• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره برای خرید انواع کامپیوتر و لپ تاپ

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : مشاوره برای خرید انواع کامپیوتر و لپ تاپ

بچه یه دوستی مونده بین ایسوز ان 550 و مک بوک!نظرتون؟اگه میگین مک بوک،کدوم مدلش؟

iAlireza

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلّی
شهر
همدان

به نقل از ایلیا :
بچه یه دوستی مونده بین ایسوز ان 550 و مک بوک!نظرتون؟اگه میگین مک بوک،کدوم مدلش؟
باید حدود بودجه بگین اگه در حد 4تومنه ترجیحا asus که یه ویژگی جالبش اینه که leap motion هم داره
ولی اگر برای یه رشته ی هنری میخواد مثل معماری غالبا مک بوک میپسندن
اگر بتونه با محدودیت مک بوک هم کنار بیاد فوق العاده است!بخصوص اگه idevice داشته باشه راحت تر میشه
پ.ن:مک بوک تا حدود 9 تومنم هست تو بازار شایدم بیشتر!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

همون حدود چار تومن هم قمیت ان 550،دانش اموزه!محدودیتای مک بوک چیه مثلا؟ضمنا ای دیوایس نداره...

iAlireza

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلّی
شهر
همدان

به نقل از ایلیا :
همون حدود چار تومن هم قمیت ان 550،دانش اموزه!محدودیتای مک بوک چیه مثلا؟ضمنا ای دیوایس نداره...
با این قیمت یه مک بوک پرو i5 با 8 گیگ رم و 128 گیگ هارد میتونی بخری(مشخصات کلی مدل 2014ش)
باز به خودشه بره راجع به Mac تحقیق کنه و بعد انتخاب کنه.
باز در کل برای استفاده عمومی ایسوس فکر میکنم خوب باشه!

sadra_s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96

شاید اینجا جاش نباشه لطفا ببخشید [-o< [-o< [-o<
یه سوال تالا کسی leap motion نصب کرده؟ :-/
اگ نصب کرده چجوری نصب کرده؟ :-/
تو دیجی یه چیزایی نوشته ولی نمیتونم اون برنامه ای که دیجی گفته رو دانلود کنم!!!!!! :((نمیدونم چرا؟ :(( ~X( :-/ :-?
اسم برنامش AIRSPACE HOME است. :|
اگه کسی راه نصبشو میدونه سریع ج بده لطفا!!!!!! [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

سلام . بعد از حادثه ی دلخراش سرقت لپ تاپ م تصمیم به خرید یه لپ تاپ دیگه گرفتم :-"

خوشحال میشم راهنمایی م کنید ! خودم 3 تا مدل انتخاب کردم ولی خب هرکدومش معایبی ممکنه داشته باشه !

Lenovo.Y5070-A : این لپ تاپ فوق العاده ایه و از دید من تنهای عیبی که داره ، نداشتن درایو نوریه !

Acer-Aspire V3-772G:این لپ تاپ یه غول به تمام معناس.16 گیگ رم.صفحه نمایش 17 اینچی که عشق منه!عیبش وزن زیادشه !

ASUS N56JN - C : همه چیزش تکمیله و شرایطش عالیه اما من شنیدم که درایو هاش آپدیت نمیشن !

ممنون میشم اگه راهنمایی م کنید ! اگه مدل دیگه ای هست با این شرایط توو قیمت 3 الی 3 و پونصد لطفا معرفی کنید.
در کل من با لپ تاپ کارهایی مثل گیم و آفیس و فیلم دیدن و گاهی اوقات فتوشاپ و ادیت دارم !

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

توصیه میکنم هیچ مدلی از لنووو نخری چون کیفیت ساخت بدنه‌ی پایینی داره و خرابیش هم بالاست.(چندتا از دوستام که دارن راضی نیستند.)
توصیه‌ی من ASUS N550JK که صفحه نمایشش IPS ه هست.
به علاوه ASUS N56JN - C هم خوبه و مشخصاتش شبیه همین N550 بالایی هست.

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

خوب دوست عزیز شما که اینقدر میخوای هزینه کنی واسه همچین لپتاپ های قدرتمندی خوب بجاش یه PC بگیر.با این قیمتا all in one های خوبی وجود واره. آخه رم 16 و صفحه 17 اینچ که لپتاپ نمیشه. البته قصد دخالت نداشتم!

AmirHR

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه سال برا نانو می خوندم ولی ادامش ندادم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشكي

اگه تا حدود ۳۸۰۰ میتونی خرج کنی ROG G56JK هم گزینه خیلی قوی و خوبیه /m\

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

بر خلاف حرف دوستان تا جایی که من میدونم lenovo خوب هست چیزاش!

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

راستی دوستان من لپ تاپ مرحومم ایسوس K56C بود . :-" تا حدی به سری N شباهت داشت.

به نقل از NEO :
توصیه میکنم هیچ مدلی از لنووو نخری چون کیفیت ساخت بدنه‌ی پایینی داره و خرابیش هم بالاست.(چندتا از دوستام که دارن راضی نیستند.)
توصیه‌ی من ASUS N550JK که صفحه نمایشش IPS ه هست.
به علاوه ASUS N56JN - C هم خوبه و مشخصاتش شبیه همین N550 بالایی هست.

راستش محمد جان من خودم نگرش خوبی نسبت به لپ تاپ های لنوو ندارم ! چطور بگم ! با یکی دوتاش که از مدل های Z بود کار کردم ولی
با کیفیت خیلی داغونی آشنا شدم ! :D صفحه نمایشش جالب نبود و همچنین موقع گیم افتضاح بود اما خب طبق اطلاعات این سری Y خوب به نظر میرسن اما خب باتری داخلی و عدم وجود درایو نوری اصلا خوشحال کننده نیست ! به هرحال درسته عصر تکنولوژیه ولی من بیشتر وقتا از DVD/CD استفاده میکنم !

راستش ASUS N550JK یه مقدار قیمتش بالاس و خب نمیخوام در حد 4 تومن هزینه کنم و بودجه م کمتره ! اما باز IPS واقعا وسوسه کننده س اما خب پول میخواد :)) پس نظر شما رو رو همون ASUS N56JN - C حساب میکنم :D

به نقل از Sanctum :
خوب دوست عزیز شما که اینقدر میخوای هزینه کنی واسه همچین لپتاپ های قدرتمندی خوب بجاش یه PC بگیر.با این قیمتا all in one های خوبی وجود واره. آخه رم 16 و صفحه 17 اینچ که لپتاپ نمیشه. البته قصد دخالت نداشتم!

درسته حرفت کاملا منطقیه اما خب راستشو بخوای من PC دارم که همین کارایی رو برام داره اما یه وسیله همراه میخواستم که
هرجا برم باهام باشه و خب من وقت زیادی رو توو دانشگاه و کتابخونه هستم یا مسافرت و غیره !

به نقل از AmirH.R :
اگه تا حدود ۳۸۰۰ میتونی خرج کنی ROG G56JK هم گزینه خیلی قوی و خوبیه /m\

این خیلی غوله ! :D ولی خب 3500 نهایت بودجه س ! :-"

به نقل از khashayarfn :
بر خلاف حرف دوستان تا جایی که من میدونم lenovo خوب هست چیزاش!

هر برندی یه سری لپ تاپ های خوب و یه سری لپ تاپ های بد داره ! من شخصا رأی قطعی در مورد یه برند.

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از نیرمـا)΄ :
راستش محمد جان من خودم نگرش خوبی نسبت به لپ تاپ های لنوو ندارم ! چطور بگم ! با یکی دوتاش که از مدل های Z بود کار کردم ولی
با کیفیت خیلی داغونی آشنا شدم ! :D صفحه نمایشش جالب نبود و همچنین موقع گیم افتضاح بود اما خب طبق اطلاعات این سری Y خوب به نظر میرسن اما خب باتری داخلی و عدم وجود درایو نوری اصلا خوشحال کننده نیست ! به هرحال درسته عصر تکنولوژیه ولی من بیشتر وقتا از DVD/CD استفاده میکنم !​
هر برندی یه سری لپ تاپ های خوب و یه سری لپ تاپ های بد داره ! من شخصا رأی قطعی در مورد یه برند.

ببین لپتاپ و کاراییش اولین چیزی که هست کاملا بستگی به یوزرش داره! یکی درده سیستم رو میفهمه و درستش میکنه یکی نمیفهمه و کارایی سیستم رو به افول میره در گذر زمان!
اولین موضوع اینکه اگر توانایی خرید لپتاپ از خارج از ایران رو داری شک نکن چون جنسایی که میاد توی ایران اکثرا کیفیت پایین تری داره!
خارج که میگم راه دوری نیستا همین دبی هم بهتر از ایران هست، شاید حتی یه مقدار هم ارزون تر پات در بیاد اونجا!
من سیستم خودم رو از دبی خرید پسر خالم از ایران یه مدل مشابه رو خرید، ماله اون بعد از حدود 2سال الان داغونه داغونه فن سی پی یو 2بار سوخته اسپیکرا با اینکه بیتس بودن به خش خش افتادن، و همه اینا ولی سیستم من بعد از 4سال تنها مشکلش که نسبت به بقیه توی چشمه اینه که لولا های ال سی دیش شل شدن و بخاطر مشکل ویندوز که با عوض کردنش درست میشه ولی خودم نمیخوام بعضی وقتا کرش میکنه!

بعد اینکه شما هر سیستمی که میخوای بخری برو 4تا سایت نقد و اینجور چیزاشو بخون فقط به کاغذ نگاه نکن که این فلان چیزا توشه! بعضی وقتا یه سیستم روکاغذ عالیه ولی مشکل زیاد داره!
یادت هم باشه هیچ بغالی نمیگه ماس من ترشه!

در مورد سری y لنوو هم یکی از بهترین سری هاش هست و توی سایتش اطلاعات بهتری پیدا میشه در موردشون!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از نیرمـا)΄ :
راستی دوستان من لپ تاپ مرحومم ایسوس K56C بود . :-&quot; تا حدی به سری N شباهت داشت.
با کیفیت خیلی داغونی آشنا شدم ! :D صفحه نمایشش جالب نبود و همچنین موقع گیم افتضاح بود اما خب طبق اطلاعات این سری Y خوب به نظر میرسن اما خب باتری داخلی و عدم وجود درایو نوری اصلا خوشحال کننده نیست ! به هرحال درسته عصر تکنولوژیه ولی من بیشتر وقتا از DVD/CD استفاده میکنم !
راستش ASUS N550JK یه مقدار قیمتش بالاس و خب نمیخوام در حد 4 تومن هزینه کنم و بودجه م کمتره ! اما باز IPS واقعا وسوسه کننده س اما خب پول میخواد :)) پس نظر شما رو رو همون ASUS N56JN - C حساب میکنم :D

من پارسال موقع لپ‌تاپ خریدن یه اشتباه فاحش کردم و در حالی که میتونستم N550 رو بخرم اومدم و مدلی که یه تومن ارزون‎تر بود یعنی X550 رو گرفتم.
الان به شدت پشیمونم چون اومدم یه لپ‌تاپ با با صفحه IPS و Full HD رو با یه مدل با صفحه آشغال TFT و غیرHD عوض کردم.
الانم توصیه‌ای که برحسب تجربه میتونم بهت بکنم اینه که تو که الان داری 3.5 پول بابت N56 میدی پس چرا نیای و با ۲۰۰ - ۳۰۰ تومن بیشتر N550 که بهترین لپ‌تاپ حال حاضر بین برندهای رایج هست رو نخری؟

هر دوی این مدلها خوب و عالی هستند و تو هر کدومشون رو که بخری برد کردی.
من باب lenovo هم نظرم رو تو پست قبلی گفتم و الانم میگم که اگر میخوای خیالت از بابت پولی که میدی راحت‌ باشه لنوو نخری.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

ممنون از راهنمایی همه ! تا الان N550 رو انتخاب کردم اما میخواستم بدونم از لپ تاپ ایسر Aspire V3 - 773G اطلاعی دارین؟
این لپ تاپ طبق اطلاعاتش خیلی لپ تاپ خوبیه ! اما توو بعضی نقد ها خوندم که صفحه نمایشگرش کیفیت مطلوبی نداره و ایسر قطعات متوسطی رو توی لپ تاپ هاش به کار میبره . چقدر صحت داره؟

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از نیرمـا)΄ :
ممنون از راهنمایی همه ! تا الان N550 رو انتخاب کردم اما میخواستم بدونم از لپ تاپ ایسر Aspire V3 - 773G اطلاعی دارین؟
این لپ تاپ طبق اطلاعاتش خیلی لپ تاپ خوبیه ! اما توو بعضی نقد ها خوندم که صفحه نمایشگرش کیفیت مطلوبی نداره و ایسر قطعات متوسطی رو توی لپ تاپ هاش به کار میبره . چقدر صحت داره؟

علی‌رغم سخت‌افزار قویش یکی ازابتدایی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌ها که نور پس‌زمینه صفحه‌کلید باشه رو نداره.
با توجه به قیمتش هم نمایشگرش IPS نیست و اندازه‌اش بیش از حد بزرگه ("17) که باعث میشه بیش از اندازه شارج مصرف کنه و باتریش کارایی لازم رو نداشته باشه.

پ.ن: باور کن بهتر از N550 نمیتونی مدلی رو پیدا کنی!
به نظر من معطل نکن و تا دیرنشده و بازار تحت تاثیر شکست احتمالی مذاکرات ملتهب نشده برو و بخرش چون اصلا مشخص نیست بعدا چه وضعیتی پیش میاد.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از NEO :
علی‌رغم سخت‌افزار قویش یکی ازابتدایی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌ها که نور پس‌زمینه صفحه‌کلید باشه رو نداره.
با توجه به قیمتش هم نمایشگرش IPS نیست و اندازه‌اش بیش از حد بزرگه ("17) که باعث میشه بیش از اندازه شارج مصرف کنه و باتریش کارایی لازم رو نداشته باشه.

پ.ن: باور کن بهتر از N550 نمیتونی مدلی رو پیدا کنی!
به نظر من معطل نکن و تا دیرنشده و بازار تحت تاثیر شکست احتمالی مذاکرات ملتهب نشده برو و بخرش چون اصلا مشخص نیست بعدا چه وضعیتی پیش میاد.

باشه پس فردا میرم میخرمش :D

• لایک
امتیازات: NEO

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

البته جا داره قبل از اینکه بخرین من اینو بگم که من 3تا رفیقم ایسوس دارن مدلای مختلف و 3تاشون هاردشون به فنا رفت! واسه من آمار 100% بوده خرابیش ولی به خاطر جامعه آماری کوچیکه ولی خوب بازم قابل توجه هست! البته از اون طرف هم میتونم بگم گارانتیش عالی بود و 3تاشون هاردشون رو کامل عوض کردن و نو دادن بهشون! :D

صرفا جهت اطلاع!! :)

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

ان 550 یه جی کی داره یه جی وی،تا جایی ک یادم جی کی بهتر و جدید تر بود

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

دوستان بین اینا کدومو پیشنهاد میین؟

http://www.digikala.com/Product/DKP-20999

یا

http://www.digikala.com/Product/DKP-24008/

یا

http://www.digikala.com/Product/DKP-35257

یا

http://www.digikala.com/Product/DKP-35226

چیز دیگه دوستان چی پیشنهاد میدن؟دور و بر دو و نیم

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

من پیشنهاد میکنم اگه بودجه ت زیر قیمت 3 تومنه سمت لپ تاپ های لنوو نری چون صفا مدل های
گرون قیمتش مثل Y5070 کیفیت خوبی دارن . یخ بنده خدایی سری Z510 داشت ، خیلی حالشو میگرفت!کیفیت تصویر داغون..
موقع بازی باید همزمان بزنیش به پریز تا تصویر قطع و وصل نشه ! طراحی بدنه ش طوریه که درز و شکاف لبه ها
گرد و خاک میگیرن ! کلا پیشنهادش نمیکنم !
همین سری Y هم کیفیت تصویر خوبی نسبت به رقیب هاشون ندارن !

اگه خواستی ایسوس بگیری ، سری K و N خیلی خوبن . البته سری N خیلی خیلی بهتره.
من خودم K56C داشتم ! فقط پردازنده و مانیتورش با سری N نفاوت کوچیکی داشت . لپ تاپ خوبی بود.
اما سری K46 هم خوبه ، در حد قیمتش خیلی خوبه . اما به نظرم سمت سری X و A ایسوس نری بهتره.

توو مدل های Acer هم یه نگاهی به سری V بنداز . لپ تاپ های خوبی داره . مثلا این مدل اطلاعاتش خیلی خوبه.
بازم توو بازار بگرد ببین چه مدل هایی بیشتر جواب داده.

دوستان نظرتون در مورد MSI . GE60 جیه ؟ (کیبوردش ! 8-> )

بالا