• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منتقدان هری پاتر

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : منتقدان هری پاتر

به نقل از ستـاره‌ :
ایشون مثل این که نخونده نقد میکنن
1) من نقد نکردم.
2) اگر هم شما اونو نقد فرض میکنی، بازم نمیشه گفت من نقدی کردم که نیاز به خوندن داشته باشه. این که کتاب سطحیه که اصلا شکی توش نیست.

من فکر میکنم یه چیزی داره اشتباه میشه اینجا. ببینید، کسی نگفته هری پاتر جذابیت ادبی نداره ؛ مسئله اینه که از نظر محتوایی بی ارزشه.
اگر کسی اینجا هست که فکر میکنه اینطور نیست، لطفا بیاد واسه من که نخوندم توضیح بده مفهوم و مقصود این داستان چیه؟ آخر این هفت داستان چه چیز با ارزشی میخواد بگه نویسنده؟

به نقل از farnazZ :
رمان خوب ؟شما نام ببر !لابد مودب پور !

نویسنده های خوب انگشت شمار که همشون هم مردن

تازه رمان های اجتماعی هم برای قشر جوان زیاد جالب نیستن

رمان ایرانی، باور کنید مترادف با رمان های مودب پور نیست!

زویا پیرزاد مثلا. یا نادر ابراهیمی، مصطفی مستور و ...
نادر ابراهیمی درسته که مرده، اما نویسنده قدیمی نیست.
این که یه کتاب واسه یه قشر جالب نباشه، دلیل بد بودن کتاب نیست. همونطور که جذاب بودن یه کتاب برای یه قشر به معنی ارزشمند بودنش نیست. درسته که شاید خیلی از جوونا اینجور کتابا رو نپسندن، اما خیلی ها هم میپسندنشون. و البته مشکی دقیقا همینه؛ همین که قشر جوان اینقدر کتابای سطحی خوندن که ذائقه ـشون تحت تأثیر قرار گرفته.(که البته علت خود این رو آوردن به کتابای سطحی به نظر من تبلیغات بوده).

دوباره سوالمو تکرار میکنم؛ منظورتون از استاد و غارعلیصدر چی بود؟

• لایک
امتیازات: brano

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

همه ی کتابا که نباید یه چیزیو به شما مستقیم یاد بدن....
اگر بخوای اینطوری فک کنیم:
باید از فداکاری مامان هری عبرت بگیریم
کتاب قوه ی تخیلو می بره بالا(نه اینکه آدمو دیوانه کنه)
به هرکسی اعتماد نکنیم
و...
چرا دنبال پندید شما؟معمولا کتابایی ک به نظر شما خوب میاد بار ادبی داره؟خوب این کتاب تخیلیه به زبون ساده نوشتنش

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

ببخشید ها! :D

ولی کتاب باید کاملا بهت چیز یاد بده! یعنی کتاب کلا واسه پند هست! وقتی یه کتاب فقط واسه سرگرمی باشه که زیاد ارزش نداره بخونی!

از نظر ادبی هم سطح پایینه! پس در نتیجه نه ادبیات غنی داره نه پندی بهت میده! پس در نتیجه فقط سرگرم کنندست! آره خوب اگه این خیال پردازی رو به شما نده که یعنی کلا هیچ کاری نکرده! پون مشخصه بارز کتاب فانتزی اینه که فضا سازی کنه و قوه تخیل شما رو قوی کنه! :D

بعد یه نکته دیگه اینه که کتاب عوام پسنده! این رو در نظر داشته باشید! واسه همینه که چون ادبیات غنی نداره فقط مخاطباش در رنج سنی 9 تا 15 سال ازش خوششون میاد!برا همینه که فروشش زیاد شده! به خاطر عوام پسند بودن و مخاطب گراییش است! :D

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

مودب پور و فهیمه رحیمی و اینا که :-& :-& :-&

ولی رمان ایرانی قشنگم داریم

مثلا برای نوجوانان مجموعه ی پارسیان و من به نظرم خیلی جالبه یا مثلا مضحکه ی ضحاک یا.....

پست بالا خیلی لایک

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

کتاب تخیلی که ادبی نیس...
باشه اصن فرض کنیم کتاب مال بچه هاس....ولی خوب کتاب بچه ها اگه تخیلی باشه معمولا چیزی رو یاد نمی ده به آدم
فقط به آدمو به کتاب خوندن علاقه مند می کنه!
واقعا توی رمان نباید دنبال پند و این چیزا بود....باید به خاطر ادبیات و قوه ی تخیل و چیزای دیگه خوند(من همه ی رمانارو نگفتم)

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

کتاب تخیلی نه اولا فانتزی!

دوما ادبی نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O

شما دیگه بحث نکن خواهشا! پس وارکرفت ارباب حلقه ها سیلماریون و ..... چیه؟؟؟؟؟ :-?

ببینم شما برو اینهایی که بالا گفتم رو بخون اونوقت میبینی پند چیه! :D

راستی به 2 خط بالا کتاب های امبرتو اکو هم اضافه می کنم! برید بائودولینوش رو بخوندی تا بفهمید کتاب فانتزی ادبی که پندم داره چیه! :D

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

به نقل از LEGEND-handsome :
کتاب تخیلی نه اولا فانتزی!

دوما ادبی نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :O

شما دیگه بحث نکن خواهشا! پس وارکرفت ارباب حلقه ها سیلماریون و ..... چیه؟؟؟؟؟ :-?

ببینم شما برو اینهایی که بالا گفتم رو بخون اونوقت میبینی پند چیه! :D

راستی به 2 خط بالا کتاب های امبرتو اکو هم اضافه می کنم! برید بائودولینوش رو بخوندی تا بفهمید کتاب فانتزی ادبی که پندم داره چیه! :D
هر دوش درسته!
نه قرار نیست همه ی کتابای فانتزی(به قول شما)ادبی باشه!
توصیفای هری پاتر خیلی قویه....در ضمن اون قدرا هم ساده نوشته نشده!
من نگفتم هیچ کتابی پند نداره گفتم خیلی کتابای خوب هم هستن که ندارن
من هنوزم سر حرف خودم هستم...نمی گم هری پاتر عالیه اشکالایی هم داره ولی رولینگ حقشه!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من نگفتم که داره یا نداره!

گفتم این کتاب ها پند دارن و اصلش اینه که یه چیزی یاد خواننده بدن که وقی 7 جلد میخونه لااقل یه چیزی یاد بگیره!

بعععله کتاب هایی هم هستن که این چیز هارو ندارن! :D

ولی کلا این کتاب هایی که گفتم بخونید نظرتون عوض میشه! هم سطح ادبیاتتون میره بالا هم تخیلتون هم چیز یا میگیرید هم ....!

بعد می فهمید هری خوبه ولی نه مث اینها! :D

miss.M

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از MissMarvelous :
رولینگ شگفتی خلق نکرد، بلکه شگفتی های خلق شده رو کنار هم قرار داد! جادوگری، چوب جادو، موجودات جادویی و... که عناصر اصلی دنیای رولینگ بودن قبلا هم خلق شده بودن، ولی هنر رولینگ این بود که اون ها رو کنار هم چید و یه رمان سرگرم کننده ازش ساخت.
ولی هدف یکی مثل تالکین خلق اسطوره بود، و تا حدودی به هدفش رسید.
آره،دقيقا"!ولي يه تفاوتي داره!فرض كن يه موجود جادويي،چه مي دونم مثل اسنوركك شاخ چروكيده،قازقلنگ( :D)و.. اينا همه موجودات جادوييند.پس چون موجود جادويي اند از خلاقيت نويسنده سرچشمه نمي گيرند؟
وقتي نويسنده يه موجودي رو تعريف مي كنه كه قابليت هاي ويژه و عجيبي داره يا شمايل متفاوتي،جزء موجودات جادويي قرار مي گيره.ديگه نمي شه گفت چيزي خلق نكرده!مي دوني چي مي گم؟جادو و موجود جادويي و...يه دسته اند!مثل نقاشي.يك نقاش وقتي نقاشي مي كشه خلق مي كنه.نمي شه گفت چون نقاشي قبلا" اختراع شده(!)نقاش چيزي رو خلق نكرده!
هري پاترم يه اسطوره اس!ولي يه اسطوره ي امروزي!عوامانه بودن كتابم از اجزاء تبديل شدن هري پاتر به يه اسطوره ي امروزي شدنه!اسطوره ي يك جوون امروزي خيلي فرق داره حتي بگير رستم و سهراب!اسطوره ي امروزي از مردم و بين مردم و نزديك به محيط روزمره ي امروزه!
به نقل از MissMarvelous :
هری پاتر یه کتاب مخاطب محوره،اینو همه میگن. کتاب جذاب و سرگرم کننده هست،ولی ارزش ادبی نداره!
مثلا من وقتی یه کتاب مثل همون جنگ وصلح که بالا بهش اشاره شد رو میخونم، میتونم بهش فکر کنم و میدونم یه پیام و هدفی پشتش هست، ولی هری پاتر کتاب در عین جذابیت خیلی ساده و قابل هضمه! این سادگی دلیل جذابیت کتابهای فانتزی مثل هری پاتره!
واقعا نمیدونم چرا هری پاترو اینقدر گنده کردن؟ من خودم به مراتب کتابایی مثل سری اروگان(کریستوفر پائولینی) رو ترجیح میدم!
خب معلومه!اينا كاملا" با هم فرق دارن!اون ژانر ادبي اجتماعي و غيره است ولي اي ژانر فانتزيه!از يه كتاب ژانر فانتزي چه انتظاري داري؟كه بياد پيام و درسته بندازه جلوت؟
هرچند به نظر من هري پاترم پند كم نداشت!ولي در قالب زندگي روزمره ي يه بچه جادوگر بود! :D
سري وراثت(جلد يكش اسمش اراگونه!)خوبه!ولي فك كنم بين اين دو تا بگيريم هري پاترو ترجيح بدم!
ولی کتاب باید کاملا بهت چیز یاد بده! یعنی کتاب کلا واسه پند هست! وقتی یه کتاب فقط واسه سرگرمی باشه که زیاد ارزش نداره بخونی!

از نظر ادبی هم سطح پایینه! پس در نتیجه نه ادبیات غنی داره نه پندی بهت میده! پس در نتیجه فقط سرگرم کنندست! آره خوب اگه این خیال پردازی رو به شما نده که یعنی کلا هیچ کاری نکرده! پون مشخصه بارز کتاب فانتزی اینه که فضا سازی کنه و قوه تخیل شما رو قوی کنه! :D
واسه چي مي شيني بازي مي كني؟تلويزيون مي بيني؟فيلم خنده دار مي بيني؟وقتي گشنه ات نيست با دوستات مي شيني پفيلا( :D)مي خوري؟همه ي اينا واسه وقت گذروندنو سرگرميه!پس همه ي اينا رو بريز دور چون واسه ي سرگرميه!
كتاب فانتزيم يه سرگرميه!خيليا واسه سرگرمي كتاب مي خونن!
من به شخصه اگه قرار بود هر كتابي يه پندي بهم بده مي ذاشتمشون كنارو تا آخر عمرم بهشون دست نمي زدم!پاك نااميد مي شدم از زندگي!تازه يه مزيت كتاب فانتزي هم كه به نظر من جزء واجباتي هست كه هر نوجووني بايد بخونه اينه كه تخيل خوبي داره!اين در صورتيه كه فقط يه جنبه ي تخيلي داشته باشه كتاب!تخيل توي همه ي جنبه هاي تفكراتمون تاثير داره.و واسه ي خيليا حتي توي تصور كردن خداشون!
بعد یه نکته دیگه اینه که کتاب عوام پسنده! این رو در نظر داشته باشید! واسه همینه که چون ادبیات غنی نداره فقط مخاطباش در رنج سنی 9 تا 15 سال ازش خوششون میاد!برا همینه که فروشش زیاد شده! به خاطر عوام پسند بودن و مخاطب گراییش است! :D
به نظر من بيش تر واسه اينه كه هرچي آدم بزرگ تر مي شه خودش رو يه اسطوره مي بينه!هرچند بيش تر توهمه!براي همينه كه ديگه دنبال چيزاي فانتزي كمتر مي ره!البته همش يه نظريه از خودم بود! :D
به نقل از damad masoodi_handsome :
مثلا برای نوجوانان مجموعه ی پارسیان و من به نظرم خیلی جالبه یا مثلا مضحکه ی ضحاک یا.....
اگه مجوز درست مي تونست بگيره كتاباش به ترتيب مي اومد بيرون مي تونست بيش تر موفق باشه!
عجب پستي شد اين پست!... ^-^

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

ببخشید ها! :D

بحث ادبیات غنی رو بذاریم کنار!که قطعا باعث ارزش کتاب می شه
حالا لازم نیس کتاب بهت صرفا یه پند بده!یه کتاب رمان(بحثمون راجع به رمانه دیگه؟!)می تونه جنبه های روانشناختی شخصیاتارو بررسی کنه.می تونه به فراخور زمان از یکی از دل مشغولی های مردم جهان بگه.می تونه ارزش ها و ضد ارزش ها رو به چالش بکشه و حتی می تونه مثل کتاب خر مگس که تهش به یه پوچی گرایی منتهی بشه(اون طور که من برداشت کردم)ولی با همون هم به طور تناقضی یه حرف بزرگ بت بزنه .اما خب تو همه ی اینا کتاب حرف داره واسه گفتن .ته ش یه نتیجه داره.قرارم نیست اون نتیجه پند باشه.ولی هری پاتر این جنبه ی "حرف واسه گفتن"توش خیلی کمرنگه!اون چیزی که من فهمیدم این کتاب واسه سرگرم کردن کتاب خیلی خوبیه و همین!
بهترم هست که کتابو از لحاظ ادبیاتش با کتابای خوب فانتزی دیگه مقایسه نکنیم!خب کتاب صرفا برای قشر نوجوونه!

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از miss.M :
آره،دقيقا"!ولي يه تفاوتي داره!فرض كن يه موجود جادويي،چه مي دونم مثل اسنوركك شاخ چروكيده،قازقلنگ( :D)و.. اينا همه موجودات جادوييند.پس چون موجود جادويي اند از خلاقيت نويسنده سرچشمه نمي گيرند؟
وقتي نويسنده يه موجودي رو تعريف مي كنه كه قابليت هاي ويژه و عجيبي داره يا شمايل متفاوتي،جزء موجودات جادويي قرار مي گيره.ديگه نمي شه گفت چيزي خلق نكرده!مي دوني چي مي گم؟جادو و موجود جادويي و...يه دسته اند!مثل نقاشي.يك نقاش وقتي نقاشي مي كشه خلق مي كنه.نمي شه گفت چون نقاشي قبلا" اختراع شده(!)نقاش چيزي رو خلق نكرده!
خب همین دیگه! این چیزایی که شما اشاره کردی یا مثلا چیزایی مثل لپرکان و پری دریایی و ... همه قبلا بودن! ینی جزو موجودات اسطوره ای بودن که از خیلی خیلی وقت پیش وجود داشتن و خالق مشخصی ندارن! مثل اسطوره های یونان! حالا فراموش شده بودن و رولینگ دوباره زندشون کرد!

اون مثال جنگ و صلحو مث اینکه خیلی بد توضیح دادم! :-"
تو اون پست داشتم میگفتم که چرا کلا کتابای ژانر فانتزی مثل هری پاتر با وجود اینکه ارزش ادبیشون کمه ولی اینقدر محبوب شدن، بعد مثال زدم گفتم چون نثرشون ساده و قابل هضمه و همین سادگی باعث جذابیتشون میشه ولی کتابای دیگه مثلا جنگ و صلح اینجوری نیستن! افتاد؟!؟!؟ :D
الان من کاملا قبول دارم ژانر فانتزی بیشتر جنبه سرگرمی داره! اصن بر منکرش لعنت! از اول هم بیشتر حرفم این بود که هری پاتر بیشتر از اون که لیاقتش رو داشت بزرگ شد، الان بیشتر هم سن و سالای ما حداقل یه بار هری پاترو خوندن یا فیلمشو دیدن، ولی واقعا چند نفرشون جنگ و صلحو خوندن؟(چه گیری دادم به این جنگ و صلح!) :D
پ.ن: چرا یه تاپیک دیگه هم شبیه این داریم ؟ نمیشد همین حرفا رو اون جا زد؟؟
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,233.260.html

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از miss.M :
واسه چي مي شيني بازي مي كني؟تلويزيون مي بيني؟فيلم خنده دار مي بيني؟وقتي گشنه ات نيست با دوستات مي شيني پفيلا( :D)مي خوري؟همه ي اينا واسه وقت گذروندنو سرگرميه!پس همه ي اينا رو بريز دور چون واسه ي سرگرميه!
كتاب فانتزيم يه سرگرميه!خيليا واسه سرگرمي كتاب مي خونن!
ببخشید این حرف شما کاملا خنده داره!

شما میخواید سرگرم شید فقط؟؟؟؟ پس چرا میری میشینی یه کتاب 7 جلدی رو می خونی؟ حیف اون وقت و عمر نیس؟؟ باو اگه فقط واسه سرگرمیه برو به جای این فیلمشو ببین یا ....!

باو این چه حرفیه؟ کی گفته فانتزی فقط واسه سرگرمیه؟ اتفاقا اهداف خیلی بیشتری داره!

miss.M

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

حرف من اصلا مطلق نبود.گفتم حتي اگه بگيريم ژانر فانتزي فقط تخيل داشته باشه و چيز ديگه اي نداشته باشه باز هم به نظرم خوندن يه كتاب توي يه ژانر فانتزي هرچندوقت يه بار لازمه!تازه وقتي همه يه كتابي رو مي خونند مي گن هيچي نداره ديگه من احمق نيستم كه برم بخونمش!بيش تر كتاباي فانتزيه توي كتاب فروشي ها هم واقعا" هيچــــــــــــــــــي ندارند!كتاب خوب فانتزيم هرجا بوده به نوبه ي خودش مشهور شده.
فكر نمي كنم كتابي مثل ارباب حلقه ها رو كلا بشه با هري پاتر مقايسه كرد!اين دوتا زبونشون خيلي باهم فرق داره!

• لایک
امتیازات: L.E

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

بعضی کتابا هستن که آدمو تشویق به کتاب خوندن می کنن....مثه هری پاتر ینی بعد از خوندن اون چون آدم خوشش میاد ازش تشویق می شه که بیشتر کتاب بخونه!
حتی اگه به قول شما هیچیم نداشته باشه!

shadi2011

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
؟
شهر
؟

یعنی دمتون گرم که بعد 1000سال میاید یه کتاب عهدبوقو نقد میکنید!!!! =))
ولی کتاب قشنگیه بعضی جلداشو 6-7بار خوندم!!! :)

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از shadi2011 :
یعنی دمتون گرم که بعد 1000سال میاید یه کتاب عهدبوقو نقد میکنید!!!! =))
ولی کتاب قشنگیه بعضی جلداشو 6-7بار خوندم!!! :)
ینی آخر استدلال بود دیگه!
ضمن اطلاعتون کتاب هیچ وقت قدیمی نمیشه چون همیشه افراد جدیدی که قبلا نخوندن میان میخونن به علاوه روز به روز آدما متولد و بزرگ میشن که اون کتابو نخوندن یا اگه خوندن هر کسی یه نظر خاصی داره در موردش!

shadi2011

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
؟
شهر
؟

خوب عزیز دل من شما ک خوندی چرا میای نقد میکنی وقتتو میذاری؟
آره تو راس میگی ولی من و تو یه زمانی خوندیم همون موقع هم نقد کردیم و تموم شد رفت!
با اینکه اگه پاش بیافته خودم ته هری پاتر و دانیل رادکلیفم ولی اصلا حال نمیکنم وقتمو بذارم رو این اراجیف!
ولی شما بذار!اصن من جعفر!
شادزی

shadi2011

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
؟
شهر
؟

من رفتم الان تاپیکاتونو دیدم یا همش مال هری پاتر بود یا استفنی و ....
اینکه همش از این کتابای چرت و پرت میخونید اشکال نداره این که بعد تاپیک میزنید ک ب سمپاادی بودنتون افتخار میکنید عیب داره!
من خودمو از کل بکس جدا میکنم بعدشم میگم اگه چند روزی تو این سایتم فقط اومدم نقدتون کنم میرم از این سایت...بعد ماه رمضون!
این سایت ب درد من و امثال من نمیخوره ولی دوستان خوبه آدم وقتی وارد دنیای مجازی میشه یه خرده سواد داشته باشه!فقط هری پاتر نخونه!فقط کتاب داستان حسنی نقد نکنه بیاد یه خورده اودیسه هومر بخونه,حافظ بخونه سعدی بخونه
عزیزی ک منو نقد کردی با شما نیستم جبهه نگیر با همه ام!
بچه های این سایت تا اونجا ک من باهاشون اشنا شدم فقط یه مشت آدم بیکارند ک ممکنه سمپادی نباشن یا باشن خیلی مهم نیس سمپادی بودنشون مهم اینه ک تاپیکاتون حتی یه ذره هم بار علمی نداره!از حرفاتون بوی حتی یه ذره مطالعه هم نمیاد...
از حرفای منم بوش نمیاد ولی فرقم با شماها اینه ک ادعام نمیشه!!!وقتی میگن سمپادی ای با افتخار نمیگم چون سمپادی فکرش سمپادیه ولی ما فقط اراجیف میگیم!
خودمم جز شمام ولی فرقمو گفتم.
بچه ها من اینا رو گفتم میدونم الان مدیر یا هر کس دیگه ای میاد این ارسالو حذف میکنه و تاپیکو قفل ولی قبل اینکار یه خرده ب حرفام فک کنید
مرسی
*ترسم ک ب کعبه نرسی اعرابی/این ره ک تو میروی ب ترکستان است!!!

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

پستتون جا داشت که حذف بشه، ولی حذف نمیکنم که بیانه زیباتون در اختیار جامعه سمـــپادی قرار بگیره . :) درضمن ، یه تاپیک به خاطر یک پست قفل نمیشه معمولا . :)
هیچ کس شما رو مجبور نکرده توی تاپیک های نقد و بررسی کتاب ها شرکت کنید . اگه کمی دقت داشتید و توی انجمن گشت میزدید ، تاپیک هایی که بــــار علمی دارن رو پیدا میکردید . کم نیستن . هیچ وقت از این فرق گذاشتن بین سمپادی و ادعای سمپادی بودن و این استدلال ِ "سمپادی که نباید ول بچرخه، نت بیاد، رمان فانتزی بخونه! سمپادی باید درس بخونه بره مدال المپیاد بگیره نخبه بشه بره استاد هاروارد شه چهارتا نوبل ببره ... سمپادی جماعت خِعلی خفنه ... ما سمپادیا جای هری پاتر ُ تو سطل آشغال میدونیم ... " و امثالهم خوشم نیومده . (:|
خلاصه این که شخصیت و درک و فهم خودتون رو با پست های بی جا و فکر نکرده زیر سوال نبرید . :)

بیخیال , داشتم میگفتم :D
نظر گلی رو قبول دارم . هری پاتر خیلی از بچه ها و نوجوان های دنیا رو کتاب خوان کرده . این کار رولینگ خیلی ارزشمنده . برای این که آدما جنگ و صلح یا کتاب های پند آموز (!) و این ها رو بخونن، باید کتابخون بشن، و هری پاتر نقش ِ "کتاب خون کنی" رو بازی میکنه .
رمان های پند آموز به جای خودشون ، سرگرمی ها هم به جای خودشون . به قول miss.M ، اگه هرچیزی باید پند و نکته ای داشته باشه ، باید تمام بازی های کامپیوتری و فیلم های کمدی و ... رو بذاریم کنار .

=> هری پاتر کتاب عامه پسنده ، بله، بر منکرش لعنت ، چون اصن از اولش هم نویسنده به قصد پول در آوردن و عامه پسند بودن نوشته ! ای بابا ، گیری کردیما :D

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

به نقل از miss.M :
:)) :)) :)) :)) :))
یه لحظه اینا رو خوندم با اسم موجودات خیالیه تالکین مقایسه کردم

در مقایسه با اون بیشتر می‌شه جفنگیات تا تخیل

(پ.نون: گفت باشم من جزو طرف دارای هری پاتر م ولی‌ با تمام وجود موافقم که خیلی‌ کتبا از هری سر ترن )
به نقل از shadi2011 :
من رفتم الان تاپیکاتونو دیدم یا همش مال هری پاتر بود یا استفنی و ....
اینکه همش از این کتابای چرت و پرت میخونید اشکال نداره این که بعد تاپیک میزنید ک ب سمپاادی بودنتون افتخار میکنید عیب داره!
من خودمو از کل بکس جدا میکنم بعدشم میگم اگه چند روزی تو این سایتم فقط اومدم نقدتون کنم میرم از این سایت...بعد ماه رمضون!
این سایت ب درد من و امثال من نمیخوره ولی دوستان خوبه آدم وقتی وارد دنیای مجازی میشه یه خرده سواد داشته باشه!فقط هری پاتر نخونه!فقط کتاب داستان حسنی نقد نکنه بیاد یه خورده اودیسه هومر بخونه,حافظ بخونه سعدی بخونه
عزیزی ک منو نقد کردی با شما نیستم جبهه نگیر با همه ام!
بچه های این سایت تا اونجا ک من باهاشون اشنا شدم فقط یه مشت آدم بیکارند ک ممکنه سمپادی نباشن یا باشن خیلی مهم نیس سمپادی بودنشون مهم اینه ک تاپیکاتون حتی یه ذره هم بار علمی نداره!از حرفاتون بوی حتی یه ذره مطالعه هم نمیاد...
از حرفای منم بوش نمیاد ولی فرقم با شماها اینه ک ادعام نمیشه!!!وقتی میگن سمپادی ای با افتخار نمیگم چون سمپادی فکرش سمپادیه ولی ما فقط اراجیف میگیم!
خودمم جز شمام ولی فرقمو گفتم.
بچه ها من اینا رو گفتم میدونم الان مدیر یا هر کس دیگه ای میاد این ارسالو حذف میکنه و تاپیکو قفل ولی قبل اینکار یه خرده ب حرفام فک کنید
مرسی
*ترسم ک ب کعبه نرسی اعرابی/این ره ک تو میروی ب ترکستان است!!!
واقعا متأسفم براتون برا این طرز فکر بیخودتون ( با عرضه معذرت البته) ولی‌ الان حس نمی‌کنین دارین خودتونو یه ذره تافتهٔ جدا بافته و از بقیه سر تر میدونین با این که به قول خودتون فرق ندارین با بقیه ؟ بد اگه مس بقیه نیستین ببخشین شما چند سال در مورد جامعی‌ سمپاد و درصد مطالعهٔ اونها و نحوه یه فرضیه پردازی و نتیجیگیری‌هاشون تحقیق کردین و تز‌ دادین ؟

بد ببخشین یه سوال دیگه هم داشتم الان این فرهنگ اونییه که هومر و حافظ‌و سعدی میخونه ( به قول شخص شخیص شما ) که وقتی‌ در مورد موضوع مشخص یه تاپیک هیچ ایده و نظری نداره بیاد یه سری صحبت‌هایی‌ رو که هیچ ارتباطی‌ نداره با موضوع سپسیفاید[nb](بچه‌ها به خدا نمی‌خواستم کلاس بذارم تیکه انگلیسی بیام ، کلمه مناسب تر به ذهنم نرسید ! ) [/nb] تاپیک پس مهمل حساب می‌شه رو بگه ؟ این فرهنگه اون موقع؟!

ویرایش : الان که می‌خونم میبینم انگار زیادی داغ کرده بودم !

بالا