• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بچه های کامپیوتری!

khalil 56

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
تبریز
پاسخ : بچه های کامپیوتری!

به نقل از TheBest444 :
من با آنالیز ترکیبی شروع کردم. فصل اول(شمارش) رو تموم کردم. با توجه به این که مهر میرم اول الان باید گراف و الگوریتم و برنامه نویسی به موازاتش کار کنم یا فعلا فقط ترکیبیات؟
برای مرحله اول باید کل آنالیز ترکیبی رو فول باشیم؟ :D اگه نه چه فصل هایی رو باید مسلط باشیم؟
برای ترکیبیات فعلا همون آنالیز کافیه یا یه کتاب تمرین هم بگیرم سوال بیشتر حل کنم؟
سال اول کد زنی به کارم میاد یا نه؟ من برنامه نویسی بلد نیستم به نظرتون برم کلاس؟
برای اینکه تو درس مدرسه هم قوی باشم باید چیکار کنم که وقت داشته باشم هم به المپیاد و هم به درس مدرسم برسم؟
به نظرمن بیشتر روی ترکیبات کار کن چون تو سال اول المپیاد تون آزمایشی سعی کن مرحله ی اول رو خوب بدی و فعلا تا سال دوم زیاد به فکر برنامه نویسی نباش و بیشتر روی مطالب پایه کار کن میتونی از کتاب های الفبای المپیاد ریاضی و همچنین ترکیبات زرد علیپور هم استفاده کنی کتاب های انتشارات فاطمی هم بد نیستند و برای شروع خوبند. توصیه میکنم ریاضیات سال اول و دوم را هم اگر بلد نیستی به طور کامل بخون. سعی کن تابستان را از دست ندی و بیشتر وقتت رو روی المپیاد بزاری. چون موقع مدارس وقت کافی نخواهد بود.

عَنّآب ؛؛)

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۹۵
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : بچه های کامپیوتری!

به نقل از khalil 56 :
منم ترکیبیات (ثروتی و نعمتی) والفبا و چند تا کتاب دیگه رو خوندم به نظرتون خوندن نظریه اعداد ارزش داره
خوندن ـه هرچی ارزش داره ب هرحال :/

ولی در راستای المپ نظریه ته ته ـش 6 فصل اول نظریه زردو بخونی خیلی خوبه!ینی دیگه خیلی بخای واسه نظریه مایه بذاری و اینا ://

(خاسم حرفی زده باشم کلن×) :-"

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
خب
ترکیبیات شمارشی و مرحله اول : آنالیز ترکیبی خوشخوان تستی و تشریحیش (بیشتر تست هاش مرحله ۱ های قبل سال 85 هستن) و روش های ترکیبیات ۱ که فعلا دارم خودم هم کار میکنم
برای ترکیبیات پیشرفته هم روش های ترکیبات ۲ و ۳ و ۴ به اضافه ترکیبیات شمارشی خوشخوان . نظریه اعداد هم در حد مقدماتی بدونین عالیه. بعدش الفبای المپیاد کامپیوتر و ریاضی هم استقراش خیلی کامله . استراتژی های حل مسئله آرتور انگل همه اش رو لازم نیس فقط فصل 1 تا 4 . ترکیبیات زرد علیپور (یه حالت غول مرحله آخر رو دره چون خیلی سخته) . اصول و فنون ترکیبیات انگلیسیش فصل تابع مولد . روش های احتمالاتی حمید کاملی هم فوق العده عالیه ولی سنگین هم هست و کلی از سوال های جهانی المپیاد رو اومه فقط با احتمالات حل کرده. تونستین یه سر به سوالای محافل ریاضی بزنین.
گراف : درس هایی از نظریه گراف علیپور و بخش گراف ترکیبیات زرد. نظریه گراف وست که کاملترینه و در هر صورت باید بخونینش (فقط انگلیسی بخونین مگرنه به هیچ دردی نمیخوره چون ترجمه هاش آشغاله و فقط وقتتونو تلف میکنه) . نظریه گراف باندی مورتی 2006 .
برای مرحله ۳ هم کتاب competive programming handbook و crls . البته برای مرحله 1 حتما باید آشنایی با الگوریتم فاطمی رو بخونین . معما های الگوریتمی برای مرحله 2 و 3 . طراحی الگوریتم با رویکردی خلاقانه یودی منبر جلد 1. کتاب حل مساله در داده ساختارها و الگوریتم ها با استفاده از C++ . یه جورایی هر کتاب خوبی که درمورد الگوریتم پیدا کردین رو بخونین .
برای سی پلاس پلاس هم ویدئو های کیارش بازرگان تو مکتب خونه با اینکه قدیمی اند ولی خیلی خوبن. به علاوه learncpp.com برای کاملتر خوندن . اگه کتاب هم میخواین فقط دایتل اند دایتل .
بعدشون فقط سوال کوئرا و کدفورسز .

نکته . المپیادی هستین بشینین مثل چی انگلیسی بخونین و انگلیسیتونو قوی کنین . چون از یه قسمتی به بعد تو المپیاد سورس ها سوالات تماما انگلیسی میشه

اینا برای دهم شروع خیلی خوبیه(حداقلش برنامه دهمی های کامپیوتر هاشمی نژاد ۱ هست)

Newvarg

hamidoffski
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
تلگرام
خب
ترکیبیات شمارشی و مرحله اول : آنالیز ترکیبی خوشخوان تستی و تشریحیش )عین مرحله ۱ هستش( و روش های ترکیبیات ۱ فعلا دارم خودم کار میکنم
برای ترکیبیات پیشرفته هم روش های ترکیبات ۲ و ۳ و ۴ به اضافه ترکیبیات شمارشی خوشخوان . نظریه اعداد هم در حد مقدماتی بدونین عالیه
گراف : درس هایی از نظریه گراف علیپور و بخش گراف ترکیبیات زرد
الفبای المپیاد کامپیوتر و ریاضی هم استقراش خیلی کامله
برای مرحله ۳ هم کتاب competive programming handbook و crls و هرچی الگوریتم و داده ساختار که با سی پلاس پلاسه بخونین
برای سی پلاس پلاس هم ویدئو های کیارش بازرگان تو مکتب خونه به علاوه learncpp.com برای کاملتر خوندن . بعدشون فقط سوال کوئرا و کدفورسز .

نکته . المپیادی هستین بشینین مثل چی انگلیسی بخونین و انگلیسیتونو قوی کنین . چون از یه قسمتی به بعد تو المپیاد سورس ها سوالات تماما انگلیسی میشه

اینا برای دهم شروع خیلی خوبیه)حداقلش برنامه دهمی های کامپیوتر هاشمی نژاد ۱ هستش(
جالبه واسه ما هم سر کلاس المپیادی دقیقا همینا رو کار میکنن

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
جالبه واسه ما هم سر کلاس المپیادی دقیقا همینا رو کار میکنن 😂
منابع اکثرا یکیه . فقط تو هوش و خلاقیت و سختکوشی طرف تو المپیاده که باعث میشه تو اون المپیاد موفق باشه.

تازه تو حلی ۶ هستی
اگه استاد کاملی رو دیدی اونجا از طرف من بهشون سلام برسون

بالا