• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Microsoft SilverLight

• شروع کننده موضوع

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
SilverLight یک پروژه ی نسبتا جدید توسط مایکروسافته که در نظر داره با توجه به انعطاف پزیری و امکانات پیشرفته این نرم افزار،بازار چند رسانه ای بر روی شبکه رو به دست خودش بگیره.این نرم افزار فعلا بر روی نسخه ی بتا عرضه شده ولی در آینده ای نه چندان دور به طور کامل در اختیار برنامه نویسان بویژه اهل وب قرار خواهد گرفت.این نرم افزار در واقع رقیب سرسختی است برای دو چیز.یک نرم افزار Flash Player مخصوصا برای پخش فیلم و آهنگ و جلوه های گرافیکی دیگر بر روی اینترنت.و همچنین بدلیل عدم پشتیبانی کامل این نرم افزار از سیستم های عامل تحت لینوکس،راه را برای برتری هرچه بیشتر ویندوز و سلطه ی کامل آن برای دیدن محتویات وب را هموارتر می کند.
برای استفاده از این نرم افزار باید SilverLight Tools for Visual Studio 2008 رو از سایت مایکروسافت داونلود کرده و بر روی Visual Studio نصب کرد.با اضافه کردن SilverLight به Template های ویژوال استودیو شما قادر خواهید بود پروژه هایی برای وب با امکانات گرافیکی بسیار گسترده بسازید.
منبع: www.microsoft.com\silverlight

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : Microsoft SilverLight

ای خدا خفه کنه این ISP های در پیت رو با این اینترنتشون !!
پریروز من رفتم این Silver Light رو بگیرم! 4.7 بود! به 90 که رسید دیگه ریسیو نرسید و اتصال ما منفصل شد !!
امروز گرفتم :D

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
Massachusetts Institute of Technology
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از ErfanDK :
SilverLight یک پروژه ی نسبتا جدید توسط مایکروسافته که در نظر داره با توجه به انعطاف پزیری و امکانات پیشرفته این نرم افزار،بازار چند رسانه ای بر روی شبکه رو به دست خودش بگیره.این نرم افزار فعلا بر روی نسخه ی بتا عرضه شده ولی در آینده ای نه چندان دور به طور کامل در اختیار برنامه نویسان بویژه اهل وب قرار خواهد گرفت.این نرم افزار در واقع رقیب سرسختی است برای دو چیز.یک نرم افزار Flash Player مخصوصا برای پخش فیلم و آهنگ و جلوه های گرافیکی دیگر بر روی اینترنت.و همچنین بدلیل عدم پشتیبانی کامل این نرم افزار از سیستم های عامل تحت لینوکس،راه را برای برتری هرچه بیشتر ویندوز و سلطه ی کامل آن برای دیدن محتویات وب را هموارتر می کند.
برای استفاده از این نرم افزار باید SilverLight Tools for Visual Studio 2008 رو از سایت مایکروسافت داونلود کرده و بر روی Visual Studio نصب کرد.با اضافه کردن SilverLight به Template های ویژوال استودیو شما قادر خواهید بود پروژه هایی برای وب با امکانات گرافیکی بسیار گسترده بسازید.
منبع: www.microsoft.com\silverlight
شانسی در برابر Adobe Flash Player نداره چون:
۱- حجمش خیلی زیاده فلش پلیر توی ۲ مگابایت جمع و جور شده.
۲- سیستم طراحیش حتماْ انحصاریه و مثل Flash Player چندین برنامه برای طراحی نخواهد داشت.
۳- کاربران لینوکس نمی توانند از آن استفاده کنند.
۴- فایل های فلش بسیار کم حجم هستند ولی مسلما فایل های SilverLight حجمی بیشتر از فایل های فلش خواهند داشت.
۵- Flash Player چندین سال است که در اینترنت استفاده می شود و هم چنین طراحان زیادی مدتها با آن کار کرده اند و مسلماْ این طراحان به راحتی راضی به تعویض روش خود نخواهند شد! :D

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بزرگترین شانسش اینه که مال ماکروسافت هستش!! به زور می خواد تویبازار جا کنه محصولش رو !
1- زیاد بودن حجمش برای ما بده! بقیه که ککشون هم نمی گزه!
2- سعی کرده به Visual Studio بچسبونه که چندین زبان بتونن باهاش کار کنن!
3- احتمالا آره دیگه!! فقط ویندوز!
4- هنوز نمی دانیم چه حجمی دارن! ولی احتمالا درسته!
5- اینم کارش یه کم تبلیغات خفن ماکروسافته !

* اگه بشه با زبان های مختلفی باهاش کار کرد شانس پیروزی داره!!
(چون داره روی Visual Studio سوار می شه!)

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

آقا من نصب کردم تغییری توی Visual Studio ندیدم !!
چرا ؟

Majed

کاربر جدید

اتفاقا راحت می تونه جا پیدا کنه.
پروژه های مایکروسافت همیشه متخصصین IT روش کار می کنن.
و چون رو Visual Studio هم سوار میشه دیگه حرفی باقی نمی مونه.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

کی گفته Silver Light روی Visual Studio سوار می شه؟! نکنه روی vs کرک نشده؟! من vs 2008 دارم، SilverLight رو هم نصب کردم، هیچ اتفاقی در vs نیافتاده! فقط IE می تونه صفحه ی اصلی سایت Microsoft رو اجرا کنه :D

بالا