• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قسمـت‌های جالـبِ کتـاب‌ها

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
این گونه هم میتوان زیست
اما
اینگونه زیستن ، زندگی کردن نیست ...
دنیای قشنگ نو
نویسنده آلدوس هاکسلی

Samin00

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1400
انسان میتواند با یک نفر بیست سال زندگی کند وان شخص برایش یک غریبه باشد. و او میتواند بیست دقیقه با یک نفر وقت بگذراند ولی اورا هرگز فراموش نکند اوریانا فالاچی

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
ای ستارگان پاک
از من نخواهید که با شما بگویم او چه کرده است.
این عدالت است.
اما خونش را نخواهم ریخت.
و اینک اول شمع را بکشم.
سپس آتش زندگیش را خاموش کنم

تو ای شعله فروزان شمع.
اگر خاموشت کنم و پشیمان شوم میتوانم بار دیگر روشنایی سابقت را بتو بازگردانم.
اما تو...
ای کامل ترین نمونه ی هنر والای طبیعت
همین که شمع زندگانیت فرو مرد.
نمیدانم ا آتش پرومته را کجا میتوان یافت تا فروغ تازه عت بخشد
گل سرخی که چیده شود.
دیگر نمیتوان شادابی زندگی را به او باز داد.
به ناچار پژمرده میشود.
وقتی جان سپردی همینطور بمان
آری...
خواهمت کشت
آنگاه دوستت خواهم داشت!!!

پ.ن پرومته در اساطیر یونانی خدای آتش است.

اتللو
اثر ویلیام شکسپیر

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
می‌گویند گاهی عشق دو انسان نسبت به هم می‌میرد.
این درست نیست. عشق نمی‌میرد، تنها اگر آنچنان که باید لایق و شایسته‌ی آن نباشید، شما را ترک می‌گوید و می‌رود.
عشق نمی‌میرد؛ خود آدم است که می‌میرد.
عشق به مانند دریایی‌ست: اگر لایق آن نباشید، اگر باعث تعفن آن شوید، شما را به جایی پس خواهد زد تا بمیرید.
آدم که آخرش می‌میرد، منتها من دلم می‌خواد غرق در دریا بمیرم...

نخل‌های وحشی
ویلیام فاکنر

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
عشق نوعی میلاد است. اگر «پس از عشق» همان انسانی باشیم که «پیش از عشق» بودیم، به این معناست که به قدر کافی دوست نداشته‌ایم. اگر کسی را دوست داشته باشی، با معناترین کاری که می‌توانی به خاطر او انجام بدهی، تغییر کردن است! باید چندان تغییر کنی که تو از تو بودن به در آیی.

ملت عشق
الیف شافاک

خدا بی نقص و کامل است، او را دوست داشتن آسان است. دشوار آن است که انسان فانی را با خطا و صوابش دوست داشته باشی. فراموش نکن که انسان هر چیزی را فقط تا آن حد که دوستش دارد، می تواند بشناسد. پس تا دیگری را حقیقتا در آغوش نکشی، تا آفریده را به خاطر آفریدگار دوست نداشته باشی، نه به قدر کافی ممکن است بدانی، نه به قدر کافی ممکن است دوست داشته باشی.

ملت عشق
الیف شافاک

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
در سن دوازده سالگی به آدمی تبدیل شدم که حالا هستم،در روزی دلگیر و سرد در زمستان1975. آن لحظه را خوب به خاطر می آورم که پشت دیواری سست و گلی کز کرده بودم و دزدکی به کوچه ی کنار مسیل یخ بسته نگاه می کردم.از آن روز زمان زیادی می گذرد، اما حالا متوجه شده ام اینکه می گویند گذشته فراموش می شود، چندان درست نیست.چون گذشته راه خود را با چنگ و دندان باز می کند.حالا که به گذشته بر می گردم، می بینم که بیست و شش سال آزگار است که دارم دزدکی به آن کوچه ی متروک نگاه می کنم
بادبادک باز.خالد حسینی

آخرین ویرایش:

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis.
Inferno- Dan Brown
راستش مطمئن نیستم این از خود نویسندست چون اول کتابش نوشته شده ولی جالب بود به نظرم..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crisis.
Inferno- Dan Brown
راستش مطمئن نیستم این از خود نویسندست چون اول کتابش نوشته شده ولی جالب بود به نظرم..
دوزخ دن براون الهام گرفته از دوزخ دانته آلیگری است این متن هم قسمتی از دوزخ دانته ست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
خوشبختی من در این است که
بر خوشبختی دیگران بیفزایم
برای خوشبخت بودن
نیازمند خوشبختی همگانم

مائده های زمینی
آندره ژید

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
هیچ کس نمیتواند بدون تجربه ، اثری هنری بزرگی بیافریند و نمیتواند بی درنگ در این دنیا به جایی برسد و نمیتواند در اولین کوشش عاشق بزرگی باشد؛ در فاصله ی میان شکست اولیه و موفقیت های بعدی ، در شکاف میان کسی که میخواهیم باشیم و کسی که در حال حاضر هستیم ! حتماً درد ، اضطراب ، حسد و تحقیر وجود دارد . ما رنج میکشیم ، زیرا نمیتوانیم مولفه هاس رضایت خاطر را به طور خودجوش کسب کنیم .

از کتاب تسلی بخشی های فلسفه

moein.d

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
زابل
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
زاهدان
رشته دانشگاه
عمران
تلگرام
روح های اندک و بی سرمایه اند که در بی دردی، به ابتذال می کشند، عشق های مجازی اند که در وصال می میرند، در پیری می پژمرند، سرابها زود پایان می گیرند، اما روح های بزرگ و سرمایه دار که گنجینه های بی شمار در خود پنهان دارند، روح های نیرومند و توانا که خلاقند و هنرمند، روح هایی که امانتدار خدایند و همانند خدا و مسجود ملائک..! اینان در نیل،در وصال،در کام به رکود نمی افتند.نمی پوسند،عفونت نمی گیرند.احساس هایی که همچون طلایند. از آرامش، از ماندن زنگ نمی گیرند.روح های مسی، آهنی، حلبی، گوشتی، مردابی... چنین اند.
"هبوط در کویر-علی شریعتی"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
و انسان مگر چند چشم محرم می‌شناسد تا بتواند دل خود را در پرتو نگاه‌ها وابدارد بی هیچ پرهیز و گریز؟ چه بسیار آدمیانی که می‌آیند و می‌روند بی آن که از خیالشان بگذرد که چنین موهبتی نیز وجود دارد که انسان بخواهد و احساس وجد کند از این که خودی‌ترین و محرم‌ترین چشمان عالم در او می‌نگرند.

سلوک
محمود دولت آبادی

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
در میان مردم، خرافات و تعصب همیشه در حوزه احمق تر ها بوده، و حدس میزنم که این دو هیچ گاه ریشه کَن نخواهد شد چرا که همانند حماقت همیشگی هستند. آنجا که امروز کوه های مرتفع قد کشیده اند، روزی دریاها خواهد بود؛ و آنجا که امروز دریاها می خروشند، روزی بیابان ها خواهند بود. اما حماقت همیشه حماقت باقی می ماند.

Blood of Elves - Andrzej Sapkowski
مشاهده پیوست 664

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
اگر نتوانیم تنهایی‌مان را در آغوش بکشیم از دیگری به عنوان سپری در برابر انزوای خویش سود خواهیم جست.
فردریش نیچه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
یكشب صدای مرنو مرنوی همان گربه نر را شنیدم، تا صبح ونگ زد، شب بعد هم به همچنین، ولی صبح صدایش میبرید. شب سوم باز ششلول را برداشتم و سر هوائی به همین درخت كاج جلو پنجره ام خالی كردم. چون برق چشمهایش در تاریكی پیدا بود ناله طویلی كشید و صدایش برید. صبح پائین درخت سه قطره خون چكیده بود، از آنشب تا حالا هر شب میآید و با همان صدا ناله میكشد. آنهای دیگر خوابشان سنگین است نمیشنوند. هر چه بآنها میگویم بمن میخندند ولی من میدانم، مطمئنم كه این صدای همان گربه است كه كشته ام. از آنشب تا كنون خواب بچشمم نیامده، هر جا میروم، هر اطاقی میخوابم، تمام شب این گربه بی انصاف با حنجره ترسناكش ناله میكشد و جفت خودش را صدا میزند.

سه قطره خون
صادق هدایت

آخرین ویرایش:

*aysan*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
*#*#
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
فیزیولوژی جانوری
اینستاگرام
زیرا به رغم آن که بعضی ها خلافش را ادعا می کنند عشق حس خوشایندی نیست که امروز هست و فردا نیست...
ملت عشق_الیف شافاک

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
انها به حرکات خود واقف نبودند بیشتر زنده بودند تا هوشیار

این طبیعی نبود که کسی به ادم بگوید چیزی را درک نمیکند زیرا کسی که بفهمد چیزی را نمیفهمد حتما به دنبال فهمیدن است و این خودش خطرناک است

جمله اخرش را درست نفهمیده بودم بارها شنیده بودم که میشود در لباسی گشاد غرق شد اما نمیدانستم در دنیایی خیالی هم میتوان غرق شد حالا به نظرم ادم ها باید حواسشان به این خطر هم باشد

گفتم بهتر نیست به جای اینکه به دنبال زنی باشی که خودش را در نیافته زن دیگری بگیری؟؟
خندید و گفت هانس توماس حرفت درست است بسیار عجیب است در دنیا پنج میلیارد ادم زندگی میکند اما هرکس تنها عاشق یک نفر از انها میشود و کسی دیگر را نمیبیند و حاضر نیست اورا با هیچکس دیگری عوض کند
به نظرم پدر هم به دنبال بی بی خودش بود

راز فال ورق
یاستین گوردر

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
هیچکدامشان معنایی نداشت، نه در آن لحظه و نه در آخر شب که ستاره ها به میهمانی زمین می‌آمدند و نه روز بعد ک نور خورشید دوباره در آسمان صبح غلط می‌خورد. دنیا چگونه می‌توانست دوباره آفتاب را به زمین بیاورد؟ در تمام این مدت گمان می‌کردم داستان ما همین بوده، داستان ما... اما انگار تو داستان خودت را داشتی و من هم داستان خودم را. داستان های ما برای مدت طولانی آنقدر شبیه هم بود که اصلا باعث شد فکر کنیم داستانمان مشترک است؛ اما اینطور نبود.
سر همین ماجرا فهمیدم همیشه داستان هرکسی با دیگران متفاوت است. هرگز دو نفر تا ابد با هم نمی‌مانند، هر چند مدتی فکر کرده باشند این کار شدنی است.

شاید عروس دریایی
آلی بنجامین

آخرین ویرایش:

Mo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
1399
آقای میریل! باید سرنوشت همه آدم‌هایی را که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند، بپذیرید. شهرهای کوچک جایی است که در آنها دهان های بسیاری برای حرف زدن و مغزهای کمی برای اندیشیدن وجود دارد.

بینوایان
ویکتور هوگو

بالا