• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای مربوط به مسائل فنی

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
پاسخ : پیشنهادهای مربوط به مسائل فنی

چت باکس :-<

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام
میگم با وجود تلگرام و اینستاگرام و شبکه های مدرن و سریع این شکلی دیگر وبلاگ و تالار های گفتمان از رونق افتاده اند.
این سایت با قدمت خوبی که داره به نظرم باید یک قدم بلند دیگه برداره و یک نرم افزار اندرویدی ترکیبی از تلگرام و انجمن بسازه
مثلا من می خوام بدونم در فلان شهر چه همایش های علمی قرار توی مدارس تیزهوشانش برگزار بشه توی نرم افزار می رم داخل شهر مورد نظر اخبار همایش ها رو چک می کنم.
یا می خوام مقایسه ای داشته باشم بین مدارس مختلف سمپاد ، یا دنبال فرد خاصی می گردم، یا می خوام یک کار پژوهشی انجام بدم از جاهای مختلف کشور می خوام تیم جمع کنم.
یک بانک اطلاعاتی با قابلیت سرچ و فیلتر میکرو طبقه بندی مثل سایت دیجی کالا.
همچنین یک نرم افزار با امکان ایجاد کانال و گروه های مختلف با امکانات مدیریتی بالا (یعنی تلگرام رو در نظر بگیرید، امکانات مدیریتی و محدود کردن تعداد پست، کاربران و...بیشتر باشه)
بعد این نرم افزار خوراک تبلیغاته ، یعنی در آمد خیلی خوبی ازش میشه در آورد. فکر کنم چندین هزار فارغ التحصیل و دانشجو و دانش آموز داریم. اینها همه نیاز های مختلفی دارند که می تونن رفعش کنن.
مثلا شهرستانی ها معلم المپیاد کم دارند. اگر با این نرم افزار، مثل گوگل، شما به کسانی که قصد تدریس دارند با گرفتن هزینه ای شهرهایی که تعداد زیادی مایل به برگزاری کلاس هستند را به او معرفی می کنید.
کارهایی که با این جامعه بزرگ می شه کرد خیلی متنوع است و درآمد زا به نظرم یک تیم از خود بچه های سایت با تجربه تیم مدیریتی سایت می تونن یک نرم افزار خوب و چشمگیر رو طراحی کنن
فکر کنید یک روز بخواهید یک کار هماهنگ در سطح مدارس سمپاد انجام دهید، کمک جمع کنید، گردهمایی برگزار کنید، گردهمایی های چندهزار نفری که خود اعضا هزینه اش رو میدن.
یا نسبت به یک مساله ای اعتراض کنید.
قدرتی که میشه با ایجاد چنین شبکه ای ایجاد کرد واقعا عالیه.
مدیر این شبکه حتما جزو معروفترین افراد کشوردر سطح IT خواهد شد.

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از اخوی! :
سلام
میگم با وجود تلگرام و اینستاگرام و شبکه های مدرن و سریع این شکلی دیگر وبلاگ و تالار های گفتمان از رونق افتاده اند.
این سایت با قدمت خوبی که داره به نظرم باید یک قدم بلند دیگه برداره و یک نرم افزار اندرویدی ترکیبی از تلگرام و انجمن بسازه
مثلا من می خوام بدونم در فلان شهر چه همایش های علمی قرار توی مدارس تیزهوشانش برگزار بشه توی نرم افزار می رم داخل شهر مورد نظر اخبار همایش ها رو چک می کنم.
یا می خوام مقایسه ای داشته باشم بین مدارس مختلف سمپاد ، یا دنبال فرد خاصی می گردم، یا می خوام یک کار پژوهشی انجام بدم از جاهای مختلف کشور می خوام تیم جمع کنم.
همچنین یک نرم افزار با امکان ایجاد کانال و گروه های مختلف با امکانات مدیریتی بالا (یعنی تلگرام رو در نظر بگیرید، امکانات مدیریتی و محدود کردن تعداد پست، کاربران و...بیشتر باشه)
بعد این نرم افزار خوراک تبلیغاته ، یعنی در آمد خیلی خوبی ازش میشه در آورد. فکر کنم چندین هزار فارغ التحصیل و دانشجو و دانش آموز داریم. اینها همه نیاز های مختلفی دارند که می تونن رفعش کنن.
مثلا شهرستانی ها معلم المپیاد کم دارند. اگر با این نرم افزار، مثل گوگل، شما به کسانی که قصد تدریس دارند با گرفتن هزینه ای شهرهایی که تعداد زیادی مایل به برگزاری کلاس هستند را به او معرفی می کنید.
کارهایی که با این جامعه بزرگ می شه کرد خیلی متنوع است و درآمد زا به نظرم یک تیم از خود بچه های سایت با تجربه تیم مدیریتی سایت می تونن یک نرم افزار خوب و چشمگیر رو طراحی کنن
فکر کنید یک روز بخواهید یک کار هماهنگ در سطح مدارس سمپاد انجام دهید، کمک جمع کنید، گردهمایی برگزار کنید، گردهمایی های چندهزار نفری که خود اعضا هزینه اش رو میدن.
کاملن موافقم :)))

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از عَلیمپُ :
کلا چت باکس خیلی قابل تغییر نیست. راضی باشید :D

به نقل از اخوی! :
سلام
من هم موافقم :))
ولی نکته اینه که این کارها هم دانش فنی میخواد هم سرمایه گذاری و هم کلی انرژی. در تئوری چیز قشنگیه ولی با دنیای واقعی خیلی فاصله داره این ایده ها

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از fatemes :
بهتر نیست چت باکس یه گوشه مینی مایز باشه یا بشه میوتش کرد؟

الانم میتونین ببندینش . رو لاین ابی بالا چت باکس گوشع یه مثلث کوچولو هست رو اون بزنین .

اگه پیداش نکردین بگین براتون شات بگیرم توضیح بیشتر بدم .

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

بنظرم کلاً یه دستی به روی این قسمت نوشتن پست‌ها بکشید امکانات خیلی کم هستند و بخش جدول کشیش که دیگه خیلی بده
حتّی وقتی ما نوع نمایش پستمون رو عوض می‌کنیم برای قسمت جدول باز هم به ضورت قدیمی نشون داده میشه و حتی اگه جدول رو بکشیم چیزی به عنوان جدول نمی‌بینیم یعنی اون خطوطی که هر قسمت رو از اون یکی جدا کنه وجود نداره
جدای مسئله جدول امکان تگ کردن کسی برای پست وجود نداره و...

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
بنظرم کلاً یه دستی به روی این قسمت نوشتن پست‌ها بکشید امکانات خیلی کم هستند و بخش جدول کشیش که دیگه خیلی بده
حتّی وقتی ما نوع نمایش پستمون رو عوض می‌کنیم برای قسمت جدول باز هم به ضورت قدیمی نشون داده میشه و حتی اگه جدول رو بکشیم چیزی به عنوان جدول نمی‌بینیم یعنی اون خطوطی که هر قسمت رو از اون یکی جدا کنه وجود نداره
جدای مسئله جدول امکان تگ کردن کسی برای پست وجود نداره و...
ادیتورهای تحت وب کلا خیلی قوی نیستند. خیلی انتظار نداشته باشید :D
تگ اینا هم واقعا کمبودش حس میشه ولی این برنامه نویس های سیستم هنوز اضافه نکردن بهش :|

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از میم ح میم دال :
ادیتورهای تحت وب کلا خیلی قوی نیستند. خیلی انتظار نداشته باشید :D
تگ اینا هم واقعا کمبودش حس میشه ولی این برنامه نویس های سیستم هنوز اضافه نکردن بهش :|
مرسی بابت پاسخ ولی من تو فروم‌های قدیمی دیگه عضو هستم و اونجا این امکانات هست اگه می‌خوای تا بهت آدرس بدم و در مورد امکانات اینطوری صحبت کنیم (;

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک

پیشنهاد اینکه به آی دی های میتونید علاوه بر تلگرام و فیسبوک و اینا لینکدین رو هم اضافه کنید.

چرا من نمیتونم نقل قول کنم پست هارو، خیلی طول میکشه بعدشم باید رفرش کنم صفحه رو. :-?

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

یسوال
توی قسمت نخوانده ها میشه کاری کرد که تاپیکی رو نخوند ولی از لیست پاک کرد؟
من الان بعد مدتی اومدم حدود 10 صفحه نخوانده دارم، مثلا تاپیکای صفحه اول رو چک میکنم بعدمیرم صفحه دوم ممکنه چنتا تاپیک دوباره پست بدن ملت توش باید برگردم صفحه اول :-" کلا خسته کنندس. یچیزی باشه که صفحه اولو بشه چک کردبعد یسری رو بدون باز کردن حذف کرد دیگه نیازی نمیشه به صفحات دیگش سر زد. :-" ممنون

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
مرسی بابت پاسخ ولی من تو فروم‌های قدیمی دیگه عضو هستم و اونجا این امکانات هست اگه می‌خوای تا بهت آدرس بدم و در مورد امکانات اینطوری صحبت کنیم (;
متاسفانه سیستم این فروم ، مدت هاست کاری نکرده و تیم برنامه نویسیسش ولش کردن.

به نقل از Blest Girl :
پیشنهاد اینکه به آی دی های میتونید علاوه بر تلگرام و فیسبوک و اینا لینکدین رو هم اضافه کنید.

چرا من نمیتونم نقل قول کنم پست هارو، خیلی طول میکشه بعدشم باید رفرش کنم صفحه رو. :-?
لینکدین کاربرد زیادی نداره واسه یوزرا. نمیارزه اضافه کردنش.
Ctrl+F5 رو بزن صفحه کامل رفرش بشه حل میشه.

به نقل از مُشک :
یسوال
توی قسمت نخوانده ها میشه کاری کرد که تاپیکی رو نخوند ولی از لیست پاک کرد؟
من الان بعد مدتی اومدم حدود 10 صفحه نخوانده دارم، مثلا تاپیکای صفحه اول رو چک میکنم بعدمیرم صفحه دوم ممکنه چنتا تاپیک دوباره پست بدن ملت توش باید برگردم صفحه اول :-" کلا خسته کنندس. یچیزی باشه که صفحه اولو بشه چک کردبعد یسری رو بدون باز کردن حذف کرد دیگه نیازی نمیشه به صفحات دیگش سر زد. :-" ممنون
تو لیست خوانده شده ها ، سمت چپ ، چک باکس داری؟ اونو بزن و بعدش از پایین خوانده شد رو بزن.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از میم ح میم دال :
متاسفانه سیستم این فروم ، مدت هاست کاری نکرده و تیم برنامه نویسیسش ولش کردن.
----------------------------------------------------------------------
لینکدین کاربرد زیادی نداره واسه یوزرا. نمیارزه اضافه کردنش.
اینکه شخصی نداریم کارش رو انجام بده یه بحثه و اینکه بخواین کار کنیم واسش یا نه یه بحث دیگه
شما بگو می‌خوایم این کار انجام بشه یا یکی از تو سایت زحمتش به عهده می‌گیره و یا ته تهش باید برای سایت هزینه کنید ولی مهم اینه اگه می‌خواین سایت تغییر کنه باید براش کار کنید.
-----------------------------------------------------------------
شاید linkedin کاربراش زیاد نباشه ولی سایتی هست که جلوه تخصصی داره و شاید برای بچّه‌ها مفید باشه که باهاش آشنا بشند
حداقل ثمری که داره اینه که به فکرش می‌رسه باید در جهت رشته تخصصیش جوری قدم برداره که پس‌فردا چیزی برای ارائه توی رزومش داشته باشه و چه بهتر که این فکر تو ترم‌های اوّل تو ذهنش شکل بگیره. :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Deep :
بهتر نیست لیست آخرین ارسال های فروم، بیشتر از ۱۰ تا بشه؟
بیشتر از ۱۰ تاست الان و واقعا کافیه. فایده ای نداره وقتی قسمت نخوانده ها و پاسخ ها هست

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

کاش میشد ی حالتی وجود داشت که میشد کسی بلک کرد یا حق پرایویت کردن یکسری پستها مثل حرف بزن موجود بود برای آدم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از :| :
کاش میشد ی حالتی وجود داشت که میشد کسی بلک کرد یا حق پرایویت کردن یکسری پستها مثل حرف بزن موجود بود برای آدم
برای بلاک کردن میرید تو پروفایلتون. قسمت لیست دوستان. شخص مورد نظر رو در بخش نادیده‌گرفتن‌ها وارد می‌کنید.

برای اینکه یه سری پست‌ها رو هم نبینید٬ تو پروفایلون قسمت نادیده گرفتن انجمن‌ها وجود داره.

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از حمیـده :
برای بلاک کردن میرید تو پروفایلتون. قسمت لیست دوستان. شخص مورد نظر رو در بخش نادیده‌گرفتن‌ها وارد می‌کنید.

برای اینکه یه سری پست‌ها رو هم نبینید٬ تو پروفایلون قسمت نادیده گرفتن انجمن‌ها وجود داره.
ممنون :)
بعد با نادیده گرفتنش چه اتفاقی میفته؟
منظورم اینه که امکاناتش چیه؟

+میشه کاری کرد که کسی نتونه پستهای مارو ببینه؟

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

پیشنهاد میکنم بخش گودریدز رو به پروفایل اضافه کنید.

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
تو سیستم قبلی، امکان سرچ کاربرا براساس رشته و دانشگاه و شهر و ... هم وجود داشت. امکانش نیست که دوباره باشه ؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
تو سیستم قبلی، امکان سرچ کاربرا براساس رشته و دانشگاه و شهر و ... هم وجود داشت. امکانش نیست که دوباره باشه ؟
نه متاسفانه تو سیستم جدید نیست

mta9896

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
امکان حذف کردن پست های خودمون توی بعضی تاپیک ها بود ولی بعد از قفل شدنشون نمیشه این کارو کرد، میشه این امکان وجود داشته باشه؟

بالا