• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گیاهخواری

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : گیاهخواری

حرف شما درست! اماگیاهانی که میگین اونقدر هم نایاب نیست!
شاید به قولی صرفه ش واسه بدن کمتر باشه! اما غیر ممکن نیست! یعنی بدن تمایل به گوشت بیشتر از گیاه داره واسه تهیه اون ها...

akvan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج

شما کجا داری بحث می کنی ؟؟؟ ممکنه اینجا نایاب نباشه چون ایران چهار فصله ولی اگه تو کل دنیا بحث کنید خیلی از گیاهان کمتر از گوشت در دسترس خواهند بود !!!!

اینم بگم گیاه خواری برای سالمندان مضره !!! ( از نوع تعصبیش )

• لایک
امتیازات: HHH

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

بله! سالمندا کلن رژیم غذاییشون خاصه
چون اونا خیلی مشکلات دیگه دارن
من نمیدونم تو خارج از کشور چه گیاهانی هست یا نیست.. راجع به این مساله تحقیق میکنم میگم. (;

akvan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج

در ضمن بهتره تا نوع گیاهخواری رو هم مطرح کنید چون خیلی از انواع گیاه خواری این مشکلاتی رو گفتم رو کمتر دارند ! (;

• لایک
امتیازات: HHH

pishiye-sampadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 کرج
شهر
کرج
دانشگاه
ان شا ا... تهران
رشته دانشگاه
دارو سازی

بهترین راه لاغری همین گیاه خواریه ! یه هفته ای وزنت میاد پایین

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

akvan

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج

یادتون باشه این روش غذایی تودسته بندی های کوتاه مدته !!!یعنی نباید همیشه گیاهخوار بمونید وگرنه میشید مثل اون مرتاض ها :D

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

گروه اول از سه روش عمده آن که رايج ترين آنهاست روش ovo-lacto مي باشد.
گياهخواران اوو – لاکتو هيچ گونه گوشتي (گوشت قرمز ، ماکيان ، غذاهاي دريايي) نمي خورند ، اما تخم مرغ و محصولات لبني را مصرف مي کنند.
گروه دوم به Lacto معروفند.
گياهخواران گروه لاکتو گوشت و تخم مرغ نمي خورند اما لبنيات را در برنامه غذائي خود دارند.
آخرين گروه با سخت ترين رژيم غذائي ، Vegans هستند.
گياهخواران وگان، گوشت، تخم مرغ، لبنيات، غذاهاي حاوي محصولات جانبي حيواني و حتي عسل نمي خورند.اين گروه حتي از محصولات چرمي، پشمي، پوست خرگوش، ابريشمي، يا هرگونه محصول بدست آمده از حيوانات استفاده نمي کنند.
علاوه بر اين افرادي هستند که ترجيح مي دهند گوشت قرمز نخورند اما از گوشت ماکيان و غذاهاي دريايي استفاده مي کنند.از جمله گروهي بنام نيمه گياهخواران semi-vegetarian که محصولات لبني ، تخم مرغ ، مرغ و ماهي مصرف مي کنند اما گوشت ديگري نمي خورند.
گروه ديگري هم به نام پسکو(چقدر اسمش شبیه منه!) :D pesco-vegetarian از فرآورده هاي لبني، تخم مرغ، و ماهي تغذيه مي کنند اما از انواع ديگر گوشت پرهيز مي كنند.
برخي گياهخواران رژيم ميوه خواري دارند (fruitarians) که در واقع نوعي رژيم وگان است و در آن مصرف غذاهاي پخته به حداقل مي رسد و بيشتر از ميوه هاي خام ، خيار و گوجه ، و نيز از دانه ها استفاده مي شود.
اين گروه تنها ان دسته از خوراکيهاي گياهي راانتخاب مي کند که چيدن آنها منجر به مرگ گياه نشود. و بالاخره جوانه خواران (sproutarians) نيز در ميان اين گروه ديده مي شوند که عمدتا از جوانه ها، دانه ها ، و برنج تغذيه مي کنند.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

اشخاص بزرگی گیاهخوار بودن مثل ، صادق هدایت !
دکتر جان مطمئنی عمو صادق گیاهخوار بوده؟؟
کتاب گیاهخواریش رو خوندم اما خودش گیاهخوار نبوده فکر کنمهاااااا!!!
یک عکس از جوونیش دارم که داره دیزی می خوره!!! :D

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از علی پاشا :
دکتر جان مطمئنی عمو صادق گیاهخوار بوده؟؟
کتاب گیاهخواریش رو خوندم اما خودش گیاهخوار نبوده فکر کنمهاااااا!!!
یک عکس از جوونیش دارم که داره دیزی می خوره!!! :D

اگه پستمو کامل میخوندی متوجه میشدی !

به نقل از Dr.Eniac :
الته همشون از جوونی (20- 25 سالگی) شروع کردن به گیاهخواری

صادق هم نیز !

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

خب یک نکته ای رو عارض شم به وضوح قضیه کمک کنه!

کسی که گیاهخوار مطلق باشه یا به قولی همون وگان ها هم اگر به مدت شش ماه گوشت بخورن و بعد نخورن میمیرند!!!!! O0

در هیچ کدوم از موارد گیاه خواری هم نداریم که کسی گوشت بخوره جز دسته پسکو بود فکر کنم(بالا تر نوشته)

که تازه اونم گوشت ماهی

حالا قضیه گوشت خواری در 25 سالگی چیه دیگه؟ ??? درکش سخته
اون چیزی که در مورد شش ماه گوشت خواری گفتم مطمئن نیستم همه نوع گوشت بود یا گوشت قرمز ولی اگر گوشت قرمز باشه بی شک کسی نمیتونه از اون سن گیاه خوار شه :D

نتیجه نهایی: عممو صادقتون احتمالا از دسته پسکو بودن :-"

راضيه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از silence :
سلام.
چند وقته تو فکرم که کلا گیاهخوار بشم.
چند تا از آشناهامون گیاهخوارن. می گن در مجموع آرامش بخشه و انگیزه های حیوانی رو کمرنگ تر می کنه. اما خب اشکالش اینه که مقاومت بدنشون کمه. زود مریض می شن و دیر خوب می شن و من فکر کنم اینا بخاطر نخوردن گوشته.
از طرفی وقتی تاریخچه بیشتر جنایتکارا و آدمای بد! رو مطالعه می کنید به علاقه شدیدشون به گوشت پی می برید. یه مثالی که من الان تو ذهنم هست اینه که بیل کلینتون روزی یه همبرگر می خورده. ( حالا من نمیگم کلینتون جنایتکار حرفه ای بوده ولی به هر حال حداقلش اینه که به زنش خیانت کرده :D این مثالی بود که یه بار دکتر مظاهری چندسال پیش می زد! )

حالا اگه نظر یا اطلاعاتی در مورد گیاهخواری دارید یا اگه کسی رو میشناسید که این سبک تغذیه رو تجربه کرده ممنون می شم این جا بگید.
من عمم گياهخواره و اينجوري نيست كه مريض شه و مقاومتش كم شه اصلا نه عفونتي ميگيره نه سرماخوردگيو اينچيزا (ماشالا) اما قرص اهن ميخوره ها
اون گياه خوار درجه يكه يعني لبنيات ميخوره ماهي يه بار هم گوشت سفيد به مقدار كمي ميخوره خلاصه بگم كه مشكلي نداره

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

هضم گوشت برای بدن انسان راحت تر از گیاه است به خاطر همین به نو گل های باغ زندگی (!) سبزی خوردن نمی دن!
ولی گوشت بخوریم اونم چه گوشتی؟سر و دست بره اونم کبابی
ماهی هم بهتره نخوریم چون سرده و فسفر هم آدم رو با هوش نمی کنه و از منابع دیگر نیز قابل دریافته
من خودم ماهی نمی خورم کلا هرچی که از دریا بیرون بیاد رو نمی خورم!
این هایی که گوشت مرغ زیاد می خورن مثل مرغ میشن!
برا چی ملت حریص شدن !؟ مرغ حریصه و این صفتش با خوردنش به انسان منتقل میشه اگر باور نداری می خوای بحث کنی بیا فراسرشت اونجا بهت می گم!
گاو هم پیامبر فکر کنم گفته گوشتش مرض و شیرش دوا است
گاو نخورید مرغ نخورید
این یهودیها رسم دارن جمعه شب ها خروس پلو بخورن کلا یهو دی ها بهترین چیزها رو برای خودشون نگه می دارن ولی به کسی نمی گن
خروس بهتر از مرغه خروس بخورید

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

توی کتاب علوممون نوشته نباید ادم گیاه خوار یا گوشت خوار یا خام خوار باشه،به چند دلیل...:
اینکه اگه ادم گیاهخوار باشه :اولا همه پروتئین ها و ویتامین ها نمیشه توی یک غذا باشن و باید توسطغذا های گوناگون به بدن برسن...با توجه به این مسئله پس ادم باید از تمامی وعده های غذایی استفاده کنه تا مواد مورد نیاز بدن تامین بشه....

اوه اوه اوه چه ادبی شد :D

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

آقای مرتضی پور همینجا هم یکم دربارش بگین
چون بعضی ها ممکنه سر نزنن فراسرشت یکم مشکل تفهیمی پیش بیاد براشون!

یا اینکه یک تاپیک ایجاد کنید و لینکشو بذارید اینجا

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

دیگه رییس انجمن داره میگه باشه!
ولی خودتون هم می تونین بگید
اونجا هست توی کتاب صفر فکر کنم درمورد شعورآبی که پای درخت هست صحبت میشه و تفاوتش در دو ناحیه باد خیز و بدون باد
یا توی فیلم شهادت آب
اشاره به این که اندیشه بر ماده اثر می کنه و ماده اون اندیشه رو حمل می کنه و موجودی که صاحب اون اندیشه است جسمش با اون اندیشه آمیخته شده و وقتی وارد یک سیستم هوشمند و با شعور مثل بدن انسان میشه تاثیرش رو به صورت نا خود آگاه براندیشه غالب بر اون سیستم می ذاره
بازم بگم!؟

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

راست میگه ایندیپندنت جان
گوشت صفت منتقل می کنه
------------------------------------------
گوشت فقط گوشت گوسفند و شتر ! گوسفند باعث میشه آدم مهربون بشه
گاو هم که گوشتش....اصلا به درد نمی خوره

ولی کلا گوشت بخورید!خیلی رژیم گیاهخواری ای که بدن بتونه باش کنار بیاد سخته(زیاد هم رژیمش ربطی به آمینو اسید ها نداره)
مثلا خورشت های ما همه نیاز به گوشت دارن!بدون گوشت یه چیزیشون کمه
یا مثلا آب گوشت که بهترین غذای ما هست

در ضمن گوشت بیماری خاصی ایجاد نمی کنه،اگر در حد اعتدال(همین غذاهای خودمون)خورده بشه

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

http://sulduz.parsiblog.com/1177520.htm
پیامبر (ص) می‌فرمایند گوشت گاو مرض و شیرش دوا است ، پس مسلمانها را گاو خور کنید که الان همینطور است . قبلا ننگ بود برای یک نفر که اگر می‌فهمیدند از زور گرسنگی گوشت گاوی خورده باشد. یک بار یک عالم روحانی 32 سال پیش در یکی از روستاهای کاشان به منزل فرزندش می‌رود و غذا حاضر نبوده است و بلا فاصله می‌روند بیرون و گوشت پیدا نمی‌کنند و گوشت گاو تهیه می‌کنند و می‌دهند این روحانی می‌خورد و پدر متوجه می‌شود (چون اگر کسی گوشت گاو نخورد زود متوجه می‌شود) به پسرش می‌گوید این گوشت گاو بود تو با من بد کردی ، دیگر در منزل تو غذا نمی‌خورم ،پسر میگوید پدرم در منزل من 30 سال است که غذا نخورده است ، و حالا شیری که از گاو است از ما گرفته اند ، قطره ای از این شیر که در بازار است با درد سلامتی نمی‌خورد ، مطلقا نخورید.

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

یک دسته بندی کامل تر:
آشنایی با گیاه‌خواری و تأثیرات آن بر جسم
انواع رژیم‌های گیاهخواری:

۱- Lacto – Vegeterian : رژیمی است که علاوه بر منابع گیاهی از فرآورده‌های لبنی نیز در برنامه غذایی استفاده می‌شود.

۲- Ovo – Vegeterian : علاوه بر منابع گیاهی از تخم مرغ نیز استفاده می‌شود.

۳- Lacto – ovo – Vegeterian : متداول ترین و راحت ترین نوع گیاهخواری است که از منابع گیاهی، شیر و تخم مرغ استفاده می‌شود.

۴- Macrobiotic – Vegeterian : این گروه ، گیاهخوار سرسخت هستند که فقط از سبزیجات غلات و حبوبات استفاده می‌کنند. این رژیم شامل ۱۰ سطح است که این سطوح بر اساس افزایش محدودیت غذایی شماره گذاری می‌شود و ممکن است در برنامه غذایی آنها ماهی اضافه شود.

۵- Semi – Vegeterian : یعنی نیمه گیاهخوار وافرادی هستند که گیاهخوار سرسخت نیستند و فقط گوشت قرمز از برنامه غذایی آنها حذف می‌شود.

۶- Vegan : گیاهخواران مطلق هستند که هر فرآورده‌ای که از حیوان به دست بیاید مثل شیر، تخم مرغ و یا عسل و حتی افزودنی‌های غذایی در برنامه غذایی آنها وجود ندارد و رژیم آنها فقط شامل سبزیجات غلات، حبوبات، انواع مغزها و انواع دانه‌ها و میوه‌جات است.

۷- Pasco – Vegeterian : رژیم این گروه شامل منابع گیاهی و ماهی است.

۸- Pollo – Vegeterian : رژیم این گروه شامل منابع گیاهی و مرغ است.

۹ – Fruiterian : فقط از میوه‌جات تازه وخشک شده، انواع مغزها، عسل و روغن زیتون استفاده می‌کنند.

که البته با توجه به شناختن این ۹ گروه که آنها را به توان به سه گروه لاکتو (Lacto) ، اوو (Ovo) و وگان(Vegan) تقسیم کرد می‌توانیم رژیم گیاهخواری دلخواه خود را پیدا کنیم و آنچه منظور ما در این کتاب است سیستم ۴۰ روزه وگان می‌باشد که البته باید توجه داشته باشید که ما معتقدیم هر متافیزین یا استادی که با علوم ماورائی ارتباط دارد باید سالی ۳مرتبه دوره ۴۰روزه گیاهخواری وگان را به ترتیب در اول سال، وسط وآخر سال انجام دهد و به برگزاری کامل سیستم وگان در تمام طول عمر معتقد نیستیم البته دوره لاکتو اگر همیشگی باشد. بسیار تأثیر گذارخواهد بود.

بالا