• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای مربوط به محتوای سایت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
چرا؟
من بهترینم معنیش این نیست که دیگران ضعیف‌تر از من هستتد. من بهترین خودم باید باشم.
شما مثل اینکه ح.ب ها رو ندیدین :-`
این ذهن ادم چیه که شب امتحان ( هر امتحانی ! ) حاضره هر کاری بکنه جز درس خوندن و سرچ کردن. ذهن من حالا داره میگه این "من بهترینم" چیه اول سایت نوشته شده؟ ایده ی کی بود واقعا؟ بعید میدونم محمد نوشته باشه ولی به هر طریقی " یه جوریه "
:‌))))
میدونم اکثریت اعضای این سایت توی سنی هستن که دارن به بلوغ فکری میرسن و دنبال پیدا کردن جایگاهشون توی دنیا هستن و دارن آروم آروم با پوچی هستیشون کنار میان و نیاز به دلگرمی و احساس ارزشمند بودن دارن، هرچند با گول زدن خودشون، اما توی اون صفحه اولی که باز میشه، قبل از ورود به فروم، اون "من بهترینم" واقعا چیز چرتیه. هیچکس اینجا بهترین نیست، تقریبا هیچکس هیچ جا بهترین نیست. به همین خاطره که انسان ها رقابت ها و مسابقات مختلف رو ساختن تا با یک سری قوانینی که خودشون معرفی کردند و با یک سری دسته بندی ها به گروهی از آدمها احساس "بهترین" بودن بدن.
من چقدر حرف زدم، خلاصه اینکه نذارید این دو کلمه توی ذهنتون بره و هیچوقت فکر نکنید که بخاطر جایی که درس خوندید و شرایط تحصیلی ای که داشتید از بقیه بهترید. شما فقط تونستید توی یک آزمون (که سهمیه هم داره) موفق بشید توی n نفر اول باشید و امکان داشت توی یه آزمون دیگه توی 2n نفر اول هم نباشید. شما زحمت کشیدید، اما این شما رو الزاما از کسی بهتر نمیکنه.

screenshot_20210809-004644_chrome_1koe.jpg

مشکلم دقیقا با اون "من بهترینم‌ه" هستش ، کی گفته ما بهترینیم ؟ به خاطر یه آزمون ؟ چرا انقدر این جامعه‌یِ غربالگر شده با سیستمی که قبولش نداریم رو در حد عرش بالا می‌بریم ؟ هزاران هزار نوجوان و کودک در این کشور وجود دارند که در اثر بی امکاناتی ، جبر و ... تا اخر عمر‌شون از هوش و استعدادشون خبری ندارن . اون موقع ما بهترینیم ؟ این جمله به جز ایجاد یه حسِ غرورآفرینانه و فخر فروشانه در هنگامِ ورودِ به سایت و وسوسه کردن فرد نوجوان به خیالِ این که اکانتایِ اینجا آدمای بسیار خاصی هستند هیچ سودی نداره . این جا هنوزم آدم‌هایی وجود دارند که بالغ شدن به سیستم و هزار نوع چیز دیگر با نگاه روشن فکرانه انتقاد می‌کنند ولی کافیه باهاشون برخورد داشته باشی ، کافیه کمی از نمای نزدیک تر با عقایدِ روزمره‌شون و خود واقعی‌شون مواجه بشی ، می‌فهمی که چه موجوداتین ! چه حرف‌هایِ پنهانی دارند که با چهارتا جمله قشنگی که در تاپیک‌های به خصوص تایپ می‌کنند ، این طور به نظر میاد که دارای عقل و شعور کافی هستند . اینجا دقیقاً شبیهِ جامعه‌ای از کل مردم ایران‌ه، با افکار متفاوت که چند چیزِ به خصوص کلاس داشتن تلقی می‌شه و فرد نوجوون برای این که در جمع پذیرفته بشه یواش یواش تصمیم می‌گیره که عقایدش رو عوض کنه . این جمع بهترینه ؟ همینی که روی روانت در حساس‌ترین سنِ ممکن قدم‌هایِ آهسته و پیوسته برمی‌داره و تقریبا ازت چیزی می‌سازه که یواش یواش یادت می‌ره کی بودی و اصلا واسه چی وارد این سایت شدی ! واقعا دلم می‌خواست به هر نوجوونی که اینجا دستش رو کلمه عضویت می‌ره و کلیک می‌کنه ، اخطار بدم اینجا هیچ کس هیچ نوع برتری‌ای نداره ، خودت رو حفظ کن . اینجا عینِ یه جامعه واقعی هم‌ یوزرِ بد داره و هم یوزرهایی که می‌تونند تا ابد تو زندگیت نقش قشنگی ایفا کنند .
البته نا گقته نماند که این حساسیت‌ها در زمانی که تلگرام و اینستاگرام و توییتر و ... وجود نداشت بیشتر بود ، ولی اگه این جامعه سمپادی اولین جامعه‌‌یِ مجازی‌ای باشه که توش پا گذاشتی، شاید حرفام برات ملموس تر باشند و یا شاید هم من اشتباه کنم به هرحال هیچ چیزِ درستِ مطلقی نیست .
چیزی که ازش برداشت میشه "من بهترین خودمم" نیست، "من یه سمپادیم پس بهترینم" هست :-‌" و اصلا منظور شما به ذهن اکثریت ما نمیرسه :‌-" پس اینکه، غلط انداز ننویسید :-‌" و ویرایش کنید :-‌"

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
خب این جمله جنبه شعاری داشت تا خودبرتربینی. حالا اگر کسی جمله بهتر و قشنگ‌تری تو ذهنش هست بگه جایگزین کنیم.

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
خب این جمله جنبه شعاری داشت تا خودبرتربینی. حالا اگر کسی جمله بهتر و قشنگ‌تری تو ذهنش هست بگه جایگزین کنیم.
امروز بهترین باش
خودت باش
که بهترینی

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
«بهانه رندومی برای عضو یک انجمن بودن»

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
اگر تو تاپیکی بحثی شکل گرفت و به زعم مدیران محترم بی ادبی، هتاکی یا ... داشت، بنظرم بهتره بجای حذف کل بحث، اول یه اخطار بدین که متنمون رو اصلاح کنیم بعد اگر نکردیم پاکش کنید.
البته باز صلاح رو خودتون بهتر میدونید :D

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
انگار قبلا یسری تگ های دیگه هم وجود داشته، مثل صاحب گفتگو، دانش آموز، دانش آموخته و..
اگر میشه اونها رو برگردونید چون فعلا فقط کنکوری و مدیر سایت هست، یسری جدید هم اگر میشه اضافه کنید، مثلا رشته، پایه و غیره.

یه چیز دیگه هم اینکه بالای صفحه سایت تعداد صفحات و قابلیت پیمایش بینشون رو قرار بدید پایین صفحه یکم رو مخه.
و اینکه توی صفحه اصلی و جدید ترین بحث ها، اگر میشه وقتی که روی یه بحثی کلیک میکنیم موضوع بحث رو بالا نشون بده و آخرین نظر رو در پایین بجای اینکه صفحه اول بیاد بالا.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
انگار قبلا یسری تگ های دیگه هم وجود داشته، مثل صاحب گفتگو، دانش آموز، دانش آموخته و..
اگر میشه اونها رو برگردونید چون فعلا فقط کنکوری و مدیر سایت هست، یسری جدید هم اگر میشه اضافه کنید، مثلا رشته، پایه و غیره.
از سال فارغ التحصیلی همه اینها مشخصه.

یه چیز دیگه هم اینکه بالای صفحه سایت تعداد صفحات و قابلیت پیمایش بینشون رو قرار بدید پایین صفحه یکم رو مخه.
اگر بشه حتما

و اینکه توی صفحه اصلی و جدید ترین بحث ها، اگر میشه وقتی که روی یه بحثی کلیک میکنیم موضوع بحث رو بالا نشون بده و آخرین نظر رو در پایین بجای اینکه صفحه اول بیاد بالا.
وقتی موضوعی ارسال نخوانده داشته باشه کلیک کنی میره رو ارسال نخوانده. در غیر این صورت وارد صفحه اولش میشه که کاملا هم منطقیه. تو وقتی میری داخل یه انجمنی میخوای یه تاپیک رو بخونی طبیعتا انتظار داری وقتی میزنی از صفحه اول بیاد تا بفهمی موضوع چیه نه اینکه از آخر بیاد.

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
از سال فارغ التحصیلی همه اینها مشخصه.

اگر بشه حتما

وقتی موضوعی ارسال نخوانده داشته باشه کلیک کنی میره رو ارسال نخوانده. در غیر این صورت وارد صفحه اولش میشه که کاملا هم منطقیه. تو وقتی میری داخل یه انجمنی میخوای یه تاپیک رو بخونی طبیعتا انتظار داری وقتی میزنی از صفحه اول بیاد تا بفهمی موضوع چیه نه اینکه از آخر بیاد.
بله از روی سال فارغ التحصیلی مشخصه ولی بیشتر برای سهولت گفتم. هرچند یسری دیگه از تگ ها جنبه فان داره و بیشتر جالبه تا کاربردی.
درباره بحث آخرم هم اینکه بله تا حدی موافقم ولی شاید تاپیک رو قبلا دیدیم و بخوایم آخرین ارسال رو ببینیم تا صفحه اول. زیاد تغییری فکر نکنم ایجاد کنه ولی بازم برای سهولتشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
بتونیم به جای هایلایت کردن صرفا یک پست؛کل تاپیک رو هایلایت کنیم
مثلا بعضی تاپیک های خاک خورده قدیمی واقعا پست های خیلی خوبی دارن که باید سرفرصت کامل و باتمرکز بخونی
بعضی پست هارا هایلایت میکنم اما چون تعداد هایلایتی ها زیاد است؛میترسم گم بشه

مثلا اگه جوری باشه که تاپیک هارو مثل پیج های مختلف فالو داشته باشیم؛خیلی خوب میشه

و اینکه اگه امکانش هست ایموجی خنده هم به ری اکت ها اضافه بشه
در بعضی پست ها(خصوصا ح.ب)واقعا جای خالیشون حس میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
بتونیم به جای هایلایت کردن صرفا یک پست؛کل تاپیک رو هایلایت کنیم
مثلا بعضی تاپیک های خاک خورده قدیمی واقعا پست های خیلی خوبی دارن که باید سرفرصت کامل و باتمرکز بخونی
بعضی پست هارا هایلایت میکنم اما چون تعداد هایلایتی ها زیاد است؛میترسم گم بشه

مثلا اگه جوری باشه که تاپیک هارو مثل پیج های مختلف فالو داشته باشیم؛خیلی خوب میشه
بالای هر تاپیک یه گزینه‌ی پیگیری هست که اون رو بزنی، بعدا می‌تونی از قسمتِ پیگیری موضوعات، تاپیک‌هایی که پیگیری می‌کنی رو ببینی. و البته اینجوری پست جدیدی اگه بدن نوتیف میاد که می‌شه از تنظیمات عمومی، نوتیفش رو خاموش کرد .-.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
بالای هر تاپیک یه گزینه‌ی پیگیری هست که اون رو بزنی، بعدا می‌تونی از قسمتِ پیگیری موضوعات، تاپیک‌هایی که پیگیری می‌کنی رو ببینی. و البته اینجوری پست جدیدی اگه بدن نوتیف میاد که می‌شه از تنظیمات عمومی، نوتیفش رو خاموش کرد .-.
عهههه
مرسی:)

amir_

پوچه
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
(: 0
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1403
به نظرم جای یه تاریخچه از سایت و مطهری توی سایت کمه