• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای مربوط به مسائل فنی

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
پاسخ : پیشنهادهای مربوط به مسائل فنی

به نقل از (ArOo(ArShaM :
2تا پیشنهاد:

1- واسه بانگ هم امکان لایک شدن بزارید!

2-درباره ی صفحه اصلی سایت و کلا سیستم لینک شدن به انجمنا و تاپیکای مختلف، پیشنهاد میدم به چند دلیل از جمله سنگین شدن بار سرور و مصرف زیاده داده برای کاربرا و ... کلا تغییرش بدید
مسلمه که سخت و وقتگیره اما فکر میکنم اگه تغییر به وجود بیاد بهتره:
مثلا خلاصه ای از مشخصات کاربر مثل امتیاز و بانگش رو بتونه تو همه صفحات ببینه و یه نوتیفیکیشن واسه لایک و کامنت بانگش ایجاد بشه (این سنگین میکنه اما لینک شدنا رو کمتر میکنه و به عنوان مثال کاربرا کممتر مشخصاتشونو رفرش میکنن یا صفحه مشخصاتو باز میکنن)
یا مثلا آخرین ارسالها خود به خود به روز بشن و خود سایت فقط همون قسمت رو رفرش کنه و کاربر کل صفحه رو رفرش نکنه

البته فقط پیشنهاد بود که فکر میکنم به ذهن خودتون راههای بهتری میرسه اما با همین نشون دادن قسمتی از خلاصه ی مشخصات تو همه صفحات و یه نوتیفیکیشن تعداد لینک و رفرش کردنا کمتر میشه و کاربرا هم رضایت بیشتری خواهند داشت و البته فضای جذاب تر و بهتری بوجود میاد و ....

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

آخرین ارسال‌ها رو چرا این‌ریختی‌ش کردین؟ قبلی‌ه خیلی بهتر بود به نظرم :/

× ظاهراً اوکی شده و برش گردوندن به حالتِ سابق.

• لایک
امتیازات: h@di

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از sepanta1990 :
سلام
آـقا من یه پیشنهاد دارم.
در قسمت آخرین ارسالها لازم نیست تو یه تاپیک هربار که یکی پست ارسال میکنه پستها رو نشون بده. فقط همون تاپیک رو نشون بده کافیه
الان میری قسمت آخرین ارسالها میبینی کل صفحه پر شده با مثلا "حرف بزن / پاسخ : حرف بزن"! آقا یه بار اینو بالا بنویسه کافیه یعنی یه پست جدید تو این تاپیک ارسال شده
نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه!
با تشکر
سلام
پلاگینی برای اینکار پیدا نکردم. یه دونه بود که اونم نصب کردم بچه ها خیلی راضی نبودند.

به نقل از Am!nM . A :
خب این خیلی بده که الان همه دارن کم‌کم تصمیم می‌گیرن از حالتِ Show Online به Offline تغییر وضعیت بدن و خیلی خوش‌به‌حال‌شون می‌شه که می‌تونن آنلاین‌بودن دیگران رو ببینن بدون این که کسی آنلاین‌بودن خودشون رو ببینه. هر کی باشه چنین وضعیتی براش خوشاینده و ترجیح میده مخفی کار کنه - به‌جز موارد استثنا که کار ندارم- . یه جورایی با این کار دارن آفلاین بودن رو بی‌ارزش و بی‌معنی می‌کنن. لااقل یه جوری طرّاحی کنین که افرادی که نمایش آنلاین رو دی‌سلکت می‌کنن، مثل چیزی که تو وایبر و دیگر اپلیکیشن‌های ارتباطی می‌بینیم، نه دیگران بتونن تشخیص بدن نه بتونن برای دیگران رو تشخیص بدن تا همه یهو تا دل‌شون خواست نرن آفلاین کنن و احساس کنن خیلی کول‌ن.

این رو هم قبلاً مطرح کرده بودم ولی هیچ‌کس ترتیب اثر نداد. اگه پیشنهاد بالایی رو عملی نمی‌کنین لااقل اینو عملی کنین تا حداقل وقتی آفلاینیم درست‌حسابی آفلاین باشیم، نه این که طرف تا میاد تو پروفایل‌مون بفهمه هستیم الان.
دیده شدن یا نشدن یک وضعیت اختیاریه. ایرادی نداره حتی اگر همه بخوان دیده نشن. خیلی جای حساس شدن نداره این موضوع. این موردی که مطرح کردی هم قسمتی از ضعف های سیستمه.

به نقل از (ArOo(ArShaM :
2تا پیشنهاد:

1- واسه بانگ هم امکان لایک شدن بزارید!

2-درباره ی صفحه اصلی سایت و کلا سیستم لینک شدن به انجمنا و تاپیکای مختلف، پیشنهاد میدم به چند دلیل از جمله سنگین شدن بار سرور و مصرف زیاده داده برای کاربرا و ... کلا تغییرش بدید
مسلمه که سخت و وقتگیره اما فکر میکنم اگه تغییر به وجود بیاد بهتره:
مثلا خلاصه ای از مشخصات کاربر مثل امتیاز و بانگش رو بتونه تو همه صفحات ببینه و یه نوتیفیکیشن واسه لایک و کامنت بانگش ایجاد بشه (این سنگین میکنه اما لینک شدنا رو کمتر میکنه و به عنوان مثال کاربرا کممتر مشخصاتشونو رفرش میکنن یا صفحه مشخصاتو باز میکنن)
یا مثلا آخرین ارسالها خود به خود به روز بشن و خود سایت فقط همون قسمت رو رفرش کنه و کاربر کل صفحه رو رفرش نکنه

البته فقط پیشنهاد بود که فکر میکنم به ذهن خودتون راههای بهتری میرسه اما با همین نشون دادن قسمتی از خلاصه ی مشخصات تو همه صفحات و یه نوتیفیکیشن تعداد لینک و رفرش کردنا کمتر میشه و کاربرا هم رضایت بیشتری خواهند داشت و البته فضای جذاب تر و بهتری بوجود میاد و ....
بانگ ها این امکان رو ندارند
سیستم نوتیفیکیشن هم نداریم کلا

دوستان همه این هایی که میگید قبلا گفته شده و حتی بدون گفتن هم به ذهن خودمون رسیده خیلی هاش اما مشکلی که وجود داره اینه که سیستم سایت یک نرم افزار آمادست به اسم SMF و نهایتا میشه تعدادی پلاگین نصب کرد روش و یا کمی کدهاشو تغییر داد و خیلی امکان خلاقیت و بهبود بیشتر از این نداره. ما بارها تلاش کردیم بهترش کنیم اما خیلی دستمون بسته ست.

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

دوستان همه این هایی که میگید قبلا گفته شده و حتی بدون گفتن هم به ذهن خودمون رسیده خیلی هاش اما مشکلی که وجود داره اینه که سیستم سایت یک نرم افزار آمادست به اسم SMF و نهایتا میشه تعدادی پلاگین نصب کرد روش و یا کمی کدهاشو تغییر داد و خیلی امکان خلاقیت و بهبود بیشتر از این نداره. ما بارها تلاش کردیم بهترش کنیم اما خیلی دستمون بسته ست.

آها...ازون لحاظ؟

خب با تشکر :D

yoohaha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

از نظر یک تازه وارد خیلی تو ذوق زننده است که همچین تاپیکی وجود داره و تقریبا همه چیز رو میگین امکانش نیست. خیلی بده که یک فروم که قراره کاربراش آدمای باهوشی باشن نتونه چیزای خیلی ساده‌ای رو به سیستمش اضافه کنه یا بهترش کنه یا کلا به یک سیستم بهتر مهاجرت کنه. من ۴ ۵ سال پیش هم یک سری اومدم اینجا و تقریبا الان نسبت به اون زمان امکانات سایت تغییری نکرده! (مطمئنا هزینه مالی و انسانی زیادی برای نگهداری سایت و سرور/سرورهاش و ... داره میشه ولی بازهم ...)
کلا منظورم اینه که اگر مدیران خودشون فرصت یا دانشش رو ندارن، این که از کاربرا کمک نمی‌گیرن هم ضعف اونا شناخته میشه (از دید من)
البته اگر تلاش کردین از کاربرا کمک بگیرین و کسی حاضر به کمک نشده بحث دیگه‌ایه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از yoohaha :
از نظر یک تازه وارد خیلی تو ذوق زننده است که همچین تاپیکی وجود داره و تقریبا همه چیز رو میگین امکانش نیست. خیلی بده که یک فروم که قراره کاربراش آدمای باهوشی باشن نتونه چیزای خیلی ساده‌ای رو به سیستمش اضافه کنه یا بهترش کنه یا کلا به یک سیستم بهتر مهاجرت کنه. من ۴ ۵ سال پیش هم یک سری اومدم اینجا و تقریبا الان نسبت به اون زمان امکانات سایت تغییری نکرده! (مطمئنا هزینه مالی و انسانی زیادی برای نگهداری سایت و سرور/سرورهاش و ... داره میشه ولی بازهم ...)
کلا منظورم اینه که اگر مدیران خودشون فرصت یا دانشش رو ندارن، این که از کاربرا کمک نمی‌گیرن هم ضعف اونا شناخته میشه (از دید من)
البته اگر تلاش کردین از کاربرا کمک بگیرین و کسی حاضر به کمک نشده بحث دیگه‌ایه
اونقدرام بد نیست که شما میگی. آدم باهوش بودن لزوما هر توانایی ای نمیده. مثلا اگر بچه های سمپاد برن اردو وسط راه اتوبوس خراب بشه خیلی بده که هیچ سمپادی ای تعمیرات ماشین بلد نیست؟ ما سعی کردیم از کاربران استفاده کنیم ولی تقریبا کسی نتونست کمک خیلی خاصی بهمون بکنه.
مهاجرت کردن به سیستم دیگه خیلی سخت تر از چیزیه که فکر کنید. البته ما داریم روش کار می کنیم. مثلا اگر قرار باشه بریم سیستم جدیدی، امتیازات رو از دست میدیم. مشخصات کاربران مثل اسم مدرسه و شهر رو از دست میدیم. باید یک قالب با ظاهر زیبا رو آماده کنیم. باید گروه های کاربری و دسترسی هاشون رو تنظیم کنیم. باید خود سیستمش رو تنظیم کنیم.

yoohaha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از میم ح میم دال :
اونقدرام بد نیست که شما میگی. آدم باهوش بودن لزوما هر توانایی ای نمیده. مثلا اگر بچه های سمپاد برن اردو وسط راه اتوبوس خراب بشه خیلی بده که هیچ سمپادی ای تعمیرات ماشین بلد نیست؟ ما سعی کردیم از کاربران استفاده کنیم ولی تقریبا کسی نتونست کمک خیلی خاصی بهمون بکنه.
مهاجرت کردن به سیستم دیگه خیلی سخت تر از چیزیه که فکر کنید. البته ما داریم روش کار می کنیم. مثلا اگر قرار باشه بریم سیستم جدیدی، امتیازات رو از دست میدیم. مشخصات کاربران مثل اسم مدرسه و شهر رو از دست میدیم. باید یک قالب با ظاهر زیبا رو آماده کنیم. باید گروه های کاربری و دسترسی هاشون رو تنظیم کنیم. باید خود سیستمش رو تنظیم کنیم.
مطمئنا تو این فروم یک عده پیدا میشن که دانشجو کامپیوتر باشن یا درسشون حتی تموم شده باشه.
مهاجرت قبول دارم کار وقت گیریه، ولی سخت نیست. یک سری تیبل یا فیلد جدید توی دیتابیس سیستم جدیدتون اضافه میکنین که این اطلاعات از بین نرن تهش یک سری کوئریه دیگه!!
کلا حرفم اینه که وقتی امکان اعمال مقدار خیلی زیادی از پیشنهادهای فنی نیست، این که براش تاپیک زدین و مهمش کردین خیلی جالب نیست.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

بله ولی باید وقت و انگیزه داشته باشند کمک کنند. سطح مشارکت خیلی کمتر از چیزیه که شما فکر می کنید.
اینم که شما میگی فیلد و تیبل و کوئری رو من بلدم. ولی داستانش فقط همینا نیست. اینجا بحث خیلی پیچیده تر از این حرفاست.
این تاپیک هم خیلی وقته هست. به هرحال مواردی بوده که در قابل پیگیری بودند. ما کلا تو سایت تاپیک خیلی قفل و آرشیو نمی کنیم.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از میم ح میم دال :
بله ولی باید وقت و انگیزه داشته باشند کمک کنند. سطح مشارکت خیلی کمتر از چیزیه که شما فکر می کنید.
اینم که شما میگی فیلد و تیبل و کوئری رو من بلدم. ولی داستانش فقط همینا نیست. اینجا بحث خیلی پیچیده تر از این حرفاست.
این تاپیک هم خیلی وقته هست. به هرحال مواردی بوده که در قابل پیگیری بودند. ما کلا تو سایت تاپیک خیلی قفل و آرشیو نمی کنیم.

ببین مشکل اینه که کاربر ها دانشجو عن. مثلن من خودم دوست دارم کمک کنم. و متاسفانه یا خوشبختانه زندگی دانشجویی پر از اتفاقات عجیب و غریبه.

این باعث میشه هماهنگ کردن مشکل باشه.

مثلن من دنگی گرفتم. الان سره یکی از امتحانام نرفتم دنباله درگیری های اونم.

خیلی چیز ها لازمه. هماهنگی خوب و غیره که انجامشو به شدت سخت می کنه

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

× من خیلی جدی قبل اینکه "کاربر لنگرانداخته" ابداع شه میخواستم پیشنهاد درجه کاربری بالاتر "کاربر فسیل شده" رو بدم !
× از لحاظ زمین شناسی چیزی ک خاک میخوره بعدش فسیل میشه خب!
× کلن "فسیل شده" قشنگ تره و همخوانیش بیشتره؛ "لنگر انداخته" دزدان دریایی کارائیب؟؟؟؟ [nb]قصد توهین ندارما، برنخوره ب کسی![/nb]
× احساس کردم مسئله فنیه! خیلی فنی!!!!

به نقل از امین :
به شدّت از پست بالایی حمایت می‌شه!

+ حالا آرم فسیل‌شده چی باشه؟ :-?
مثلاً یه فسیل بذارن کنار چهارتا چرخ‌دنده بعد بهش بگن یه‌فسیله؟
مجال بدین براتون طراحیش می کنیم :))

یه چیزی تو این مایه ها:
images

:-"
سوسکه[nb]حالا شایدم سوسک نیس ولی ی جونوریه[/nb] یا مسلن آرواره دایناسور :-" خلاصه آدم نباشه فسیل جک و جونور باشه (در ابعاد ذره بینی ک اون بالا جا شه!)

× درجه بعدیشم میشه "پیر انجمن" [nb]اینو بذاریم قبل خاک انجمن خورده بهتره شاید[/nb] یا "کاربر تجزه شده"

به نقل از امین :
میشه به جای فسیل از شکل‌های حرف f هم استفاده کرد.
این خیلی معقوله! ولی فسیل سوسک خوشگل تره :))

به نقل از مازیمون :
اینا اونقد لنگر انداختن دیگه دارن با دریا یکی میشن کم کم

کاربر غوصه ور در دریا
کاربر کوسه ماهی
کاربر گنج ته دریا

× صرفن مزاح ولاغیر!

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به شدّت از پست بالایی حمایت می‌شه! :D

+ حالا آرم فسیل‌شده چی باشه؟ :-?
مثلاً یه فسیل بذارن کنار چهارتا چرخ‌دنده بعد بهش بگن یه‌فسیله؟ :))

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

برای پدیت شدن درجه کاربری :D

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
لنگر انداختن کاره یه لحظشه :-"

من که کلی راه دارم تا لنگر انداختن، ولی فکر کنم یه درجه بالاترم نیاز داریم :-"

یه سری از کنکوری های فعالمون که امروز کنکور دادن هستن :-" اینا اونقد لنگر انداختن دیگه دارن با دریا یکی میشن کم کم :-"

Screen_Shot_2015_06_11_at_10_05_45_PM.png

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

امتیاز لازم برای رسیدن به درجه لنگری فعلا در حد خاک خوردست. یعنی کسی که قبلا خاک خورده بوده الان لنگر انداخته. به نوعی خاک خورده شدن راحت تر شده و لنگر جایگزین شده. البته ممکنه تغییر کنه این وضعیت.

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

×آقای مطهری: تغییر کنه این وضعیت. (لطفا)

× اصلن کلن درجه کاربریا رو تغییر بدیم ی مدل جدید شه!
اگ میخاین کاربر لنگر انداخته باشه درجه کاربریا رو کلن دریایی کنیم! مثلا فوق حرفه ای بشه : ناخدا! :-" #جدی تنوعه خوبه خب!
اخر آخرم ی چیزی تو مایه ها چیزی ک آقای کوثری فر گفتن، مثلن: "کاربر غوطه ور!"

× ولی همون!

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از مازیمون :
من که کلی راه دارم تا لنگر انداختن، ولی فکر کنم یه درجه بالاترم نیاز داریم :-"

یه سری از کنکوری های فعالمون که امروز کنکور دادن هستن :-" اینا اونقد لنگر انداختن دیگه دارن با دریا یکی میشن کم کم :-"

Screen_Shot_2015_06_11_at_10_05_45_PM.png

می‌تونیم بعدش یه درجه بذاریم به نام «نفت».

[جاست سِیینگ]

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

توی یکی از شب‌نشینیای خیلی وقت پیش بحث درجه‌کاربری فرشید بود، بهراد یه عکس ساخته‌بود درجه‌کاربری فرشید توش «فسیل زنده» بود، چرخ‌دنده‌هاشم شکل کارتونی‌طوری از فسیل بود. ((: پیداش کنم شات می‌دم ازش. ((: #ancient_history

اگه قرار ه این کانسپت لنگرانداختن بمونه، اسم‌ش بشه «کاربر کنگرخورده» مثل‍اً. هم‌آهنگ با «خاک انجمن خورده» . بار طنز قضیه هم یه مقدار افزایش پیدا می‌کنه. ″-:

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

لااقل این درجه‌بندی لنگر یا کنگر رو طوری تنظیم می‌کردید که کسی که با سیستم قبلی سه‌چرخه بوده الان سه‌لنگره نشه دیگه :/ چه فرقی کرد خب؟ مثلاً ارغوان با سیستم قبلی سه‌چرخ‎دنده‌ای بوده، الان شده چهارلنگره و بعدش هم می‌رسه به انتهای درجه‌بندی که با چیزی که قبلاً بوده هیچ فرقی نداره.

معیار رو بذارید فرشید باشه، بقیه بر حسب فاصله از فرشید لنگر بگیرن :))

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

این ظرفیت پیغام خصوصی رو واسه تابستون یه کاریش بکنید؛میای چارتا پیغام بدی پر میشه؛ما یه صدتا هم راضییم :-"

بالا