• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صفحه آرایی

• شروع کننده موضوع

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
ببنید این صفحه آرایی که من کردم خوبه؟

برا مجله علمی سمپاد
http://rapidshare.com/files/419585853/eeee.docx

اصلاحش کنید و نظر بذارید

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک
پاسخ : صفحه آرایی

فونتاش خاصن نه؟
واسه من فونتاش رو از اون تلگرافیا اورده بود واسه همین پس و پیش شده بود بعضی چیزا!
یعنی فضاهای خالی و بی نظمی ایجاد شده بود که فکر کنم دلیلش همون بوده! پیشنهاد میکنم با فونت هایی کارو انجام بدین که هم رسمی و ساده باشن و در عین حال کل کار مرتب و شیک باشه!

بعد این یه متن نمونست؟ یعنی به فرض یه قسمتی از کل مطالب مجله ست؟ یا واقعا یه قسمتی از مطالبه؟

• شروع کننده موضوع

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

نه واقعا قسمتی از مطلبه

شاید به خاطر اینه که word 2007 ه

شما خودت بلدی صفحه آرایی؟
میتونی به ما کمک کنی؟

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

به نقل از منجم! :
نه واقعا قسمتی از مطلبه

شاید به خاطر اینه که word 2007 ه

شما خودت بلدی صفحه آرایی؟
میتونی به ما کمک کنی؟

ورد منم 2007 ه! ???

راستش من تو این زمینه قبلا کار نکردم! و الانم که سال تحصیلی داره شروع میشه کلا بیشتر درگیر میشم!

ولی خیلی خوشحال میشم که هروقت اگه نظر سازنده یا پیشنهادی داشتم بهتون بگم. :)

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

لازم دونستم اینجا اول یه توضیح مختصری راجب صفحه آرایی بدم و بعد مختصر توضیحی راجب روش های صحیح صفحه آرایی و سپس و با توجه به مطالب گفته شده باهم صفحه آرایی کنیم :)
خب اول لازمِ بدونیم صفحه آرایی یعنی چی؟
در حالت کلی صفحه آرایی یعنی دانش آراستن کتاب و صفحات ولی صفحه آرایی تنها مختصر به کتاب نمیشه و مجله ها و روزنامه ها و حتی بروشور ها نیاز به صفحه آرایی دارن.
چرا کتاب ها به صفحه آرایی نیاز دارن اصلا؟
خب میتونیم بگیم که صفحه آرایی خوب و مناسب باموضوع كتاب می تواند رغبت خواننده و مخاطب را افزایش بده. پس هدف کلی صفحه آرایی ایجاد انگیزه کتاب خوانی و راحتی در خواندن و زیبایی کلی متنِ.
خوبه که کمی هم راجب تاریخچه صفحه آرایی بگیم:
صفحه آرایی در ایران، به گذشته‌های بسیار دور بر میگرده یعنی زمانی که سومری‌ها بر روی لوحه‌های گلی، مفاهیم مرتبط با یکدیگر و ادامه داری را می‌نوشتند.شکل عینیِ کتاب های اولیه مثل اتاقی بوده که ورق‌های خشتی کتاب، که هر کدام چند سانتی‌متر ضخامت داشتن، در طبقه‌های نصب شده به دیوارهای این اتاق قرار می‌گرفتن. سپس، پوست برخی از حیوانات برای تولید کتاب به کار رفت و پس از آن، کتابهای کاغذی رایج می‌شه.
در نخستین سده‌های هجری، کتاب آرایی مورد توجه قرار می‌گرفت و کتابخانه‌ها، شبکه‌های اداری و درباری و آموزشی، همگی در مسیر نسخه آرایی و فن کتاب سازی، هیأتی نظام مند پیدا کردند. اوج هنر کتاب آرایی در ایران، به دوره تیموری مربوطِ اما با شکست جانشینان تیمور و تسلط شاه اسماعیل صفوی بر هرات، از ارزش‌های بصری این هنر کاسته نشد و همچنان، بهترین دوره‌های تکاملی خودش را گذراند و فقط در اواخر دوره صفوی که هنر کتاب آرایی و نگارگری ایرانی، با تأثیرپذیری از غرب، سیر نزولی پیدا میکنه.

بالا