اشکالات وارد بر نظریه تکامل

شروع موضوع توسط monajem ‏2010/10/14 در انجمن مباحث زیستی

 1. finn

  finn Evangelion Fan

  ارسال ها:
  599
  امتیازات:
  +1,957 / -131
  نام مرکز سمپاد:
  شهید دستغیب
  شهر:
  شیراز
  سال فارغ التحصیلی:
  1000
  اولا شامپانزه ها و....خودشون عموزاده های ما هستن نه اجداد! ما با این حیواناتی که گفتید، دارای "نیای مشترک"(جد مشترک) هستیم. این جد مشترک برای برخی نزدیکتره و برخی هم دورتر. مثلا نزدیکی بیشتری به شامپانزه ها داریم تا گوریل ها.
  پس از اونجایی که ما با شامپانزه و...نیای مشترک داریم، پس در واقع نیای هردومون منقرض شده! این انقراض به عوامل مختلفی برمیگرده. درباره ناندرتال ها، حتی یکی از عواملش هجوم هموساپینس ها بود.

  هیچ چیز عجیبی هم تو این ماجرا وجود نداره و چنین چیزی به کرات رخ داده. ورود دینگوها به استرالیا، از مهمترین دلایل انقراض گرگ تاسمانی، شیطان تاسمانی و مرغ تاسانی بود.
   
  • لایک لایک x 1
 2. ناشناس ناشناسی

  ناشناس ناشناسی کاربر فعال

  ارسال ها:
  37
  امتیازات:
  +26 / -20
  نام مرکز سمپاد:
  علامه ناشناسی
  شهر:
  ناشناس اباد
  سال فارغ التحصیلی:
  1400
  دانشگاه:
  خدا بخواد اونور اب
  رشته دانشگاه:
  هر چی باشه به جز ادبیات
  من منظورم اینکه چرا فقط از گونه های مختلف انسان فقط انسان بخرد امروزی باقی مونده می تونست مثل شامپانزه ها دو گونه یا گوریل ها چندین گونه باقی بمونه؟؟؟؟ لطفا مسئله رو پیچیدش نکنین!!!
   
 3. finn

  finn Evangelion Fan

  ارسال ها:
  599
  امتیازات:
  +1,957 / -131
  نام مرکز سمپاد:
  شهید دستغیب
  شهر:
  شیراز
  سال فارغ التحصیلی:
  1000
  اینکه انسان خردمند(هموساپینس) در میان سایر گونه ها باقی مونده، اصلا چیز عجیبی نیست. میزان سازگاری موجود با شرایط، و پیروزی بر رقباش، باعث ادامه نسلش میشه. دینگو هم یک مثال از چیزی مشابه بود!
  در واقع انسان هموساپینس در آفریقا فرگشت پیدا کرد. اما در نقاط دیگه جهان هم انسان تبارهای دیگری وجود داشتن.
  هموساپینس ها به واسطه هوش و مهارت بیشترشون، موفق به سفر به نقاط مختلف جهان شدن. در اونجا هم به احتمال زیاد دو کار رو انجام دادن: نسل کشی و تجاوز!
  در واقع اولین نسل کشی تاریخ توسط هموساپینس ها در برابر سایر انسان تباران نقاط دیگه صورت گرفت. این در کاهش جمعیت اونها نقش چشمگیری داشت(یکی از این نقاطی که مهاجرت کردن، استرالیا بود. تا اون زمان، هموساپینس ها تاحدی در پدید اوردن سگ اهلی موفق بودن که همون دینگو بود. وقتی رفتن استرالیا، دینگو ها که هنوز کامل رام نبودن، به طبیعت برگشتن و به عنوان یه گونه خارجی و مهاجم، نقش زیادی در انقراض سه گونه ای که قبلا گفتم، در استرالیا داشتن. به همین شکل، هموساپینس ها در کاهش شدید جمعیت سایر انسان تباران نقش زیادی داشتن).
  اما بازم ادامه داره. هموساپینس ها همچنین کمی بعد تر،موفق به جفت گیری با اون انسان تباران شدن. پس در حالی که اونها به سبب نسل کشی و همچنین سازگاری کمترشون با شرایط، رو به انقراض میرفتن، ولی هموساپینس ها به واسطه توانایی بیشترشون در سازگاری با محیط باقی موندن، و همچنین با توجه به زاد و ولدشون با اونها، تونستن در نسل های بعدی، درصدی از ژنوم اونهارو هم داشته باشن. در واقع ما، صرفا هموساپینس نیستم بلکه گرچه بیشتر ژنوم ما به هموساپینس شباهت داره، ولی درصدی از سایر انسان تباران رو هم داریم. در واقع مثلا افسردگی ما، حاصل وجود ژنوم ناندرتالی در بدنمونه!

  https://fa.wikipedia.org/wiki/انسان

  https://fa.wikipedia.org/wiki/نئاندرتال#دلیل_انقراض_نئاندرتال‌ها
  http://www.bbc.com/persian/science/2014/01/140130_me_neanderthals_disease_genes
   
  آخرین ویرایش: ‏2018/11/8
  • لایک لایک x 4