• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ده کتاب که توقیف شدن آنها باورکردنی نیست !

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
پاسخ : ده کتاب که توقیف شدن آنها باورکردنی نی

به نقل از d3c0der2 :
دليلم اينه كه هري پاتر هيچ گونه محتوايي نداره !
خيلي از آدماي روشن فكر مخالف كتاب هاي تخيلي هستن !
ببين ، اصلا فلسفه كتاب خوندن چيه ؟ ما چرا كتاب ميخونيم ؟
جواب هاي زيادي ميشه داد ، اما آخرش به اين نكته ميرسيم كه كتاب ميخونيم تا اطلاعاتمون بره بالا و خلاصه يه چيزي ازش درك كنيم ! ( نوسينده هم يا تجربياتشو منتقل ميكنه يا نتايج تحقيقات علمي ! )
اما كتابي كه بخواد از تخيل يه انسان ديگه بياد بيرون به چه درد ميخوره ؟ جز اينه كه يه مدت ذهن آدمو مشغول ميكنه ؟؟؟؟
اصلا گيريم كتاب خوبي باشه ،‌بعد از خوندن كتاب هري پاتر چه چيزي نصيبتون شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هيچي يك سري ورد هاي مضخرف كه هيچكدوم معني مفهوم ندارن
يا اصلا هر كتاب تخيلي هيچكدوم محتوا ندارن (البته از كتاب هاي فانتزي كتاب هاي چارز ديكنز رو ترجيح ميدم به صد تاي حماسه و هري ارباب حلقه ها )

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
پاسخ : ده کتاب که توقیف شدن آنها باورکردنی نیست !

به نقل از d3c0der2 :
جواب هاي زيادي ميشه داد ، اما آخرش به اين نكته ميرسيم كه كتاب ميخونيم تا اطلاعاتمون بره بالا و خلاصه يه چيزي ازش درك كنيم ! ( نوسينده هم يا تجربياتشو منتقل ميكنه يا نتايج تحقيقات علمي ! )
اما كتابي كه بخواد از تخيل يه انسان ديگه بياد بيرون به چه درد ميخوره ؟ جز اينه كه يه مدت ذهن آدمو مشغول ميكنه ؟؟؟؟
اصلا گيريم كتاب خوبي باشه ،‌بعد از خوندن كتاب هري پاتر چه چيزي نصيبتون شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب ازت ممنونم که یه بحث منطقی انجام میدی!
فلسفه ی کتاب خوندن به نظرم اینه که هر فقدانی که داریم بر طرف بشه مثلا یه نفر کتاب میخونه تا علم کسب کنه یه نفر کتاب میخونه تا فلسفه و .... یاد بگیره و یه نفرم کتاب میخونه تا سرگرم باشه به نظر منم این کتاب نیاز افراد سوم را خیلی خوب بر طرف میکنه (;
اما اینکه از تخیل یه نفر دیگه بیاد بیرون باعث میشه که ذهن آدم وسیعتر بشه و اگه خواست از قوه ی تخیل خودش استفاده کنه تخیل قویی داشته باشه (;
اما اینکه چی نصیبمون شد :! تخیلی قوی یه سرگرمی خوب و مهمترین فایده ی این کتاب ایجاد میل کتاب خونی در انسان و ..........
(;

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از سیاوش :
خوب ازت ممنونم که یه بحث منطقی انجام میدی!
فلسفه ی کتاب خوندن به نظرم اینه که هر فقدانی که داریم بر طرف بشه مثلا یه نفر کتاب میخونه تا علم کسب کنه یه نفر کتاب میخونه تا فلسفه و .... یاد بگیره و یه نفرم کتاب میخونه تا سرگرم باشه به نظر منم این کتاب نیاز افراد سوم را خیلی خوب بر طرف میکنه (;
اما اینکه از تخیل یه نفر دیگه بیاد بیرون باعث میشه که ذهن آدم وسیعتر بشه و اگه خواست از قوه ی تخیل خودش استفاده کنه تخیل قویی داشته باشه (;
اما اینکه چی نصیبمون شد :! تخیلی قوی یه سرگرمی خوب و مهمترین فایده ی این کتاب ایجاد میل کتاب خونی در انسان و ..........
(;
تخيل چه چيزي براي ادم مياره؟ كابوس شبانه؟ ترسيدن از تاريكي؟
والا كليات سعدي هم براي ادم ميل كتاب خوني مياره يعني اينكه بشيني پاي اين مضخرفات بهتر از اينه كه بياي كليات سعدي يا كتاب هاي تاريخي بخوني؟ :-?

d3c0der2

مهمان

به نقل از سیاوش :
(;
شنيدي ميگن فلان چيز تفريح يا سرگرمي سالمي نيست ؟؟؟؟
اينم همونه ! فقط بسته بنديش عوض شده ( شامپو سدر صحت :D :D :D )
اما گذشته از شوخي اين جور چيزا سرگرمي نيست !
به اين جور چيزا ميگن افيون ! اگه نظر ما رو قبول نداري برو چندتا فروم ديگه بپرس ،‌يا توي مدرسه از معلماتون بپرس افيون فكري يعني چي ؟
يا مخدر هاي ذهني چه چيزايي ميتونن باشن ؟

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه

پست ها رو خوندم . یه پارازیت .

ممنوعیت این کتابا به کنار . من از طرفداران هری پاتر نیستم اما لقب رمان عشقی آبکی به این کتاب که در زمان خودش و در نوع خودش ، از فانتزی های وزین بوده ، یه بی انصافی بزرگ و حتی یه گافه .
سعدی و شاهنامه و ... هیچوقت نمیتونن با هری پاتر و ارباب حلقه ها برابری یا حتی قیاس کنن . پس با یه قیاس الکی ، سطح سعدی و فردوسی رو پایین نیارین ( جای احسان رضایی خالی :-w )

فانتزی افیون نیست . فانتزی وقت تلف کردن نیست . در کنار عرفان و اندیشه ، کمی تخیل و سرگرمی ذهنی لازمه وگرنه ذهن خیلی سریع از عرفان و متون وزین و نثور و نظوم ارزشمند خسته میشه .

مخدر ذهنی ؟ شوخی نکنین . فانتزی انقد وزین هست که کلی کارشناس نقدش کنن . کلی مفهوم از دل این هری پاتر و درن شان و ارباب حلقه های بکشن بیرون . پس انقد سیاه نمایی نکنین "وردهای مزخرف" ، افیون ، ... . این کار توهینه و نه نقد منطقی. این اشتباهه و در شان یه سمپادی کتابخون نیست

اما جناب سیاوش ، کتاب خوندن ، پر کردن خلای فکری نیست . یعنی صرف این کار نیست . چیزای مهمتری یه کتابو خوندنی و یه آدمو کتابخون میکنن .

کاش یاد همگیمون بود که کتاب ؛ برای درست تر فکر کردنه .

d3c0der2

مهمان

به نقل از ســتــایــش :
فانتزی افیون نیست . فانتزی وقت تلف کردن نیست . در کنار عرفان و اندیشه ، کمی تخیل و سرگرمی ذهنی لازمه وگرنه ذهن خیلی سریع از عرفان و متون وزین و نثور و نظوم ارزشمند خسته میشه .
اگه ميخواي عرفان رو با تخيل ( اونم از نوع هري پاتري ادامه بدي ،‌بهتره اصلا قدم در راه عرفان نزاري !
بطور مثال :چون مولانا با هري پاتر عارف نشد ! ‌با تخيل هم عارف نشد ! با فكر عارف شد !
مولانا هميشه طرفدار افكار و حرف هاي جديد بوده :
هين سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود . . . .

موافقم !!
ولي به نظرت هري پاتر چه كمكي ميكنه تا درست فكر كنيم ؟؟

مثلا سر امتحان جواب يه سوالي رو بلد نيستيم
اجي مجي لاترجي ، جواب اين سوال چي ميشه ؟؟ :D

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از d3c0der2 :
اگه ميخواي عرفان رو با تخيل ( اونم از نوع هري پاتري ادامه بدي ،‌بهتره اصلا قدم در راه عرفان نزاري !
بطور مثال :چون مولانا با هري پاتر عارف نشد ! ‌با تخيل هم عارف نشد ! با فكر عارف شد !
مولانا هميشه طرفدار افكار و حرف هاي جديد بوده :
هين سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود . . . .
موافقم !!
ولي به نظرت هري پاتر چه كمكي ميكنه تا درست فكر كنيم ؟؟

مثلا سر امتحان جواب يه سوالي رو بلد نيستيم
اجي مجي لاترجي ، جواب اين سوال چي ميشه ؟؟ :D

شما واقعا در درک مطلب من مشکل داشتی X-( . یعنی احسان رضایی ای که سواد وعلم و عرفان و ادبش شهره آفاقه ، نباید هری پاتر میخوند چون مفسر سعدیه ؟! . من نوعی نمیخوام عارف شم . میخوام عرفان بخونم و ازش بهره مند شم . و هری پاتر نه تنها مانع نیست که میتونه کمکی باشه واسه وقتی که خسته میشم .
شما خیلی سطحی فک میکنی ( با عرض معذرت و حداقل در این بحث ) . هری پاتر مگه آموزشه که میخوای تو درس کمکت کنه ؟ درس خوندن جداس و کتاب خوندن هم ایضا . وقتی با کتاب سطح فکرت بالا میره که کتاب زیاد بخونی و از کوچکترین نکته کتاب نگذری و تو فانتزی هم تعمق کنی . این خیلی به عمیق فک کردن کمک میکنه
بازم میگم با عرض معذرت

d3c0der2

مهمان

به نقل از ســتــایــش :
شما واقعا در درک مطلب من مشکل داشتی X-( . یعنی احسان رضایی ای که سواد وعلم و عرفان و ادبش شهره آفاقه ، نباید هری پاتر میخوند چون مفسر سعدیه ؟! . من نوعی نمیخوام عارف شم . میخوام عرفان بخونم و ازش بهره مند شم . و هری پاتر نه تنها مانع نیست که میتونه کمکی باشه واسه وقتی که خسته میشم .
شما خیلی سطحی فک میکنی ( با عرض معذرت و حداقل در این بحث ) . هری پاتر مگه آموزشه که میخوای تو درس کمکت کنه ؟ درس خوندن جداس و کتاب خوندن هم ایضا . وقتی با کتاب سطح فکرت بالا میره که کتاب زیاد بخونی و از کوچکترین نکته کتاب نگذری و تو فانتزی هم تعمق کنی . این خیلی به عمیق فک کردن کمک میکنه
بازم میگم با عرض معذرت
آلبته برداشت شما اشتباست ، اگه دقت كني آيكون خنده هم گذاشتم تا بدوني كه دارم به حالت طنز ميگم!
البت هايرادي هم نداره ،‌اينجا هر كي كه رد شد يه چيزي به ما گفت ،‌شما هم روش :) :)
خيلي خوب باشه ، فانتزي به عميق فكر كردن شما كمك ميكنه ؟ بسيار خوب مشكلي نيست ، اما من توي فاميل و دوستام افراد زيادي رو ميشناسم كه در پي معتاد شدن به اين كتاب از درس و زندگيشون عقب موندن !‌ اونارو چي ميگي ؟؟؟

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از d3c0der2 :
آلبته برداشت شما اشتباست ، اگه دقت كني آيكون خنده هم گذاشتم تا بدوني كه دارم به حالت طنز ميگم!
البت هايرادي هم نداره ،‌اينجا هر كي كه رد شد يه چيزي به ما گفت ،‌شما هم روش :) :)
خيلي خوب باشه ، فانتزي به عميق فكر كردن شما كمك ميكنه ؟ بسيار خوب مشكلي نيست ، اما من توي فاميل و دوستام افراد زيادي رو ميشناسم كه در پي معتاد شدن به اين كتاب از درس و زندگيشون عقب موندن !‌ اونارو چي ميگي ؟؟؟

نه من کلی گفتم و البت عذر خواهی هم کردم

به صرف فانتزی سطح فکر بالا نمیره ، به صرف کتابخوندن میره بالا که شامل فانتزی هم میشه . یا اصن خودمن از هری پاتر و درن شان به چخوف و داستایسکی رسیدم .
کسی که به خاطر یه کتاب معتاد میشه ، خیلی ببخشید خیلی ببخشید از بی جنبگی و جوگیریشه . آدم باید رو خودش کنترل داشته باشه . خیلی چیزا چاقو 2 لبه ن . هم هندونه رو میبرن هم دستتو

d3c0der2

مهمان

به نقل از ســتــایــش :
کسی که به خاطر یه کتاب معتاد میشه ، خیلی ببخشید خیلی ببخشید از بی جنبگی و جوگیریشه . آدم باید رو خودش کنترل داشته باشه . خیلی چیزا چاقو 2 لبه ن . هم هندونه رو میبرن هم دستتو
خوب مگه من چي گفتم ؟؟؟؟؟؟
اين كتاب طوريه كه اعتياد آوره !
همين !
جلوش هم گرفته بشه خيلي خوبه !!
شما شايد ازش خوب استفاده كني ،‌اما بقيه چي ؟؟؟؟؟؟؟

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از ســتــایــش :
اما جناب سیاوش ، کتاب خوندن ، پر کردن خلای فکری نیست . یعنی صرف این کار نیست . چیزای مهمتری یه کتابو خوندنی و یه آدمو کتابخون میکنن .

منظورتو متوجه نشدم !
ما برای اینکه بتونیم خیلی کار ها را انجام بدیم باید قوه ی تخیل بسیاری خوبی داشته باشیم خوندن کتاب فانتزیم کمک میکنه !
من منظورم همین بود!

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از d3c0der2 :
خيلي باحالي عمو
شاهنامه رو با هري پاتر مقايسه ميكني ؟؟؟؟ :)) :)) :)) :)) :)) :))
مغزم هنگ كرد
آخه شاهنامه ؟؟؟؟؟
اونم با چي !‌هري پاتر :-& :-& :-& :-&

من کی مقایسه کردم؟! حرف تو دهن آدم میزارین؟! من گفتم شاهنامم بعضی جاهاش تخیلی!نیست؟! شاید شما بیشتر میفهمی که اینو میگی!
دیگه این به ادراک آدم برمیگرده که بفهمه شاهنامه بهتره!واقعا متاسفم که بدون فکر حرف میزنین!

به نقل از d3c0der2 :
من فقط نظرمو گفتم !
اگه با نظرات شما جور در نمياد ، نميتوني طبق خصومت شخصي با من برخورد كني !

پيشنهاد برادرانه :
به جاي هري پاتر برو يكم نوشته هاي پائولوكوئيليو رو بخون ،‌ دنيا رو يه جور ديگه ميبيني ! بهت مفهوم زندگي رو نشون ميده !
البته اين فقط نظر من نيست ،‌معمولا كتاب هاش هميشه در ليست پر فروش ترين هاست ، به بيشتر زبان هاي دنيا هم ترجمه ميشه :) (;

درسته ایشون تقصیری نداره اشتباه برداشت کرده.
بحث کردن اشکالی نداره اصن اینجا برای بحث کردنه.
در مورد پائولو منم کتاباشو خوندم به نظرم خوب اومد ولی اون کشیشایی که لوتر آتیش ردن مطمئن باش که اینم میسوزوندن!

به نقل از namak :
من فقط از همينش بدم اومد
ورد هاش خيلي مسخره س اگه ورد هاش نبود يك كتاب خيلي قشنگ ميشد

من با شما هیچ بحثی ندارم از سیاوشم میخوام که لفتش نده!
من با این جناب d3c0der2 بحث میکنم چون دلیل میاره نه شما که دلیلات خودتم قانع نمیکنه!

به نقل از d3c0der2 :

اگه شما و اون آدمای به اصطلاح روشن فکرتون چیزی یاد نمیگیرین به سبک ربطی نداره!
شما میگی روشن فکر هم دو نفرشونو بگو!
همه ی کتابا از تخیلات نویسنده بیرون میاد!مثلا مردی که میخندد از کجا اومده؟!!

d3c0der2

مهمان

به نقل از King Dain II :
من کی مقایسه کردم؟! حرف تو دهن آدم میزارین؟! من گفتم شاهنامم بعضی جاهاش تخیلی!نیست؟! شاید شما بیشتر میفهمی که اینو میگی!
دیگه این به ادراک آدم برمیگرده که بفهمه شاهنامه بهتره!واقعا متاسفم که بدون فکر حرف میزنین!

در مورد پائولو منم کتاباشو خوندم به نظرم خوب اومد ولی اون کشیشایی که لوتر آتیش ردن مطمئن باش که اینم میسوزوندن!

من با این جناب d3c0der2 بحث میکنم چون دلیل میاره نه شما که دلیلات خودتم قانع نمیکنه!

اگه شما و اون آدمای به اصطلاح روشن فکرتون چیزی یاد نمیگیرین به سبک ربطی نداره!
شما میگی روشن فکر هم دو نفرشونو بگو!
همه ی کتابا از تخیلات نویسنده بیرون میاد!مثلا مردی که میخندد از کجا اومده؟!!
من به راه راست برگشتم دارم بدون توهين حرف ميزنم ، بقيه تازه دارن شروع ميكنن به توهين :)) :))
جيگرتو ! اگه ميخواي علمي بحث كنيم ، توهينتو پاك كن تا بحث رو شروع كنيم :) :) :)

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام
پاسخ : ده کتاب که توقیف شدن آنها باورکردنی نی

در دفاع از هری پاتر خوده جی کی رولینگ میگه :
در نیمه دوم این گفتگو، اپرا در مورد عکس العمل افراد مذهبی به کتاب هایش از او سوال کرد. جو گفت: “من هیچ عقیده و باوری رو نخواستم در کتاب هام تحمیل کنم. اگر چه فضاهای زیادی با محوریت مسیحیت در کتاب ها به خصوص یادگاران مرگ وجود داره. فضای کتاب اشاره ای بود به سیستم اعتقادی که خودم در اون رشد کرده بودم. اگر منتقدین دارن در مورد فضای تیره و مسائل ترسناک این کتاب انتقاد میکنن، فکر میکنم درسته که باید به والدین این حق رو داد که بگن به درد سن و سال بچه من نمیخوره، یا اینکه باید در موردش با هم صحبت کنن یا اینکه کتاب رو با همدیگه بخونن. خب این خیلی خوب هست و حرف کاملا صحیحی هست اما اینکه میگن در مورد جادو و جادوگری نباید صحبت کنی مزخرف محض هست.” او در ادامه گفت که به این باور است که در آینده کتاب های بیشتری در مورد جادو و جادوگری نوشته خواهند شد. جو گفت من نمیگم جادو و جادوگری واقعیت دارد اما بخشی از تاریخ ما است

اینم جواب رولینگ!

به نقل از King Dain II :

من اشتباه برداشت کردم؟
من لفتش ندم؟

KD: با شما نبودم برداشتو!
لفتم منظورم این بود که ادامه ندیم همین ببخشید اگه ناراحت شدی.

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
چقد عجیب :| ناتور دشت؟