• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

الان این یعنی چی؟ مملکته داریم؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : الان این یعنی چی؟ مملکته داریم؟

به نقل از nimafo :
منظورتون رو نمیفهمم .خوب اگه این رو میگید ، پس این چه تاپیکیه که زدید؟
الان من میگم بجای اینکه از نبودن کوروش واسه هر مشکلی مایه بزاریم و بگیم کوروش فلان بود و بهمان بود:
- دربارش تحقیق کنیم
- کوروشمون رو رو کولمون نزاریم و همه جا ببریمش
- همه مشکلا رو از نبود اون ندونیم و هرجا خوبی دیدیم نگیم چون کوروش داشتیم
- خودمونو با کوروش خفه نکنیم
- یاد بگیریم بحث کنیم

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

به نقل از GCD :
- تناقضات عقایدی توی افکار خیلی ایرانی ها دیده میشه، چون از چندین منبع افکار دارن به ما تزریق میشن. خالص سازی افکار خیلی مهمه (نظر اضافه شخصی)
مدتیه به شدت این تناقضات عقیدتیو دارم حس میکنم!یعنی تو ذهنم به یه چیزی فکر میکنم و لحظه ی بعدش خودم فکر خودمو نقض میکنم و به یه چیزی خلاف اون فکر میکنم!نمیدونم دقیقا دلیلش چیه!اما دیوانه کنندست!

nili

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دیگه خیلی مهم نیست
رشته دانشگاه
نمیدونم!

این آدما که همیشه بودن!!!منظورم اوناییه که بدون اطلاعات دنبال بقیه راه می افتن!
خارجاز بحث نباشه ولی یه در یه تحقیقی ثابت شده کلا ما آدما غریزه ای داریم که (ببخشید ببخشید ) مثل گوسفند ها که اگه فکر نکنیم ناخودآگاه می افتیم دنبال این و اون!!!
در مورد کوروش(و امثال) به نظر من یه تحقیق دقیق درمورد اونچه که توی گذشته بوده کار درستیه این که با عقاید گذشتگان آشنا شیم و دلیلشونو بفهمیم! ولی خب نباید بهش چسبید!!
کلا به نظر من اگه عقلمونو به کار بگیریم و بدون تعصب همه چیو بررسی کنیم همه چی درست میشه وبحثمون بانتیجه و سالمه!!
اما با دکتر موافقم نباید تر و خشک رو با هم سوزوند مثلا یکی ممکنه واقعا دلیل مناسبی برای مثلا کمونیستی داشته باشه وخب مجبوره همون کلمات رو برای بیان عقیدش استفاده کنه که یه آدم جو گیر استفاده میکنه!! به نظر منم بحث بکن باهاشون معلوم میشه چه کارن!!!

بالا