر تلاش بیش تری می گین ارضا؟ L-:
لزومی نداره هدفمو کاملا توضیح بدم صرفا گفتم که بدونین هدفم قویه و مدال نیست.
خیلی ممنونم از اون صفحه ای که گذاشته بودین. خوش به حال اون آقاعه.
این که مامان بابام رو چه طوری راضی کنم این مسئله است!قبل از من خواهرم المپیاد شیمی داد فقط مرحله اول رو قبول شد ولی کلی به درس و دانشگاهش لطمه زد. چون خودش غلط درس خوند و حتی المپیاد رو هم به بازی گرفت. حالا هر چی بهشون می گم تقصیر خودشون بوده قبول ندارن. همه ی اینا رم بهشون گفتم که چه قدر خوبه مهارت درس خوندن و تست زنی و اینا می ره بالا ولی چون خواهرم آینه ی عبرتشونه به حرفم گوش نمی دن.
خب حالا از اینا گذشته المپیاد منبع خاصی داره یا مث کنکوره؟آخه این جا یه تاپیک هست منابع المپیاد. فقط دیفرانسیل برام سنگینه. چون سه تا از منابعش رو بدون این که بدونم برای المپه کار کردم...

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

این بدترین برداشت شما از هدف و منظورم بود. ارضا ینی چی؟شما به هر تلاش بیش تری می گین ارضا؟ L-:
لزومی نداره هدفمو کاملا توضیح بدم صرفا گفتم که بدونین هدفم قویه و مدال نیست.
خیلی ممنونم از اون صفحه ای که گذاشته بودین. خوش به حال اون آقاعه.
این که مامان بابام رو چه طوری راضی کنم این مسئله است!قبل از من خواهرم المپیاد شیمی داد فقط مرحله اول رو قبول شد ولی کلی به درس و دانشگاهش لطمه زد. چون خودش غلط درس خوند و حتی المپیاد رو هم به بازی گرفت. حالا هر چی بهشون می گم تقصیر خودشون بوده قبول ندارن. همه ی اینا رم بهشون گفتم که چه قدر خوبه مهارت درس خوندن و تست زنی و اینا می ره بالا ولی چون خواهرم آینه ی عبرتشونه به حرفم گوش نمی دن.
خب حالا از اینا گذشته المپیاد منبع خاصی داره یا مث کنکوره؟آخه این جا یه تاپیک هست منابع المپیاد. فقط دیفرانسیل برام سنگینه. چون سه تا از منابعش رو بدون این که بدونم برای المپه کار کردم...
منظور من از ارضا اینه که می خوای چیزای بیشتری بدونی.وقتی یکی تشنه علم و دانش هست هرکاری می کنه که این نیازو ارضا کنه.
اونقدر نگران نباش برای نمره اگه درست بخونی نمرت افت نمیکنه(دختره طلای کشوری ریاضی داشت معدلش هم 19 بود)
برای شروع باید یکم هندسه تحلیلی و ... بلد باشی و بتونی انتگرال و دیفرانسیل بگیری از اونا هم مشتق بگیری و تابع هم لازمه.
برای شروع لیتهلد جلد 1قسمت 1 و 2 یا توماس کافیه.
می تونی پ.خ بدی اطلاعات بیشتر بدم خودم هم تا هفته ی دیگه یکم پرس و جو کنم از استادامون و بچه های المپیاد خبر می دم.

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از Farzin2x :
منظور من از ارضا اینه که می خوای چیزای بیشتری بدونی.وقتی یکی تشنه علم و دانش هست هرکاری می کنه که این نیازو ارضا کنه.
اونقدر نگران نباش برای نمره اگه درست بخونی نمرت افت نمیکنه(دختره طلای کشوری ریاضی داشت معدلش هم 19 بود)
برای شروع باید یکم هندسه تحلیلی و ... بلد باشی و بتونی انتگرال و دیفرانسیل بگیری از اونا هم مشتق بگیری و تابع هم لازمه.
برای شروع لیتهلد جلد 1قسمت 1 و 2 یا توماس کافیه.
می تونی پ.خ بدی اطلاعات بیشتر بدم خودم هم تا هفته ی دیگه یکم پرس و جو کنم از استادامون و بچه های المپیاد خبر می دم.
من کار ندارم ک حالا برنامه ی شما چیه و اینا ولی هندسه خوندن اشتباه محضه...:| فقد اپتیک یکم هندسه میخواد در حد مثلثای همنهشت ایناست...+برای خوندن مشتق و اینا بهتره کتابای کنکورو( ن نشر الگو حالا) مثن خ سبزو ک ب زبون ساده توضیع داده، بخونی...موفق باشی... :-"

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ☆1024☆ :
من کار ندارم ک حالا برنامه ی شما چیه و اینا ولی هندسه خوندن اشتباه محضه...:| فقد اپتیک یکم هندسه میخواد در حد مثلثای همنهشت ایناست...+برای خوندن مشتق و اینا بهتره کتابای کنکورو( ن نشر الگو حالا) مثن خ سبزو ک ب زبون ساده توضیع داده، بخونی...موفق باشی... :-"
بقیه رو نمیدونم ولی من از هندسه خوشم میاد،یکی هک بهم معرفی کرد من دیدم خوبه دارم می خونم برای دل خودم

هستی عزیز امروز از استاد فیزکمون در مورد المپیاد پرسیدم گفت:امسال و سال دیگه رو جدی بخون ببین رتبت چند میشه و...بعد تصمیم بگیر برای سال سوم
بای

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از Farzin2x :
بقیه رو نمیدونم ولی من از هندسه خوشم میاد،یکی هک بهم معرفی کرد من دیدم خوبه دارم می خونم برای دل خودم

هستی عزیز امروز از استاد فیزکمون در مورد المپیاد پرسیدم گفت:امسال و سال دیگه رو جدی بخون ببین رتبت چند میشه و...بعد تصمیم بگیر برای سال سوم
بای
خب من فقد ی چیزی میگم و تمام... :|
خب مثن گیریم شما هندسه رو دوس داری بعدشم هندسه هیچ ربطی ب فیزیک و المپش نداره بعد شما میخوای المپ فیزیک بخونی، بعد چرا میای هندسه میخونی مثن؟ :-? خب اصلن ب من ربط نداره همون طور ک گفتم برنامت دست خودته...ولی خب بیا این انرژیتو تو جاهای بهتر بذار تا هندسه...:/
بازم خود دانی... :-"

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از ☆1024☆ :
خب مثن گیریم شما هندسه رو دوس داری بعدشم هندسه هیچ ربطی ب فیزیک و المپش نداره بعد شما میخوای المپ فیزیک بخونی، بعد چرا میای هندسه میخونی مثن؟ :-? خب اصلن ب من ربط نداره همون طور ک گفتم برنامت دست خودته...ولی خب بیا این انرژیتو تو جاهای بهتر بذار تا هندسه...:/
یکم داری زیاده روی می کنی
اگر فک میکنی هیچ ربطی نداره که سخت در اشتباهی (با اینکه خیلی خودم با هندسه حال نمیکنم :D :D)
شما در نظر بگیر تمام اپتیک هندسه س به علاوه اینکه خیلی جا ها نیاز به حساب کردن حجم, مساحت, ... هست که همش هندسه س
با این حال خوندن هندسه چیزی نیس که لازم باشه برای المپ فیزیک یه جورایی بیشتر خلاقیت نیازه تا بلد بودن هندسه!

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ☆1024☆ :
بنظرت منظورم از هندسه مگه چقدره؟
فردا تمام مباحث هندسم تموم میشه اونم فقط 40 صفحه بود!!!!!!
حالا بنظرت تابع و انتگرال و دیفرانسیل و ... بدرد میخوره(شما دیگه استادید ،مگه نه؟) :D :D

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از AliEBR :
یکم داری زیاده روی می کنی
اگر فک میکنی هیچ ربطی نداره که سخت در اشتباهی (با اینکه خیلی خودم با هندسه حال نمیکنم :D :D)
شما در نظر بگیر تمام اپتیک هندسه س به علاوه اینکه خیلی جا ها نیاز به حساب کردن حجم, مساحت, ... هست که همش هندسه س
با این حال خوندن هندسه چیزی نیس که لازم باشه برای المپ فیزیک یه جورایی بیشتر خلاقیت نیازه تا بلد بودن هندسه!
خب شما ازم ی سال بزرگترین و تجربتون هم بیشتره...: )
ولی خب مثن هندسه ای ک اپتیک میخواد در حد بچه ی 2 راهنمایی هم کارت راه میفته...:| بخاطر همین گفتم ک خوندن هندسه ب اون صورت لازم نیس...:-"
×فرزین: ببین اولن من قصدم درس کردن دعوا نیس ک بگیم هندسه رو باید بخونیم یا نخونیمو اینا...+خودتو مسخره کن استاد...+++این جا کسایی هستن ک جوابتو بدن...من تاحالا از چن تا مشاور و المپی هم پرسیدم ک گفتن مشتق بسیار مهمه...

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Farzin2x :
بنظرت منظورم از هندسه مگه چقدره؟
فردا تمام مباحث هندسم تموم میشه اونم فقط 40 صفحه بود!!!!!!
حالا بنظرت تابع و انتگرال و دیفرانسیل و ... بدرد میخوره(شما دیگه استادید ،مگه نه؟) :D :D
اگه اینا رو نخونی که هیچی از ریاضی مورد نیاز رو نخوندی که! [-( [-(
شما تو ساده ترین مباحث مثل سرعت لحظه ای و اینا به حسابان نیاز داری
پ.ن : واقعا درک نمی کنم چطور ممکنه کسی از اینا بدش بیاد

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از AliEBR :
عاقا من کلن عاشق مشتقمم+تابع...آره واقعن تو حرکت شناسی خ مشتق و انتگرال کاربرد دارن...:-"

• لایک
امتیازات: w.k.A

Kabiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره فیزیک دوره 29
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

برای هندسه یه مبحث دیگه هم هس اونم هندسه تحلیلی هستش که بخشیش بردارها و ایناست و به شدت در فیزیک کاربرد داره خوندنش خوبه
اما خب وقتگیر نیستش دیگه ینی ارزششو نداره زیاد براش وقت بذاریم همون قدر که که کارمون را بیفتا کافیه مثلا اثباتی ها اصلا لازم نیست بیشتر قسمت های کاربردی

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از AliEBR :
یعنی نفهمیدی که مسخره کردم؟
حالا ببخشید از 1024 که مسخرش کردم ولی خداییش من تا همین امروز نمی دونستم که هندسه آنچنان تو المپ استفاده نمیشه ولی اگر هم می دونستم بازم وقتم صرفش میکردم چون من همون قدر که از جبر بدم میاد از هندسه خوشم میاد :D :D

یه سوال:
اول اینجاکلیک کنید.
تو سه ماه چجوری باید تو تمام مباحث مورد نیاز المپیاد فیزیک برای مرحله ی 1 بلد شد؟

بالا