• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اشکالات وارد بر نظریه تکامل

ali9674

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : اشکالات وارد بر نظریه تکامل

این فرضیه نمی گوید چرا انسان"عقل"دارد این دلیلی بر نقصش نمی شه

این فرضیه نمیگوید چرا انسان غریزه دارد(آیا انسان با داشتن غریزه بهتر می شود؟)یا هر حیوانی غریزه داره
این فرضیه دلیل این که چرا میمون تبدیل به انسان شد؟رانمی دهد. نه اتفاقا توضیح می ده چرا
چرا مثلا گاو نشد؟ این رو جدی گفتی؟ :))
این فرضیه نمی گوید حلقه های وسط تبدیل میمون به انسان کدامند.چرا یک طرف میمون است و یک طرف انسان؟ یک روندی رو طی کرده که توضیح داده
بسیاری از فسیل های پیشرفته قدیمی به دست آمده که آن ها این فسیل ها را پنهان می کنند
انسان اگر عقل خالص بود بهتر نبود؟ یعنی چی؟
چرا یک طرف باید موجودی شود که کل دنیا را گرفته است و مغرور است درحالی که آن طرف میمون بی شعور قرار دارد؟ یه نوع میمون بوده که منقرض شده و آدم از اون به وجود اومده (تنازع برای بقا)
چرا چیزی بین این دو نیست؟ اگه چیز منظورت خصوصیت مشترکه که 98% (؟) کرومزم های انسان و میمون یکی است . ولی روند تکامل می تونه خیلی تغییر بده چون یک گوسفند(مثال)تکامل یافته ی یک باکتریه
اصلا آن سلول اولیه چگونه به وجود آمده است؟ طولانیه نمی تونم برات توضیح بدم
جهش.....جهش...جهش..پس چرا جهش هایی رخ داده که انسان را ضعیف تر کرده ولی انسان هنوز هست؟در انسان چه جهشی رخ داده که ضعیف تر شده؟
علاوه بر این جهش نظریه دووریس ه

چرا انسان عاطفه دارد؟غریزه و مغز تخصص یافته
مگر آن تک سلولی اولیه عاطفه داشته است؟مغز و غریزه هم نداشته
چرا این صفات توی انسان به وجود آمده اند،در حالی که نه قدرت رقابت او را بیشتر می کردند و نه توانایی انسان را؟بیشتر نمی کند؟؟ :)) :)) :))
و......
بسیاری اشکالات دیگر.......اهمین بس بود
(سندی دیگر:فردی در مصاحبه ای اعلام می کرد،فردی که خودش جزء یکی از انجمن های پرستش ارواح بود،می گفت وقتی به مقام های بالا رفتیم با یکی از اجنه بزرگ فردی ملاقات کرد،او می گفت که نظریه داروین را خودشیطان به داروین یاد داده است!الله اعلم(
"شما جزء یک نظم نوین جهانی هستید،با شمایی هستم که مخالفت می کنید!مطمئن باشید!ا عجب :)) :)) :)) :))

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه
آدم از فرداش خبر نداره که!

اگه چیز منظورت خصوصیت مشترکه که 98% (؟) کرومزم های انسان و میمون یکی است .
اختلاف دی ان ای انسان و شامپانزهمیمون نه!کمتر از 3درصد هست
راستی یه نکتهی باحال:میدونستین شامپانزه ها می تونن ابزار ساده بسازن؟
بازم تاکید میکنم انسان از میمون به وجود نیومده!!جد مشترک داره!

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه

به نقل از pn.f :
چه جالب!مثلا چی میسازن؟
کمپل دوی فارسی صفحه 473 عکس یه شامپانزه هست که از تیغ یه درخت برای شکار موریانه استفاده می کنه
همونجا ها توضیحات هست (;

• شروع کننده موضوع

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اون اشکالی که وارد کرده بودم و همه خندیده بودند اتفاقا بزرگ ترین اشکال هایی بود که می شد وارد کنی.
اما آن سلول اولیه چه طور به وجود آمد؟این را لطفا ارجاع ندهید.جواب دهید.
نکته ی دو این ما از نسل میمون ها به وجود آییم خیلی سخن گزافه ای است. ازین جهت می گویم که انسان نوعی شعور خاصی درونش تعبیه شده که هیچ حیوان/جانداری آن را ندارد.مسئله فقط مغز ما نیست،بلکه آن ادراک و آن نیرویی است که آن را عقل می گویند. انسان است که علاوه بر این که می تواند ابزار های پیشرفته سازد(که میتوان با تکامل توضیحش داد)می تواند به کمال برسد.انسان جای رشد و تکامل معنوی دارد.آن روح انسان بسیار بزرگ تر از این حرف هاست.اگر جسم حیوان جهش پیدا کرد روحش چه شد پس؟
یک چیز دیگر این که اگر میمون شد چنین چیزی،چرا مثلا این همه حیوان چنین چیزی نشدند؟باور کنید جدی می گویم.بر اساس شانس و تصادف همین جوری میمون فقط باید انتخاب شود؟چرا حتی الان چیزی نداریم که کمی پیش رفته تر از سطح حیوان باشد که نامی دیگر برایش بگذاریم؟نه حیوان؟این جاست که تکامل به مشکل می رسد!
خیلی ایراد های دیگری هم هست،باز هم می گویم (;

akvan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج

به نقل از منجم! :
اون اشکالی که وارد کرده بودم و همه خندیده بودند اتفاقا بزرگ ترین اشکال هایی بود که می شد وارد کنی.
نکته ی دو این ما از نسل میمون ها به وجود آییم خیلی سخن گزافه ای است. ازین جهت می گویم که انسان نوعی شعور خاصی درونش تعبیه شده که هیچ حیوان/جانداری آن را ندارد.مسئله فقط مغز ما نیست،بلکه آن ادراک و آن نیرویی است که آن را عقل می گویند. انسان است که علاوه بر این که می تواند ابزار های پیشرفته سازد(که میتوان با تکامل توضیحش داد)می تواند به کمال برسد.انسان جای رشد و تکامل معنوی دارد.آن روح انسان بسیار بزرگ تر از این حرف هاست.اگر جسم حیوان جهش پیدا کرد روحش چه شد پس؟
یک چیز دیگر این که اگر میمون شد چنین چیزی،چرا مثلا این همه حیوان چنین چیزی نشدند؟باور کنید جدی می گویم.بر اساس شانس و تصادف همین جوری میمون فقط باید انتخاب شود؟چرا حتی الان چیزی نداریم که کمی پیش رفته تر از سطح حیوان باشد که نامی دیگر برایش بگذاریم؟نه حیوان؟این جاست که تکامل به مشکل می رسد!
خیلی ایراد های دیگری هم هست،باز هم می گویم (;

یه نفر گفت : من 60 تا دلیل میارم که تو این حوض آب نیست اون یکی گفت: من یه دلیل میارم که توش آب هست
نفر دوم اون نفر رو انداخت تو حوض و نفر اول خیس شد دومی پرسید : حالا بگو ببینم آب هست یا آب نیست ؟

الان شما هزارتا دلیل بیاری که نظریه تکامل چرنده افرادی که هزاران برابر ما از ژنتیک و علوم دیگه آگاهن اثبات کردند که تکامل درسته و بیش از 30 شاهد زیست شناسی دال بر این حقیقته !!! دلیلای شما اگه می خاین اثبات شه جاش اینجا نیست چون زیست شناسانه نیست ! تو زیست شناسی ما در مورد رو ح صحبت نمی کنیم ، در مورد شعور صحبت می کنیم که خیلی از دوستان قبلا توضیح دادند که شعور در انسان چگونه است !!! یه چیز دیگه شما چیزی در مورد نئواندرتال و نیو اندرتال و کلا چیزی در مورد انسان ریخت ها می دونید ؟
میمون همین طوری آدم نشد ! در مورد این چیزایی که گفتم تحقیق کنید بهتره!!!! در مورد هرم تکاملی هم تحقیق کنید بسیار روشن تر می شید !!!
ما انسان ها عادت داریم که خودمون رو خیلی بالاتر از حیوانات بدونیم ! شما حیوانات رو چی تعریف می کنید ؟ مطمئن باشید اگه یه چی بی آدم و حیوون هم الان زنده بود شما به اون هم حیوون می گفتید !!!! ( می دونم خیلی نا مفهوم صحبت کردم ولی امیدوارم دوستان ببخشند :) )

amir abdollah

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
----
شهر
یاسوج

به نقل از منجم! :

دوستان در مورد تولید اولین سلول انسانی توضیح نمی دند چون مطمئنند که شما حتی اطلاعات پایه ایه ژنتیک هم ندارید ... پس انتظار توضیح هم نداشته باشید ...

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه

به نقل از AKVAN :
یه نفر گفت : من 60 تا دلیل میارم که تو این حوض آب نیست اون یکی گفت: من یه دلیل میارم که توش آب هست
نفر دوم اون نفر رو انداخت تو حوض و نفر اول خیس شد دومی پرسید : حالا بگو ببینم آب هست یا آب نیست ؟

الان شما هزارتا دلیل بیاری که نظریه تکامل چرنده افرادی که هزاران برابر ما از ژنتیک و علوم دیگه آگاهن اثبات کردند که تکامل درسته و بیش از 30 شاهد زیست شناسی دال بر این حقیقته !!! دلیلای شما اگه می خاین اثبات شه جاش اینجا نیست چون زیست شناسانه نیست ! تو زیست شناسی ما در مورد رو ح صحبت نمی کنیم ، در مورد شعور صحبت می کنیم که خیلی از دوستان قبلا توضیح دادند که شعور در انسان چگونه است !!! یه چیز دیگه شما چیزی در مورد نئواندرتال و نیو اندرتال و کلا چیزی در مورد انسان ریخت ها می دونید ؟
میمون همین طوری آدم نشد ! در مورد این چیزایی که گفتم تحقیق کنید بهتره!!!! در مورد هرم تکاملی هم تحقیق کنید بسیار روشن تر می شید !!!
ما انسان ها عادت داریم که خودمون رو خیلی بالاتر از حیوانات بدونیم ! شما حیوانات رو چی تعریف می کنید ؟ مطمئن باشید اگه یه چی بی آدم و حیوون هم الان زنده بود شما به اون هم حیوون می گفتید !!!! ( می دونم خیلی نا مفهوم صحبت کردم ولی امیدوارم دوستان ببخشند :) )
خیـــــــلی ممنون
بسیار عالی و کامل بود :)
فقط یه نکته
ما انسان ها عادت داریم که خودمون رو خیلی بالاتر از حیوانات بدونیم !
درواقع ما خیلی بالاتر هستیم!مغر انسان بسیار پیچیده تر هست
بگذریم

من تا 2 سال پیش این نظریه رو رد میکردم با عقل خودم!!استدلال های من هم این بد که تکامل فلان چیزو توضیح نیده!
بعد با مطالعه(مطالعه ی خیلی کم!)فهمیدم که چرا میده من نمیدونستم :D

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از منجم! :
تا چند روز دیگه برات کامل اثبات می کنم.....
خیلی کامل
جواب همه حرفاتم میدم (;
------------------------------------------
(فقط یک نکته:پدربزرگ چارلز داروین استاد فراماسونری بوده!)
اصلا شیطان پرست :D ...کافر هم حرف درست بزنه باید قبول کرد
بعدشم این ک شما میگی فرضیه نست ...نظریه است خود داروین با اون اطلاعات زمان خودش شواهد داده
البته این نظریه... نظریه ی داروین - والاس بوده ... و والاس یه جوون بی نام و نشون اسمش در بین عوام جا نیوفتاده(البته سهم داروین بیشتر بوده) و این دو نفر جدا از هم ب این نتیجه رسیدند و بعدا ... والاسم فراماسونری بود ؟

حالا اصلا داروین رو بی خیال
چون نظریه ای ک الان قبول دارن نظریه ی " ترکیبی انتخاب طبیعیه" یعنی :تئوری داروین + مندل +ژنتیک + بیوشیمی و ...
یعنی اثبات شده از هر لحاظ ...

این فرضیه نمی گوید چرا انسان"عقل"دارد

کسی که این حرفو زده با اطلاعات صفر!حرف زده چون بحث تکامل مغز هم وجود داره یه بار دکتر وکیلی هم یه کتاب راجع به فرایند این قضیه بهم معرفی کرد که الان اسمشو یادم نیست اگر کی دوست داره بگردم بهش بدم

البته اینو بگم ک عقل با مغز فرق داره ...در حد صفر بگم که فرض کنی : مغزو میشه دید ولی عقل رو نه

یه چیز دیگه : شما ک میخوای نقض کنی اینو دلایلتو برا خلقت مستقل گونه ها بیان کن

اخه متوجه نبودم ک واقعا سوالت این باشه ... چون وجود جواب یا نبود جواب برای این سوال ب تکامل هیچ لطمه ای نمیزنه

میدونی ک لیپید ها آبگریزند و ساختار غشا سلول ها هم اکثرش فسفو لیپید
تو اگه یکم روغن رو تو آب ( یا سرکه ) بهم بزنی یه ساختار های کره ای دولایه از تری گلیسیرید تشکیل میشه این ساختار میتونه آمینو اسید رو بین دو غشا خودش اضافه کنه
حتی با افزودن لیپید بزرگ تر میشه و جوونه میزنه ... این ساختار زنده نیست چون نمیتونه خصوصیاتشو ب نسل بعد بده و اینجاست ک rna وارد میشود ... اگه میخوای بفهمی این لفظارو سرچ کن :

الگوی حباب
الگوی سوپ بنیادین
کواسروات
میکروسفر
پیدایش حیات

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه

بته اینو بگم ک عقل با مغز فرق داره ...در حد صفر بگم که فرض کنی : مغزو میشه دید ولی عقل رو نه
حالا اگر نخواد فلسفی و پیچیده بشه....عقل توانایی های باالقوهی ذهنی هست که علت به وجود اومدنش پیچیده و توانا تر!شدن مغزه دیگه نه؟

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از المیـ_ــ_ـرا :
حالا اگر نخواد فلسفی و پیچیده بشه....عقل توانایی های باالقوهی ذهنی هست که علت به وجود اومدنش پیچیده و توانا تر!شدن مغزه دیگه نه؟
در مورد واقعیت عقل نمیشه چیزی گفت منم تعریف خاصی ندارم بیشتر ب روح مربوطه تا جسم
حالا بیخیال ...این اشکال تکامل نیست ب هر حال

میگم همه بحثای تکامل رو بیاریم ی جا مقاله و اینچیزا م مدیر بذاره حال کنیم ... مبحث خیلی شیرینیه (تکامل رو میگم نه کلکل )

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه

بعله تکامل مبحث بسیار شیرینیه >:D<
تا اینجا من کل کل خاصی ندیدم بوده؟
واسه انجمن تکامل هم پیشنهاد دادم قبلا مخالفت شد

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

این تاپیک رو مهم میکنیم و راجع به تکامل روش بحث میشه!!!!
فقط 2 تا چیز:
1.علمی بحث کنین نه دینی و فلسفی
2. کل کل نکنین :)
مرسی (;
*من چی گفتم که منفی میدین؟

• شروع کننده موضوع

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

بعله
اما یه سوال:
این نظریه ی تکاملی که شما قبول دارید میگه بدون دخالت هیچ عامل ماورایی ای حیوونا به وجود اومدن؟یا نه؟؟یا چیزی نمیگه در این رابطه؟
فعلا همین!

akvan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج

کلا عوامل ماورایی تو علوم تجربی جایی نداره و زیر دسته ی متافیزیکه !!!! نظریه تکامل هیچ بحثی در مورد قضیه نکرده یا اینکه من ندیدم !!!

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از منجم! :
بعله
اما یه سوال:
این نظریه ی تکاملی که شما قبول دارید میگه بدون دخالت هیچ عامل ماورایی ای حیوونا به وجود اومدن؟یا نه؟؟یا چیزی نمیگه در این رابطه؟
فعلا همین!
شما اول بگو منظور از عامل ماورایی چیه ؟؟
واژه ی مبهمیه ... ب نظر من ماورا چیزیه ک علم الان بهش نرسیده شاید فردا شاید دیرتر شاید اصلا انسان بهش نرسه یا نتونه ولی اگر ب دلیل اون عامل ماورایی برسیم میبینیم چیز بدیهی بوده ...
زیست شناسی ی بخش از علومه ... همه ی علوم ب هم متصل اند در اصل ... ولی بخش زیست شناسی در مورد جسم زنده بحث میکنه ...
حتی تو بحث مادی آفرینش انسان هم خدا رو میشه حس کرد ... بی نهایت فاکتور وجود داره ک ما نمیدونیم چرا در جهت آفرینش انسان قرار گرفتند فکر کردن توی همین بحث ی نیروی فوق العاده و نظم عالی رو میتونه بهمون نشون بده
میشه گفت در ظاهر قضیه چیزی در این مورد نمیگه یا اینکه من ندیدم :D ولی این دلیل بر غلط بودن نمیشه
1.علمی بحث کنین نه دینی و فلسفی
یا حرف شما پارادوکس داره یا عبارت معروف " علوم دینی "

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

منظورم این بود که با توجه به دلایل علمی استدلال یا نقض کنین چیزیو! نیاین بگین چون خدا خواسته اینجوری. منظورم کس خاصی هم نیست! خیلی دیدم تو بحث تکامل اینو میگن!

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از منجم! :
نظریه تکامل اشکالات بسیاری دارد،این یک"نظریه" نیست!ا

این فرضیه به وجود آمدن انسان را توضیح نمیدهد(و اصل صحبت من هم روی همین انسان هاست)

این فرضیه نمی گوید چرا انسان"عقل"دارد
این فرضیه نمیگوید چرا انسان غریزه دارد(آیا انسان با داشتن غریزه بهتر می شود؟)یا
این فرضیه دلیل این که چرا میمون تبدیل به انسان شد؟رانمی دهد.چرا مثلا گاو نشد؟
این فرضیه نمی گوید حلقه های وسط تبدیل میمون به انسان کدامند.چرا یک طرف میمون است و یک طرف انسان؟
بسیاری از فسیل های پیشرفته قدیمی به دست آمده که آن ها این فسیل ها را پنهان می کنند
انسان اگر عقل خالص بود بهتر نبود؟
چرا یک طرف باید موجودی شود که کل دنیا را گرفته است و مغرور است درحالی که آن طرف میمون بی شعور قرار دارد؟
چرا چیزی بین این دو نیست؟
اصلا آن سلول اولیه چگونه به وجود آمده است؟
جهش.....جهش...جهش..پس چرا جهش هایی رخ داده که انسان را ضعیف تر کرده ولی انسان هنوز هست؟
چرا انسان عاطفه دارد؟
مگر آن تک سلولی اولیه عاطفه داشته است؟
چرا این صفات توی انسان به وجود آمده اند،در حالی که نه قدرت رقابت او را بیشتر می کردند و نه توانایی انسان را؟
و......
بسیاری اشکالات دیگر.......ا
(سندی دیگر:فردی در مصاحبه ای اعلام می کرد،فردی که خودش جزء یکی از انجمن های پرستش ارواح بود،می گفت وقتی به مقام های بالا رفتیم با یکی از اجنه بزرگ فردی ملاقات کرد،او می گفت که نظریه داروین را خودشیطان به داروین یاد داده است!الله اعلم(
"شما جزء یک نظم نوین جهانی هستید،با شمایی هستم که مخالفت می کنید!مطمئن باشید!ا

با هــا تون مــوافقم امــا بخــشي كه قــرمزش كردم ســوال بر انگيــزه ! چرا همه اجــداد انسان ها رو غير انسان ها مي دونن و همه نظريــات پيدايش انسان رو به غير انسان ها ربط مي دن ؟!

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از Q U E E N :
با هــا تون مــوافقم امــا بخــشي كه قــرمزش كردم ســوال بر انگيــزه ! چرا همه اجــداد انسان ها رو غير انسان ها مي دونن و همه نظريــات پيدايش انسان رو به غير انسان ها ربط مي دن ؟!

سوالی میپرسیا . اینکه بدیهیه.. خوب انسان ک از هیچی بوجود نیومده ... باید یه موجودی قبلش باشه : موجود قبلی یا باید انسان باشه (1) یا باید غیر انسان (2)...

فرض 1 : اگه انسان باشه ...باز اون انسان یه جد میخواد ک یا انسانه یا نیست ... اگه بخوای با فرض انسان بودن پیش بری تا ابد انسان میشه... ک ی چیز محالیه

فرض 2 : خوب بالاخره ی در یه جاهایی گونه زایی شده و جدا شدن انسان از گونه ی قبلی اتفاق افتاده ...

البته انسان ها از میمون های امروزی بوجود نیومدند هااا .... با میمون های امروزی نزدیک ترین نیای مشترک رو داریم ...
این لفظ میمون هم بین عوام خیلی پخش شده ک اکثرا میخوان با این ایراد بگیرن میگن آخه میمون چجوری یهو شده آدم و این حرفا ...

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از hidden :
سوالی میپرسیا . اینکه بدیهیه.. خوب انسان ک از هیچی بوجود نیومده ... باید یه موجودی قبلش باشه : موجود قبلی یا باید انسان باشه (1) یا باید غیر انسان (2)...

فرض 1 : اگه انسان باشه ...باز اون انسان یه جد میخواد ک یا انسانه یا نیست ... اگه بخوای با فرض انسان بودن پیش بری تا ابد انسان میشه... ک ی چیز محالیه

فرض 2 : خوب بالاخره ی در یه جاهایی گونه زایی شده و جدا شدن انسان از گونه ی قبلی اتفاق افتاده ...

البته انسان ها از میمون های امروزی بوجود نیومدند هااا .... با میمون های امروزی نزدیک ترین نیای مشترک رو داریم ...
این لفظ میمون هم بین عوام خیلی پخش شده ک اکثرا میخوان با این ایراد بگیرن میگن آخه میمون چجوری یهو شده آدم و این حرفا ...

يعنــي به نظــر شما بايــد قبول كنيم كه انســـان از اجــداد غير انسان بوجود اومده ؟ در صــورتي كه داريم انســان از همون ابتدا آدم و داراي عقــل بوده !
با ديد زيستي به اين مســئله نگــاه كنيم يا ...؟

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از Q U E E N :
يعنــي به نظــر شما بايــد قبول كنيم كه انســـان از اجــداد غير انسان بوجود اومده ؟ در صــورتي كه داريم انســان از همون ابتدا آدم و داراي عقــل بوده !
با ديد زيستي به اين مســئله نگــاه كنيم يا ...؟
با هر دیدی بخوای نگاه کنی همینه

بالاخره انسان از ی چیزی بوجود اومده دیگه ... میگیم حضرت آدم اولین انسان باشه ... تو قران میگه از خاک بوجود اومده دیگه . خاک هم یعنی غیر انسان ... تموم

بالا